Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jagular

Szukam oprogramowania stabilizującego nagrania wideo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie: szukam czegoś, co możliwie dobrze, szybko i tanio (:E) wystabilizuje mi nagrania wideo.

Na chwilę obecną przetestowałem wbudowanego plugina w Adobe Premiere Pro (wady: bardzo długotrwałe obliczenia, cena samego programu - na razie używam triala, ale za 2 dni się skończy :/) oraz plugina do VirtualDub o nazwie Deshaker (wada: nie działa).

 

Materiały: filmiki z GoPro, różna długość, fhd oraz 4K. Bitrate do 60mbit/s.

Charakterystyka (?) drgań: zarówno typowe losowe, jak i "kiwanie" o niższej częstotliwości spowodowane nagrywaniem na niedoskonałym prostym stabilizatorze mechanicznym.

Sprzęt: i7 4820K@4.3Ghz, 32GB ram, nV770 2GB, SSD

 

Premiere Pro jest bardzo fajny, ale niestety drogi jak na warunki totalnie domowe (filmiki jedynie do zabawy/na pamiątkę) a jego wbudowany 'deszaker' bardzo długo mieli pliki.

 

Szukam programu do montażu, który będzie miał podstawowe opcje, do tego oczywiście coś skutecznego do stabilizacji i nie będzie drogi. Czym się pobawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

zobacz ten program w darmowej wersji, chyba ma stabilizacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, rzeczywiście. Nawet nie myślałem że DaVinci będzie miał stabilizację :)

 

Zrobiłem dwa testy, program wydaje się niestety nie mieć ograniczeń w stosunku do kąta - próbuje stabilizować wszystko, nawet mocny obrót kamery o kąty rzędu kilkudziesięciu+ procent. Chwyta się też jak dziki kontrastowych obiektów pojawiających się na ekranie, próbuje je utrzymywać w tej samej pozycji na ekranie, co się kończy źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaraz ściągnę i spróbuję :)

 

EDIT:

Nuke nie jest w stanie załadować pliku .mp4 (.mov) z GoPro. Nawet po instalacji QT :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Blendera, ja ogarnąłem stabilizację w godzinę i teraz nic mi więcej nie potrzeba do zabaw domowych z wideo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dzięki :) Zaczyna to być już jednak mocno skomplikowane. Nie mam na tyle wolnego czasu, żeby cokolwiek ręcznie ogarniać. Na chwilę obecną obniżyłem swoje wymagania w temacie softu do montażu, testuję tanie, podstawowe wersje Premiere Elements i Sony Vegas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vegasa masz w promocji teraz a jak kupisz to 14-tka będzie 4free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...testuję tanie, podstawowe wersje Premiere Elements i Sony Vegas".

 

Można wiedzieć jaki program wybrałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie skończyły mi się triale, nie miałem czasu się zająć tematem głębiej z wielu powodów. Wideo na szybko obrabiałem w applowskim sofcie iMovie, więc nie sądzę żeby to coś pomogło w czym to robiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...