Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KillDarney

Monitor 27'' do GTX 970

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Poczytałem kilka tematów na forum i stwierdzam, że piszą tutaj bardzo mądrzy ludzie, na pewno mądrzejsi ode mnie w temacie monitorów, dlatego zwracam się do Was z prośbą :)

 

Szukam nowego monitora do mojej maszyny z ASUS Strix GTX 970 OC na pokładzie. Obecnie od ok. 6 lat posiadam monitor iiyama ProLite E2208HDS (fullHD, 22", TN). Główną zasadą jaka mi przyświeca w poszukiwaniach jest to, żeby monitor dosyć znacznie różnił się od obecnie używanego - chodzi o to żebym rzeczywiście poczuł zmianę. Zrobiłem już research w Internecie i wychodzi na to, że moim wymarzonym modelem jest Asus ROG Swift PG279Q i zdaję sobie sprawę, że jest to obecnie górna półka monitorów gamingowych.

 

Moje główne pytanie do Was brzmi: Czy będę w stanie wykorzystać potencjał tego monitora z moim GPU? Obecny zestaw złożyłem niecały rok temu i nie zanosi się na żadny upgrade w przeciągu roku. Co będzie dalej tego nie wiem. Gram we wszystkie gatunki gier - przeważnie w singla. Gram w gry stare i nowe - również pełny przekrój. Cenię sobie wysoką jakość grafiki, ale gównie dążę do tego, żeby mieć stały wysoki framerate i do tego dostosowuje ustawienia w grach. Oczywiście pytanie "czy będzie mi chodzić w 120 fps" to głupota bo odpowiedź będzie "Tak, jak sobie zmniejszysz detale", dlatego chcę uściślić - Czy jest sens kupować ten monitor do używania z moją kartą jeśli chciałbym grać w gry w 2k w >60 fpsach na ustawieniach między średnimi a wysokimi? Czy ktoś o podobnym zestawie mógłby się wypowiedzieć? Monitor będzie także wykorzystywany przez moją dziewczynę do tworzenia grafiki użytkowej 2D.

 

Jako że powyższy monitor to spory wydatek, to zastanawiam się też nad czymś skromniejszym. Liczę na jakieś dobre rady i propozycje od bardziej doświadczonych. Moje wymagania to:

  • G-sync
  • 27"

 

Nie jestem w pełni przekonany do 2k - obecnie pracuję i gram na fullHD i z braku doświadczenia nie wyobrażam sobie, że coś może wyglądać lepiej :D Ale czy na monitorze 27" takie zwykłe fullHD nie będzie po prostu wyglądać biednie? Chciałbym doświadczyć za to wyższego odświeżania niż 60 Hz bo w internetach mówi się, że to jest game changer i każdy kto tego raz skosztuje już nie wróci do 60 Hz. Matrycę IPS zdecydowałem się wybrać ze względu na odwzorowanie kolorów, które są ważne dla pracy mojej dziewczyny (choć ja też chciałbym zobaczyć różnicę w tych kolorach). Jeśli ktoś ma inne propozycje co do matrycy to jestem otwarty. Jeśli chodzi o cenę to oczywiście maks dla mnie to te ok. 3500zł za Asusa PG279Q.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ASUS poprawił ten beznadziejny model, ale poczytaj sobie o nim dokładniej + filmy na youtubie z problemami...żeby potem nie było rozczarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie odpowiedź na Twoje pytanie: nie to nie jest dobry wybór dla tej karty.

 

Mam odpowiednik tego monitora tylko od Acer`a i na gtx 980Ti w natywnej rozdzielczości i max detalach potrafi spadać poniżej 60fps. Gsync wszystko pięknie ukrywa ale cyferek nie oszukają.

Gsync sam w sobie jest super jak właśnie masz spadki poniżej 60fps bo ich nie "czujesz" dopiero poniżej 30fps gsync już nie działa.

Matryca IPS super opcja kontrast zamiata TN`ki, ale ciężko trafić monitor bez backlight bleeding (czyli świecenia wokół ramki monitora na kolor żółty/czerwony/biały co jest mocno widoczne w ciemnych/czarnych "miejscach" w grach/filmach). Monitor ma też tzw. silver glow (wszystkie IPSy tak mają) czyli taką jasną/srebrną jakby poświatę jak patrzysz pod kątem na monitor. Mi osobiście w niczym to nie przeszkadza ale mogą się trafić tacy co będzie.

Bywają też wersje które wyświetlają kolor biały z mocnym żółtym czasem czerwonym/niebieskim zabarwieniem.

No i trzeba pamiętać, że producent dopuszcza ileś tam martwych pikseli (nie pamiętam już ile) gdzie nie obowiązuje gwarancja (na backlight bleeding też nie obowiązuje gwarancja).

No a jak już trafisz taki co to wszystko przejdzie i będziesz zadowolony to wygrzanie monitora może sprawić, że powyższe się pojawią. Są też doniesienia, że wygrzewanie czasem niweluje powyższe mankamenty.

Generalnie trzeba być gotowym na ewentualną gimnastykę z wymienianiem.

 

120hz naprawdę dużo zmienia ale w fps`ach typu CS. Tam różnica jest odczuwalna i to bez najmniejszej dyskusji.

 

Przy Twojej karcie musiałbyś zdjąć rozdzielczość (a to rozmywa lekko obraz) i detale, aby się cieszyć. Zdjęcie rozdzielczości możesz przetestować na swoim obecnym monitorze...a co do detali to niestety nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się z powyższym, trochę raczej zbyt ambitnie podchodzisz do tematu. GTX 970 będzie miał spore problemy by wygenerować ponad 60 kl./s w 1440p w nowych grach, nawet po ścięciu detali. Do tej karty lepiej by się nadał monitor 24" 1080p. Wiadomo, nie będzie takiego efektu "wow" po przejściu z 22" jak na 27", ale na dłuższą metę powinieneś być bardziej zadowolony. Sam mam 27" 1080p, ale raczej nie polecam, w niektórych grach aliasing jest nieznośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram przedmówców i autorowi tematu dedykuję lekturę moich przygód z co prawda nieco tańszym ale nadal (1440P, 144hz, IPS AHVA) Asusem

http://forum.pclab.pl/topic/1146629-Asus-MG279Q-patologia-monitorowa-i-mega-PLUS-dla-sklepu-Xkom/

 

Po moich przygodach kompletnie straciłem zaufanie do monitorów marki ASUS.

Jeśli miałbym dziś zaczynać tą zabawę w wymiany i poszukiwania to wybór padłby na ACERA.

 

O dziwo od całej tej zabawy upłynęło ponad 3 tygodnie, a ja do dziś nie widzę żadnej z tych wadliwych sztuk na allegro jako outlet X-kom.

Dochodzą mnie słuchy, że te monitory wracają do Asusa - co ten dalej z nimi robi pozostaje zagadką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

Monitora Ci nie polecę żadnego (bo się na tym nie znam), ale powiem Ci jedynie, że to gadanie, że GTX 970 nie nadaje się do 1440p to bzdura. Jasne, nie pograsz w trzecią część Wieśka na ultra w 60 fps'ach, ale ludzie. Nie przesadzajcie. Mówisz, że grasz w gry nowe jak i stare. Ja niedawno kupiłem sobie Asusa MG279Q, ale problem w tym, że nadal nie zmieniłem mojej starej karty graficznej. Jaki jest tego finał? A no taki, że właśnie przechodzę Tomb Raider'a (tego z 2013 roku) w 1440p na ustawieniach high na stabilnych 60 fpsach, gdzie w połowie lokacji v-sync lockuje na 90-120 fpsach. I to na znacznie słabszym od Twojej karty GTX'ie 760! Jak nie masz bzika co do napisu "ultra" w ustawieniach swoich gier to kupuj monitor, a najwyżej za rok, dwa zmienisz kartę. W najnowsze gry pograsz komfortowo na high, bez AA. W pojedynczych tytułach (typu Wiesiek 3) zejdziesz do medium, a gra nadal będzie wyglądała ładnie. W starszych grach pokroju właśnie Tomb Raider, lub Far Cry 3 bez problemu będziesz ustawiał najwyższą jakoś na większości suwaków. Po przesiadce największą różnicę zobaczysz w kolorze (przesiadając się z TN), a potem już zależy od aplikacji. Gry typu CS:GO -> docenisz wysoki fps. Praktycznie wszystko inne (w tym inne gry oczywiście) -> docenisz rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ryfcio

 

Kwestia tego co kto widzi i jakie detale ustawia, jest tak samo drażliwa jak to, czy ktoś widzi kolory i efekty albo czy ma smak (w końcu nie każdy zostaje artystą albo szefem kuchni), więc nie generalizuj proszę. Autor wyraźnie napisał:

"Cenię sobie wysoką jakość grafiki, ale głównie dążę do tego, żeby mieć stały wysoki framerate"

 

Na tej karcie przy tym monitorze w natywnej rozdzielczości i przy tych ustawieniach (wysokie domyślne z gry) tego nie uzyska. A tutaj w teście masz swoje 90fps-120fps w 2k. Sądzę że samo tress fx zabija Twojego gtx 760

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeśli możesz poczekać to mam info, że na początku sierpnia pojawi się monitor AOC AG271QG i powinna to być nieco tańsza i oby lepsza opcja od Asusa ROG Swift PG279Q. Ja czekam i wtedy wybiorę coś dla siebie a może i jakieś testy w necie się pojawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ryfcioKwestia tego co kto widzi i jakie detale ustawia, jest tak samo drażliwa jak to, czy ktoś widzi kolory i efekty albo czy ma smak (w końcu nie każdy zostaje artystą albo szefem kuchni), więc nie generalizuj proszę. Autor wyraźnie napisał:"Cenię sobie wysoką jakość grafiki, ale głównie dążę do tego, żeby mieć stały wysoki framerate"Na tej karcie przy tym monitorze w natywnej rozdzielczości i przy tych ustawieniach (wysokie domyślne z gry) tego nie uzyska. A tutaj w teście masz swoje 90fps-120fps w 2k. Sądzę że samo tress fx zabija Twojego gtx 760

Nie ma to jak dawać test na ustawieniach ultra :lol2: Jak nie wierzysz to specjalnie dla Ciebie mogę nagrać jak spokojnie wyciągam powyżej 60 fpsów w 95% lokacji w grze. Mówiłem, że gram na High.

 

@Edit:

Poza tym jak to sam autor napisał "Czy jest sens kupować ten monitor do używania z moją kartą jeśli chciałbym grać w gry w 2k w >60 fpsach na ustawieniach między średnimi a wysokimi" - sens jest, bo każdą grę 970 pociągnie na średnich, a masę gier na wysokich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze opinie. Przeczytałem cały wątek przygód Todisa i już wcześniej słyszałem o problemach z tym monitorem. Po tej lekturze stwierdzam, że tyle samo osób (albo nawet więcej) mówi, że nigdy nie mieło problemu z tym monitorem, co Ty wymieniałeś swój egzemplarz. Myślę, że to kwestia farta trafić na odpowiednią sztukę i powoli jestem w stanie zaakceptować drogę ewentualnych wymian monitora. Jeśli z góry nastawię się na takie problemy to łatwiej mi to przyjdzie i nie będzie zawodu. Akurat jestem taką osobą, że nie odpuszczę jeśli dostanę uszkodzony lub niepoprawnie działający monitor i będę skutecznie wymieniał na nowe modele. Skąd wynika moje zdeterminowanie? Ano nie znalazłem w Internecie lepszego modelu, który spełniłby moje wszystkie wymagania.

 

Ryfcio dobrze zinterpretował moje wymagania co do gier. Jestem w stanie zjechać do ustawień średnich - wysokich aby podskoczył mi framerate. W innym temacie na tym forum oraz ogólnie w Internecie naczytałem się, że nie ma większego problemu z graniem w 1440p na GTX 970 tym bardziej, że ja mam wrażenie, że moja karta daje mi o wiele większą wydajność niż deklaruje to producent, np. Wiedźmin 3 chodzi płynnie na uber ustawieniach + hairworks. Nie wiem jak to się dzieje no ale tak jest. Stąd moja wiara w to, że pójdzie także w miarę okej na wyższej rozdziałce. Kolejną sprawą jest to, że zdaję sobie sprawę, że kupuje monitor na najbliższe +/- 7 lat i pierwsze co zmienię to własnie GPU. Dodatkowo matryca IPS to mus dla pracy mojej dziewczyny. Monitor ma służyć do wszelkiej rozrywki i pracy (obróbka grafiki 2D, filmy, TV, granie, internet, praca, edycja dokumentów tekstowych itp.), dlatego uważam, że to całkiem niezły wybór i zakup długoterminowy i "na zapas".

 

Kurczę, wyszło takie samousprawiedliwianie się, dlatego może przejdę do sedna. Odstrasza mnie cena tego monitora. Jestem w stanie wydać na niego tą kasę, ale zastanawiam się czy nie byłoby sensownie poczekać kilka tygodni/miesięcy aż wyjdą nowe cudeńka i spadnie cena tego ASUSa? Czy macie jakieś informacje o boomie nowej linii, która spowoduje spadek cen? Dodatkowo wiem jeszcze, że o praktycznie identycznych parametrach jest Acer XB271HU, ale on wygląda tak wiejsko, że to mnie głównie od niego odstrasza. Wiem że w nim teoretycznie (i chyba praktycznie) zdarza się mniej wadliwych matryc. A czy są jeszcze jakieś monitory o podobnych parametrach z G-synciem? Ja się takich niestety nie doszukałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu uprzedzam, iż nie miałem do czynienia z powyższym Asusem czy innym monitorem z G-sync, ale mam 3 różne 27" QHD IPS i nie wyobrażam sobie powrotu do rozdzielczości HD.

Wielkość 27" to na obecne czasu minimum do fajnego, wygodnego użytkowania, pracy czy też grania.

Dokładnie jest tak, że GPU zdążysz zmienić ze 2 razy a dobry monitor już raczej będzie.

 

Mój głos zdecydowanie na zmianę 22=>27 QHD :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz głównie w gry dla gracza pojedynczego to nie widzę sensu kupowania monitora który osiąga 120 Hz lub więcej.

Można by wtedy kupić dobry 60 Hz 1440p monitor który także by się nadawał do obróbki grafiki.

Takie było jedno z twoich wymagania. Bo ten Asus którego podałeś do grafiki się nie nadaje,a raczej za te pieniędze możesz kupić monitor z lepszymi kolorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze opinie. Przeczytałem cały wątek przygód Todisa i już wcześniej słyszałem o problemach z tym monitorem. Po tej lekturze stwierdzam, że tyle samo osób (albo nawet więcej) mówi, że nigdy nie mieło problemu z tym monitorem, co Ty wymieniałeś swój egzemplarz. Myślę, że to kwestia farta trafić na odpowiednią sztukę i powoli jestem w stanie zaakceptować drogę ewentualnych wymian monitora. Jeśli z góry nastawię się na takie problemy to łatwiej mi to przyjdzie i nie będzie zawodu. Akurat jestem taką osobą, że nie odpuszczę jeśli dostanę uszkodzony lub niepoprawnie działający monitor i będę skutecznie wymieniał na nowe modele. Skąd wynika moje zdeterminowanie? Ano nie znalazłem w Internecie lepszego modelu, który spełniłby moje wszystkie wymagania.

 

Ryfcio dobrze zinterpretował moje wymagania co do gier. Jestem w stanie zjechać do ustawień średnich - wysokich aby podskoczył mi framerate. W innym temacie na tym forum oraz ogólnie w Internecie naczytałem się, że nie ma większego problemu z graniem w 1440p na GTX 970 tym bardziej, że ja mam wrażenie, że moja karta daje mi o wiele większą wydajność niż deklaruje to producent, np. Wiedźmin 3 chodzi płynnie na uber ustawieniach + hairworks. Nie wiem jak to się dzieje no ale tak jest. Stąd moja wiara w to, że pójdzie także w miarę okej na wyższej rozdziałce. Kolejną sprawą jest to, że zdaję sobie sprawę, że kupuje monitor na najbliższe +/- 7 lat i pierwsze co zmienię to własnie GPU. Dodatkowo matryca IPS to mus dla pracy mojej dziewczyny. Monitor ma służyć do wszelkiej rozrywki i pracy (obróbka grafiki 2D, filmy, TV, granie, internet, praca, edycja dokumentów tekstowych itp.), dlatego uważam, że to całkiem niezły wybór i zakup długoterminowy i "na zapas".

 

Kurczę, wyszło takie samousprawiedliwianie się, dlatego może przejdę do sedna. Odstrasza mnie cena tego monitora. Jestem w stanie wydać na niego tą kasę, ale zastanawiam się czy nie byłoby sensownie poczekać kilka tygodni/miesięcy aż wyjdą nowe cudeńka i spadnie cena tego ASUSa? Czy macie jakieś informacje o boomie nowej linii, która spowoduje spadek cen? Dodatkowo wiem jeszcze, że o praktycznie identycznych parametrach jest Acer XB271HU, ale on wygląda tak wiejsko, że to mnie głównie od niego odstrasza. Wiem że w nim teoretycznie (i chyba praktycznie) zdarza się mniej wadliwych matryc. A czy są jeszcze jakieś monitory o podobnych parametrach z G-synciem? Ja się takich niestety nie doszukałem.

 

Gratuluję, że przebrnąłeś przez moje wypociny ;) jednak wnioski wyciągnąłeś niewłaściwie. To nie kwestia farta ale kwestia mega farta kupić w 100% dobrą sztukę. Takie monitory nam serwuje Asus.

Moje 4 sztuki do dziś - po ponad 3 tygodniach nie są wystawione na outlet X-kom. Podobno wracają do Asusa. Co Asus robi dalej - domyśl się. W moim temacie masz użytkownika, który trafił w komputroniku na sztukę z 2 bedami - i co ? - i zostawił go sobie i cieszy się, że miał więcej szczęścia ode mnie bo ma monitor ok. Dla większości ludzi kupujących tego typu monitory liczy się tylko ASUS, ROG i wincyj hyrcufff. Błędy matrycy, bedy, suby czy zwalone podświetlenie jest już dla nich mniej istotne.

 

Życzę Ci powodzenia w poszukiwaniach i nastawienia się, że nie trafisz idealnej sztuki bo jeśli nie będzie miał wad, o których ja pisałem to będzie miał takie oto wycieki podświetlenia.

Właśnie obejrzałem

, masakra.

Jedne z najdroższych monitorów a takie problemy.

Tego już nie można nazwać wadą, to po prostu taka produkcja, może nie do obejścia.

 

dla odmiany 5 x ACER PREDATOR XB271HU

 

bez porównania

 

Jak to nazwałeś wiejsko wyglądający Acer pod tym względem wypada zdecydowanie lepiej.

Asus moim zdaniem w Polsce często oferuje pozwrotowe sztuki i do tego ACER sprzedaje ASUSsowi (ta sama marka co AU Optronics) II lub III gatunkowe matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z jakiegoś taniego samsunga na 278Q i powiem tak, różnica jest ogromna i nigdy już nie wrócisz do taniego monitora. Jaki model kupisz to raczej nie ma większego znaczenia byle by miał te 100+ hz, 2k rozdzielczość, g/amd-sync i do tego panel ips bo jednak na tn jak nie patrzysz super prosto na monitor to w ciemnych grach czy filmach na rogach jest czarno i nic nie widać. Tak samo jak Ty mam gtx 970 i w natywnej rozdzielczości taki wiedźmin na detalach wysokich trzyma te 50-70 fps więc dramatu nie ma.

 

Co do marki Asus to niestety po około pół roku w lewym górnym rogu pojawił mi się czarny piksel, oczywiście w grach czy filmach nie do zauważenia ale na pulpicie widać i boli że za 3k takie coś ma miejsce. Nie wiem czy jeden czarny piksel kwalifikuje się do wymiany, może spróbuje za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z jakiegoś taniego samsunga na 278Q i powiem tak, różnica jest ogromna i nigdy już nie wrócisz do taniego monitora. Jaki model kupisz to raczej nie ma większego znaczenia byle by miał te 100+ hz, 2k rozdzielczość, g/amd-sync i do tego panel ips bo jednak na tn jak nie patrzysz super prosto na monitor to w ciemnych grach czy filmach na rogach jest czarno i nic nie widać. Tak samo jak Ty mam gtx 970 i w natywnej rozdzielczości taki wiedźmin na detalach wysokich trzyma te 50-70 fps więc dramatu nie ma.

 

Co do marki Asus to niestety po około pół roku w lewym górnym rogu pojawił mi się czarny piksel, oczywiście w grach czy filmach nie do zauważenia ale na pulpicie widać i boli że za 3k takie coś ma miejsce. Nie wiem czy jeden czarny piksel kwalifikuje się do wymiany, może spróbuje za jakiś czas.

 

W tych monitorach płacimy niestety praktycznie tylko za hyrce :(

Tak dla porównania - jakie fajne (mam na myśli rozdzielczość, przekątną, matryce kolory) monitory można do 2000zł kupić.

 

https://www.morele.net/monitor-aoc-q2775pqu-871349/

Matryca 10 bit (8bit+FRC)

https://pcmonitors.info/aoc/aoc-q2775pqu-i2475pxqu-and-i2775pqu-ergonomic-ips-models/

The "‘Q’ model features 10-bits per subpixel colour support (likely 8-bit + FRC)"

 

32 cale AMVA 1440P 10bit (8bit + FRC)

https://www.morele.net/monitor-aoc-q3277pqu-859395/

http://www.144hzmonitors.com/monitors/aoc-q3277pqu-32-inch-wqhd-monitor/

This display also supports 1.07 billion colors, which means that it uses 10-bit color depth, although not true 10-bit (8-bit with FRC). The screen covers 100 percent of the sRGB color gamut and even more than so. Technologies such as PbP (Picture by Picture) and PiP (Picture in Picture) are also supported.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze opinie. Przeczytałem cały wątek przygód Todisa i już wcześniej słyszałem o problemach z tym monitorem. Po tej lekturze stwierdzam, że tyle samo osób (albo nawet więcej) mówi, że nigdy nie mieło problemu z tym monitorem, co Ty wymieniałeś swój egzemplarz. Myślę, że to kwestia farta trafić na odpowiednią sztukę i powoli jestem w stanie zaakceptować drogę ewentualnych wymian monitora. Jeśli z góry nastawię się na takie problemy to łatwiej mi to przyjdzie i nie będzie zawodu. Akurat jestem taką osobą, że nie odpuszczę jeśli dostanę uszkodzony lub niepoprawnie działający monitor i będę skutecznie wymieniał na nowe modele. Skąd wynika moje zdeterminowanie? Ano nie znalazłem w Internecie lepszego modelu, który spełniłby moje wszystkie wymagania.

 

 

 

Powodzenia, prędzej trafisz do psychiatryka niż dostaniesz dobry egzemplarz. Poczytaj sobie zagraniczne fora, ludzie potrafili nawet wymieniać do 10 razy, poddawali się i wybierali Asusa (odpowiednik na matrycy TN), Acera (IPS) lub Della (TN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten asus jest słaby, szara matryca, brak lub słaba kontrola jakości.

GTX970 w 2k nie daje rady z dużą ilością detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia, prędzej trafisz do psychiatryka niż dostaniesz dobry egzemplarz. Poczytaj sobie zagraniczne fora, ludzie potrafili nawet wymieniać do 10 razy, poddawali się i wybierali Asusa (odpowiednik na matrycy TN), Acera (IPS) lub Della (TN).

w 100%

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ja po 4 sztukach odpuściłem. :E

 

Do tego jak na IPS-y te Asusy mają tragiczną czerń. To jest jakaś paranoja. Pomijam już wycieki w narożnikach i przy ramkach i inne błędy matrycy.

Czerń jest fioletowo-różowo-złota.

To fota jednej z 2 testowanych przeze mnie sztuk MG 279Q - tej z lepszym podświetleniem

https://postimg.org/image/4x8ze2wtj/

 

Z moich obserwacji odnoszę wrażenie, że proste IPS-y od LG czy PLS-y od Samsunga mają zdecydowanie lepszą czerń od IPS-ów od AU Optronics.

Ja osobiście strasznie zraziłem się do Asusa i do tych matryc. Być może ACER jako właściciel marki AU lepiej ogarnia własne monitory na tych matrycach bo jak wiadomo sama matryca to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tych dwóch modelach?

 

http://www.x-kom.pl/p/250320-monitor-lcd-led-27-acer-xb270hubprz-czarny.html - to jest chyba poprzednik XB271HU, ale w ogóle nie różni się parametrami. Jedyne co to cena jest niższa i ma inny (lepszy) design.

 

http://aoc-europe.com/pl/products/ag271qg - Ten AOC Już ktoś polecał w tym wątku, że ma być niby niższa cena, ale cena oscyluje wokoło 3450 zł w preorderze.

 

Problem jest jeszcze taki, że pierwszy jest już chyba niedostępny, a drugi jest jeszcze niedostępny.

 

Co do Asusa PG279Q to mam wrażenie, że nie zauważacie w Internecie całej masy mega pozytywnych opinii, nagród i wyróżnień serwisów i youtuberów. Mówi się o nim, że to najlepszy monitor gamingowy jak dotąd, więc skąd w was tyle negatywnych zdań? Rozumiem, że Todis sparzył się na osobistym kontakcie z monitorem, ale czy rzeczywiście reszta z tych, którzy krytykują miała możliwość go poużywać? Po mojej lekturze Internetu wychodzi raczej pozytywne zdanie o nim, stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Przedsprzedaż troszkę bez szału..ani cena nie zachwyca ani nic od siebie nie dają w ramach preorderu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Asusa PG279Q to mam wrażenie, że nie zauważacie w Internecie całej masy mega pozytywnych opinii, nagród i wyróżnień serwisów i youtuberów. Mówi się o nim, że to najlepszy monitor gamingowy jak dotąd, więc skąd w was tyle negatywnych zdań? Rozumiem, że Todis sparzył się na osobistym kontakcie z monitorem, ale czy rzeczywiście reszta z tych, którzy krytykują miała możliwość go poużywać? Po mojej lekturze Internetu wychodzi raczej pozytywne zdanie o nim, stąd moje pytanie.

 

Te 20 sztuk sklepowych to też peszek ?

Pozytywne opinie mogą być różne - w moim temacie jeden użytkownik zachwalał swój monitor i cieszył się, że w komputroniku dostał sztuką z tylko 2 bedami :luxhello:

Sam kupowałem niedawno MG279Q (z Komputronika, wysyłkowo) i po Twoich doświadczeniach Todis uważam, że miałem sporo szczęścia. 8:E Raz, że dostałem randomową sztukę, dwa, że wiózł mi to kurier. Mam dwa martwe piksele (pechowo, że centralnie obok siebie, ale za to są w lewym dolnym rogu), ale paprochów i tragicznego podświetlenia nie ma (przy użytkowej jasności 28/100, na maksymalnej jest trochę słabiej jak na Twoim zdjęciu). Jak na ekranach testowych wyczaiłem te dwa zdechlaki, to w pierwszym odruchu myślałem o zwrocie. Po paru dniach doszedłem do wniosku, że przy większych matrycach osiągnięcie w pełni zadowalających i powtarzalnych produktów jest trudne (albo przynajmniej znacznie wyżej wycenione niż 2k6 zł), więc monitor został, bo z następnymi mogło być podobnie, albo gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tych dwóch modelach?

 

http://www.x-kom.pl/p/250320-monitor-lcd-led-27-acer-xb270hubprz-czarny.html - to jest chyba poprzednik XB271HU, ale w ogóle nie różni się parametrami. Jedyne co to cena jest niższa i ma inny (lepszy) design.

 

http://aoc-europe.com/pl/products/ag271qg - Ten AOC Już ktoś polecał w tym wątku, że ma być niby niższa cena, ale cena oscyluje wokoło 3450 zł w preorderze.

 

Problem jest jeszcze taki, że pierwszy jest już chyba niedostępny, a drugi jest jeszcze niedostępny.

 

Co do Asusa PG279Q to mam wrażenie, że nie zauważacie w Internecie całej masy mega pozytywnych opinii, nagród i wyróżnień serwisów i youtuberów. Mówi się o nim, że to najlepszy monitor gamingowy jak dotąd, więc skąd w was tyle negatywnych zdań? Rozumiem, że Todis sparzył się na osobistym kontakcie z monitorem, ale czy rzeczywiście reszta z tych, którzy krytykują miała możliwość go poużywać? Po mojej lekturze Internetu wychodzi raczej pozytywne zdanie o nim, stąd moje pytanie.

 

 

A ja mam wrażenie, że czytasz zaledwie ułamek procenta opinii o tym monitorze. Słuchasz youtuberów? Serio? Tym bardziej, że jest duże prawdopodobieństwo sponsoringu ich przez koncerny. Wyróżnienia? Pffff, jedyny chyba serwis, któremu ludzie wierzą w kwestii monitorów to TFT Central.

 

Poczytaj sobie zagraniczne dobre fora na których są tematy poświęcone temu crapowi, a nie komentarze na stronie komputronika.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że czytasz zaledwie ułamek procenta opinii o tym monitorze. Słuchasz youtuberów? Serio? Tym bardziej, że jest duże prawdopodobieństwo sponsoringu ich przez koncerny. Wyróżnienia? Pffff, jedyny chyba serwis, któremu ludzie wierzą w kwestii monitorów to TFT Central.

 

Poczytaj sobie zagraniczne dobre fora na których są tematy poświęcone temu crapowi, a nie komentarze na stronie komputronika.....

 

I kolega ma dobre wrażenie.

Ludzie, którzy przywiązują jakąkolwiek wagę do ogólnie pojętej jakości a nie tylko do "hyrcóf" i napisów Gaming ROG zauważają oczywiste problemy tego modelu.

Niech autor wątku przebrnie przez ten temat

http://www.overclock.net/t/1558309/various-asus-debuts-rog-swift-pg279q-144hz-ips-and-g-sync/5190

http://www.overclock.net/t/1558309/various-asus-debuts-rog-swift-pg279q-144hz-ips-and-g-sync/5210

http://www.overclock.net/t/1558309/various-asus-debuts-rog-swift-pg279q-144hz-ips-and-g-sync/5250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @lokiju tak weryfikowałem to co mówi zychowicz i Żebrowski , zychowicz to kłamca i mitoman
    • Właśnie o to mi chodzi. Tzn ja wiem że nie mogę oczekiwać 14-14-14 na tych goodramach tylko o tym, że nie wiem dlaczego ludzie ustawiają równe wartości a nie minimum które jest stabilne. No ale teraz podałeś przykład że żeby X miało sens na 8 to Y też musi być na 8 a nie więcej. Nie znalazłem po prostu nigdzie informacji czy każdy timing warto dać najmniej ile się da, czy są między nimi powiązania i nie ma sensu dawać najniższych, bo jak nie będą równe z innymi wartościami to nic nie zmieni.
    • Tyle teorii. A gdy idziesz miastem i neony dają 1100 nit zamiast 600-700 to różnica jest kosmiczna
    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia (wklejam poniżej). Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...