Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

prose

Modernizacja komputera lub kupno nowego PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jak w temacie nie wiem czy jest sens kupować nowego PC do grania w rozdzielczości 1920x1080 60Hz, czy poprostu wystarczy zminic karte na gtx 1070 luv rx 480 (albo poczekac na rx 490 ?). Ekran będę wymieniał za 2 lata na cos 32" 120Hz.

 

Mój obecny komputer:

· Cpu: i5-4670k

Cpu cooler: Fera 2 He1224

· Ssd: Plextor PX 128M5S (moe

· Hdd: 2xWD 2TB

· Płyta: Asus H81M-C Socket 1150

· Gpu: MSI Gtx770

· Psu : Corsair CX500 model:75-001667

· Ram: Kingstone 2x4GB 1600Mhz

· k. muzyczna: Asus Xonar DG

 

· czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp. Wszystko juz posiadam.

· do czego komputer będzie wykorzystywany Gry (BF1, Escape from Tarkov, Dota 2, Wiedzmin 3, Doom 4, MMORPG itp)

· jaką kwotę chcesz przeznaczyć od 3 tyś do 5 tyś

· czy części mają być nowe czy mogą być używane nowe

· czy będziesz podkręcał podzespoły nie wiem czy jest sens mam monitor Dell P2714H (monitro zmienie za 2 lata)

· w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać 1920 x 1080 60Hz

· czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!) UK

· czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa Fractal Define R5 PCGH Edition, SSD Plextor PX 128M5S (pod system Windows), 2xWD 1TB,

· czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego ebayer.uk, idealo.co.uk, overclockers.co.uk

· jaki masz zasilacz - marka, model/moc – wysoce istotne! Zasilacz Corsair CX500W model:75-001667

· jaki masz system operacyjny – wersja, 32 czy 64bit, wgrane Service Packi Windows 8.1 64bit box

· czy do kwoty, którą masz zamiar przeznaczyć na zakup nowych części można doliczyć sumę uzyskaną ze sprzedaży starych części Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup MOBO na Z97, fortisa 3 i pogoń trochę procka. Do tego karta typu gtx 1060/70 rx 480. Edit: Nie wiem jak z fortisem w UK :) po prostu jakieś lepsze chłodzenie bo fera to do oc się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jw, procek musowo na z97 i oc. A co do karty graficznej to jeśli cię stać, oczywiście 1070'tka i spokój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super że piecyk jeszcze daje radę. Ale czy ten procesor nadaje się do nadchodzących tytułów jak Battlefield 1 nie lepiej kupić i7 6700, więcej ram ? ? Obecny zestaw kupiłem w styczniu 2014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da radę, teraz ludzie parują 1070 z zablokowanymi i5 skylake, więc i5 HW po OC będzie szybszy. Do grania nie opłaca się brać i7, a co do ramu to 8gb spokojnie starcza, najwyżej można dokupić kolejne 8 do nowej płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da radę, teraz ludzie parują 1070 z zablokowanymi i5 skylake, więc i5 HW po OC będzie szybszy. Do grania nie opłaca się brać i7, a co do ramu to 8gb spokojnie starcza, najwyżej można dokupić kolejne 8 do nowej płyty

 

Ok rozumiem. To teraz jaki ram, mobo, cpu cooler i czy zasilacz da rade do nowych kart graficznych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz da radę ale starsze cx'y nie mają najlepszych opinii, więc jeśli chcesz możesz zmienić na nowego cx 550m. Chłodzenie to np thermalright macho, spc fortis 3 lub drożej bequiet dark rock 3. Co do mobo może poszukaj używanej na z97, jeśli chcesz nową to coś w stylu link lub trochę drożej link. A jeśli chodzi o ram to brałbym 2 kości po 8gb, najlepiej 1866 mhz lub więcej link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ze Asus umożliwił robienie OC na płytach Asus H81, może płyta główna która posiadam wystarczy do podkręcenie i5 4670k do 4000mhz ?

Tu znalazłem Mój link thermalright macho tylko nie wiem który wybrać.

Be quiet! Dark Rock 3 http://www.idealo.co.uk/compare/4234678/be-quiet-dark-rock-3-bk018.html

A ta płyta będzie dobra do OC ? Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to na płytach h81 bym się nie bawił w oc bo nie mają chłodzonych sekcji zasilania. Co do macho to weź najtaniej wersję z 140mm wentylatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok oto rzeczy które wybrałem, proszę o sprawdzenie czy wszystko jest ok.

 

Ram: HyperX Savage 2x8GB 2400MHz HX324C11SRK2/16 http://www.ebay.co.uk/itm/HyperX-Savage-16GB-2-x-8GB-DDR3-2400MHz-Desktop-Memory-Red-/401112632708?hash=item5d642d0d84:g:GIwAAOSwubRXIcQC

 

Gpu: Gtx 1070 jeszcze nie wiem jaki.

 

Cpu cooler: Thermal­right Macho Rev.B lub Bequiet dark rock 3 (chciałbym aby cooler był jak najbardziej cichy)

 

Mobo: Msi Z97 PC http://www.ebuyer.com/642516-msi-z97-pc-mate-socket-1150-vga-dvi-hdmi-8-channel-audio-z97-pc-mate lub Asus Z97-PRO GAMER http://www.ebay.co.uk/itm/Asus-Z97-PRO-GAMER-Motherboard-Socket-115-Z97-DDR3-ATX-/282076893961?hash=item41ad17d309:g:XCMAAOSwMNxXa8pc

 

I jeszcze potrzebuje 3x140mm wiatraki do obudowy "stojące" pionowo, jak najbardziej ciche i wydajne (cena nie gra roli ;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być cicho to bierz 1070 od MSI, dark rock 3, a wentylatory weź 140mm be quiet pure wings. Możesz wziąć też silent wings ale wtedy cena idzie w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być cicho to bierz 1070 od MSI, dark rock 3, a wentylatory weź 140mm be quiet pure wings. Możesz wziąć też silent wings ale wtedy cena idzie w górę.

 

 

To super! A pyta główna to Asus Z97-Pro Gamer, ASRock Z97 Extreme4 czy MSI Z97 PC, na której płycie będzie łatwiejsze OC procesora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC generalnie jest łatwe, na asrocku procesor może pójść trochę wyżej na nieco niższym napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC generalnie jest łatwe, na asrocku procesor może pójść trochę wyżej na nieco niższym napięciu.

 

Jeszcze znalazłem to ASRock Fatal1ty Z97 Killer w dobrej cenie 94 funty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pasta pod cpu jakaś dobra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jak w temacie nie wiem czy jest sens kupować nowego PC do grania w rozdzielczości 1920x1080 60Hz, czy poprostu wystarczy zminic karte na gtx 1070 luv rx 480 (albo poczekac na rx 490 ?). Ekran będę wymieniał za 2 lata na cos 32" 120Hz.

 

Mój obecny komputer:

· Cpu: i5-4670k

Cpu cooler: Fera 2 He1224

· Ssd: Plextor PX 128M5S (moe

· Hdd: 2xWD 2TB

· Płyta: Asus H81M-C Socket 1150

· Gpu: MSI Gtx770

· Psu : Corsair CX500 model:75-001667

· Ram: Kingstone 2x4GB 1600Mhz

· k. muzyczna: Asus Xonar DG

 

· czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp. Wszystko juz posiadam.

· do czego komputer będzie wykorzystywany Gry (BF1, Escape from Tarkov, Dota 2, Wiedzmin 3, Doom 4, MMORPG itp)

· jaką kwotę chcesz przeznaczyć od 3 tyś do 5 tyś

· czy części mają być nowe czy mogą być używane nowe

· czy będziesz podkręcał podzespoły nie wiem czy jest sens mam monitor Dell P2714H (monitro zmienie za 2 lata)

· w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać 1920 x 1080 60Hz

· czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!) UK

· czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa Fractal Define R5 PCGH Edition, SSD Plextor PX 128M5S (pod system Windows), 2xWD 1TB,

· czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego ebayer.uk, idealo.co.uk, overclockers.co.uk

· jaki masz zasilacz - marka, model/moc – wysoce istotne! Zasilacz Corsair CX500W model:75-001667

· jaki masz system operacyjny – wersja, 32 czy 64bit, wgrane Service Packi Windows 8.1 64bit box

· czy do kwoty, którą masz zamiar przeznaczyć na zakup nowych części można doliczyć sumę uzyskaną ze sprzedaży starych części Tak

 

Teraz w UK można kupić Fury za sympatyczne pieniądze, tzn jakieś 300 funtów, wymieniać procesor jest bez sensu, dokup płytę na z97 i jakieś chłodzenie, ssd na jakiś 240-256 gb jak ci brakuje miejsca i ram na 2x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka paste znalazlem na cpu be quiet! Thermal Grease DC1 lub Kryonaut thermal paste 1 albo Tri-Linear Ceramic Thermal i Noctua heat conducting paste.

 

Ok biore Arctic MX-4 thermal compound

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz da radę ale starsze cx'y nie mają najlepszych opinii, więc jeśli chcesz możesz zmienić na nowego cx 550m. Chłodzenie to np thermalright macho, spc fortis 3 lub drożej bequiet dark rock 3. Co do mobo może poszukaj używanej na z97, jeśli chcesz nową to coś w stylu link lub trochę drożej link. A jeśli chodzi o ram to brałbym 2 kości po 8gb, najlepiej 1866 mhz lub więcej link

A ram kupić jakiś 3000Mhz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DDR3 to raczej powyżej 2400mhz nic nie znajdziesz. Generalnie możesz wziąć te 2400, ale lepiej wziąć 1866 i podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z past zobacz jeszcze Gelid GC Extreme. W wielu testach wypada świetnie (chociaż różnica do kolejnych to czasem tylko 1*. Ewentualnie liquid PRO jeśli chce Ci się w to bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DDR3 to raczej powyżej 2400mhz nic nie znajdziesz. Generalnie możesz wziąć te 2400, ale lepiej wziąć 1866 i podkręcić.

 

Ok!Jeszce mi powiedz co z zasilaczem mam zrobić ? Znalazlem be quiet! Straight Power 10 500W za 80 fontów lub be quiet! Dark Power Pro 11 za 117 fontów (zależy mi na "ciszy"),a może coś mocniejszego np 750W żeby było na przyszłość.(moze inna firma EVGA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 funtów to niezła cena jak na power 10 i możesz brać, ale na jeśli chcesz możesz spokojnie brać zasilacz w stylu corsair cx 550m, jeśli chcesz zaoszczędzić. Co do mocniejszych zasilaczy "na przyszłość" to raczej nie warto bo pobór mocy części idzie w dół i 500W starcza z zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 funtów to niezła cena jak na power 10 i możesz brać, ale na jeśli chcesz możesz spokojnie brać zasilacz w stylu corsair cx 550m, jeśli chcesz zaoszczędzić. Co do mocniejszych zasilaczy "na przyszłość" to raczej nie warto bo pobór mocy części idzie w dół i 500W starcza z zapasem.

 

To narazie dam sobie spokój z kupnem nowego zasilacza, jak mój CX500 będzie sprawiał problemy po OC to wtedy pomyśle o wymiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...