Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Snickers69

Allegro GTX 970 używka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do wydania lekko ponad 1000 zł na nową kartę graficzną. Zastanawiałem się nad nowymi kartami GTX 960 i R9 380X, ale wiele osób polecało mi szukać używki GTX 970 za tę samą cenę, ponieważ jest znacznie wydajniejsza. Nigdy nie kupowałem używek jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy i trochę się boję że mogą mnie oszukać :D Mam na oku tę aukcję - http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-970-gaming-4g-i6349119281.html Jak myślicie, można wchodzić bez obaw? Pozdrawiam. Procesor i5-4460 8GB RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gwarancji sklepowej, nie ma się czego bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli dobra autorska 480 4GB bedzie do dostania za 1100-1200zl to napewno lepiej niz 970 bo bardziej przyszlosciowa

wazne tez za ile ta 970 bo ceny sa rozne, np uzywke na gwarancji msi 970 widzialem poszla w opcji kup teraz za 850zl, a znow uzywki takie same w licytacji to schodza ponad 1000zl.

wiec taka za 1000zl na pewno nie warto tym bardziej ze uzywka kontra nowa

ale za 850zl jeszcze mozna sie zastanowic jesli to karta ma byc na max 1-2 lata, bo jak na dluzej to na pewno 480 badz 1060...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kupno używki gtx970 powyżej 850-900zł to nie jest dobry biznes. W przedsprzeaży na Amazonie masz gtx1060 Gainwarda autorskiego za niecałe 1260zł z transportem.

Ew właśnie rx480 szukać w podobnych cenach(trochę słabszy w dx11 ale w dx12 odwrotnie).

Patrząc na wzrost wymagań gier w stosunku do pamięci grafik niespecjalnie uważam aby model rx480 4gb był jakoś opłacalny o ile nie będzie kosztował minimum 200zł mniej niż model 8GB.

Ale to norma: nie ma złych kart, są źle wycenione:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam procesor i5-4460 i czytałem, oraz oglądałem testy które pokazują że gtx 970 ze słabszym procesorem, czyli moim sprawuję się lepiej niż rx 480 w takim samym połączeniu, różnica jest większa gdy do gry wchodzi mocniejszy procesor, wtedy rx 480 odskakuje. Tym bardziej że interesują mnie tylko 4GB a nie 8GB. Narzut na procesor w AMD też mnie martwi. Co prawda mam windows 10 i będę mógł korzystać z directx 12 gdzie podobno narzut jest mniejszy, ale ile w tym prawdy będzie przy nowych produkcjach to nie wiadomo. Test - http://www.purepc.pl/karty_graficzne/radeon_rx_480_vs_geforce_gtx_970_test_na_kilku_procesorach?page=0,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dx12 magicznym sposobem 480 ma taki sam/lepszy narzut niż 1060. gry nie będą na dx12 tworzone od 2018 roku, tylko w 2016 jest już ich kilkanaście i to dobrych tytułów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam procesor i5-4460 i czytałem, oraz oglądałem testy które pokazują że gtx 970 ze słabszym procesorem, czyli moim sprawuję się lepiej niż rx 480 w takim samym połączeniu, różnica jest większa gdy do gry wchodzi mocniejszy procesor, wtedy rx 480 odskakuje. Tym bardziej że interesują mnie tylko 4GB a nie 8GB. Narzut na procesor w AMD też mnie martwi. Co prawda mam windows 10 i będę mógł korzystać z directx 12 gdzie podobno narzut jest mniejszy, ale ile w tym prawdy będzie przy nowych produkcjach to nie wiadomo. Test - http://www.purepc.pl/karty_graficzne/radeon_rx_480_vs_geforce_gtx_970_test_na_kilku_procesorach?page=0,6

 

Nie, nie odskakuje. Co pokazały najnowsze testy RX 480 się nie kręci, więc to GTX 970 odskoczy(przy 1500 na rdzeniu) i będzie o kilka % szybszy od referenta GTX 980. Na pclab masz zresztą duży test wersji niereferencyjnych i jak to wygląda po podkręceniu. Dodatkowo 32 ROPy pokazują swoją siłę w niektórych grach, gdzie RX 480 przegrywa z r9 390 :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic glupszego niz teraz kupowac 970 a tym bardziej w ~~1000zl 99,9% kart to przetakowane do granic wyswietlania artefaktow trzymajace 60c+ w pulpicie egzemplarze sprzedawaca za 1k pozbywa sie aktualnie nic nic wartej karty doklada 300zl kupuje jednego z najntanszych gtx1060 rx480 teraz pytanie czy w twoim przypadku nie lepiej dozbierac do nowej karty ja stanalbym na glowe aby dolozyc te 300-500zl zamiast zostac z uzywanym szrotem za 1000zl

 

 

rozumiem kupic za 1600zl maksymalnie 1700zl 980Ti uzywana ktora jest jedyna karta z 2014 ktora ma swoje miejsce po premierze nowych paskali polrisow w 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@odpixel:

piszesz o mojej karcie ?

moja karta żadnych artefaktów nie gerneruje

 

MSI GTX 970 Gaming 4G nic nie warty, używany szrot ?

odstaw leki ....

 

w cenie za około 1000 zł nic lepszego się nie kupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic glupszego niz teraz kupowac 970 a tym bardziej w ~~1000zl 99,9% kart to przetakowane do granic wyswietlania artefaktow trzymajace 60c+ w pulpicie egzemplarze sprzedawaca za 1k pozbywa sie aktualnie nic nic wartej karty doklada 300zl kupuje jednego z najntanszych gtx1060 rx480 teraz pytanie czy w twoim przypadku nie lepiej dozbierac do nowej karty ja stanalbym na glowe aby dolozyc te 300-500zl zamiast zostac z uzywanym szrotem za 1000zl

 

Wybacz, ale Twoja wiedza w tym temacie jest wręcz komiczna. 60c na pulpicie może i jest ale przy nieobracających się wentylatorach w półpasywnym chłodzeniu MSI. Co jest tylko i wyłącznie na plus. A jak Ci się nie podoba to możesz zmienić krzywą temperatur w Afterburnerze. Btw. Rozumiem, że dużo osób się chwali stabilnym 1500MHz (pewnie w smarkach :E ), ale czy moja karta rzeczywiście jest przetaktowana na +120 MHz? Do granic wyświetlania artefaktów? To jest zwykły bełkot!

 

Odradzasz nadal dobrą kartę graficzną, która do niedawna kosztowała 1600zł, na rzecz odgrzewanych kotletów, które ledwo dościgają 980? Póki jest gwarancja na 970, to można spokojnie kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 stopni w pulpicie? :o ...może wyżyłowane,podkręcone na maksa...moja tam obecnie 46 (od godziny na pulpicie) na dworze 29 :D...czytając wypociny co poniektórych na tym forum,porównując,testy itd...itp...coraz bardziej zaczynam się przekonywać że trzeba będzie nareszcie swoją podkręcić i zamiast się przesiadać (+ok.1400 PLN asus-asus)to przeczekać rok na nową generację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpixel zdecydowanie przegiął z tym tekstem o szrocie i sprzedawaniu nic nie wartej karty, tym niemniej wg mnie zakup używanego gtx970 za 1000+zł to aberracja.

Za 1260 z transportem są już niereferenty gtx1060, nowsze, oszczędniejsze, 6gb ram i nowe.

Patrząc na tą cenę to używka gtx970 w dobrej wersji z długą gwarancją nie powinna kosztować więcej niż 900zł. Refy i inne padła max 800zł.

Ale logika swoje a rynek prostuje... i okazuje się że takie gtx970 4G od msi nadal potrafią zejść powyżej 1000zł w licytacji.

Na szczęście mam to już za sobą- dzięki hypowi na rx480 kupiłem msi970 4g kiedy ceny były w dołku tuz przed premierą rx480 i dałem za nią 820zł całość.

Nadal nie uważam że zrobiłem jakiś wielki biznes i gdybym wiedział że gtx1060 wyjdzie tak szybko to pewnie bym poczekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1060 za 1279zł nie ma obecnie konkurencji. To oczywiste. Ale jeżeli ktoś ma do wydania maksimum 900-1000zł, to tylko 970. RXy autorskie będą od 1400 wzwyż za 8GB i pewnie od 1200 za 4GB. Trudno powiedzieć, kiedy w ogóle pojawią się na rynku. Referentów 4GB dalej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referencyjny 1060 za 1279zł to obecnie najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referencyjny 1060 za 1279zł to obecnie najlepszy wybór.

 

 

nie ma to jak kupić suszarkę za niespełna 1300 zł :E

już bym wolał dopłacić około 200 zeta do MSI Gaming X ...

 

jak ktoś ma budżet w okolicach 1000 zł to nie kupi nic lepszego jak MSI GTX 970 Gaming 4G używaną rzecz jasna

(na przykład moją sztukę którą wystawiam na OLX :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazuje się że takie gtx970 4G od msi nadal potrafią zejść powyżej 1000zł w licytacji.

 

widocznie są tyle jeszcze warte :)

ludzie przecież nie licytują tylną częścią ciała :P

 

Za 1260 z transportem są już niereferenty gtx1060, nowsze, oszczędniejsze, 6gb ram i nowe.

 

nie kazdy ma 1260 zł

nie każdego stać na takie karty

niektórzy ciułają by uzbierać 1000 zł

 

też nie ma sensu za bardzp pisać czegoś w stylu:

"wystarczy dopłacić kilkaset złotych i ma się tą albo tą kartę"

może piszcie jeszcze coś w stylu:

"masz 1000 zł ?

dopłać z 1200 - 1300 zł i kup GTX-a 1070

ja bym tak zrobił :D"

 

jakby osoba zakładająca ten post miała więcej jak 1000 zł z hakiem to pewnie zamieściłaby post o treści:

"doradźcie mi co mam kupić na przykład do kwoty 1500 zł"

 

z przebiegu to co napisał user @ Snickers69 wynika że niespecjalnie szasta pieniędzmi i szuka czegoś w kwocie 1000 - 1100 zł maks,

sam napisał cytuję jego słowa:

"Witam. Mam do wydania lekko ponad 1000 zł na nową kartę graficzną"

no więc karta pokroju GTX 970 MSI Gaming 4G będzie dla tej osoby ideałem

karta nie musi być wcale nowa,

wystarczy jak bedzie zadbana i będize miała gwarę - jak najdłuższy okres

moja karciocha którą sprzedaję taka właśnie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajny film porównujący GTX 970, GTX 1060, GTX 980 i RX 480 w tym samym czasie, bardzo dobrze widać ile FPS karty mają w tym samym momencie gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajny film porównujący GTX 970, GTX 1060, GTX 980 i RX 480 w tym samym czasie, bardzo dobrze widać ile FPS karty mają w tym samym momencie gry

 

 

dziekuje digatalfounder jakby nie ten youtube kanal nigdy bym sobie nie zdal sprawy ze gtx1060 rx480 980 970 to takie same karty wydajnosciowe a roznica pomiedzy tymi modelami jest niezauwazalna !!! jeszcze jeden autustyczny kanal o temetyce technologicznej dodany do ignorowanych i kolejny prowadzony przez brytyjczykow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych fimikach nie ma wogóle info co za karty i jak boostują, można je sobie wrzucić do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie są tyle jeszcze warte :)

ludzie przecież nie licytują tylną częścią ciała :P

Najprawdziwsza prawda- nie wiem czy zauważyłeś ale w swojej wypowiedzi przedstawiam opinię, a nie stwierdzam fakt- a faktem jest że te karty za tyle schodzą

 

 

nie kazdy ma 1260 zł

nie każdego stać na takie karty

niektórzy ciułają by uzbierać 1000 zł

Wiesz coś o tym wiem, bo na kartę zbierałem trochę, dlatego też staram się wydać pieniądze optymalnie, a nie wydaje mi się aby zakup używanego gtx970 za 1000zł był optymalny, bo dokładając 200-250zł dostajemy wydajność karty gtx980(a wydajność ta zapewne jeszcze wzrośnie wraz z nowymi sterownikami), dodatkowe 2GB pamięci, mniejszy pobór mocy i nówkę sklepową. Jak dla mnie to aż nadto argumentów aby nie kupować gtx970 w omawianej cenie.

Jeżeli ktoś ma 1000zł to jakoś je zdobył, nie wnikam jak, ale jednak zdobył.Logika podpowiada więc że może kontynuować czynność zdobywania.

Wiem że dokładając po 25% do danej kwoty można tak robić w nieskończoność, osobiście posługuję się kalkulacją że warto dokładać póki zyski są większe niż koszty, a w tym przypadku zyski (wg mnie) zdecydowanie przewyższają koszty.

Jednak zdaje sobie sprawę że oprócz relacji koszt-zysk bywają inne uwarunkowania, i to dzięki nim gtx970 tak się trzyma ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz coś o tym wiem, bo na kartę zbierałem trochę, dlatego też staram się wydać pieniądze optymalnie, a nie wydaje mi się aby zakup używanego gtx970 za 1000zł był optymalny, bo dokładając 200-250zł dostajemy wydajność karty gtx980(a wydajność ta zapewne jeszcze wzrośnie wraz z nowymi sterownikami), dodatkowe 2GB pamięci, mniejszy pobór mocy i nówkę sklepową. Jak dla mnie to aż nadto argumentów aby nie kupować gtx970 w omawianej cenie....

po co dyskutujesz z osobnikiem ktory chce sie tego pozbyc, kazdy jak sprzedaje swoj towar zachwala i cene, wystaw na alledrogo i niech sie bija jak to taka okazja, zejdzie Ci przeciez w 5min...

 

co do samego towaru to sam mailem i sprzedalem, jest cicha i wydajna wiec tu nie mozna sie do niczego przyczepic, jedna z najlepszych 970

 

tylko tu glosimy to ze w tej chwili do tego uzywka roczna nie jest tyle warta patrzac na to co wychodzi, mogl sprzedac to meisiac temu to by dostal i 1200zl, ale teraz? teraz jak pisalem 900zl to max. jak dla mnie

 

1060 jak ktos widzial jakas z jakas akceptowalna kultura pracy za 1260zl to na pewno oplacalne w koncu to nowe, nowe ficzery, 6gb ramu i stale poprawiane stery, ktore beda boostowac ja w przyszlosci

zgoda ze krecona 980 w tej chwili ma przewage od 1060 ale jaka ma cene, 1700-1800zl nowki z jakims dobrym chlodzeniem, a uzywki zaczynaja sie od 1400zl...

jakby uzywki chodzily po 1100zl to sam bym wzial, a tak jest jak jest

podobna sytuacja przeciez z 980TI ceny trzymaja uzywek po 1900+ jak nowa 1070 palita z wysmienita kultura pracy za 2060zl stoi

 

te karty ja widze ze nie sa wystawiane bo trzeba sprzedac tylko sa wystawiane, A MOŻE sie trafi jelen i sie sprzeda (sam tak sprzedawalem z takim przekonaniem, nie zamierzlame zmieniac karty, ale jak sie sprzedala za 1200zl to nie plakalem), jak sie sprzeda to doloze 200zl i pojde kupic nowa z praktycznie ta sama wydajnoscia ale bedzie nowa, wiecej ramu, bardziej rokujaca na przyszlosc, i mniejszym spalaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co dyskutujesz z osobnikiem ktory chce sie tego pozbyc,

Cóż, może wolę dyskusję od jej alternatywy? A dyskutując poznaje się poglądy interlokutora, i często dzięki temu można zweryfikować swoje lub spojrzeć na problem z innej perspektywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...