Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JKRR

Da radę coś podkręcić?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... Może zacznijmy od tego dlaczego nagle zachciało mi się cokolwiek podkręcać.

Mam bardzo stary zestaw, zawsze grałem w mniej wymagające gry więc mi wystarczał, ale jakoś ponad rok temu zacząłem grać w CS:GO, przez pierwsze kilka miesięcy miałem stałe 100 klatek, ale ostatnio pojawiło się kilka update`ów które strasznie obniżyły fpsy i teraz chwilami spada mi nawet do 40 co nie jest przyjemne w grze FPS.

Za kilka miesięcy kupuję nowy komputer, ale zanim to zrobię chciałbym wykorzystać " potencjał :E " mojego starego kompa. Chcę podkręcić cokolwiek, najlepiej procesor (o ile się da) ważne żeby klatki tak mocno nie spadały. Dodam jeszcze że nigdy nie podkręcałem procesora a do środka komputera zaglądałem tylko wtedy kiedy musiałem go wyczyścić z kurzu, kompletnie nie znam się na podkręcaniu, poza tym nie wiem czy mój zestaw da radę, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Mój PC (8-letni)

CPU: INTEL CORE 2 QUAD Q8200, intelowski wiatraczek

GPU: GeForce 9800GT

RAM: KINGMAX 2GB DDR2 800

PSU: logic 500atx

Płyta główna: gigabyte ga-p31-es3g

HDD: WD 320GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w Google

Podkręcanie LGA 775 i wszystko na tacy.

Do sprawdzania stabilności Linx, ale nie sugeruj się temperatura jak on wytwarza, tylko taka jak masz pod obciążeniem z konwersji filmu np. nawet niekoniecznie z gry.

 

Twoje spadki nie muszą być od updateow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w Google

Podkręcanie LGA 775 i wszystko na tacy.

Do sprawdzania stabilności Linx, ale nie sugeruj się temperatura jak on wytwarza, tylko taka jak masz pod obciążeniem z konwersji filmu np. nawet niekoniecznie z gry.

 

Twoje spadki nie muszą być od updateow

A od czego? Ogólnie to wszystkim spadły fpsy, nawet to w testach na youtubie widać, rok temu na i5 4460+960 spokojnie można było wyciągnąć stałe 200fps na wysokich ustawieniach, a teraz taki zestaw ledwo 140 wyciąga.

Ogólnie to nie rozumiem połowy tego co jest napisane w tych poradnikach, ale postaram się znaleźć jakiś dla takich idiotów jak ja i coś spróbuję podkręcić, mam nadzieję że fpsy chociaż lekko podskoczą, bo na boxowym chłodzeniu mocno go nie podkręce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do OC po pierwsze jakie masz temperatury CPU przy obciążeniu program do sprawdzenia HWmonitor http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

Max temp 71.4°C * najlepiej jak jest poniżej 70 ale twoje chłodzenie może nie wystarczyć do OC ;)

 

Tak an szybko jak podkręcić

* tylko w twoim przypadku podnoś FSB z 200 w krokach co 5 i za każdym razem przetestuj stabilność dodatkowo będziesz musiał zmiejszyć dzielnik pamięci żeby nie dostały za wysokich mhz bo może to spowodować niestabilność

 

Tu masz kompleksowy poradnik http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-1857609/full-overclocking-guide-core-duo-core-quad-socket-775-socket.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - sprawdź zużycie RAMu w trakcie gry, może się przypchać trochę.

Po drugie - ten procesor ma słabe OC, płyta też nie jest jakaś niesamowita. Podkręcić trochę podkręcisz, nie nastawiaj się jednak na spektakularne wyniki. I chłodzenie po OC może się okazać za słabe, jak zauważyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do OC po pierwsze jakie masz temperatury CPU przy obciążeniu program do sprawdzenia HWmonitor http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

Max temp 71.4°C * najlepiej jak jest poniżej 70 ale twoje chłodzenie może nie wystarczyć do OC ;)

 

Tak an szybko jak podkręcić

* tylko w twoim przypadku podnoś FSB z 200 w krokach co 5 i za każdym razem przetestuj stabilność dodatkowo będziesz musiał zmiejszyć dzielnik pamięci żeby nie dostały za wysokich mhz bo może to spowodować niestabilność

 

Tu masz kompleksowy poradnik http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-1857609/full-overclocking-guide-core-duo-core-quad-socket-775-socket.html

Dzięki, a może być program OCCT? bo wczoraj nim testowałem 5 min i temperatury były w granicach 60-66 stopni, dzisiaj zamierzam testować godzinkę, jeszcze muszę ogarnąć ten dzielnik pamięci

 

Po pierwsze - sprawdź zużycie RAMu w trakcie gry, może się przypchać trochę.

Po drugie - ten procesor ma słabe OC, płyta też nie jest jakaś niesamowita. Podkręcić trochę podkręcisz, nie nastawiaj się jednak na spektakularne wyniki. I chłodzenie po OC może się okazać za słabe, jak zauważyłeś.

Spodziewałem się że może mieć słabe OC bo to był tani zestaw, chcę tylko lekko podkręcić żeby dostać przynajmniej o 5-10 klatek więcej. W sumie to mógłbym już teraz zamówić nowego kompa i się w to nie bawić, ale po wakacjach będę miał więcej hajsu i kupię sobie coś bardziej przyszłościowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linx pokaże na procku Intela szybciej niestabilność. Ale na temperatury nie musisz przy tym tak bardzo patrzeć, bo robi większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCCT ma też test linpack.

 

@JKRR

To obserwuj wpierw RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...