Skocz do zawartości
smog11

Myszy, podkładki, klawiatury

Rekomendowane odpowiedzi

siemka panowie szukam klawiaturki dla siebie za ok. +/- 200 zl, lubie duze klawitarury najlepiej jeszcze z podkladka na nadgarstek + nie musi byc mechanik

znalazlem cos takiego:

https://www.morele.net/klawiatura-rampage-hydra-r6-black-led-mechanical-blue-switch-1117690/

https://www.morele.net/klawiatura-corsair-k55-rgb-ch-9206015-eu-1110346/

 

 

Red 7-gry, 5-pisanie, minimalnie głośne

Brown 6-gry, 6-pisanie, głośne

Blue 4-gry, 7-pisanie, najgłośniejsze

 

Mechanika Przełączniki kailh Brown lub kailh Red.

Natec Genesis RX85

Sharkoon Skiller MECH SGK2

 

Mechanika Przełączniki Outemu Red lub Outemu Blue.

Rampage Hydra R6 Black LED

Genesis Thor 300 TKL

 

Membranowy

Corsair k55 rgb

Natec Genesis RX22

Tracer Gaming Mecano

Edytowane przez NeoFaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taką myszkę Aire m60 Gigabyte, jednak jest jakaś nadal za mała do mojej dłoni, mam przewodową A4tech X7 F7 jednak już wysiada i szukam czegoś podobnego wielkością do tej z A4tech X7 F7 tylko musi być bezprzewodowa, co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję taniej, cichej ( najważniejsze) klawiatury za małe pieniądze, która będzie mi oferować miłą rozgrywkę w różnych grach. Znalazłem kilka modeli, prośba o doradzenie który z nich najbardziej się sprawdzi:

 

Klawiatura biurowa A4-Tech KR-85 USB

E-Blue Elated Czarna

Genius Klawiatura LuxeMate i202

Klawiatura A4 Tech KR-83

Klawiatura Natec Gaming Keyboard Genesis RX55

Tracer Avenger Gaming

A4Tech Q100 Czarna

ESPERANzA EK112

MODECOM Klawiatura MC-9005

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zestawu bezprzewodowego mysz+klawa, cena do okolic 100zł, nigdy nie kupowałem niczego bezprzewodowego, jedynie co bym chciał:

1. to klawiatura pełnowymiarowa

2. dobre działanie, bez problemów z łączeniem nawet na 10m.

 

Można coś polecić? Jest coś wartego uwagi? Sprzęt ma być podpięty, tzn używany jak przełączę się na TV i wtedy używana myszka i klawiatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POSZUKIWANA!

 

Dobra, w miarę tania (powiedzmy do 50zł), duża (70cm x 30/35cm) podkładka typu dla gracza. Ktoś coś?

Mam na oku coś takiego HAVIT GAMENOTE MP860. Da rade czy szukać dalej? A może jakaś dobra duszyczka poleci coś ciekawego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje myszki do osu!. (poprosiłbym o optyka)

 

używam palm grip'u lub fingertip

 

podkładka sharkoon fireground

 

myszki jakie narazie wpadły mi w oko to : sensei 310, cm mastermouse pro l, genesis krypton 800, logitech g pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membrana - Potrzebuję prostą konkretną odpowiedż, bo to już pachnie mitem.

Czy wszystkie membrany są takie same? Czy taka sama membrana jest w środku w klawiaturze za 20 zł i taka sama za 200 zł?

Według mnie nie, wspólną mają tylko nazwe ale jakość samej membrany się rózni, jedna ma wytrzymałośc 1 mln kliknieć, inne 10 mln, z byle czego to sie nie bierze Tylko z jakości tej membrany? To tak jak z tanimi padami PS2 gdzie dawniej kupowało się tego od groma za 20-30 zł a potem dziwiło ze po miesiącu guma/membrana pęka i rozkrecając patrzyło sie jakiej to lichej słabej jakości w porównaniu z lepszymi produktami.

Czy tak samo jest z klawiaturami membranowymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Szukam obecnie nowej klawiatury do grania i pisania. Nie jestem pro gejmerem i nie oczekuję wodotrysków, nie muszę mieć mechanika ale muszę mieć podświetlenie.

Ostatnie z czego korzystałem to Natec RX22 i do grania dla mnie jest spoko, ale po roku się rozwaliła i dostaję za nią zwrot. Nie chcę już Nateca bo miałem kilka ich myszek i każde urządzenie dość szybko się psuło.

 

W pracy używam A4tech KV-300H lub zestawu bezprzewodowego Dell KM636 i oba rozwiązania pod względem konstrukcji klawiatury i klawiszy są dla mnie jak najbardziej ok. Odstraszają mnie wysokoprofilowe urządzenia.

 

Budżet tak do 300 PLN mniej więcej - to czy mechanik czy membranowa jest mi obojętne, najważniejsza niskoprofilowość i względna cisza. Zastanawiam się nad Roccat Isku+ Force FX. Mam ich myszkę i sprawdza się świetnie. Co myślicie?

 

Edit:

Kupiłem jednak Logitecha G213 Prodigy - polecam dla osób stojących przed podobnym dylematem jak ja. Wygląda rewelacyjnie a pomimo wysokiego profilu bardzo dobrze się na niej pisze. Jest jednak trochę mimo wszystko za głośna.

Edytowane przez misieq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensowna podkładka pod Razera DA 2103? Mam obecnie A4tech X7 ale..już trochę się zmechaciła. Co warto brać w cenie tak do 30zł (ewentualnie 50 jeśli warto)?

Edytowane przez larry.bigl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Biedrze jeszcze można spotkać klawiaturę mechaniczną Hykker za 99 zł, którzy ona chyba na Blue(te przełączniki z wyraźnym skokiem).Największym minusem wg mnie jest badziewne wielokolorowe podświetlenie, warto jednak to pomijając ja kupić? Czasem pykam w fps online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam myszki:

- prosta (wizualnie, czyli bez gejminogowych printów, światełek itp. - bedzie uzywana przez moich rodziców)

- raczej tania (~100zł)

- trwała

- raczej przewodowa*

- raczej laserowa (aby działała na powierzchni bez podkładki)**

- bez gumowanej powierzchni

 

*może być bezprzewodowa, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie przy taniej myszcze

**może być optyczna jeśli nie ma sensownych laserowych, ale wtedy chciałbym za ~100zł kupić mysz+podkładkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@badman

 

Polecam Roccat Lua w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam. Poszukuje jakieś dobrej myszki, najlepiej bezprzewodowej do 30-40 zł. Ma służyć do normalnego korzystania z laptopa i raz na jakiś czas do pogrania w jakieś strzelanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@badman

 

Polecam Roccat Lua w tej cenie.

 

To jest myszka optyczna. Czy będzie działała na biurku bez podkładki?

BTW to ma być myszka dla moich rodziców ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, planuję kupić Corsaira K70 LUX RGB z MX Silentami na dniach. Generalnie klawiatura idealna dla mnie, spełnia moje oczekiwania pod każdym względem. Wiem, że klawiatura z "PCB mounted switches" (nie wiem, jak to pojęcie przetłumaczyć na polska język ;) ) w tej cenie to żart, ale jakieś WASD'y czy Ducky mnie nie interesują.

Pytanie kieruję do osób które miały/mają styczność z K70 lub K65 - jakie są ich wady? Czy znane są Wam jakieś powszechne usterki, których sami doświadczyliście na tych klawiaturach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Posiadam w swoich rupieciach mychę Razer Lachesis 5600dpi. Czy jest jakaś ciekawa myszka, która w pełni może zastąpić tą w.w.? Rzadko gram, sporadycznie się przesiadam. Ważne dla mnie jest, aby była o podobnym rozmiarze. I ciężarze. Lekkie mychy nie pasują mnie.

 

Budżet? Myślę że 200 złotych to tak maks. Używane myszki oczywiście też wchodzą w rachubę. Może znajdę dobry zamiennik na moją brzytwę. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć poszukuje myszki przewodowej/bezprzewodowej/bt najważniejsze niski budrzet ok 70zł no może coś tam dorzuce wymagania praca na laptopie i wytrzymałość żeby za 2 tygodnie kabel nie wymagał lutowania (kilka razy dziennie zmieniam miejsce)

Edytowane przez pvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuje podkładkę pod mysz, która będzie miała wymiary ok. szer:60 wys:50 albo coś podobnego. Mam do dyspozycji 50/60zł. Będę używać jej do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje myszki bezprzewodowej ale żeby była też opcja podłączenia do niej kabla usb. Myszka musi być duża i będzie używana na kocu, nie posiadam biurka i siedze przed tv na kanapie. Jak najtaniej co polecacie?

Edytowane przez MlodyPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie myszek bezprzewodowych. Mam Logitech M185 i myszka niby działa ok ale jednak jakby "pływa" (ciężko mi wykonywać szybkie ale precyzyjne ruchy). Zwiększoną precyzję w Windowsie mam wyłączoną, poza tym jak podłączę inną myszkę po kablu "chodzi" jak należy, ale to też są znacznie droższe myszki. I teraz mam pytanie czy jest to kwestia myszki czy kwestia samego połączenia bezprzewodowego? Bo nie wiem czy rozglądać się za nową myszką bezprzewodową czy nie ma to sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, która mysz okaże się lepszym wyborem i dlaczego? Steelseries Rival 600 czy Logitech G403 lub G703? Mysz glownie pod gry jak i programy wideo/graficzne.

 

Pierwotnie korzystałem z Razera Deathaddera który był nie co za czuły/dokładny w klikach ale się zużył i przesiadłem się na Zowie EC2-A do chwili obecnej co z kolei czułościowo jest ok ale jakościowo tragedia no i pora na jakąś nową:-)

 

Teoretycznie design Rivala 600 mnie odstrasza ale w rankingach jest wysławiany nad Logitechem G703/903. Z kolei czysto statystycznie te Logitechy sa czesciej uzywane przez ludzi niz Rival 600 (moze dlatego ze premiera byla 4 miesiace temu i nie kazdy mial ochote sie przesiasc bo jednak G403/703 sa juz od zeszlego roku) - design Rivala moglbym przebolec jesli fakt ze 2 sensory sa lepsze niz jeden PW3666 w Logitechach.

Prosilbym o uzsadnienia. Przewodowosc jak i bezprzewodowosc nie ma dla mnie zbytnio znaczenia, tzn jesli naprawde po 2 latach bedzie NADAL dobry akumulator i nie bedzie nic cięło to super! Ale nie jest to dla mnie najwazniejsze, na kabel się nie pogniewam również. I czy jak podpialbym kabel do ładowania i bede korzystal z niej przewodowo to czy ona bedzie tak jakby w trybie wiecznego ładowania czy bedzie traktowana jak te z kablem.

(Troche lipa jakby sie nonstop musiala doładowywac gdybym jej np. nie odlaczal 3 miesiace i wiecznie chodzila by na trybie doładowywania stad pytam o G403 - czy te bezprzewodowosci to nie pusta fascynacja na pol roku nawet z odswiezaniem 1ms)

 

Proszę o porady, pozdrawiam.

Edytowane przez thaking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...