Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

llyod99

Podkręcanie zablokowanych Skylake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wzięło mnie na wymianę CPU i najbliżej mi właśnie do skylake, i7 raczej sobie odpuszcze więc zostaje i5, różnica w cenie pomiędzy i5 6400 a 6600k jest spora więc mam pytanie dotyczące podkręcania zablokowanych CPU, czy jeżeli chodzi o problemy przedstawione na teście PClab-a takie jak nie działający EIST, Turbo Boost itd. zostały jakoś rozwiązane? Czy producenci w ogóle rozwijają dalej owe biosy? albo chociaż jakieś "garażowe" wersje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo Boost w zasadzie by Ci był niepotrzebny skoro i tak zrobisz sobie w ramach OC takie większe Turbo na stałe.

EIST jak nie działa, to trochę gorzej, bo potencjał energooszczędności się trochę marnuje, ale może za to jest parkowanie rdzeni o połowę dostępne, nazwa coś w rodzaju Half State czy coś, ale nie wiem czy to nadal jest jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo Boost w zasadzie by Ci był niepotrzebny skoro i tak zrobisz sobie w ramach OC takie większe Turbo na stałe.

EIST jak nie działa, to trochę gorzej, bo potencjał energooszczędności się trochę marnuje, ale może za to jest parkowanie rdzeni o połowę dostępne, nazwa coś w rodzaju Half State czy coś, ale nie wiem czy to nadal jest jeszcze.

 

Tak są nadal stany C i reszta tylko napięcie i zegary na sztywno. Na forum o tym było, z pomiarów watomierzem wyszło że ~6W więcej bierze w IDLE z tego powodu. Tak więc tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gościu, jesteś legenda w tematach mobo.

Wielki big up, bo zawsze trafiam na najlepsze posty w tych tematach od Ciebie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, czy w Skylake możliwe jest to (tak jak było w poprzednich generacjach procesorów) aby na zablokowanych procesorach zwiększyć mnożnik do najwyższej wartości Turbo dla wszystkich rdzeni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...