Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojtekcanibal

Smartfon do 750-800zł MAX,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję nowego smartfonu do 750-800zł max, wiadomo, im taniej tym lepiej.

Nie mam sprecyzowanych wymagań.

 

- Telefon na co najmniej 3 lata,

- 5 cali

- wolałbym żeby był to telefon z tym bardziej znanych marek typu Huawei czy Samsung (wczesniej korzystałem z LG i Samsunga), zatem te chińskie odpadają

- telefon ma służyć głównie sms/dzwonienie, przegladanie internetu, niewielka ilość aplikacji (te podstawowe typu komunikatory messenger itp), dlatego nie mam sprecyzowane ile pojemności

- ilość rdzeni: nie wiem, 4 albo 8, nie znam się i nie mam pojecia czy to wielka jest róznica i czy w kontekscie tych 2-3 lat ma znaczenie

- aparat też bez ogromnego znaczenia, im lepszy tym lepiej, ale może byc z tylu np 8, z przodu jakies 2 (chyba, ze to ma jakies znaczenie w kontekscie technologii i warto miec lepszy)

- DUAL SIM, mam jedną, ale zauważyłem, że jest teraz nacisk przy ofercie na dual, jednak czy to warte jest np płacenia tej 100zł wiecej? wg mnie raczej nie, chociaz moze jest to przyszlosciowe?

 

Bardzo proszę o pomoc, podam to co sam wstępnie wybrałem. Np. SAMSUNG J500 Galaxy J5 LTE lub Smartfon HUAWEI Y6 Pro Dual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- wolałbym żeby był to telefon z tym bardziej znanych marek typu Huawei czy Samsung (wczesniej korzystałem z LG i Samsunga), zatem te chińskie odpadają

 

- ilość rdzeni: nie wiem, 4 albo 8, nie znam się i nie mam pojecia czy to wielka jest róznica i czy w kontekscie tych 2-3 lat ma znaczenie

 

1. Xiaomi to jeden z czołowych producentow smartfonów na świecie i Redmi Note 3 Pro zjada na śniadanie Samsunga i Huaweia, które podałeś wyżej.

 

2. nie liczy sie ilość rdzeni ale ich jakość (4-rdzeniowy Snapdragon pokonuje 10-rdzeniowe helio mediateka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Xiaomi to jeden z czołowych producentow smartfonów na świecie i Redmi Note 3 Pro zjada na śniadanie Samsunga i Huaweia, które podałeś wyżej.

 

2. nie liczy sie ilość rdzeni ale ich jakość (4-rdzeniowy Snapdragon pokonuje 10-rdzeniowe helio mediateka)

 

Porównywałem te modele i wygląda najlepiej Samsung:

Samsung Galaxy J5 SM-J500M

HTC Desire 626G

Sony Xperia T3

HuaweiY6

 

Natomiast co do XIAOMI to jest to chińska marka i mając doświadczenie z chińskimi produktami nie chce ryzykować nawet, jeśli rzeczywiście jest to sprawdzony producent.

 

Co do rdzeni, nie znam się, dlatego właśnie proszę o pomoc. Ten Snapdragon często się przewija w różnych opisach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy J5 na pewno nie starczy ci na 3 lata. nie ma szans. jest po prostu za słaby. tak samo jak wszystkie inne telefony ktore wymieniles.

 

wiem ze wyroby chińskie nie kojarzą się zbyt dobrze ale Xiaomi to naprawdę solidna firma i mysle ze Redmi Note 3 Pro jest dużo lepiej wykonany niz Galaxy J5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy J5 na pewno nie starczy ci na 3 lata. nie ma szans. jest po prostu za słaby. tak samo jak wszystkie inne telefony ktore wymieniles

 

To może coś innego zaproponować z firm typu: Samsung, HTC, Sony, Huawei czy LG?

Dlaczego nie starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, tylko to chińskie produkty 5 lat temu a chińskie produkty teraz to dwie różne rzeczy.

Jeśli chcesz telefon od "nie chińskiego" producenta (wolisz Samsungi z tajwanu? :E ) to jedynie flagowce.

Dla przykładu takie Xiaomi Redmi 3 Pro, Mi4, Mi4C, Note 3 Pro zjadają wszystkie telefony do póki nie napotkają na S5 czy Z3 (nawet tym flagowcom dużo nie ustępują).

Sam mam teraz chińczyka i na 99% moim następnym telefonem będzie chińczyk (chyba że wygram w totolotka to może kupię S7 lub jakąś Xperię :E ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, tylko to chińskie produkty 5 lat temu a chińskie produkty teraz to dwie różne rzeczy.

Jeśli chcesz telefon od "nie chińskiego" producenta (wolisz Samsungi z tajwanu? :E ) to jedynie flagowce.

Dla przykładu takie Xiaomi Redmi 3 Pro, Mi4, Mi4C, Note 3 Pro zjadają wszystkie telefony do póki nie napotkają na S5 czy Z3 (nawet tym flagowcom dużo nie ustępują).

Sam mam teraz chińczyka i na 99% moim następnym telefonem będzie chińczyk (chyba że wygram w totolotka to może kupię S7 lub jakąś Xperię :E ).

No to jeszcze powiedz gdzie można kupić Xiaomi z oficjalnej dystrybucji tak żeby miał normalną, prawdziwą gwarancje producenta realizowana w Polsce. Nie jakąś sklepową, serwisową którą możesz sobie tyłek podetrzeć jak sklep zwinie biznes. To tak na marginesie dlaczego te telefony są tańsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził kupić używany bo nowe (nie chińczyki) w takiej cenie to jak dla mnie szkoda te 7 stówek wyrzucić na jakieś mediateki czy snapdragony 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze powiedz gdzie można kupić Xiaomi z oficjalnej dystrybucji tak żeby miał normalną, prawdziwą gwarancje producenta realizowana w Polsce. Nie jakąś sklepową, serwisową którą możesz sobie tyłek podetrzeć jak sklep zwinie biznes. To tak na marginesie dlaczego te telefony są tańsze...

 

http://accessories4you.pl to jest polecany sklep.

 

a co do smartfonow popularnych producentow (nie licząc Xiaomi oraz Meizu) zastanowiłbym się nad używką bo branie nowego za te pieniądze na 3 lata nie ma sensu.

 

ps. śmieszy mnie to że chcesz Samsunga, który produkowany jest na Tajwanie (czyli w Chinach) a nie chcesz Xiaomi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem o Samsungu, ponieważ do tej pory sprzęt tej marki (laptop, tv czy wieża) działają bez zarzutów. Z chińskimi produktami jest ten problem, że mają złą renomę, dodatkowo nie znam nikogo osobiście (nigdy na oczy nie widziałem) chińskiego telefonu. Może i Samsung jest produkowany na Tajwanie, ale jest to jednak światowa marka, którą każdy kojarzy i jak już wspominałem, mam już z nią pewien kontakt. Dziękuję za rady. Coś w takim razie wybiorę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja cie do Chińczyków nie bede przekonywal. (choc sam mam chinczyka)

 

jedynie co zauważyłem w twoich postach to słowa "renoma", "światowa marka", "znane marki"

 

 

a w jednym poscie pytasz/stwierdzasz ze chinczyki sa tańsze. bo tsm placic właśnie za to co dostajesz a nie za renome czy markę (chociaz już niektóre chinskie marki sie zaczynaja cenic)

 

błędnie zostałeś w czasach gdzie marka cos oznacza, niesie wartosc dodaną.

 

obecnie marka nie jest gwarancją niezawodnosci, dobrego wykonania czy odpowiedniego traktowania klientów.

pisze tu o markach typu samsung, sony a nie ekskluzywnych typu astin Martin

tak wiec kupujac Samsunga nie otrzymujesz jakiejś magicznej wartosci dodanej w stosunku do chinczyka

 

a dodam tylko ze model ktory ci tu polecaja jest 5 w rankingu popularnosci w pierwszym polroczu wg.antutu

 

185621pnn2nnskqqynm7zq.jpg.thumb.jpg

 

wiec niekoniecznie to ze ty go nie znasz , to swiat go nie zna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, rozumiem, że macie te chińczyki i dlatego polecacie, ale autor wyraźnie napisał, że nie chce chińczyka, z takich a nie innych względów, a wy przez ileś postów, jeden z drugim, piszecie jak bardzo się myli, jak Xiaomi to świetna marka, wykresy nawet pokazują. Uszanujcie to, że autor może nie chcieć chińczyków, choćby ze względu na gwarancje i radźcie mu coś z modeli sprzedawanych w normalnej dystrybucji. Ja też przy wyborze telefonu nie biorę pod uwagę chińczków, więc wasze wykresy i zapewnienia o jakości Xiaomi trafiają w próżnię.

 

Ode mnie polecam Moto G 3 generacji wersja 2/16GB- spełnia wszystkie Twoje wymagania - jest solidnie zrobiona, ma czystego androida 6.0 (i dostanie aktualizację dość szybko do 7.0), więc chodzi płynnie, ma niezły aparat, nie najgorszą baterię i normalną polską gwarancję. Znajdziesz ją w cenie powyżej 700 zł, więc w kwocie jaką posiadasz dokupisz sobie jeszcze kartę SD, jakieś etui i dobrą folię/szybkę na ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, że chce "świecić" znaczkiem/logiem marki, bo umówmy się, telefonem za 800zł furory nie robię. Jednak chinola nie kupię ponieważ nie jestem do nich przekonany. Jest tyle różnych marek na rynku, jest w czym wybierać. Zwróciłem się o pomoc "fachową", jednak nie uzyskałem jej. Rozumiem, że samsung/lg/sony itp za 800zł nie jest tak świetny jak chinol xiaomi, jest to możliwe (nie znam się na telefonach), ale jednak takie telefony są produkowane, ludzie je kupują, użytkują i wśród nich można wybrać lepsze/gorsze. W każdym razie, dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem się o pomoc "fachową", jednak nie uzyskałem jej.

Przecież napisałem Ci propozycję spełniającą Twoje oczekiwania?!?! :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem Ci propozycję spełniającą Twoje oczekiwania?!?! :hmm:

 

Wziąłem pod uwagę, dzięki :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już bym brał tego Moto G3 2gb ram, albo poczekał odrobinkę, wynegocjował coś w okolicy na P9 lite i bajeczka. I też mam Chińczyka, ale nie mam zamiaru Cię przekonywać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, rozumiem, że macie te chińczyki i dlatego polecacie, ale autor wyraźnie napisał, że nie chce chińczyka, z takich a nie innych względów, a wy przez ileś postów, jeden z drugim, piszecie jak bardzo się myli, jak Xiaomi to świetna marka, wykresy nawet pokazują. Uszanujcie to, że autor może nie chcieć chińczyków, choćby ze względu na gwarancje i radźcie mu coś z modeli sprzedawanych w normalnej dystrybucji. Ja też przy wyborze telefonu nie biorę pod uwagę chińczków, więc wasze wykresy i zapewnienia o jakości Xiaomi trafiają w próżnię.

 

Ode mnie polecam Moto G 3 generacji wersja 2/16GB- spełnia wszystkie Twoje wymagania - jest solidnie zrobiona, ma czystego androida 6.0 (i dostanie aktualizację dość szybko do 7.0), więc chodzi płynnie, ma niezły aparat, nie najgorszą baterię i normalną polską gwarancję. Znajdziesz ją w cenie powyżej 700 zł, więc w kwocie jaką posiadasz dokupisz sobie jeszcze kartę SD, jakieś etui i dobrą folię/szybkę na ekran.

widziałem że sferis wchodzi w chińskie telefony nie wiem jak teraz ale mieli meizu homtomy teraz cuboty stają się bardzo popularne które sprzedają, tylko te cuboty są na mediateku ale ogólnie specyfikacje ciekawą mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...