Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bigiel

sieć domowa - wybór dysku NAS

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do budowy sieci domowej i chcę zacząć od dysku NAS.

 

W sieć chciałbym wpiąć:

- router wi-fi UPC (jako AP do rozbudowy jeżeli będzie taka potrzeba),

- kilka komputerów przez kabel i wi-fi, gdzie każdy ma dostęp do dysku na głównym PC,

- smartphony na androidzie i iOS bez dostępu do w/w dysku,

- kamera IP (później pewnie będzie ich więcej),

 

+ w przyszłości (planuję kiedyś kupić):

- drukarkę,

- smart TV.

 

Przejdźmy do samego dysku NAS. Chciałbym, aby:

- obsługiwał w sieci lokalnej komputery, telefony i kamery IP (jeżeli się nie da, to pewnie później kupię nagrywarkę specjalnie do sieci kamer),

- umożliwiał zdalny dostęp do odczytu / zapisu danych z innych komputerów / telefonów poprzez internet,

- początkowo użyję starych dysków, więc 1000 PLN to kasa jaką chcę wydać na samo urządzenie,

- po upgradzie dysków chciałbym móc je połączyć w macierz RAID 1,

- opcja zapisu nagrań z kamery IP mile widziana, aczkolwiek domyślam się że zawsze jest lepiej posiadać oddzielną nagrywarkę wpiętą w sieć domową.

 

 

Dopiero zaczynam czytać o tego typu urządzeniach więc nie mam nic na oku, ktoś coś podrzuci? Podzieli się ze mną swoim doświadczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takich zastosowań to raczej oddzielnie nas i rejestrator kamer, podane wyżej firmy będą ok + do tego router mikrotik rb2011 i będzie dobry zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamery IP Hikvision maja mozliwosc zapisu na udostepnionym zasobie w sieci (otoczenie sieciowe - NAS albo poprostu komputer) wiec na poczatek beda dobre. Przez przegladarke masz podglad obrazu na zywo, podglad zapisu wraz z wyszukiwarka 'zdarzen', mozliwosc ustawienia detekcji ruchu itp. I zawsze mozesz dokupic kolejne kamery i rejestrator.

 

Warto wspomniec, ze kamery te dzialaja na PoE wiec jak masz switch z obsluga PoE to odpada ci problem ciagniecia osobnego zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerę IP już mam (FOSCAM fi9805w). Z tego co czytałem i co piszecie widzę, że jest tak jak myślałem. Lepiej budować dwie osobne sieci i je ewentualne połączyć.

 

Skupmy się w takim razie tylko na dysku NAS, z marki którą mi podaliście, ten wygląda interesująco. Jakieś komentarze? Na co zwrócić uwagę etc?

 

http://sklep.synologic.pl/dysk-sieciowy-synology-ds216-p-516.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie podejście, może ktoś się wypowiedzieć na temat QNAP TS-251+ vs Synology DS216play ?

 

Pod względem parametrów QNAP lepiej się prezentuje ale jak to wygląda od strony użytkowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz wiedziec na temat tego Qnapa? Uzytkuje takie 3 szt i jednego TS-563

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz wiedziec na temat tego Qnapa? Uzytkuje takie 3 szt i jednego TS-563

 

Jak wygląda zdalny dostęp z iOS czy androida?

Jak wygląda zdalny dostęp z komputera z poza sieci?

Próbowałeś podłączyć kamerę ip do tego sprzętu?

Głośne jest wiatraczek? Zasnę z nim w pokoju?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostep przez przegladarke wiec obojetne jaki system.

Zdalnie lacze sie po zewnetrznym IP wiec nie wiem jak dziala qnap cloud.

Kamere IP podlaczalem jakiegos OEM kiedys i dzialalo. Teraz jest nowsza aplikacja wiec ciezko powiedziec.

Na dniach bede wdrazac z kamerkami UBNT ale tutaj docelowo bedzie ubuntu wirtualizowane i instalowany program NVR.

 

Ciezko powiedziec jak wiatraczek dziala bo mam ponad 1km od domu :( ale jak go konfigurowalem to raczej szum jak z PC. W nocy bedzie wyraznie slyszalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostep przez przegladarke wiec obojetne jaki system.

Zdalnie lacze sie po zewnetrznym IP wiec nie wiem jak dziala qnap cloud.

Kamere IP podlaczalem jakiegos OEM kiedys i dzialalo. Teraz jest nowsza aplikacja wiec ciezko powiedziec.

Na dniach bede wdrazac z kamerkami UBNT ale tutaj docelowo bedzie ubuntu wirtualizowane i instalowany program NVR.

 

Ciezko powiedziec jak wiatraczek dziala bo mam ponad 1km od domu :( ale jak go konfigurowalem to raczej szum jak z PC. W nocy bedzie wyraznie slyszalny

 

Dzięki za podpowiedzi, to już cenne dla mnie informacje.

 

Naszła mnie myśl i pomyślałem o pasywnym chłodzeniu w dysku NAS, są jakieś rozwiązania warte polecenia? Ciężko ocenić to co google mi wyszukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach mozna ustawic od jakiej temperatury ma sie wentylator wlaczac.

Pasywnie bym sie troche bal.

Zapomnialem dodac ze w tej wersji normalnie RAM mozesz wymienic. Moj ma 16GB :)

Jak chcesz kamerki to sprawdz kompatybilnosc ale dwie sa za free. Pozniej trzeba licencje kupowac a to tanie nie jest.

Ja mam kamerki UBNT i zwortualizowane ubuntu a na nim postawione NVR.

Problem z UBNT jest taki ze nie jest kompatybilne z niczym. Maja swoj standard.

Zaleta jest taka ze ich oprogramowanie jest za free i nie ma limitu kamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kamery to chcę tylko tymczasowo podłączyć FOSCAM fi9805w. Już się nastawiłem na dedykowane urządzenie do kamer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak dlugo podziala ten Foscam :)

 

Ja tam wole UBNT bo maja NVR za free. Cena dobra bo to jest full hd no i ma PoE co w tej cenie jest rzadko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...