Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vowek

Internet swiatlowodowy w Orange

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad przejsciem na internet swiatlowodowy w orange 100MB/s. Ciekawy jestem jak ten internet sie spisuje (jaki jest rzeczywisty upload/download/ping).

 

Moj aktualny internet wedlug http://www.speedtest.net ma nastepujace parametry:

up: 10MB/s

down: 10MB/s

ping: 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po światłowodzie jest stabilniejszy, szybszy etc. tylko czy masz sprzęt do większych prędkości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po światłowodzie jest stabilniejszy, szybszy etc. tylko czy masz sprzęt do większych prędkości :)

 

Moze byc nie musi. To zalezy od tego jaka infrastrukture ma operator i jak uczciwy jest co do umow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzysetkę od początku lipca. Raz zdażył się problem z uwierzytelnianiem (funbox sam wykrył problem i odpalił się obrazek z instrukcją co i jak) i musiałem dzwonić po hasło na infolinie, 2 razy randomowo mi odcieło neta i trza było resetować funboxa. Ale prędkość jako taka jest zachowana.

 

5498215604.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michaml9995 widzę, że masz pinga 51 milisekund przy moich 7ms (zmierzone pare minut temu) to dość dużo. Łączysz się z rooterem po Wifi czy po kabelku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na odległość na samym dole (400 mil), serwer gdzieś pośrodku niemiec a nie zaraz obok mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na odległość na samym dole (400 mil), serwer gdzieś pośrodku niemiec a nie zaraz obok mnie.

 

Sprawdzilem Weimar i wyszlo mi 40ms, wiec podobnie. Mozesz sprobowac spingowac 8.8.8.8. U mnie to wyglada tak:

 

<10:10:25>$ ping 8.8.8.8

PING 8.8.8.8 (8.8.8.8) 56(84) bytes of data.

64 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=1 ttl=46 time=30.1 ms

64 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=2 ttl=46 time=30.7 ms

64 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=3 ttl=46 time=51.4 ms

64 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=4 ttl=46 time=34.1 ms

64 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=5 ttl=46 time=30.6 ms

64 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=6 ttl=46 time=30.6 ms

64 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=7 ttl=46 time=30.4 ms

64 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=8 ttl=46 time=29.9 ms

^C

--- 8.8.8.8 ping statistics ---

8 packets transmitted, 8 received, 0% packet loss, time 7010ms

rtt min/avg/max/mdev = 29.947/33.529/51.461/6.893 ms

 

Jakie ogolnie pingi masz w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech napisze jak Youtube dziala bo z tum orange ma zawsze problem i w paru miastach juz jest ok ale dalej osob ktore z 10mbit na 600mbit przeszlo ma dalej taki sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z Orange 300mb/s. Ogólnie działa stabilnie i szybko. Nawet czasem da się wykorzystać pełną prędkość. Na speedteście też zawsze wszystko ładnie pokazuje, prędkości takie jak deklarowane, nie pamiętam jak z pingiem. Wcześniej miałem 120mb z UPC, ale nigdy nie udało mi się uzyskać więcej niż 80mb.

 

Internet ma ten tylko jedną wadę, choć nie u wszystkich chyba występującą. Mianowicie jeśli korzystasz z jakichś zagranicznych usług/stron i połączenie będzie szło przez węzeł Telia, to z dużym prawdopodobieństwem możesz się spotkać ze znaczną utratą pakietów, rzędu 10-20%. Nie jest to może zbyt upierdliwe przy korzystaniu ze zwykłych stron, ale np. gry MMO czy inne gry online mogą stać się niegrywalne, bo będzie się miało kilkusekundowe pingi. Z Twitchem czy Youtube też ludzie mają w tej sytuacji problemy, choć ja na działanie Youtube nie narzekam.

Możesz sobie o tym poczytać tutaj: http://tinyurl.com/j6ywlco

Ja jako gracz Guild Wars 2 musiałem niestety skorzystać z usług WTFast aby ominąć ten nieszczęsny węzeł Telii aby móc spokojnie pograć. Gdybym wiedział, że Orange ma takie problemy przed tym jak zmieniałem neta to bym został przy UPC, a tak to jeszcze półtora roku muszę się pomęczyć.

Choć ostatnio się trochę poprawiło, stratę pakietów mam teraz bliżej 10% niż wcześniejsze 20%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wyglada

5505452228.png

 

Niedawno zmienilem lacze z 250 mbit od UPC na 600 mbit z Orange i jak na razie wszystko jest na plus. Pingi w grach sa mniejsze, przecietnie w CS GO mialem 56-70, teraz 31-44, filmiki na YT wreszcie da sie ogladac w 1080p+, poprzednio strasznie sie ciely i bufforowaly takze najczesciej musialem ogladac wszystko w 720p, teraz 1080p+ ogladam bez zadnych zaciec, caly pasek sie laduje w pare sek, takze jestem zadowolony ze zmienilem providera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@abrai to nie problem Telii tylko problem Orange. Nikt z nimi nie ma problemow oprocz Orange. Wniosek prosty. Orange zydzi na pasmie i im brakuje.

 

Ogladanie 1080p w youtube to tez zaden wyczyn. Wystarczy internet 8Mbit do tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...