Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

light_man

Budowa sieci - prosze o pomoc krok po kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gorąco

 

Mam dostawcę pro-internet.Dostawca zamontował swoją skrzynkę w ścianie na korytarzu domu.

Do tej skrzynki podłączony jest mój router tp-link ac-750 który rozprowadza net na cały dom.

Problem jest w tym,że router jest schowany w skrzynce ,w szafie i sygnał wifi jest dość średni.

Chciałbym rozprowadzić net po domu tak aby móc cieszyć się 300 mb/s.

1)mój laptop jest z 2013/2014 sony vaio - speed test to ok 30 mb/s - co zrobić żeby było szybciej?szukałem noych sterowników niestety nic nie znalazłem czy kupić adapter wifi?

2)w salonie mam ethernetowe gniazdo podłączyłem pod nie ps4 hula aż miło 300 mb -ale chciałbym to rozgałęzić np o amplituner(gniazdo ethernet),dobry zasieg wifi na laptopie/tabletach itd.

Co dokupić,żeby cieszyć się dobrym internetem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do punktu 1 - zasieg netu i jakosc zalezy od odleglosci od routera oraz ilosci i grubosci scian przez jakie przechodzi - jezeli skrzynka z routerem jest metalowa to warto by bylo ja zdemontowac albo zmienic na drewniana , ewnentualnie zastosowac 2 router dzialajacy trybie AP lub wzmacniacz sygnalu wifi.

 

punkt 2 wystarczy najprostszy switche ktory podzieli sygnal lan pomiedzy 2 urzadzenia lub zastosowac router patrz punk 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana sterownikow nic nie da, bo sila sygnalu oraz prawdopodobnie pasmo na jakim dziala wifi ograniczaja predkosc.

sprawdz, czy Twoj laptop (karta sieciowa wifi) obsluguje czestotliwosc 5ghz.

wystarczy, ze w salonie podlaczysz router (do tego gniazda ethernet) i tutaj wlasnie pytanie - ile masz kasy na wydanie, ile m jest od salonu do Twojego laptopa, czy masz 5ghz (pytanie wyzej), czy mozesz pociagnac kabel stamtad do laptopa np. (na kablu zawsze lepiej dziala net)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję pod to gniazdo ehternet w salonie wpiąć router/ap .. Minimum N i na 5GHz .. Patrząc że wydajność wifi spada z metra na metr (przy tańszych konstrukcjach) to te 300mbitów to będziesz miał 1-2m od routera jeśli masz sieciówkę N i pasmo 5GHz .. Albo pozostaje kabel i modlitwa że masz 1Gbit w lapie (a tego nie byłbym taki pewien).

 

Jeśli chcesz podpiąć jeszcze ampli (które nie będzie miało zapewne 1Gbit) to musisz mieć switcha/router z 4 Lan Gbit ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ethernet w laptopie nie działa - jakiś problem od początku. wchodzi w grę albo switch albo router. zobaczę jeszcze raz speedtest w domu bo może źle go zinterpretowałem wynik (http://forum.pclab.pl/topic/1135434-Nowy-szybszy-net-a-karta-sieciowa/) i może mam w lapku mam właśnie 30Mb/s?

jeśli tak będzie to kupie tylko switch(jaki polecacie) lub rozgałęziacz(opłaca się to ?media markt 20zł)...jesli nie no to router + jakiś adapter do lapka(co polecacie jedno i drugie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stad moje pytanie, czy twoj laptop ogarnia 5ghz.

widze, ze ominales to, co napisalem, ale juz szukasz innego rozwiazania.

chcesz miec szybszy internet na wifi, to odpowiadaj na pytania, jasnowidzem nie jestem, zeby sprawdzic, czy twoj 2013/2014 sony vaio (dobrze, ze w ogole model podales).

a ethernet nie dziala bo? moze sterownikow nie masz, albo jest wylaczona karta w menadzerze?

oczywiscie, mozesz kupic karte sieciowa lan pod usb (twoj "adapter").

nie wiem czy sie orientujesz, ale switch albo "rozgaleziacz" domniewam, ze tu tez chodzi o switch - nie "rozprowadzi" Ci sygnalu wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stad moje pytanie, czy twoj laptop ogarnia 5ghz.

widze, ze ominales to, co napisalem, ale juz szukasz innego rozwiazania.

chcesz miec szybszy internet na wifi, to odpowiadaj na pytania, jasnowidzem nie jestem, zeby sprawdzic, czy twoj 2013/2014 sony vaio (dobrze, ze w ogole model podales).

a ethernet nie dziala bo? moze sterownikow nie masz, albo jest wylaczona karta w menadzerze?

oczywiscie, mozesz kupic karte sieciowa lan pod usb (twoj "adapter").

nie wiem czy sie orientujesz, ale switch albo "rozgaleziacz" domniewam, ze tu tez chodzi o switch - nie "rozprowadzi" Ci sygnalu wifi

model SVF1521C6EW

ethernet nie działa bo jest popsuty

switch ma byc do pokoju gdzie jest jedno gniazdko ethernetowe a musze rozdzielic na ps4 i amplituner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, nie obsluguje 5ghz.

max co mozesz wyciagnac na tej karcie to 54 czy tam 56 mbps. rzeczywista maksymalna predkosc to okolo 40-45 mbps, wiec nie wiem czy oplaca Ci sie kupywac router, zeby te 10 mb~ uzyskac.

a ten router, ktory masz w skrzynce - masz do niego dostep?

do niektorych, mozna dolozyc zewnetrzna antene (na kablu), na pewno zyskasz na zasiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, nie obsluguje 5ghz.

max co mozesz wyciagnac na tej karcie to 54 czy tam 56 mbps. rzeczywista maksymalna predkosc to okolo 40-45 mbps, wiec nie wiem czy oplaca Ci sie kupywac router, zeby te 10 mb~ uzyskac.

a ten router, ktory masz w skrzynce - masz do niego dostep?

do niektorych, mozna dolozyc zewnetrzna antene (na kablu), na pewno zyskasz na zasiegu

tak mam do niego dostęp router jest podłączony do tego modemu prointernetu.

czyli co będzie potrzebny ten adapter wifi żeby mieć szybciej korzystać z internetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co masz na mysli mowiac adapter - jesli Ci chodzi o karte sieciowa, to tak, jest opcja, aby transfer (po wifi) byl wiekszy, ale... podlaczajac karte wifi na usb 3.0 np. taka teoretycznie powinienes osiagnac max (Twoj router tez obsluguje 5ghz), tylko ciekawe jak reszta urzadzen (poza laptopem). podobno na samej "n" mozna uzyskac do 300mbps, ale tego nie wiem, bo nie uzywam nigdy wifi (kabel jest lepszy jak juz pisalem). nie praktykowalem takich zastosowan, wiec pewny byc nie moge - radze poczytac w necie, bo na pewno ktos mial taki problem jak Ty.

w Twoim wypadku po prostu wzialbym ten router (ze skrzynki) do salonu, podpial go do tego gniazda ethernet i stamtad zasieg bedziesz mial lepszy, a takze nie bedziesz musial wydawac kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przyjemnością bym tak zrobił ale ten główny modem prointernetu(taka skrzynka bez wifi) jest podłączony do tego tplinka (łącze internet) a pozostałe kable podłączone pod ethernet idące w ścianę.

jak to odłączę to nie będzie chyba jak rozprowadzić neta?

do laptopa myslałem o tym http://www.skapiec.pl/site/cat/46/comp/333033#opinie

a do rozdzielenia netu http://allegro.pl/switch-5-port-gigabitowy-1000-tp-link-tl-sg1005d-i5953652292.html?reco_id=f78ab277-3f59-11e6-a961-56847afe9799&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=9

 

ewentualnie jakiś drugi router jako ap?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urzadzeniem na usb 2.0 nie zapewnisz sobie max predkosci poprzez wlasnie ograniczenia przepustowosci usb 2.0 (w 3.0 jest to kilkanascie razy wiecej).

a nie mozesz tego kabla co idzie do salonu podlaczyc bezposrednio do tego modemu od prointernetu?

a pozniej tak jak pisalem, router do salonu przeniesc i podlaczyc do tego kabla z ethernetem?

jaki kabel idzie od modemu prointernetu do routera? taki sam jak do playstation4 np?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urzadzeniem na usb 2.0 nie zapewnisz sobie max predkosci poprzez wlasnie ograniczenia przepustowosci usb 2.0 (w 3.0 jest to kilkanascie razy wiecej).

a nie mozesz tego kabla co idzie do salonu podlaczyc bezposrednio do tego modemu od prointernetu?

a pozniej tak jak pisalem, router do salonu przeniesc i podlaczyc do tego kabla z ethernetem?

jaki kabel idzie od modemu prointernetu do routera? taki sam jak do playstation4 np?

tak rj45

modem prointernetu tez jest wsadzony do szafki w korytarzu na stałe. oczywiscie mógłbym pościć kabel po całym domu tylko każdy by o niego by chaczył bo leżałby na podłodze...

a ten mój laptop nie ma usb 3.0?

a gdyby do modemu prointernet podłączyć tego splitera a router przenieść do pokoju to działało by wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak, ale powiedz mi, po co ci ten switch - skoro i tak przeciez musisz podlaczyc kabel ktory idzie do twojego salonu - do czegos - w tym wypadku, mozesz to podlaczyc do tego modemu PROINTERNETU.

prointernet -> salon (kable w scianie) -> router

twoj laptop (wedlug internetow) ma usb 3.0, ale to ty powinienes wiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś będę dalej walczył:)

dziękuje za pomoc i cierpliwość:)dam znać co i jak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nie jest dobrze? musisz tylko odkryc, ktory to kabel idzie do salonu (pewnie byl podpiety pod router, skoro dzialal tam net) router odlacz i podlacz w salonie i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable wychodzące z puszki są za krótkie by dosięgnęły do routera prointernet(znajduje się w puszce)a w drugą stronę kabel może i dłuższy ale jak połączyć rj 45 z r45?

wchodzi w grę chyba tylko podmiana routera na swich?albo dokupienie 2 routera

doradzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli, w tej puszcze/skrzynce nie ma modemu od prointernetu, tylko same kable od modemu (a on sam znajduje sie gdzie indziej?), bo do tej pory rozumialem, ze modem prointernetu jest w tej skrzynce. jesli jest, tak jak rozumiem teraz, to tak, potrzebujesz switcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest modem rozprowadzający net do niego jest podłaczony kabel ethernetowy który podłaczony jest do mojego tp-linka

 

czy switch moze go zamienic czy musza byc 2 routery w tym jeden jako ap?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem jak powiedziałeś - w laptopie osiągnąłem rzeczywiście max.ok54 mb/s natomiast nie wiem czemu ale w ps 4 spadło drastycznie z 300 mb/s do 76 i to po wifi mam lepiej niż po kablu .co może być przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz po kablu na laptopie i uruchom speedtesta - do ps4 masz podlaczony kabel bezposrednio od laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

router tp link przeniosłem do salonu.laptop chodzi po wifi a ps4 i amplituner jest podłączony do routera złączami ethernetowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...