Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mazurxiii

Monitor 24" do 700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko - na oku mam 2:

 

iiyama X2483HSU-B2

iiyama GE2488HS-B1

 

Zastosowanie - gry (raczej w stylu FPP - głównie WoT), internet, rzadko filmy (na kompie oglądam głównie twitch i youtube), bardzo rzadko grafika. Obecnie siedzę na 4 letniej TN-ce od BENQ (G2222HDL) - cokolwiek nie wezmę będzie upgrade. Jeśli ktoś zna jakąś perełkę w tym budżecie jestem otwarty na propozycje (nie boję się monitorów poleasingowych czy używanych).

 

Mała uwaga - dziwne opinie w X-kom odnośnie black hawka (awaryjność) - wadliwa partia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smialo bierz ten pierwszy przynajmniej ma matryce va te smieszne tnki powinny byc dawno wycofane :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może BENQ 24'' LED VW2430H?

Trochę niepokoi mnie opinia o smużeniu w X2483HSU-B2 - ponoć w rewizji B2 zmienili matrycę i ludzie skarżą się na dziwne przypadłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T o jak to w końcu jest z iiyama X2483HSU?

 

Pytam bo w X-kom dają myszkę Roccat Lua do tego monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten monitor tylko w opcji z "B" w nazwie, czyli dodatkową możliwością regulacji (która kosztuje kolejną stówę, ale według mnie warto :P ). Moja opinia: do pracy mogę polecić, dobrze się sprawuje nawet na niższych poziomach jasności. Łatwe przełączanie poziomu jasności jednym przyciskiem, dioda sygnalizująca, że monitor jest włączony jest delikatna i nie denerwuje, obudowa jest fajna i matowa, obraz nie męczy wzroku. Rozczarowała mnie czerń, o której wspaniałości się mówi przy okazji matryc tego typu - tu jej nie uświadczyłem i zastanawiam się czy w moim 9 letnim zwykłym LCD nie była lepsza. Wyczytałem, że w tym modelu również w którymś momencie była zmiana matrycy na gorszą.

 

Czy wybrałbym go do gier? Wątpię, pewnie wziąłbym coś z większą częstotliwością odświeżania. Te matryce nie są stworzone do gier. Mało gram, w BF 4 używałem, ale nie mam porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wybrałbym go do gier? Wątpię, pewnie wziąłbym coś z większą częstotliwością odświeżania.

 

Tak, tylko żeby wziąć 120 Hz to trzeba mieć sprzęt, który wyświetli te 120 FPS cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier lepszy jest IPS/TN, gdzie nie występuje smużenie, do filmów VA, przez wzgląd na głębszą czerń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet dla niedzielnego gracza będzie to zły wybór?Reszta czasu będzie podpięty do lapka którego używam na codzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...