Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Exen007

Wysyłanie poczty programem Thunderbird - zapora

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nietypowy problem. Wiadomości wysyłane za pomocą programu Thunderbird nie dochodzą do odbiorcy, mimo braku komunikatu o błędzie podczas wysyłki. Problem jest o tyle dziwny, że dotyczy on nowych wiadomości, tzn. że jak używam opcji "odpowiedz" albo "przekaż" to taki mail bez problemu dochodzi.

 

Zmieniałem już port oraz szyfrowanie serwera smtp i nic to nie pomogło (465 z szyfrowaniem oraz 587 bez szyfrowania). Na pewnym forum widziałem podobny przypadek, gdzie ktoś dopisał swoje imię i nazwisko do sygnatury i wtedy maile zaczęły dochodzić, ale u mnie to nie pomogło. Wyłączenie zapory sieciowej pomogło częściowo, czyli raz dochodzi, a raz nie - kompletnie nie wiem od czego to zależy. Być może na chwilę obecną już Onet blokuje mi możliwości, z racji na dużą aktywność o charakterze spamu w krótkim czasie, lecz nie raczyli mnie jeszcze o tym powiadomić... Nie mam programów antywirusowych.

 

Poczta jest na Onecie i nie jest to moje konto, więc zmiana dostawcy usługi nie wchodzi w grę. Macie może jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...