Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

indexinfio

Odkurzacz centralny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję odkurzacza centralnego do domu o powierzchni około 160m2. Czy macie jakieś doświadczenia z tego typu urządzeniami?

 

W Internecie jest dosyć mało opinii, a te z for specjalistycznych często sprawiają wrażenie pisanych przez sprzedawców.

 

Sądzę, że zdecyduję się na model z filtracją cykloniczną i mocą około 600-700 Air Watts. Wstępnie myślałem o poniższym modelu.

 

http://www.borysowski.com/odkurzacze/ts2-jednostka.html

 

W zestawieniu podają dla niego większą moc. 504 ma podobno TS1.

 

Nie jestem peny jakości instalacji więc chcę kupić model z większą mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jak sie taka schowana pod podloga czy tam w scianie rurka zatka? Wiem, ze nie na taka odpowiedz czekasz ale cholernie mnie to ciekawi :)

 

W normalnym dokruzaczy wystarczy przepchac chocby miotla a w takiej instalacji tzreba sicagac podogi/kuc sciany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przereklamowane są takie odkurzacze...no chyba, że masz willę z basenem i sprzątaczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy coś takiego w domu czteropoziomowym. Polega to na tym, że wkłada się rurę od odkurzacza w gniazdko w ścianie, wyglądające jak kontakt z klapką. Na piętro przypada jedno gniazdko, poza piwnicą, ale rura jest na tyle długa, że 60% piwnicy można odkurzyć, bo sięga z parteru. Jedynie po garażu należy latać ze zmiotką. Jednostka zbiorcza wisi pod sufitem w wózkowni, pracuje trochę ciszej niż pralka. Ogólnie jest to bardzo wygodne, bo na piętra wnosi się jedynie rurę i końcówkę. Dom sprzątany jest raz w tygodniu i kurzu aż do następnego sprzątania prawie wcale nie widać - to jest właśnie plus tych odkurzaczy. Bo przy zwykłych zbierałyby się już koty w kątach i dużo kurzu na wszystkich przedmiotach, gdyż część kurzu wylatuje przez filtr, a odkurzaczach centralnych jest obieg zamknięty. Jak dotąd, od wielu lat, nic się nie zablokowało w ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przereklamowane są takie odkurzacze...no chyba, że masz willę z basenem i sprzątaczkę.

To po co mu odkurzacz? Sprzątaczka z miotłą lata :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...