Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kotkam1990

Kupno GTX 1070 Palit, ale jaki model?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje na dniach zakupić nową kartę graficzną GTX 1070 firmy Palit. Zestaw , który posiadam na dzień dzisiejszy:

- Płyta Głowna : MSI Z97 Gaming 3

- Ram 16GB 2133MHz

- Zasilacz Thermaltake 530w

- Procesor i5 4690K (bez podkręcenia, ale wszystko gotowe by go ruszyć do góry)

- i aktualnie GTX 970 Gigabyte Gaming G1 OC

 

Dużo osób zachwala Pality jeśli chodzi o GTX 1070, dlatego najbliższą kartą jaką bym kupił będzie prawdopodobnie Palit w związku z tym chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy.

GameRock i Jetstream

Czy warto brać wersje Super Jetstream i płacić więcej,czy jednak wersje zwykłą bez "Super" i podkręcić ją chyba że nie można lub może wziąć GameRock? Pierwszy raz spotkałem się ze stwierdzeniem 2,5 slota wysokość, jak można zrozumieć owe stwierdzenie, oglądając filmy stwierdzam że powinna mi wejść spokojnie. Zasilacz powinien spokojnie starczyć na GTX 1070?

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę kartę (jetstream) zainstalowaną w obudowie od kilku godzin:

 

1. 2,5 slota znaczy, że zajmuje 2,5 tych takich żerdzi z tyłu obudowy. Chłodzenie jest ogromne.

2. Kupuj najtańsze, co trafisz. W tej generacji karty kręcą się tak beznadziejnie, że najważniejszym kryterium powinny być dla Ciecie cena i kultura pracy. O moc się nie martw, żadnej 1070 jej nie zabraknie. Pality mają takie samo chłodzenie.

3. Nie warto dopłacać do wersji Super, bo to zwykły JetStream, który został podkręcony fabrycznie. Możesz to zrobić sam. Jak ja. Albo ktoś.

4. Gamerocki niby mają jakąś miedź, co to lepiej ciepło odprowadza, ale kaman... Z tak byczym chłodzeniem nie poczujesz różnicy, która byłaby warta dodatkową 100 czy 150zł. Moja karta pod obciążeniem w Subnautice dobija do około 50 stopni i jest niesłyszalna. W benchmarku jest tak cicha, że chyba wyłączę na test wentlatory obudowy, by posłuchać, jak chodzi.

5. Mamy taki sam zasilacz. Mój był w stanie utrzymać potwora 280x żrącego 250 watów, to i utrzyma 1070 i jej 150.

 

edit

6. JetStream jest tańszy i ładniejszy od GameRocka. Wygląda jak porządna karta graficzna.

7. Cewki nie piszczą nawet na ekranie końcowym unigine heaven. 280x potrafił zniszczyć tam słuch, na 1070 jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yep, tylko zwykły jetstream. bez problemu swoja na 2.1 zrobiłem, chlodna i cicha (i tak nie slysze, 8 innych wiatrakow ja zaglusza ;) )

fakt kawal klocka ale sie trzyma dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Gamerocki niby mają jakąś miedź, co to lepiej ciepło odprowadza, ale kaman... Z tak byczym chłodzeniem nie poczujesz różnicy, która byłaby warta dodatkową 100 czy 150zł. Moja karta pod obciążeniem w Subnautice dobija do około 50

 

Z tego co mi wiadomo każda wersja ma miedzianą podstawę radiatora. Co najwyżej jest kosmetyczna różnica w układzie finów.

 

W skrócie bierz najtańszą. Różnią się tylko softem (takty i power limit) i dual biosem, który niezbędny nie jest.

 

 

Pytanie do posiadaczy JetStream czy starcza na luzie power limitu po oc ? Oczywiście w jakiś mocniejszych wygrzewaczach lub z skalowaniem do 4k np w BF4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info i opinie ;) Ta przypuszczałem że raczej nie warto pchać się pod "Super" Jetstream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo na morele.tv będzie test kart 1070 i będzie m.in. porównanie jetstreama i gamerocka, więc jak Cię ciekawi to poczekaj ;)

 

EDIT: Wg specyfikacji na stronie Palita, to Jetstream też ma podwójny bios. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnią się tylko softem (takty i power limit) i dual biosem, który niezbędny nie jest.
Na swojej stronie palit podaje, że JetStream ma podwójny bios. Wychodzi na to, że GameRock/GameRock Premium/JetStream/Super JetStream różnią się ceną i wyglądem.

 

Pytanie do posiadaczy JetStream czy starcza na luzie power limitu po oc ? Oczywiście w jakiś mocniejszych wygrzewaczach lub z skalowaniem do 4k np w BF4
A jak to sprawdzić, czy wystarczy power limitu? W jakim programie i czym będzie się objawiać to, że nie wystarczy? Myślę, że w sobotę znajdę czas na wiedźmina w dsr, więc jeżeli opiszesz co i jak, ogarnę to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w serii 10xx ale w swoim Palicie mam dosyć wąski zakres Power Limitu tylko 110, w innych kartach jakie posiadałem było sporo więcej. Jak dobije do targetu to trochę zejdzie z zegarów, ale nie są to jakieś duże wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to sprawdzić, czy wystarczy power limitu? W jakim programie i czym będzie się objawiać to, że nie wystarczy? Myślę, że w sobotę znajdę czas na wiedźmina w dsr, więc jeżeli opiszesz co i jak, ogarnę to.

 

GPU-Z % TDP przy przekroczonym pl jest zielony kolor.

 

Jeszcze lepiej hwinfo64 bo pokazuje ile W realnie karta ciągnie. Dzięki czemu można oszacować jaki limit ustawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swojej stronie palit podaje, że JetStream ma podwójny bios. Wychodzi na to, że GameRock/GameRock Premium/JetStream/Super JetStream różnią się ceną i wyglądem.

 

Podają jeszcze, że Jetstream ciągnie 150W, a Super Jetstream i Gamerock 170W. Pytanie tylko czy to są ich limity mocy, czy tylko pobór przy maksymalnym obciążeniu i jaki to będzie miało wpływ na ewentualne OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam od 2 dni gtx 1070 Super Jetstream-a, w idlu mam 38 stopni a wiatraki się nie kręcą. Podkręciłem ją do 2100MHz w boost i 9400MHz pamieci , przepuściłem przez Kombustora na 12 minut i pograłem 2 misje w Wiedźmina 3, nic się nie dzieje a temp. 69 stopni. Jednym słowem jestem bardzo zadowolony.

Zasilacz jaki mam to Smart 530W SE Thermaltake, proc i5 6500 na płycie Asrock H110m-DGS, wszystko hula. W najnowszym 3dMark-u mam 5500 z tymi ustawieniami.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przy tej temperaturze maksymalnej z głośnością wentylatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje subiektywne odczucia są takie ,że nie ma różnicy pomiędzy idle a load. Nawet powiem ,że wczoraj z ciekawości schyliłem się żeby zobaczyć czy wentyl się kręcą bo nie było różnicy. Obudowa to RG1W Silentium PC (2 wentylatory 120mm fabryczne) + wentylator fabryczny od intela na procesorze, być może one "zagłuszają" tego Palita. Patrząc historycznie na testy techpowerup.com można zobaczyć ,że Palit-y najlepiej się kręcą i są tak samo ciche jak MSI Gaming. Moim zdaniem nie warto dopłacać do MSI a tym bardziej do Gamerock-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć tego Palita Jetstream ani Super Jetstream. Są w ogóle gdzieś dostępne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w esc.pl , mieli od ręki. Natomiast muszę was zmartwić bo mamy powódź w 3 mieście i esc.pl zostało zalane, zawiesili działalność na czas remontu. Mają siedzibę gdzie zawsze jest jezioro, także zapomnijcie póki co o tym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 5 dni temu jetstream był jeszcze w proline, ale teraz już nie mają. Trzeba pewnie poczekać, aż będzie większa ilość na rynku, bo rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak biore MSI, też sie nad tym długo zastanawiałem : P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU-Z % TDP przy przekroczonym pl jest zielony kolor.

 

Jeszcze lepiej hwinfo64 bo pokazuje ile W realnie karta ciągnie. Dzięki czemu można oszacować jaki limit ustawili.

 

gdzie dokladnie jest to pokazane w hwinfo? mozna jakis screen?

 

Moglby ktos to wytlumaczyc, bo nie rozumiem do konca tego powyzszego opisu, chyba ze to jakies bzdury ktos napisal?

 

spr. gpuz i hwinfo, ale ja takich opcji u siebie nie widze.

 

Wiec jaka jest zasada z tym Power Limitem? Po prostu przeciagac suwak na maxa?Jak spr. ile karta moze max. pociagnac W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje na dniach zakupić nową kartę graficzną GTX 1070 firmy Palit. Zestaw , który posiadam na dzień dzisiejszy:

- Płyta Głowna : MSI Z97 Gaming 3

- Ram 16GB 2133MHz

- Zasilacz Thermaltake 530w

- Procesor i5 4690K (bez podkręcenia, ale wszystko gotowe by go ruszyć do góry)

- i aktualnie GTX 970 Gigabyte Gaming G1 OC

 

Dużo osób zachwala Pality jeśli chodzi o GTX 1070, dlatego najbliższą kartą jaką bym kupił będzie prawdopodobnie Palit w związku z tym chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy.

GameRock i Jetstream

Czy warto brać wersje Super Jetstream i płacić więcej,czy jednak wersje zwykłą bez "Super" i podkręcić ją chyba że nie można lub może wziąć GameRock? Pierwszy raz spotkałem się ze stwierdzeniem 2,5 slota wysokość, jak można zrozumieć owe stwierdzenie, oglądając filmy stwierdzam że powinna mi wejść spokojnie. Zasilacz powinien spokojnie starczyć na GTX 1070?

Dzięki za pomoc.

 

Ja mam kartę Palit GeForce GTX 1070 JetStream 8GB GDDR5, kupiłem tą kartę chodź bardzo długo się zastanawiałem i wybierałem różne karty i dużo czytałem o GTX 1070 w internecie. Jednak ta karta przekonała mnie do siebie najbardziej, mój kolega miał MSI i jak podkręcał to nie za dobrze karta się zachowywała i temperatura szybko skoczyła do maksimum natomiast u kuzyna który też ma Palita bawiliśmy się w podkręcanie i karta na maksa podkręcona trzymała stabilną temperaturę i nie przegrzewała się myślę, że to zasługa sporego i solidnego chłodzenia. Dla mnie to jednoznaczny znak, że jeżeli karta pracuje stabilnie kiedy jest solidnie podkręcona to znaczy, że producent postarał się o maksymalne odprowadzanie ciepła nawet w ekstremalnych warunkach a o to mi właśnie chodzi ponieważ przerobiłem już w swoim życiu sporo różnych kart graficznych, gram na PC od ponad 20 lat i z doświadczenia wiem, że karty które nie mają solidnego stabilnego chłodzenia dość szybko potrafią wyzionąć ducha. Także ja szczerze mogę polecić tą kartę.

 

A co do zasilacza to spokojnie Ci starczy, karta pomimo tego, że jest bardzo mocna, zużywa dość mało prądu bo jest produkowane w nowszej energooszczędnej technologii niż starsze tego typu karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, łopata, ale ta karta w tym momencie znowu jest opłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...