Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Davvvi

Ruter do neta 120Mbit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam neta 120Mbit od Toya. Bezpośrednio przez modem mam pełne 120Mbit ale przez ruter dochodzi do 90 paru Mbit a po wifi tylko 40pare Mbit. Ruter jaki posiadam to TP-LINK TL-WR740N 150Mbps. Z jedną anteną . Czy jak zakupie podobny ruter tylko wersjeT-WR841N 300Mbps z dwoma antenami to będę mógł wykorzystać pełną prędkość łącza po LAN i po WiFi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniego sie nie da. Polecam Asus RT-AC55U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak drogiego rutera napewno nie kupie. Poza tym pytam o konkretny model. Już sprawdziłem ze wersja 300Mbit po wifi obsłuży max 100Mbit i to mi wystarczy ale co z LAN? Czy po kablu pujdzie pełna prędkość łącza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak po kablu "pujdzie" pelna predkoscia, aczkolwiek abys mial te 100mbit to musisz sprwadzic, czy twoj sprzet bezprzewodowy obsluguje technologie, ktore pozwalaja osiagac predkosci powyzej 56mbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem specyfikacje tego rutera i okazuje się że LAN ma tylko do 100Mbit,tyle samo co mój. Żeby po Lan było 120Mbit to ruter musi mieć obsługę 1000Mbit. Tylko smartfon obsłuży mi taką prędkość. Ale w gruncie rzeczy po wifi nie muszę pełnej prędkości jednak. Ważne aby po LAN było na full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie jest to kupić tani bo szkoda kasy a wymagać nie wiadomo czego . kolega dobrze ci radzi weź asusa ja posiadam AC68U troche inna specyfikacja ale jesli chodzi o zabezpieczenia/jakość/design do ceny to nawet znośnie pokusze się o stwierdzenie że wyprzedziły d-link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 740n to namiastka routera nadajaca sie tylko do biur. Ta 841n jest od niej o wiele lepsza, trudno to nawet porownywac. Wiadomo, ze 120 nie osiagniesz ale komfort uzytkowania - szczegolnie za taka kase - i predkosci beda o wiele lepsze. Mialem oba wiec wiem o czym pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie mam wymagań. Aby tylko net działał i sie nie wieszał.Ten 740 nigdy mnie nie zawiódł i to sie liczy. Teraz upatrzyłem sobie taki TP- LINK TL-WR1042ND 300Mb/s USB. Na Alledrogo moge go mieć za 69zl z darmową wysyłką. Chcę aby było te 120Mbit po kablu i te 54Mbit po Wifi. Na fonie mi wiecej nie potrzeba. I lepszy zasięg od tego 740.

 

jak pisałem internet mam z Toya i ruter musi mieć gniazdo WLAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie mam wymagań. Aby tylko net działał i sie nie wieszał.Ten 740 nigdy mnie nie zawiódł i to sie liczy. Teraz upatrzyłem sobie taki TP- LINK TL-WR1042ND 300Mb/s USB. Na Alledrogo moge go mieć za 69zl z darmową wysyłką. Chcę aby było te 120Mbit po kablu i te 54Mbit po Wifi. Na fonie mi wiecej nie potrzeba. I lepszy zasięg od tego 740.

 

jak pisałem internet mam z Toya i ruter musi mieć gniazdo WLAN.

:lol2::lol2:

 

Płacić za internet 120Mb i kupowac router, który tego nie uciagnie. To jak kupic Seicento i oczekiwac, że będzie zasuwał jak jakiekolwiek BMW :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma nie uciągnąć? Po wifi nie musi w sumie tylko fon jest w stanie uciągnąć więcej. Alo to tylko na paśmie 5Ghz bo na na 2.4GHz jednak maks 54Mbit. A za neta 120Mbit wcale tak dużo nie płacę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma nie uciągnąć? Po wifi nie musi w sumie tylko fon jest w stanie uciągnąć więcej. Alo to tylko na paśmie 5Ghz bo na na 2.4GHz jednak maks 54Mbit. A za neta 120Mbit wcale tak dużo nie płacę.

Nie chodzi o to ile płacisz za neta tylko o to, ze mieć szybkiego neta i nie móc go wykorzystać to moim zdaniem głupota. Po Wifi mając N300 mimo w routerze i urzadzeniu odbiorczym te 100Mb/s mozna "urwac" ;)

 

Pozatym chodzi o stabilnośc wifi, internetu, całego routera, który będzie ci tym wszystkim zarządzał, a w tej kwesti każdy kto miał Asusa z AsusWRT powie, ze bije konkurencje na głowe. TP-Link to tani sprzet mało dopracowany i głównie dla tych co kochaja sie bawić w alternatywny firmware, który tez trzeba umiec skonfigurowac. Chcesz kup tanie tylko potem nie pisz, ze nie wyrtabia, ze rozlacza wifi etc. Mam do LTE Asus 4G-AC55U. Miałem D-Lin DWR-921, Huawei B315, TP-Link MR200, TL-MR6400 i mało sobie włosów z głowy nie powyrywałem, żeby wifi wogóle chodizlo, a jak chodzilo to w standardzie G i tylko an ustawieniu Auto bo wybierając tylko N zadne urządzenie nie chciało sie połączyć. W Asusie na dobra sprawe z 5 opcji ustawiasz i korzystasz, nawet mozna zapomniec o routerze no chyba, że sam internet nawali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem za asusem naprawde routery warte swojej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi o to ile płacisz za neta tylko o to, ze mieć szybkiego neta i nie móc go wykorzystać to moim zdaniem głupota.

Większą głupotą jest wpakować kupę kasy w router żeby mieć superszybkiego neta którego i tak kolega w praktyce nie spożytkuje. Na 50MB/s przecież full HD się nie przycina więc po co mu to? Sztuka dla sztuki.

Dlatego pierwsze pytanie powinno być o ilość użytkowników w domu. Bo jak ma z 6-10 urządzeń odbiorczych w domu z czego połowa stale ogląda filmy VOD w smart TV, ciągnie streamy Youtube i twitchu i torrentuje. Wtedy rzeczywiście warto dopłacić.

 

Co do Tplinka to owszem podzielam opinie. Owszem mają niektóre udane modele w dobrej cenie (np. 1043nd czy WDR3500) ale też jak kolega wspomniał do pełni szczęścia trzeba je wyposażyć w opensoft (co nie jest trudne). Asus, Mikrotik i Netgear to firmy na których można bardziej polegać (choć np. w przypadku Asusa serwis i obsługa techniczna jest tragiczna). Linksys daje ceny z kosmosu w stosunku do konkurencji a Dlink ... ehh ten Dlink. Mam do niego sentyment bo di 524 był moim pierwszym routerem. Ale ogólnie to nie wziąłbym dzisiaj nawet openroutera od Dlinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak że nie potrzebuje takiego wypasa. Mam trzy urządzenia do wifi. Konsola która potrzebuje aby pobierać okładki czyli prawie nie korzysta z wifi i zresztą konsole rzadko odpalam. Do android boxa na którym od czasu do czasu odpale youtube bądź iple. No i do fona ,na nim najwięcej śmigam ale tylko przeglądam neta. Najbardziej zależy mi na pełnej prędkości po LAN. Ten 740 to może i namiastka rutera ale nigdy mi nie zerwał połączenia. Jak go podłączyłem pół roku temu tak w ogóle nie jest wyłączany i śmiga na fabrycznym firmware. Ja chcę mieć tylko pełną prędkość po LAN i to wszystko ale nie wydam 350zl za ruter w który zostanie wykorzystany w 10%. Nawet USB mi nie jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napisz do operatora o obniżenie do 50 Mb/s i za zaoszczędzone pieniądze kup TP-linka ktory po 2 m-c padnie. Bo z twoich wypowiedzi wynika iż i tak wiesz lepiej więc po co zaczynałeś temat. A Router na wypasie kosztuje od 1000zł w góre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większą głupotą jest wpakować kupę kasy w router żeby mieć superszybkiego neta którego i tak kolega w praktyce nie spożytkuje. Na 50MB/s przecież full HD się nie przycina więc po co mu to? Sztuka dla sztuki.

Dlatego pierwsze pytanie powinno być o ilość użytkowników w domu. Bo jak ma z 6-10 urządzeń odbiorczych w domu z czego połowa stale ogląda filmy VOD w smart TV, ciągnie streamy Youtube i twitchu i torrentuje. Wtedy rzeczywiście warto dopłacić.

 

 

%0Mb dla jednej osoby się zgodze dla trzech jednocześnie to juz kicha zwłaszcza jak każda zapóści po wifi cokolwiek z youtuba chodzby w 720p nie mówiąc o 1080p czy wyżej.

 

Mieć internet powyżej 100Mb/s i kupowac najtanszy router i tego w pełni nie wykorzystac to nie wazne czy sie wyda 50 czy 100 zl na ten router to według mnie wywalanie pieniędzy w błoto. Wolę wydac więcej a rozsadnie i kupić porządny router, który przynajmiej 3 lata gwarancji producenta będzie śmigał i nie będę jak nie będę musiał coś ustawic czy przestawic do niego zaglądac. Chopdz taki Asus posłuży jak się nioe spali z przepięcia prądu z 10 lat bo naprawde Asus jeśli chodzi o sprzet sieciowy do domu jest pioneerem: Stabilny włącznie z Wifi, dopracowane wygodne i stabilne oprogramowanie na linuksie z łatwa konfiguracją po polsku i chmurkami na opcjach przetłumaczonymi na polski, jakośc i wydajnośc chodz to zalezy zwłaszcza po wifi tez od urządzen odbiorczych, ale stabilnosc wtej kwesti the best. Wygląd to tez cos za co sie płaci i powoduje, ze mozemy z duma wystawic sprzet w salonie i nikt nie powie, że jakas puszka stoi na szafce, która szpeci salon.

 

Niech mi ktoś znajdzie router na tym samym sprzęcie co Asus Rt-AC68U od innego producenta. Tylko nie, ze np. inny producent dal chip, który rózni sie cyferką w nazwie tylko taki sam. Ja nie widziałem routera na tym samy sprzecie od innego producenta. Warto wspomnieć o zasilaczach, które sa porzadne i nie powoduja padania routera czy utraty stabilności jakw TP-Linkach gdzie czesto nawet moderator działu "Eskpert od TP-Linka" pisze porade "kup lepszy mocniejszy zasilacz, albo wogóle taki sam nowy bo zawiesza router". Jak się chce tanio to znaczy, że sie niczego nie oczekuje od routera tylko poprostu ma byc a czy będzie stabilnie czy wifi zadziala to co tam, ze od czasu do czasu zerwie polaczenie po wifi z routerem, ja sie nieznam to skoro sie psuje teraz zainwestuje w Asusa bo an forum doradzili. To po co pakowac 80-100 zl w TP-Linka? :E

 

Co kolwiek i kto kolwiek nie wysnuje z tego wywodu mysle, że kazdy ltop zainwestowal 350 i w zwyz w Asusa do dzis stwierdzi, że stabilnosc i jakosc to domena tego sprzetu, a ci co jakas tam bardzo zaawansowana funkcja im nie działa to powinni pomyslec o profesjonalnych Draytekach ;)

 

To napisz do operatora o obniżenie do 50 Mb/s i za zaoszczędzone pieniądze kup TP-linka ktory po 2 m-c padnie. Bo z twoich wypowiedzi wynika iż i tak wiesz lepiej więc po co zaczynałeś temat. A Router na wypasie kosztuje od 1000zł w góre

Za obnizenie zabuli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Claun zależy od operatora ale to jest inna inszość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie piszę żeby kupować najtańszego Tp-linka tylko że nie trzeba wydawać 350zł bo do 200zł można znaleźć dobre maszynki, choćby wspomniany 1043nd (też procek Atherosa też 720MHz, też porty GBit, tylko ramu 64MB ale po co komu więcej jak nie bawi się w opensoftware). Miałem pierwszą wersję i dopóki nie wrzuciłem mu Gargoyla i zarzuciłem go torrentami chodził jak skała. Druga wersja jest jeszcze lepsza i ponoć ma jedno z najlepszych zasięgowo WIFI na rynku. WDR3500 też czasem padał jak mu zarzuciłem 10 torrentów i do tego jeszcze niektóre z nich zdalnie oglądałem na kompie. Choć tak naprawdę częściej to sam Transmission się wywalał a nie cały router. Ale 2 lata temu zrobiłem mu update, tym razem nie chciało mi się instalować extroota, swapa na penie i Transmission więc zostawiłem tak jak jako normalny router. Ale fakt że chodzi też na Gargoylu tyle że instalację Gargoyle przeprowadza się tak jak normalny update czyli przez odpowiednią opcję w panelu routera. Żadnych komend. Tak samo konfiguracja jest taka sama bo Gargoyle, Tomato czy LuCI to wszystko interfejsy graficzne. Dopiero poważniejsze modyfikacje (jak np. extroot, swap) wymagają linii poleceń.

Więc czy nie jest głupotą dopłacać 150zł do Asusa tylko po to żeby mieć to samo tyle że trzeba wgrać oprogramowanie samemu?

 

Oczywiście Asus fajny, w firmie mamy RT-n15u i sprzet ok. Ale nie widzę jakoś żeby chodził stabilniej niż np. Netgear WNR3500l.

 

Chopdz taki Asus posłuży jak się nioe spali z przepięcia prądu z 10 lat

Skąd te dane?

 

Asus jeśli chodzi o sprzet sieciowy do domu jest pioneerem

Tak jak Netgear i Mikrotik. Tak naprawdę pionierem jest Linksys bo to on pierwszy zaoferował openrouter, który poprzez tomato znacznie podniósł standardy jeżeli chodzi o routerowe software dla zwykłych śmiertelników.

 

Niech mi ktoś znajdzie router na tym samym sprzęcie co Asus Rt-AC68U od innego producenta.

Netgear R6300 v2. Ten sam dwurdzeniowy procek 800Mhz, tak samo 256 ram, tak samo 128MB flash, gigabitowy switch, Wifi ac - wszystko to samo. Ale co z tego? WDR3500 też w swoim czasie był cenowym hiciorem nie do pobicia. Wcześniej był Netgear 3500L i cały czas to się zmienia.

 

 

Asus robi dobre routery - nie przeczę. Najtańsze tp-linki są do śmieci - zgodzę się. W firmie wymienialiśmy 2 razy co 2 lata akurat po zakończeniu gwarancji bo się spaliły. Natomiast nie zgodzę się na to że trzeba wywalić 350zł na Asusa żeby mieć spokój bo to już jest mitologizowanie sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linksys to pododział CISCo, żeby robic sprzęt sieciowy do domu. Cisco to nie Linksys.

 

Bo router tak jak komputer to nie tylko sprzet, ale tez firmware. Firmware w routerze to jak system operacyjny czym bardziej dopracowany tym lepiej działa. W tej kwesti Asus jest nie oceniony. Ma dużo funkcji tez dla zaawansowanych, ktore są elegancko rozmieszczone ponazywane, a nie to cow Tomato jak sie ktoś nie zna to w tomato zginie marnie :)

 

Żeby firmware był dopracowany trzeba odpowiednich ludzi miec. Ze wszystkich producentó do domowej sieci tylko Asus tworzy firmware na Linuksie, a przynajmiej nie spotkałem sie, żeby inny producent też dawał firmware na Linuksie.

 

Tak jak pisałem za stabilnosc, jakosc i urode w sprzecie sie płaci, a w tej kwesti Asus nie ma za dobrej konkurencji. Jak ktos rypnie w kącie router to mu moze na wygladzie nie zalezec, ale wtedy zasieg sie "Zabije" wifi ;)

 

Niestety Asus nie robi ponizej 350 zl routeró z AC i gigabitem. Dlaczego? Odpowiedz jest prostrza niz myslimy i nie trzeba miec studiow z ekonomi. Jeśli sprzet sie slabo sprzedaje jest drogi. Gdyby Asus sie sprzedawal jak TP-Link to ceny poslzyby w dol napewno, a tak sprzet sieciowy Asusa uznawany jest za sprzet dla bogatych co jest głupie. Poleca sie na mase na forach i w sklepach TP-Linki. Gdyby Asus tkaiego RT-AC55U miesiecznie sprzedal 100 sztuk to by obnizyl cene bo by sie oakzalo, że chodliwy model i tyle ;) PRosta polityka.

 

Tak jak zrobil z 4G-AC55U obnizyl cene z srednio 1150-1199 na 899 zl i napewno sprzedali wiecej sztuk i nawet ja sie skusilem bo po co kupic TP-Linka MR200 czy D-Link DWR-921 gdzie cena moze i plus minus 100 zl wieksza nadal, ale sprzetowo bez konkurencyjnie i wogóle :)

 

Tyle, że ta promocja z końcem lipca sie skończy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Linksys to pododział CISCo, żeby robic sprzęt sieciowy do domu. Cisco to nie Linksys.

Yyy ale ja nic nie pisałem o Cisco. Poza tym przejęcie Linksysa przez Cisco nastąpiło rok po premierze wspomnianego przeze mnie routera (wrt54g)

 

Ma dużo funkcji tez dla zaawansowanych, ktore są elegancko rozmieszczone ponazywane, a nie to cow Tomato jak sie ktoś nie zna to w tomato zginie marnie

Chwila. Piszesz o opcjach dla zaawansowanych i w tym samym zdaniu piszesz o ludziach którzy się nie znają. Opcje zaawansowane są dla zaawansowanych dla których rozmieszczenie w tomato jest żadną przeszkodą. Więc o co ci chodzi w tym zdaniu?

 

Żeby firmware był dopracowany trzeba odpowiednich ludzi miec. Ze wszystkich producentó do domowej sieci tylko Asus tworzy firmware na Linuksie, a przynajmiej nie spotkałem sie, żeby inny producent też dawał firmware na Linuksie.

OpenWRT, LuCI, Tomato to przecież też linuksy. Więc znów nie rozumiem do czego pijesz?

 

ak jak pisałem za stabilnosc, jakosc i urode w sprzecie sie płaci, a w tej kwesti Asus nie ma za dobrej konkurencji. Jak ktos rypnie w kącie router to mu moze na wygladzie nie zalezec, ale wtedy zasieg sie "Zabije" wifi ;)

Ej no sorry ale coraz mniej cię rozumiem. Urodę? Co ma uroda do routera? I ktoś poświęci zasięg ze względu na urodę? Argumenty w ogóle z kosmosu jakieś.

 

Niestety Asus nie robi ponizej 350 zl routeró z AC i gigabitem. Dlaczego? Odpowiedz jest prostrza niz myslimy i nie trzeba miec studiow z ekonomi. Jeśli sprzet sie slabo sprzedaje jest drogi. Gdyby Asus sie sprzedawal jak TP-Link to ceny poslzyby w dol napewno, a tak sprzet sieciowy Asusa uznawany jest za sprzet dla bogatych co jest głupie. Poleca sie na mase na forach i w sklepach TP-Linki. Gdyby Asus tkaiego RT-AC55U miesiecznie sprzedal 100 sztuk to by obnizyl cene bo by sie oakzalo, że chodliwy model i tyle ;) PRosta polityka.

Yyy, ok sorry ale albo sobie trochę podpiłeś albo nie wiem, bardzo młody jesteś. W każdym razie nie będę się już kłócił bo bez obrazy ale jak dla mnie rozumowanie jest prosto z kosmosu.

 

//EDYCJA

bo po co kupic TP-Linka MR200 czy D-Link DWR-921 gdzie cena moze i plus minus 100 zl wieksza nadal, ale sprzetowo bez konkurencyjnie i wogóle

Owszem jest lepszy ale nie na tyle żeby dać za niego 900zł. Nie za jednordzeniowy procesor z częstotliwością na poziomie tplinka 1043nd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: DO NIKOGO I NICZEGO NIE PIJE

 

Po drugie w zdaniu z opcjami zaawansowanymi uzyłem słowa "tez" wiec przeczytaj je jeszcze raz, a gwarantuje, że zrozumiesz tylko spokojnie czytaj bo chyba dziecko ci sie nie rodzi :D

 

Czy ty czytając moje zdania czytasz je szybko, sa po francusku, chńsku napisane czy pomijasz kluczowe słówka przez co ich nie rozumiesz?? :E

 

Co do firmwareu na linuksie to chodiz mi o to, że Asus jako jedyny fabrycznie daje firmware na linuksie, to, że można kupić Linksysa, Netgeara, TP-Linka i wgrac Tomato i inne na linuksie to są zabawy dla zaawansowanych. Wiekszośc ludiz oczekuje dobry sprzęt, stabilny z banalną konfiguracja. Asus jestw tym niezły.

 

Co do urody chodizło mi o to moze teraz zrozumiesz jak wrzucisz na luz, ze jak sie chce porzadny sprzet to chce sie, żeby on wyglądał jakoś. Kupujac laptopa nie zwisa ci czy bedzie obudowa z koslawego plastiku, który lekko docisniesz i peknie i kladac go na stole bedzie brzydszy od stolu. To samo z routerem jest to urzadzenie typu odtwarzacz blu ray czy jakiekolwiek inne, którego nie schowasz do szafy za ciuchami bo nie bedzie Wifi prawie nigdzie poza obrebem szafy i jak kupisz sobie telewizor itp do slaonu i wszystko sie elegancko prezentuje, a elegancko nieznaczy ze w sumie za cwierc miliona z przesada mówiac to routera wygladającego jak puszka z plastiku biala z czarnym paskiem gdzies tam (wiekszosc tanich tp-linków) bo jak to wygląda? Pozatym mysle, że wiekszosc zon czy dziewczyn by ci dala ten router wlape i powiedziala wypad nie oszpecaj domu.

 

Dlatego wszystko jest w cenie.

 

Jak teraz nie zrozumiesz to ja sie poddaje moze ktos inny przetlumaczy na twoj jezyk :D

 

Owszem jest lepszy ale nie na tyle żeby dać za niego 900zł. Nie za jednordzeniowy procesor z częstotliwością na poziomie tplinka 1043nd.

 

Tak lepiej dac 7xx zl-8xx zl za TP-Link MR200, który ma jeszcze gorszej firmy wszystko w tym modem LTE jakies Asmedia czy nawet nie pamietam jak sie nazywa.

 

Pozatym zrozum co pisalem, ze na tym 4G-AC55U czy wczesniej na RT-N18U tak stabilnie wifi nie dzialalo mi na zadnym routerze, doslownie kazde urzadzenie sie laczy, a na TL-MR6400 ustawiam Only N i drukarka nie moze wykryc wifi, smartfon nie widzi wifi, mimo nowego firmware od tp-linka, mimo kilkakrotnego wlaczania i wylaczania, a po reset default opcja Only N cudownie wyparowala z ustawien.

 

Jeszcze jakby to kosztowalo polowe tego co Asus 4G-AC55U to pal lichop, a ceny praktycznie porównywalne.

 

Pozatym 4G-AC55U to router bardzo przyslzosciowy bo jak kiedys bede mials wiatlowod to wylaczam LTE i mam router nie musze kupowac nowego z gigabitem, 5Ghz w AC.

 

Na koniec proponuje skonczyc nasze wypoty bo jakby nie bylo są bez sensu, jak dwie babcie ze wsi kłócace się, która lepiej obsługuje pilota od TV :D

 

Yyy ale ja nic nie pisałem o Cisco. Poza tym przejęcie Linksysa przez Cisco nastąpiło rok po premierze wspomnianego przeze mnie routera (wrt54g)

 

Szkoda, że wywaliłem :( jak Linksys zostało kupione przez Cisco a mialem jakis router linksysa nie pamietam modelu bo to juz pare lat dostalem pismo, że Cisco kupilo Linksysa i zrobil sie pododdzial firmy Cisco i cos tam sprzet bedzie przeznaczony dla domu i bedziemy starali sie zachowac marke Cisco profesjonalnego sprzetu sieciowego. Z upływem lat nowsze i ladniejsze routery, ktorym nawet tomato nie pomagalo, żeby byl lepszy zasieg wifi i stabilniej dzialalo, przez co sprzet ten przestal byc polecany na forach nawet tutaj.

 

Na koniec ja nie twierdze, że Asus to cud techniki sieciowej dla domu, ale kazdy kto w niego zainwestowal cieszy sie jak stabilnie mu wszystko chodzi, ze kazde urzadzenie laczy sie z wifi bez zajakniecia najmniejszego, a TP-Link ile tutaj postów z problemami tej firmy i nie tylko najtansze modele to o czyms swiadczy. To ze kupie za 150-200 zlarouter to nie swiadczy o tym, że jest porzadny. 350 zl Asusa tez o tym nie swiadczy, ale testy na Openlinksys forum Shibby - iego pokazują, że te routery sa warte inwestycji podwzgledem jakosci i stabilnosci bez dwoch zdan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten model TP-linka wr1042 jednak chyba odpadnie z powodu problemów właśnie. Upatrzyłem jeszcze taki Netis WF2780 AC1200 co o nim myślicie? Nie polecajcie Asusa bo jest dla mnie za drogi. A dla jasności za neta 60Mbit placiłem nie całe 52zl a za 120Mbit płacę 55zł. (Toya dba o klijentów).Więc za zaoszczedzoną różnice kupię ruter asusa za jakieś 8lat.;)

 

Powiedzcie czy ten Netis jest coś wart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracam do tematu. Który router bedzie lepszy? Ten Netis który opisałem powyżej czy TP-Link TL-WR1043ND?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...