Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

peroperodokkiri

klawiatura win/mac, podświetlana, niskoprofilowa, anti-ghosting

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zabieram się właśnie za postawienie hackintosha, więc skoro czeka mnie zakup ssd-ka pod nowy system to pomyślałem, że za jednym zamachem wymienię też klawiaturę i mysz. Obecnie pracuję na zestawie Microsoft 3000 v2 i sama klawiatura nie jest zła, ale ma pewne wady/ cechy które dają mi powód do zastąpienia jej czymś innym:

 

- przyciski F1-F12! mają nadrukowane białą farbą symbole funkcyjne, a oznaczenia klawiszy F są traktowane jako drugorzędne i są oznaczone niebieską farbą kompletnie niewidoczną w słabym oświetleniu, są też bardzo małe. Gram mało, ale w symulatorach lotu akurat te przyciski są często używane i sprawiają mi kłopoty podczas nocnych sesji.

- brak jakichkolwiek LEDów na klawiaturze innych niż ostrzegawcza o wyczerpaniu baterii. Chociaż dla głupiego caps locka by się przydała "lampka"

- zasilanie baterią wymusza posiadanie zapasowego kompletu baterii na wszelki wypadek (boleśnie się o tym przekonałem- dioda ostrzegawcza zapala się zdecydowanie za późno

- wrist rest sam w sobie nie jest problemem, wręcz jest fajnie zrobiony, ale jednak przy moim ustawieniu roboczym wolałbym go nie mieć

- klawiatura oczywiście pod Win, chciałbym czegoś pod OSX, no i mysz w zestawie ma beznadziejną rolkę (właściwie ten sam problem miała mysz Microsoftu z drugiego domowego zestawu- oznaczonego "800") i jest uniwersalna, ogólnie też pójdzie do wymiany

 

Tak więc moje wymagania co do nowej klawiatury:

 

- koniecznie podświetlana, najlepiej po prostu na biało (neutralnie)

- używana będzie głównie na osx, fajnie gdyby miała układ klawiszy używany przez jabłka, na pewno minimum to możliwość pracy na el capitan i win 10

- koniecznie nisko profilowa, najlepiej w technologii "nożycowej" (bardzo lubię "laptopowe" klawiatury, sprzęt będzie używany w 99% do pracy w photoshopie, często powtarzane skróty klawiszowe itp)

- mieszkam sam, nie musi być specjalnie cicha

- obojętnie czy na kablu, czy bezprzewodowa- nie chcę jednak niczego z wymienialnymi bateriami; dzisiejsza technologia pozwala "podładować" sprzęt przez kilka minut na kilka godzin pracy

- czasami gram w fps'y, także ghosting będzie dla mnie problemem (shift+ W+ spacja itp. muszą być obsługiwane)

- cena może być wysoka jeśli idzie w parze z jakością i trwałością, nie chcę kupić czegoś taniego co będzie mnie wkurzać w pracy, albo nagle "padnie"

- jak najniższa- moje stanowisko pracy wygląda tak:

2rfwwax.jpg

a więc im niższa klawiatura tym bliżej siebie mogę mieć monitor

- będę kupować prawdopodobnie mysz Logitech MX Master, więc można by skorzystać z Unifying i używać jednego odbiornika dla myszy i klawiatury jeśli ta druga też pochodziłaby ze "stajni" Logitech

 

Generalnie to gdyby Apple wypuściło klawiaturę podświetlaną, to sprawa była by prosta. Niestety wiemy jak jest, alternatywy jakie znalazłem:

 

-Logitech K740 i K800- wizualnie podoba mi się bardziej K800 i pewnie bym ją kupił gdyby nie problem z ghostingiem (problem i 740 i 800). Co ciekawe ponoć pierwsze partie nie miały tego problemu, kiedy sprzedaż dobrze szła zdecydowano się na obniżenie kosztów i zastosowanie tańszej matrycy która właśnie powoduje problemy w nowych modelach.

 

-Logitech K811- posiada niepotrzebny mi bajer w postaci możliwości sparowania do 3 urządzeń (płacę dużo za coś czego nie będę używać), prawdopodobnie ma problem z ghostingiem i działaniem pod Win. No i w ogóle nie istnieje na polskim rynku. Nie można jej po prostu u nas kupić.

 

-Logitech K810- to samo co powyżej poza dostępnością. Klawisze F1-12 domyślnie działają jako funkcyjne. Po zmianie ustawień pod Win działają odpowiednio do momentu ponownego uruchomienia komputera :)

 

-Natec Medusa 2 Backlight- cieżko wymagać od niej trwałości. Czytałem o przypadkach kilkukrotnego zwracania sprzętu z uwagi na wady i otrzymywania kolejnego uszkodzonego w zamian. Wizualnie to jest to dokładnie to czego szukam, może poza kolorami podświetlenia.

-Natec Zander- podobnie jak wyżej boję się o jakość/ trwałość. Wizualnie bardzo na plus.

-Cougar 200K- mechanizm x-scissors, podświetlenie (w tym białe). Nie wiem jak z trwałością, szkoda że nie zrezygnowali z tej górnej listwy z nazwą producenta. Zaoszczędziłbym miejsca. Właśnie przeczytałem, że nie działa pod OSX :(

-Steel Series Apex 300- białe podświetlenie, dobra firma, szkoda że membrana a nie x-scissors. Chyba mój faworyt.

-Moshi Luna- ciężko dostępna u nas, poza tym ma szklaną ramę która niepotrzebnie zwiększa wymiary. Szkoda, że powierzchnia piano.

-Fujitsu KB910- chyba wiem co kupię!

 

Macie jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale mi ciśnienie podniósł durny babol  W pewnym zadaniu po odszukaniu części należy wykonać prototyp z technologią z zamierzchłych czasów ale nie mogłem zrobić bo NPC z zadania stanął mi przy warsztacie i musiałem fast-travelem iść gdzie indziej sobie uklepać Co za głupota cały stół obleciałem to się nie da bo baran tak mi się ustawił... nosz k....   
    • Przejściowo można, jako obniżenie emisji, ale docelowo do osiągnięcia net zero to już nie. Trzeba będzie wynaleźć jakieś tanie i powszechnie technologie magazynowania albo wychwytu,
    • Karta 3070 8GB nie ma 6GB. Chłodzenie średnie, ale jak zrobisz UV procesora to podejrzewam, że wystarczy do utrzymania przyzwoitych warunków pracy.
    • DG2 to kopia jedynki, w jedynce mam więcej przegrane niż w DG2, i widzę, że to ładniejsza" kopia, plus znerfione kilka elementów z jedynki, ale nie wiem zna stanu gry na premierę, czy np eternal ferrystone było, czy wprowadzili z czasem, jest też normalna jego wersja, w porównaniu do dwójki, w jedynce dawaj nieograniczony teleport do miejsca gdzie odkryliśmy, lub postawiliśmy portal- ten portal w dwójce jest w mikropłatnościach, w jedynce mam w cholerę kamieni teleportacji do przywołania pionków, w dwójce, widzę, że w tym samym czasie co w jedynce zdobywam go dużo wolniej i mniej, ale obstawiam, że podnieśli poziom trudności plus dodali opcję kupienia tego w mikropłatnościach, stąd jest go bardzo mało. Jak się podoba jedynka to i dwójka się spodoba, mi się podoba, jest dużo bardziej urozmaicona, mimo tego cyrku z DLC, ale one nie muszę wpływać na naszą grę, gra jest tak stworzona, jedynce było to samo, tylko jak piszę, pewne elementy są znerfione i ograniczone, zapewne pod próbę wciskania graczowi mikropłatności, zapewne to trafne moje domysły i nie tylko. Gra ma kilka mankamentów, jak prawie w kółko walczymy z tymi samymi, w jedynce to samo, walki, gobliny, bandyci, o cyklop, troll i koniec, czasem harpie, w dwójce to samo, plus kilka nowych zagrożeń, ale w dwójce jestem na początku przygody. Nie wiem co Kiszak opowiada, bo nie chcę sobie spoilerować, ale podglądałem jego wcześniejsze wywody z gry, i cóż ciężko się nie zgodzić z kilkoma rzeczami, ale były one już podawane w temacie.
    • I dobrze bo ER jest świetny.Podziwiam skila i wytrwałość ludzi pokonujących takich bossów bez lvl postaci
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...