Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krisol

Najtańszy zasilacz z DC/DC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, czy Corsair CX450M to najtańszy zasilacz z przetwornicą DC/DC?

Czy są jeszcze jakieś inne do ~300zł oprócz wyżej wymienionego Corsaira i Cooler Mastera G550M?

Głównie zależy mi na wysokiej sprawności.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakręć się za używkami ;) z nówek supremo l2/m2

Supremo jest ciekawy, nie znalazłem innych nowych Goldów do 300zł.

Nie wiem jednak, czy różnica w cenie między Brązem a Goldem jest warta dopłaty przy i5 4460 i GTXie 970 OC.

Supremo L2 vs Corsair CX450M?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

supremo będzie trochę cichsze, a różnica w sprawności to jakieś 4 do 5%, czyli 10-15w różnicy przy obciążeniu na korzyść supremo...ja ze względu na kable, brałbym korsarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy 400W obciążenia powiedział bym , że to trochę cichsze zrobi się w DUŻO cichsze ;)

 

Dodatkowo L2 ma troszkę lepsze warunki gwarancji jak się zarejestrujesz na stronie (5 lat w systemie Door to Door).

 

Oczywiście Bartosz ma rację - okablowanie odpinane to przewaga CX-a (jest też Supremo M2 550W - wtedy masz ładne kabelki, golda i ciszę, ale cena niestety 290-300 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale On 400w obciążenia nie zrobi, jak zdejmie z karty kaganiec, to do 300 może dobije

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem specyfikacji (nie było w pierwszym poście) - więc rzeczywiście różnica będzie mniejsza , ale nadal Supremo Cichszy ;) Mimo to jak patrzy się na zasilacz, to kupuje się go też na przyszłość. W każdym razie ja tak robię. Mój Fractal R3 600W jest ze mną już na 3 platformie - tylko HDD wytrzymał tak samo - wszystkie inne podzespoły były zmieniane.

 

Jednak racja jak kolega nie chce dopłacać to za te 230 zł nic lepszego nie znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem specyfikacji (nie było w pierwszym poście) - więc rzeczywiście różnica będzie mniejsza , ale nadal Supremo Cichszy ;) Mimo to jak patrzy się na zasilacz, to kupuje się go też na przyszłość. W każdym razie ja tak robię. Mój Fractal R3 600W jest ze mną już na 3 platformie - tylko HDD wytrzymał tak samo - wszystkie inne podzespoły były zmieniane.

 

Jednak racja jak kolega nie chce dopłacać to za te 230 zł nic lepszego nie znajdzie.

Kupując zasilacz na przyszłość i tak nie patrzyłbym na moc. Raczej nigdy nie kupię karty z większym poborem niż R9 390, a do niej 450W na linii 12V wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

390 z mocnym OC to potwór Wtowy i tutaj naprawdę 450W może nie dać rady jak będzie mocny wykręcony procu (390 potrafi z mocym oc pod 400W podejść):D

 

Zaleta supremo poza Goldem to na pewno żywotniejszy wentyl jak patrzymy na długotrwałość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

390 z mocnym OC to potwór Wtowy i tutaj naprawdę 450W może nie dać rady jak będzie mocny wykręcony procu (390 potrafi z mocym oc pod 400W podejść):D

 

Zaleta supremo poza Goldem to na pewno żywotniejszy wentyl jak patrzymy na długotrwałość ;)

Według testu na PurePC, i5 4460 + R9 390 OC pobiera 373W, także nawet do niego wystarczy. ;)

Potrzebuję tylko wysoką sprawność i stabilne napięcia.

Najtańszy 80 Plus Bronze z DC/DC to CX450M a z 80 Plus Gold z DC/DC to Supremo L2 550W, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie licząc jakiś promocji/wyprzedaż, tak - swego czasu był seasonic rt450 z goldem za 230-coś (w proline)

 

ps. na używkach można tanio dostać g450m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie licząc jakiś promocji/wyprzedaż, tak - swego czasu był seasonic rt450 z goldem za 230-coś (w proline)

 

ps. na używkach można tanio dostać g450m

Dobra, olewam 80 Plus Gold, CM G450M vs Corsair CX450M?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CX450M zdecydowanie ;) G450M miał problemy z wentylami i ogólnie jakościowo w środku jest troszkę słabszy (Bartosz mówił o używkach za 100-150 z Allegro - w tej cenie super opcja jak ktoś nie boi się używek i akceptuje warunki gwarancji). Jak stawiasz sobie budżet do 250 zł i na pewno 450W Ci wystarczy to jest to najlepszy wybór (Corsair CX450).

 

Ps. Jak masz 300 zł serio warto dołożyć do Supremo M2 550W - będzie to troszkę cichsze, większa moc, w teorii dłuższa żywotność (sprawność + jakość wentyla), troszkę lepsze warunki gwarancji . Oczywiście różnica nie jest wielka ale jednak jest ich kilka i według mnie warte dopłacenia.

 

Według testu na PurePC, i5 4460 + R9 390 OC pobiera 373W, także nawet do niego wystarczy. wink.gif

Zobacz na testy na TechPowerUp - sama fabrycznie podkręcona 390tka potrafi pociągnąć 330-340W. Wywal Power Limit pod sufit i masz + 30-40W (testowałem to fizycznie), do tego OC - może do 400W nie dobije, ale z 370-380W może sama grafa pociągnąć. 4460 nie da się kręcić, ale taki 4690K podkręcony na 4.5Ghz może ze 100W pociągnąć i już masz zasilacz poza swoją pracą znamionową (akurat CX450W to jeszcze wytrzyma) - teraz dołóż resztę wszystkich podzespołów i możesz już mieć problem Przy najwyższym obciążeniu. Tylko 390-tka to hardcorowiec - praktycznie nie ma gorszej grafy jedno-rdzeniowej (jest 390X ale to realnienie to samo ;P) do ciągnięcia W ;) Taki 1080 ciągnie DUŻOOOO mniej - więc to tylko takie dywagacje dla "zasady" - dla 1080-tki , tak samo 480-tki - spokojnie starczy nawet 300W na lini 12V - więc taki CX450W stycznie bez problemów. Swoją droga pokazuje to jak bardzo mało Energo-oszczędna jest 390-tka ;)

 

Podsumowując bo to się ciągnie .

Chcesz wydać do 230 zł - bierz CX450M

Możesz dołożyć i kable mogą być na stałe weź Supremo 550 L2

Chcesz mieć kable odpinane i możesz jeszcze więcej dołożyć weź Supremo 550 M2

 

Koniec tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za odpowiedzi, zdecyduje się chyba na CX450M. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopuję ale czy CX450M i G450M to nadal najtańsze zasilacze z DC-DC? Czy warto do tego dopłacać względem niezależnej regulacji napięć z Vero L2 500W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtańsze dc-dc (nowe) to obecnie modecom mc-500 i zalman tx, ale jakościowo to śmietniki... dobry jest cx450 (bez m), ale ma tylko jedną wtyczkę do gpu - jeśli potrzebujesz dwóch, to weź vero l2 albo xfx ts i miej nadzieję, że nie będzie piszczeć/terkotać lub dorzuć do cx450m

 

ps. cena za ocz do redukcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję 1x6pin + 1x8pin tak więc CX450 odpada, XFX TS jest praktycznie w tej samej cenie co CX450M, to niby Seasonic ale ma grupową regulację napięć, warto dopłacić do CX450M względem L2 500W dla samego DC-DC?

W takim razie ile jest obecnie wart ten mój OCZ? Ostatnio na allegro widziałem że po 100 zł wystawiali, na olx też są za 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie widziałeś tak tanio cx450m? lub tak drogo ts 450? jeśli potrzebujesz dwóch wtyczek i boisz się grupowej regulacji (w zamian za lepszą jakość i długą gwarancję) to bierz vero l2 (dopłacanie do cx-m to nie kwesta dc-dc, a właśnie dłuższej gw i odpinanych kabelków)... co do ocz, to jak sam widzisz za 100pln są - więc, jeśli chcesz to sprzedać, musisz zejść z ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o wersję 550W, na ceneo nie ma TS 450W, na allegro jest niby jeden TS 450W za 169 zł ale tak na prawdę jest to wersja Core.

Od XFX TS 550W wolę CX450M - XFX jest o 10 zł tańszy, nie jest modularny, ma grupową regulację napięć, mój PC pobiera ~300W więc nie potrzebuję aż tyle mocy, sama "jakość" mnie nie przekonuje(w czym się ona realnie przejawia, zasilacz ma stabilniejsze napięcia, ma więcej zabezpieczeń, jest cichszy, mniej się grzeje?). Zostaje Vero L2 500W i CX450M, do DC-DC byłem skłonny dopłacić, do gwarancji i modularności raczej nie dopłacę, gdyby CX450M miał niezależną regulację napięć zamiast DC-DC to byłby zasilaczem tej samej klasy co Vero L2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

core i ts to to samo, co do jakości - ma to znaczenie (chociażby sama jakość elektrolitów + lutowanie/kontrola jego jakości) na potencjalną żywotność - pomijając aspekt takiej samej długości gwarancji... ale zasilacz to nie samochódwink.gif różnicy między dc-dc a niezależną regulacją, bez odpowiednich pomiarów, nie odczujesz - ba, nawet przy dobrej zasiłce z grupową też nie będziesz tego widział (pomijam tu szrot, w którym napięcia są tak rozjechane, że zaskakuje ovp albo komputer zwyczajnie się resetuje)... a jak z aspektem głośności? obojętne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że będzie cichszy od mojego obecnego zasilacza, może być nawet na tym samym poziomie, XFX Core 450W też ma 1 wtyczkę 8pin czyli również odpada.

Ja nie odczuję różnic między DC-DC a niezależną regulacją, a jak moje podzespoły? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stare wersje miały jedną wtyczkę, nowe mają 6+8 na jednej wiązce... Twoim podzespołom to obojętne, bo ani procek, ani gpu, ani pamięci nie są zasilane bezpośrednio z zasilacza - a ich vrm-y mają swoją filtrację (o ile zasilacz trzyma jako takie parametry pracy)... 

 

albo weź cichszy, z krótszą gw (vero) albo ciut głośniejszy z dłuższą gw (cx450m)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że było odwrotnie, stare wersje miały 8pin + 6pin, nowe mają tylko 8pin.

2011:

https://www.kitguru.net/components/power-supplies/zardon/xfx-pro-series-450w-and-550w-power-supply-review/2/

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=224

http://pccentre.pl/article/show/xfx-pro-450w/id=17678;page=2

Uwaga! Wkrótce ma zostać wprowadzona wersja 2 zasilacza. Usunięto z niej następujące kable:

wiązkę EPS12V 8-pin (nierozłączana),

wiązkę z trzema złączami Molex 4-pin,

wiązkę ze złączem PCI-Express 6-pin.

2014:

https://www.eteknix.com/xfx-pro-450w-core-edition-non-modular-power-supply-review/2/

 

Podsumowując, mogę dać do 250 zł, moje minimalne wymagania to:

- wtyczka 8pin + 6pin do GPU

- certyfikat 80 Plus Bronze

- niezależna regulacja napięć lub DC-DC

- realna moc na poziomie 400W

Biorąc pod uwagę powyższe punkty polecasz Vero L2 500W lub CX450M tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to odpowiedź jeszcze na to jedno pytanie i już wszystko będę wiedział. ;)

Podsumowując, mogę dać do 250 zł, moje minimalne wymagania to:

- wtyczka 8pin + 6pin do GPU

- certyfikat 80 Plus Bronze

- niezależna regulacja napięć lub DC-DC

- realna moc na poziomie 400W

Biorąc pod uwagę powyższe punkty polecasz Vero L2 500W lub CX450M tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...