Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mr.mischief

Dlaczego nie?

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego przy ewentualnym zakupie nowej karty nikt nie bierze pod uwagę tego Asusa,jeśli już ktoś o nim wspomina to raczej pisząc o niej negatywnie że nie ma zamiaru przepłacać.Inni doradzają że lepiej już dopłaccić i kupić GF 1070....czemu ta karta jest tak negatywnie oceniana przez ludzi piszących na tym forum?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz jeszcze raz i od początku dla tych, którzy nie siedzą tu 24/7. Jaki Asus? Jaki 1070? Konkretniej proszę.

Edit: Nie zauważyłem dodatkowego tematu (nienawidzę tej opcji...)

Ale tak jak pisze 3nder niżej. w wypadku niektórych niereferencyjnych kart ich ceny są nieusprawiedliwione biorąc pod uwagę fakt, że różnią się praktycznie tylko chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosunek ceny do wydajności, zbliżasz się kwotowo do kolejnego segmentu kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem przepatrzyłem parę sklepów internetowych i 1070-tki kosztują ponad 2000 zł,a 1060 kosztuje ok. 1650 zł

 

Asus 160 w testach wypada lepiej od MSI 1060,CZY zotac-a 1060,a ludzie i tak bardziej wolą te karty chociaż są TROCHĘ tańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powyżej pewnej kwoty dany zakup przestaje być opłacalny, nie inaczej jest w tym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem przepatrzyłem parę sklepów internetowych i 1070-tki kosztują ponad 2000 zł,a 1060 kosztuje ok. 1650 zł

 

Asus 160 w testach wypada lepiej od MSI 1060,CZY zotac-a 1060,a ludzie i tak bardziej wolą te karty chociaż są TROCHĘ tańsze

 

po prostym i bezpiecznym podkręcaniu wszystkich modeli, różnice między kartami rozmywają się dla przeciętnego użytkownika. asus jest do tego głośniejszy od tańszego zotaca.

jego zaletą jest niska temperatura pracy co może być plusem dla ludzi, którzy zmieniają napięcia w biosach w bardziej zaawansowanym oc. dla większości osób nie robi to różnicy w działaniu karty, więc dopłata się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem , odpalić msi afterburner , albo podobny program i przesunąć kawałek w prawą stronę suwaki ? Otrzymasz taką samą wydajność albo i większą. gtx1060 jest bardzo zimną kartą, więc praktycznie każde chłodzenie z 2 wentylatorami sobie bardzo dobrze poradzi z tą kartą. Jakbym miał dać 1650zł za gtx1060 to wolałbym dołożyć 400zł do gtx1070, wydajność około 30% wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu gtx 1060 jest opłacalny do kwoty 1400-1500. Wszystko powyżej już się na kalkuluje wydajność/PLN i lepiej dopłacić do gtx 1070. Ja swojego MSI dostanę w pon/wtorek to mogę Ci co nieco napisać. Jak na razie od innych wiem, że karta jest niesłyszalna praktycznie i bardzo dobrze chłodzi. Nie widziałem jedynie porównanie do Asus`a strix`a, tak to z innymi modelami wyrywała, jak chcesz później mogę poszukać linków i Ci podesłać, jak MSI z innymi wypada. A i MSI ładnie boostuje do prawie 2000mhz, a nawet widziałem, że bez kręcenia trafiały się sztuki z boostem do 2050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu gtx 1060 jest opłacalny do kwoty 1400-1500. Wszystko powyżej już się na kalkuluje wydajność/PLN i lepiej dopłacić do gtx 1070. Ja swojego MSI dostanę w pon/wtorek to mogę Ci co nieco napisać. Jak na razie od innych wiem, że karta jest niesłyszalna praktycznie i bardzo dobrze chłodzi. Nie widziałem jedynie porównanie do Asus`a strix`a, tak to z innymi modelami wyrywała, jak chcesz później mogę poszukać linków i Ci podesłać, jak MSI z innymi wypada. A i MSI ładnie boostuje do prawie 2000mhz, a nawet widziałem, że bez kręcenia trafiały się sztuki z boostem do 2050.

1500 powiadasz :-) karta dobra ale 1,5tys to duzo za duzo najlepiej kupic referenta asusa za 1270pln chociaz dla mnie to i tak za wysoka cena jak za 9 setek kupujesz 970tke lekko podkrecasz i masz praktycznie identyczna wydajnosc wiec jedyna dobra opcja to ref asus 1060 za 1270pln nic poza tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tym 970 + podkręcanie. Zobaczysz za pół roku jak nagle z nowymi sterownikami 1060 bd uciekać 970/980, było to samo z gtx 580/660 tak samo z 660/760 itp itd. Po za tym nigdy bym nie kupił 970 nawet za 400 ze względu na nie pełną pamięć. Za dużo na necie widziałem co się dzieje po przekroczeniu tej bariery, w assasinach/ watch dogs/ gta/ the crew i jeszcze kilku i to było w 1080p, czasem nawet nie było all na maxa, bo wygładzanie na przedostatni stopień. Nowa architektura = lepsze/dłuższe wsparcie, więcej pamięci (pełnej), różne nowości co wchodzą w skład nowej architektury, mniejsze TDP. Więc taka 970 swoje czasy już miała, teraz lepiej z nią być nie bd, ale owszem na rok jakoś jeszcze to bd lepszy wybór niż 1060, ale ja za 2 lata pewnie, albo jak wyjdzie Volta sellam 1060 i kupuje znów nową generację. Chyba, że AMD wypuści te zapowiadane radeony z hbm2 i ceną 300 dolców ~1500zł i wydajnością 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem przepatrzyłem parę sklepów internetowych i 1070-tki kosztują ponad 2000 zł,a 1060 kosztuje ok. 1650 zł

 

Asus 160 w testach wypada lepiej od MSI 1060,CZY zotac-a 1060,a ludzie i tak bardziej wolą te karty chociaż są TROCHĘ tańsze

 

Kiedy LG czy Samsung wydają nowy Telewizor podając cenę sugerowaną 1500zł, to w sklepach te TV są do kupienia za 1300-1400zł.

 

ASUS wycenił GTX 1060 Strix na 1500zł, a w sklepach są do kupienia za 1650zł.

Janusze biznesu zrobiły z tej karty kompletnie nieopłacalny zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i MSI ładnie boostuje do prawie 2000mhz, a nawet widziałem, że bez kręcenia trafiały się sztuki z boostem do 2050.

 

Boost zależy trochę od temperatury. Do 60 st idzie u mnie na 1999 (tryb OC), powyżej tej temp jak startują wentylatory, to spada do 1987. Po 5 minutach w furmarku karta osiągnęła max 64 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moja stara gtx 660 też MSI TFIII z zegarami 1178mhz na rdzeniu i pamiątki 1502 (fabryczne OC) osiągała 63 stopnie, a tutaj 64 na wydajniejszej konstrukcji. No MSI jednak umie te chłodzenia ładnie robić.

 

I coraz bardziej nie mogę się doczekać jak moja dojdzie, ale do wtorku trzeba czekać, ale myślę, że bd warto ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS wycenił GTX 1060 Strix na 1500zł, a w sklepach są do kupienia za 1650zł.

Janusze biznesu zrobiły z tej karty kompletnie nieopłacalny zakup.

 

No niestety. Sam właśnie zamówiłem 1070 od palita za 2060zł. W porównaniu, ten GTX1060 Strix to kompletna padaka. 1070GTX Palita jest od 1060 Strix 25% droższy i 35% wydajniejszy, a to już kompletna anomalia w świecie kart graficznych, by karta lepsza była bardziej opłacalna :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Po za tym nigdy bym nie kupił 970 nawet za 400 ze względu na nie pełną pamięć. Za dużo na necie widziałem (...)

 

Oj, chyba kolegę nieco poniosło, co do ceny ?!? ;)

 

Na marginesie. 

Ile kolega ograł tytułów na tym skancerowanym vramie 970ki osobiście (nie naoglądał filmików w necie) ? ;)

 

 

pozdr

JeRRy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak odjedzie 1060 setki km :-)znowu bzdury. nawet kupujac najtansza za 1270 w porownianiu z 900pln to jest 4 setki za taka sama wydajnosc swietna sprawa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unadarek, tak samo właśnie pomyślałem, mam dopłacać 400zł za nowość, tylko po to , żeby mieć 10% większą wydajność? Trochę mi się to nie uśmiechało, więc kupiłem za 890zł z wysyłką i allegro gtx970. posiedzę pół roku, może dłużej, stracę 100-150zł max i wtedy będzie można wybierać wśród wydajniejszych kart z 2 ręki. Zaraz ktoś napiszę coś o tdp , że niższe itp, to po co ja kupiłem zasilacz 600w? Żeby max się obciążał do 250w :P? I tak wydaję mi się dobry deal, dołożyłem 140zł względem gtx960 do gtx970, fakt , że ponad miesiąc musiałem koczować na integrze. Ale chyba się opłacało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile kolega ograł tytułów na tym skancerowanym vramie 970ki osobiście (nie naoglądał filmików w necie) ? ;)

Kolega z bloku obok ma gigabyte gtx 970 g1 gaming, więc mam donośne porównanie co się dzieje, nawet w nowym mirrors edgde catalyst, musi czasem już ześć z detalami, bo pamięci brakuje, nie tylko tych 3,5gb, ale ogólnie 4. Jak chcesz mogę dać linka do watch dogs co się dzieje, as unity i ostatnio tak szukając przez przypadek natrafiłem na jakieś problemy z rise of tomb raider. A druga kwestia jet taka, że używki bym nie kupił no niestety nie ufam ludziom na słowo z internetu i chyba wielu mi się nie dziwi. A nawet jak to 3.5 starczy to i tak trzeba restrykcje pamięci włączyć i się tekstury pogarszają, żeby tylko się w tym 3.5 zmieścić. Nwm to jest moje zdanie, używki nie wezmę, czegoś co ma 4 (3.5gb) pamięci też za mało, bo widać to coraz bardziej po grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko w moim przypadku podkręcanie czegokolwiek odpada...po prostu obejrzałem testy w różnych grach i ogolnie te testy wypadły na korzyść Asusa....ehhh cięzka sprawa z tymi grafami,ale może faktycznie ten MSI będzie lepszym wyborem,Zotac na pewno odpada zawiodłem sie na tej karcie wcześniej...spaliła mi się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega z bloku obok ma gigabyte gtx 970 g1 gaming, więc mam donośne porównanie co się dzieje, nawet w nowym mirrors edgde catalyst, musi czasem już ześć z detalami, bo pamięci brakuje, nie tylko tych 3,5gb, ale ogólnie 4. Jak chcesz mogę dać linka do watch dogs co się dzieje, as unity i ostatnio tak szukając przez przypadek natrafiłem na jakieś problemy z rise of tomb raider. A druga kwestia jet taka, że używki bym nie kupił no niestety nie ufam ludziom na słowo z internetu i chyba wielu mi się nie dziwi. A nawet jak to 3.5 starczy to i tak trzeba restrykcje pamięci włączyć i się tekstury pogarszają, żeby tylko się w tym 3.5 zmieścić. Nwm to jest moje zdanie, używki nie wezmę, czegoś co ma 4 (3.5gb) pamięci też za mało, bo widać to coraz bardziej po grach.

 

Idąc twoim tokiem rozumowania, powinieneś też wymienić swoją i5, na i7 6700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a mój kolega ma gtx660ti i mówi , że na wszystkim gra na fulldetalach i fullhd. Miałem w życiu +50 kart , większość amd , nie miałem żadnych problemów. A na forum jest uklepane , że amd to shit od początku do końca , patrzę w sygnaturki a tam same nvidie. Niestety te forum zalewa fanboystwo , i każda sroka swój ogonek chwali, ja jestem z tych , że mam gdzieś to , że przepłaciłem, że podjąłem złą decyzje. Jeśli coś mi nie pasowało , to pisałem o tym, mimo że posiadałem dalej ten produkt. Teraz mnie zripostujesz , że kupiłem wyjca od gigabyte , mi to nie przeszkadza bo i tak go nie usłyszę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Idąc twoim tokiem rozumowania, powinieneś też wymienić swoją i5, na i7 6700k.

Nie rozumiem, taki i5 jest jakiś nie pełny czy coś? Dobrze się kręci, a nawet bardzo dobrze, wydajność ok. Poza tym procesory stoją w miejscu do jakiegoś czasu, no dobra może te z serii 6xxx coś w niosły, ale cały czas było to z 3-5 fps więcej zależnie od gry. A co do novi - słyszałem to i wcale jak na moje głosny nie jest, nwm może ludziom trafiał się jakieś sztuki z łożyskami wadliwymi czy coś. # wentyle chodzą na 1400 rpm i jest cicho. Ja się tam nie kłócę, po prostu napisałem moje zdanie dotyczące 970 - czy nie od tego jest forum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywajmy , że na forum panują pewne przekonania. Jest to starsza gwardia (chodzi o ivy) , trochę traci do najnowszych , ale wedle mojego doświadczenia , wykorzysta w 85% gtx1070. Slyszałem opinie na tym forum, i każdy mówi że to "wyjec" mimo 3 wentów , bardzo głośny. Jak najbardziej, od tego jest forum. Tylko kwestia 970 1500mhz+ vs gtx1060 2100+ to jest 10%, a cena względem wydajności , nie oddaję tak dobrze tego wszystkiego. Rozumiem, jak ktoś chciał zakupić nową gtx970, i teraz weszła gtx1060, to nie ma sensu brać 970, bo to się nie opłaci, a jeśli chodzi o używki , to jak najbardziej gtx970 , jest chyba najbardziej opłacalną kartą w zakupie , nie przekraczając 950zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko w moim przypadku podkręcanie czegokolwiek odpada...po prostu obejrzałem testy w różnych grach i ogolnie te testy wypadły na korzyść Asusa....ehhh cięzka sprawa z tymi grafami,ale może faktycznie ten MSI będzie lepszym wyborem,Zotac na pewno odpada zawiodłem sie na tej karcie wcześniej...spaliła mi się

Jeśli po nowej dostawie MSI będzie kosztować ponad 1500zł to będzie równie idiotycznym wyborem co obecnie ASUS. Najlepsze wersje GTX 1060 zostały wycenione przez producentów na 1400-1500zł. Kupowanie ich po wyższych cenach jest głupotą i tylko zasila sprzedawców o podatek od cebuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wogóle to nie planuje kupna tej karty na teraz tylko w okolicach października

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...