Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sail

Smafton do czytania 800-1200 pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam telefonu, który dobrze by się sprawdzil w roli czytnika e-bookow; głownie chodzi o przyzwoity wyświetlacz nie męczący wzroku. Chcialbym tez zapytać, jak w tej kwestii sprawują sie smartony z serii Galaxy note, czekam na jakieś fajne propozycje, budżet 800-1200 z opcja niewielkiej doplaty jeśli trzeba bedzie dolozyc, pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zły pomysł.

Poczytasz max parę godzin i koniec.

W słoneczne dni jeszcze krócej.

Kup sobie kindla za ~400zł i będziesz go ładować co 30 dni albo rzadziej :P.

A telefon jakiś za 800zł do tego co robisz na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrok mniej męczył będzie taki ekran, który nie wymaga odświeżania, a taki właśnie masz w Kindle. W dodatku "strony" nie są białe jak w książkach, ale szare, więc mniejszy kontrast między tłem, a tekstem również pozytywnie wpływa na odczucia wzrokowe. Każdy ekran, który świeci i musi się odświeżać x razy na sekundę będzie męczył wzrok nieporównywalnie bardziej, niż ekran wykorzystujący e-ink.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz czytania to przeglądanie intetnetu, rozmowy i w zasadzie to tyle. Kindle jest ok, tylko chcialem uniknąć zakupu dwóch urządzeń, bo moj wysluzony telefon tak czy siak jest do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie próbuj unikać 2 urządzeń.

Telefon do czytania sporadycznego jest "ok".

Ale w podróży/plenerze a nawet w domu będziesz uwiązany do powerbanka/ładowarki + czyta się niewygodnie i męczy oczy na dłuższą metę.

Sam korzystałem z tel do czytania 4 lata więc wiem o czym mówię :P.

Od czasów kindla moje życie stało się inne.

ładuję go raz w miesiącu i to na wszelki wypadek.

W telefonie np. jadąc przez pół polski miałem rozrywkę (czytanie) na 3 godziny w telefonie i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok przekonałem się do kindle, jednak natknąłem się jeszcze na Yota phone 2 i zastanawiam się, czy nie byłby on w moim przypadku świetnym rozwiązaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości, czy za 1200zł kupisz go. W premierę kosztował tyle, co najlepsze flagowce znanych firm. Oczywiście jest to bardzo dobra opcja, bo pomysł z ekranem na tyle obudowy jest świetny. Ponadto ten tylny ekran zużywa mało energii, a można go używać jak głównego ekranu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten telefon to trochę eksperyment - prawie nie do kupienia w Polsce, nie wiem, czy jakieś wsparcie będzie miał potem. Moim zdaniem lepiej jednak kupić dwa urządzenia, tym bardziej, że czytniki nie są drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziąłem już kindle pw3, dziękuje wszystkim za pomoc, pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...