Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DJ91

Który telewizor 4K wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamierzam zakupić w najbliższej przyszłości telewizor 4K w przedziale 48-50 cali i 2500-3000 zł.

Będę go używał do oglądania TV, filmów i gier z komputera.

 

Mam na oku takie modele:

Philips 49PUS6401/12

LG 49UF7787

Samsung UE48JU6000

Samsung UE48JU6440

Panasonic TX-48CX400E

Philips 49PUS7150/12

Sony KD-49X8005C

 

Który wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie możesz kupić dobry TV FHD, albo przeciętniaki 4k, które np. wymieniłeś.

 

Masz kompa, który poradzi sobie z grami w 4k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, ale jednak 4K stanie się niedługo standardem. A telewizor ma mi starczyć na 2-3 lata.

Mój obecny komputer nie pociągnie gier w 4K, ale na jesieni będę go wymieniał na nową maszynę i wtedy już tak.

 

A co poleciłbyś w FullHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic DS630 50" albo Samsung J6200 48".

Samsung lepiej wypadnie w kwestii IL- lepszy pod gry, Panas deczko większy i wg własnych obserwacji/doświadczeń- najmniej awaryjna marka (z wyjątkiem modeli produkowanych przez Tureckiego Vestela np. CX400).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz materiały w 4K, jakieś VOD, cokolwiek w 4K, czy skalowanie rzeczywiście będzie dobrze nadążało suma summarum że będzie wszystko wyglądać lepiej z FHD przeskalowane u Ciebie do 4K, niż na telewizorze FHD, które to materiały są nadal najbardziej powszechne.

edit.

 

przyszłość? Za 2-3 lata dobrze jak się cokolwiek zacznie pojawiać w 4K z kanałów.

 

Dla mnie jedyną zaletą 4K obecnie jest to, że dzięki temu TV FHD potaniały ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, ale jednak 4K stanie się niedługo standardem.

W jakim sensie? Spodziewasz sie materiałów 4k w telewizji w ciągu najbliższych 10 lat?Bo ja nie.Do tej pory nie doczekałem się nawet full hd czyli 1080p.A wiele lat temu co niektórzy tak samo pisali że będzie to standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B@nita

Nie każdy ogląda TV. Są inne żródła materiałów. Torrenty, sporo komórek nagrywa już w 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B@nita

Nie każdy ogląda TV. Są inne żródła materiałów. Torrenty, sporo komórek nagrywa już w 4K.

 

 

Taa,a co druga komórka nagrywa też w full hd....i ten profesjonalny obiektyw...:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - 4k to nowość. Pelikany rzuciły się na to jak na świeże szprotki.

W sieci nieskompresowany film 4k waży ok. 300GB, reszta to próba oszukania ludzkiego oka (mniej lub bardziej udane kodeki).

W Polsce źródeł TV jeszcze za dużo nie ma w HD ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Stacje_HDTV_dost%C4%99pne_w_Polsce ) a za 2-3 lata, taki tv będzie kosztował połowę tego co dziś.

 

Moja rada - kup porządne FHD :) Najlepiej plazmę... ale stój, przecież plazm już nie produkują, to nie polecam niczego, tylko wzrok popsujesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...