Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Staszek39

Czy mogę zaktualizować androida w moim telefonie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam telefon Huawei P8 Lite z Plusa. Chciałbym zaktualizować w nim system do 6.0 jednak nie wiem czy mój telefon ma taką możliwość ponieważ w menu aktualizacji pokazuje że nie ma dostępnej nowej aktualizacji. Chciałem pobrać plik z komputera i wgrać do telefonu jednak mam obawy czy telefon się nie zepsuje, ponieważ na pewnej stronie jest napisane że można aktualizować tylko na kompilacji z "C432",a mój telefon ma "C22".

SS'y: http://imgur.com/a/pUly4

Czy mogę zaktualizować mimo, że mam kompilacje z "C22"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć że już 6.0 na niego jest ,niedlugo będę w stolycy u kumpla który ma tego huaweia z t-mobile ,z chęcią zrobie eksperyment z tym softem:

http://consumer.huawei.com/pl/support/downloads/detail/index.htm?id=80469

 

Mam nadzieję że telefon nie eksploduje. :-)

 

Na jakiej stronie piszą o tych aktualizacjach z c432?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz brandowany soft, nie wiem jak się to ma u Huawei, ale jeśli masz np. jakieś aplikacje z Plusa, animacje przy włączaniu telefonu z Plusa, ich tapety itp. to nie wgrasz żadnej aktualizacji udostępnionej przez Huawei i musisz czekać na OTA od Plusa co może potrwać miesiące. Rozwiązaniem problemu zapewne byłoby wgranie czystego niebrandowanego softu, ale nie widzę nic na xda-dev, ktoś usunął linki. Może na innym forum ktoś wrzucił.

 

//edit o widzę w linku @up dlaczego ktoś usunął linki z xda-dev, Huawei udostępnia wszystkie obrazy na swojej stronie, miło z ich strony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć że już 6.0 na niego jest ,niedlugo będę w stolycy u kumpla który ma tego huaweia z t-mobile ,z chęcią zrobie eksperyment z tym softem:

http://consumer.huawei.com/pl/support/downloads/detail/index.htm?id=80469

 

Mam nadzieję że telefon nie eksploduje. :-)

 

Na jakiej stronie piszą o tych aktualizacjach z c432?

Download.net

 

Zapewne masz brandowany soft, nie wiem jak się to ma u Huawei, ale jeśli masz np. jakieś aplikacje z Plusa, animacje przy włączaniu telefonu z Plusa, ich tapety itp. to nie wgrasz żadnej aktualizacji udostępnionej przez Huawei i musisz czekać na OTA od Plusa co może potrwać miesiące. Rozwiązaniem problemu zapewne byłoby wgranie czystego niebrandowanego softu, ale nie widzę nic na xda-dev, ktoś usunął linki. Może na innym forum ktoś wrzucił.

 

//edit o widzę w linku @up dlaczego ktoś usunął linki z xda-dev, Huawei udostępnia wszystkie obrazy na swojej stronie, miło z ich strony :D

Czytałem, że ludzie w plusie już mają tę aktualizację :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na stronie plusa nic nie piszą ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że ludzie w plusie już mają tę aktualizację :/

Olej Plusa i wgraj czyste obrazy ze strony Huawei, z tego co widzę to na tym telefonie można obraz wgrać bezpośrednio z telefonu nawet nie trzeba kabelka mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej Plusa i wgraj czyste obrazy ze strony Huawei, z tego co widzę to na tym telefonie można obraz wgrać bezpośrednio z telefonu nawet nie trzeba kabelka mieć.

Czyli mogę pobrać aktualizację i ją wgrać, czy czysty rom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę pobrać aktualizację i ją wgrać, czy czysty rom?

Czysty ROM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T-mobile też nie wypuściło 6.0. Jakiś dev na stronie tmobile pisał, że będzie do końca czerwca. Mamy lipiec, aktualizacji brak, a strona www nie działa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty ROM

Będziesz tak miły i dasz mi link? Bo nie chce zepsuć sobie telefonu po 4 dniach ;-;

 

EDIT: A tak w ogóle to nie stracę gwarancji przez to wgrywanie romu itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz tak miły i dasz mi link? Bo nie chce zepsuć sobie telefonu po 4 dniach ;-;

 

EDIT: A tak w ogóle to nie stracę gwarancji przez to wgrywanie romu itp.?

Linka dostałeś w drugim poście, nie widzę tam na stronie Huawei żadnej instrukcji, ale w internecie jest takie coś:

1. first of all, check your firmware version (if you already have the latest one, you do not need this tutorial)

2. make backup of all your personal data and charge a battery in your phone to 100% (optional)

3. download Android 6.0 Marshmallow for Huawei P8 Lite and unzip it

4. create folder dload in root of your internal storage or on your microSD card and place the update.app file here (video below show it)

5. go to settings/update and hit menu button and than choose Local update

6. if you copy the update.zip file correctly, there will be this file shown now, tap on it and start installation

7. wait until update is done, you have latest firmware in your smartphone

 

Co do gwarancji nie mam pojęcia, ja pierwsze co robię po kupnie telefonu to odblokowanie bootloadera i zrootowanie go. Gdybyś zaliczył bricka to w serwisie i tak nie będą patrzeć czy custom rom czy nie bo go nie uruchumią, a jak nie ma bricka to zawsze można wgrać oryginalny ROM :) Poza tym ten jest ze strony Huawei więc tak oficjalny i oryginalny jak się tylko da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na 100% jak jest z Huawei, ale większość producentów nie ma nic przeciwko wgrywaniu dowolnego softu, byleby był on oryginalny, czyli producenta. Ja ostatnio wgrałem na Play'owy soft czysty 6.0 bez brandu i też gwarancji nie straciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem już kopię zapasową, teraz pobiorę softa, wgram (a raczej spróbuje kappa) i napisze czy się udało czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zainstalować Androida 6.0, bo po rozpoczęciu instalacji od razu jest błąd. Wiecie co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie wpadłeś na pomysł żeby chociaż napisač co to za błąd...

 

"Ej, samochód przestał jechać, co to może być?!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie wpadłeś na pomysł żeby chociaż napisač co to za błąd...

Softare install failed!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem kilka dni temu Andka 6.0.1 na SG S5 i powiem szczerze że jest gorzej niż było, na pierwszy rzut oka zmieniono ikony systemowe, nie sprawdziłem jeszcze jakich zmian dokonano w systemie ale mam wrażenie że sams zaczął wolniej chodzić, okna otwierają się płynnie a nie błyskawicznie, jak w poprzedniej wersji, może to tylko złudzenie.

W jednej z zakładek pulpitu mam wstawione szybkie kontakty, kilka osób do szybkiego wybierania połączenie, za każdym razem po resecie lub wyciszeniu telefonu, ikony kontaktów robią się czerwone, znikają mini fotki które są użyte do oznaczenia kontaktu.

Jeszcze nie rozgryzłem reszty błędów ale zapewne będzie ich więcej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...