Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ziwer

bottleneck 1070 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy i5 4460 da radę uciągnąć msi gtx 1070 do przyzwoitego grania ? Karta biorę dopiero we wrześniu, ale procek mógłbym już teraz sprzedać dopóki cena dobrze stoi i dopłacić do 4690k. Co myślicie ?

Moba: msi b85m-e45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie git .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak średnio bym powiedział 4690K bylby w sam raz ew zobacz co taniej wyjdzie czy dokupic i5 4690k + z97 czy i7 4790K I zostawic b85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie git .

Ja jestem ciekawy jak to działa? Gdybyś zadał podobne pytanie czyli czy 4460 i podobnej wydajności 980ti to najprawdopodobniej wszyscy by wyskoczyli z tekstami w stylu "procesor za 800zł i karta za 3000? - chyba jesteś chory" itd. Teraz jest nowy wydajniejszy 1080, 1070 jest już drugą kartą jeśli na wydajność patrzymy i nagle ten 4460 który nie starczał nawet do 980 (970 to niby max był) to teraz jest git dla 980ti...

 

Odnośnie samego zapytania - zależy w co grasz i w jakiej rozdzielczości. Są gry, a bardziej sytuacje w tych grach, kiedy 4790k kręcony do 4,6 ograniczał 970... Jednocześnie warto zauważyć, że znandziesz takie produkcje gdzie i3 4170 spokojnie da sobie radę z 980ti...

 

Tak generalnie do tak mocnych kart ja bym proponował jednak procesor z K. Porónując kwotę potrzebną na procesor z K a bez K w stosunku do kosztu karty graficznej to w sumie nie wielkie pieniądze, niestety jeśli procesor z K to płyta musi umiec go pokręcic i to dodatkowe koszta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taką możliwość to możesz sprzedać 4460 + płyta i kupić 4690k + jakaś niedroga płyta (B85-G43 z nowych jako najtańsza). Lepiej sprzedać teraz bo ceny raczej będą spadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy jak to działa? Gdybyś zadał podobne pytanie czyli czy 4460 i podobnej wydajności 980ti to najprawdopodobniej wszyscy by wyskoczyli z tekstami w stylu "procesor za 800zł i karta za 3000? - chyba jesteś chory" itd. Teraz jest nowy wydajniejszy 1080, 1070 jest już drugą kartą jeśli na wydajność patrzymy i nagle ten 4460 który nie starczał nawet do 980 (970 to niby max był) to teraz jest git dla 980ti...

 

Odnośnie samego zapytania - zależy w co grasz i w jakiej rozdzielczości. Są gry, a bardziej sytuacje w tych grach, kiedy 4790k kręcony do 4,6 ograniczał 970... Jednocześnie warto zauważyć, że znandziesz takie produkcje gdzie i3 4170 spokojnie da sobie radę z 980ti...

 

Tak generalnie do tak mocnych kart ja bym proponował jednak procesor z K. Porónując kwotę potrzebną na procesor z K a bez K w stosunku do kosztu karty graficznej to w sumie nie wielkie pieniądze, niestety jeśli procesor z K to płyta musi umiec go pokręcic i to dodatkowe koszta...

 

Dobra odpowiedź. W skrócie: Nie będzie, żadnego ograniczania. Jedynie lokacje w grach 3D gdzie będzie wymagany mega mocny proc mogą działać wolniej. Np 44 klatki zamiast 50 :) i5-4460 i gtx 980TI w gta 5 rozgrywka ze wszystkim na max jest płynniutka więc 1070 bez problemu:)

 

Jeżeli masz kasę tylko na kartę to nie obawiaj się niczego. A jak masz więcej to wiadomo, lepiej mieć wszystko najlepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uporem maniaka bede powtarzal: zjawisko bottlenecku nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga mam taki procek i gry śmigają aż ładnie :)

 

Na razie nie widzę sensu w przesiadce na coś mocniejszego. Poczekam na nową generację procków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwał jak zwał, w miejscach gdzie procesor nie wyrabia to karta pracuje na pół gwizdka i efekt taki, że mamy mniej fps niż byśmy mieli z tą samą kartą z mocniejszym CPU. Ma to rzadziej miejsce gdy mamy słabszą grafikę więc jak najbardziej możemy tu mówić o takim zjawisku, a jak to powinno się nazywać to już drugorzędna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uporem maniaka bede powtarzal: zjawisko bottlenecku nie istnieje.

przeciez C4in wrzucil linki powyzej, ktore jasno potwierdzaja, ze bottleneck istnieje. nie jest to zreszta zadna nowosc. fakt, jesli ktos gra w 60hz(fps), to jest duzo mniej odczuwalne, ale przy wysokim odswiezaniu, mocny, wykrecony procek (oraz pamieci) to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwał jak zwał, w miejscach gdzie procesor nie wyrabia to karta pracuje na pół gwizdka i efekt taki, że mamy mniej fps niż byśmy mieli z tą samą kartą z mocniejszym CPU. Ma to rzadziej miejsce gdy mamy słabszą grafikę więc jak najbardziej możemy tu mówić o takim zjawisku, a jak to powinno się nazywać to już drugorzędna sprawa.

 

Tak ale to nie kwestia ograniczenia samej karty przez procesor tylko kwestia nie wyrabiania procka z obliczeniami dla danej lokalizacji. Są w grach lokalizacje gdzie procek ma więcej obliczeń do zrobienia niż grafa. I wtedy rzeczywiście FPS spada ale nie dlatego, że grafa nagle swą wydajność ogranicza. Ona swoje robi ale zadania ma też procesor. Temat wałkowany setki razy. To tak jakbyś wsadził silnik fiata 126p do TIR'a. Silnik na 100% by zasuwał ale TIR za ciężki. A nie że nagle silnik by używał tylko 50% swojej mocy. Ja tak to widzę. Jakby było jakieś ograniczanie to karty graficzne miały by podane wymagania np: GTX 1080 do 100% wykorzystania mocy wymaga procesora minimum i7-4790K 8 gb ram 2400Mhz. NO chyba że gdzieś tak jest.

 

"Po analizie wyników wniosek może być tylko jeden - zjawisko ograniczania karty graficznej przez procesor nie istnieje. Teorię Bottleneck GPU przez CPU możemy wsadzić między bajki. Wykresy wyników cząstkowych wyraźnie pokazują, iż podzespoły te działają niezależnie od siebie. Dodatkowo wykres wydajności GPU rośnie i to zdecydowanie niezależnie od nie zmieniającego się wyniku CPU. Mało tego, im instalujemy mocniejszą konstrukcję wzrost ten jest większy. W przypadku potwierdzenia teorii bottleneck GPU wykres wydajności karty graficznej powinien wyraźnie zwolnić, przyrost nie powinien być tak znaczny a najlepiej całkowicie zatrzymany. Procesor CPU nie wyznaczył granicy wydajności karty graficznej i jak pokazuje doświadczenie i testy - nie wyznaczy nigdy."

 

"Inaczej wygląda sprawa ograniczania całej platformy testowej przez najsłabsze ogniwo - jakim w testowanym zestawie był bez wątpienia procesor. Drugi z wykresów pokazujący oprócz wyników cząstkowych wynik końcowy pozwala na wyciągnięcie wniosku oczywistego. Dobranie podzespołów o zgoła różnej wydajności wpływa negatywnie na wynik całej platformy testowej. "

 

http://pclab.pl/art52167-5.html - tu jest to opisane łopatologicznie. Że sprzęt się nie ogranicza nawzajem, tylko zależne jest to od gry. Jedna woli mocniejszego proca niż grafę druga na odwrót, a inne potrzebują i to i to mocne bo do obliczeń potrzebują CPU i GPU. A nie, że nagle grafa zwalnia do 25% swoich możliwości i przestaje wykonywać instrukcje które do niej należą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe porównanie ile daje mocniejszy proc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ale to nie kwestia ograniczenia samej karty przez procesor tylko kwestia nie wyrabiania procka z obliczeniami dla danej lokalizacji. Są w grach lokalizacje gdzie procek ma więcej obliczeń do zrobienia niż grafa. I wtedy rzeczywiście FPS spada ale nie dlatego, że grafa nagle swą wydajność ogranicza. Ona swoje robi ale zadania ma też procesor. Temat wałkowany setki razy. To tak jakbyś wsadził silnik fiata 126p do TIR'a. Silnik na 100% by zasuwał ale TIR za ciężki. A nie że nagle silnik by używał tylko 50% swojej mocy.

 

No właśnie nie.

 

4-12-1680med.png

 

50% GPU, 90+% CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uporem maniaka bede powtarzal: zjawisko bottlenecku nie istnieje.

Istnieć to istnieje, tylko często i gęsto ludzie robią z tego większy problem niż potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka rozdzielczość?

1080p

 

Uwaga mam taki procek i gry śmigają aż ładnie :)

 

Na razie nie widzę sensu w przesiadce na coś mocniejszego. Poczekam na nową generację procków.

Jak Wiedźmin śmiga na tej konfiguracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wiedźmina niestety.

 

Ale Crysis 3 FHD wszystko na max stałe 60fps. Dwa trzy razy spadło do 40 na mapach z deszczem z początku gry. Poczekam i zobaczę jak wygląda sytuacja w terenach zielonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p

 

 

Jak Wiedźmin śmiga na tej konfiguracji ?

 

Pewnie będziesz miał spadki do 50-55fps w Novigradzie ale to by było na tyle (albo trochę większe, tak u mnie było na 2500K@4.3GHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to nie kwestia ograniczenia samej karty przez procesor tylko kwestia nie wyrabiania procka z obliczeniami dla danej lokalizacji. Są w grach lokalizacje gdzie procek ma więcej obliczeń do zrobienia niż grafa. I wtedy rzeczywiście FPS spada ale nie dlatego, że grafa nagle swą wydajność ogranicza. Ona swoje robi ale zadania ma też procesor. Temat wałkowany setki razy. To tak jakbyś wsadził silnik fiata 126p do TIR'a. Silnik na 100% by zasuwał ale TIR za ciężki. A nie że nagle silnik by używał tylko 50% swojej mocy. Ja tak to widzę. Jakby było jakieś ograniczanie to karty graficzne miały by podane wymagania np: GTX 1080 do 100% wykorzystania mocy wymaga procesora minimum i7-4790K 8 gb ram 2400Mhz. NO chyba że gdzieś tak jest.

Aby było ono potrzebne, ludzie musieliby łączyć najnowsze karty z 8-10 letnimi prockami :)

Kiedy karta nie chce wchodzić na najwyższe taktowanie (Turbo max.), pomimo niskiej temperatury GPU i poboru energii - wtedy masz ograniczenie karty przez procka.

 

W ekstremalnym przypadku, możesz włączyć grę pokroju Battlefield 4 ale karta graficzna pozostanie na taktowaniu z pulpitu/2D : LINK.

 

Zawsze należy patrzeć na FPS'y (minimalne), a nie obciążenie poszczególnych elementów.

Jeżeli mam np. minimum 120FPS, przy 50% obciążeniu grafiki i 100% obciążeniu CPU, to nie ma znaczenia jaka to karta albo jaki procesor - mogę pograć w grę i to jest najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku 1080p bottleneck ze strony procka masz gwarantowany, szczególnie w grach mocno procesorowych (gta np)

 

do 1070/980ti optymalnie to 2500k @4,8 / 4690k @4,4

jakby nie patrzeć procentowo kręcony 4690k to +50% wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa bottleneck by wyglądała w przypadku 1440p? aktualnie mam i5 4570 (reszta w sygnaturce) i sam czaję się również na 1070 ze względu na rozdziałkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa bottleneck by wyglądała w przypadku 1440p? aktualnie mam i5 4570 (reszta w sygnaturce) i sam czaję się również na 1070 ze względu na rozdziałkę.

 

najprościej to sprawdzić w ten sposób - włączasz grę, wszystkie ustawienia typowo graficzne zjeżdzasz na minimum, procesorowe (fizyka itd) na full.

Jeżeli nie spadnie ci poniżej 100 to znaczy że w 1440p też nie spadnie poniżej 100 ;)

w takim 4K pewnie i by i5-4460 starczył

 

dla procka wszystko jedno czy grasz 640x480 czy 4k :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jak jest z podkręcaniem 4690k na b85 ? Trzeba zmieniać na z97 ? Czytałem, że podobno się da , a czasami nie da. Jak to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej forumowi znawcy beda mowic o bottlenecku. Totalna bzdura. W takim razie KAZDA czesc w komputerze, ktora ma wplyw na wydajnosc zestawu jest waskim gardlem wobec tej najmocniejszej.

 

Bottleneck nie istnieje, procesor nie ma wplywu na wydajnosc karty graficznej. To jest fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...