Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

karo86lina

modernizacja pc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ponad 5 lat temu dzięki pomocy użytkowników tego forum zakupiłem i złożyłem n/w zestaw. przez ten czas wszystko działało idealnie - żadnych problemów. Wczoraj podczas zwykłej pracy peceta pojawiły mi się białe poziome paski na monitorze. odłączyłem wszystko, wyczyściłem, odkurzyłem wewnątrz. karta graficzna była bardzo gorąca. od tamtego czasu komputer po włączeniu nie uruchamia się - tzn paski są cały czas, system zaczyna się ładować - 'trwa uruchamianie Windowsa' i nagle pojawia się czarny ekran.

 

zakładam ze przyczyną jest karta graficzna, mam rację?

 

w związku z tym chcę ta kartę wymienić i przy okazji lekko zmodernizować cały sprzęt. Zastosowanie komputera - praca biurowa, filmy, muzyka, ewentualnie gry typu fifa i PES.

 

 

proszę o pomoc:

- jaką kartę kupić - aby pasowała do zestawu i nadawała się do zastosowań komputera

- co ewentualnie jeszcze wymienić i na co?

- czy dokupić jakieś dodatkowe chłodzenie? jakie?

- dokupić ram? jaki?

- kupić pastę do procesora? od nowości nic tam nie robiłem i nie zmieniałem....

 

 

budżet: w zależności od potrzeb - powiedzmy 1000 zł, nie chcę tylko kupować czegoś czego nie będę wykorzystywał.chce aby komputer stabilnie działał.

 

 

procesor: Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX

płyta: LGA1155 MSI P67A-C45

zasilacz: SeaSonic S12II-520 520W

karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX570 1280MB DDR5/320bit DVI/mHDMI PCI-Express

RAM:Crucial DDR3 4GB(2x2GB) 1333MHz CL9

dysk: Samsung 1TB SATA2 (HD103SJ)

nagrywarka: Samsung DVD SH-S223C czarny OEM

obudowa: SilentiumPC Gladius 800

system: win7 ultimate 64bit

monitor: LCD 24" BenQ G2420HDBL

 

 

z góry dziękuję za okazaną pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem to można zaszaleś i na pewno ktoś dobrze Ci doradzi, ale ja zaproponowałbym jeszcze sprawdzenie komputera na jakimś innym odbiorniku np. TV, aby później nie było "zonka" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najczesciej pada karta - wiec tak tez moze byc (raczej jest) w Twoim przypadku - z reszta, objawy(artefakty) wskazuja, na uszkodzenie.

mozesz sprobowac ewentualnie wejsc do windowsa w trybie awaryjnym (f8 przed ladowaniem windowsa) i sprobowac zainstalowac inne sterowniki - dla pewnosci - aczkolwiek raczej nic nie zadziala.

"domowym" sposobem, mozesz wypiec karte - na jakis czas powinna dzialac (od kilku dni do kilku miesiecy).

co do wymiany pasty np. to przydalyby sie screeny z temperatura w idle i podczas grania w cos (chociaz po 5 latach na pewno mu nie zaszkodzi taka wymiana).

jesli max co bedziesz robil na kompie to pes czy fifa, to radze zakupic jakas uzywana karte za 300 zl~ (r7 260x, 750ti) w zupelnosci wystarcza do Twoich wymagan a i pradu duzo nie ciagna (ani sie nie grzeja).

jesli chcesz nowke, to gtx 950 (tanszych sie nie oplaca).

 

jedyna sensowna rzecza jaka mozesz dokupic do tego kompa jest dysk ssd (dla szybszego ogolnego dzialania - np. systemu czy przegladarki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD i Karta graficzna MSI Radeon R9 380, 4GB GDDR5 (256 Bit), HDMI, 2xDVI, DP (R9 380 GAMING 4G)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie twój gtx 570 jest niestety uwalony, co do wymiany to pokusiłbym się na zakup w kwocie 1k zł dwóch dodatkowych modułów pamięci 2x2gb bo 4gb to zdecydowanie za mało http://allegro.pl/ddriii-crucial-2x2-gb-1333-mhz-gw12m-cy-krk-i6347192231.html no i do tego gpu R9 380X 4GB http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-r9-380x-gaming-g1-4gb-ddr5256bit-dvihdmidp,64360.html

 

Jeżeli chcesz możesz poczekać na premierę RX 470 4/8GB który ma mieć podobno w najbliższych dniach, plotki były że karta wyciąga 9k w firestrike czyli ok 1k więcej niż R9 380X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak:

1. wymiana karty (po uprzednim upewnieniu się ze to ona jest problemem) na: gtx 950 lub R9 380X 4GB - która jest lepsza do moich zastosowań?

2. dokupić dysk ssd - jaki (proszę o link)? może być tak, że ssd tylko do zainstalowania systemu, a ten co mam teraz - jako drugi, z pozostałymi danymi?

3. dokupić kości ram - 2x 2gb - jakie dokładnie (proszę o link)? takie sam jak mam teraz żeby było 4x2 gb?

4. dokupić jakieś dodatkowe chłodzenie? np https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-3-he1224-spc144-858455/ ?? ewentualnie coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.wydajniejsza jest na pewno r9 380x, ale do zadan, jakie wymieniles, w zupelnosci wystarczy ta + pobiera mniej pradu

2.tak, mozna tak zrobic, a co do dysku to zalezy jaka pojemnosc (128/120 gb = 170 zł~, 256/240gb = 250+) - wiekszego sie nie oplaca, ja na Twoim miejscu celowalbym w 128 - sam mam taki a hdd na zdjecia np.

3.tak, ram najlepiej taki sam

4.w zaleznosci od temperatury oraz halasu (czy ci przeszkadza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Moim zdaniem R9, po premierze pascali Nvidia zapewne oleje starsze konstrukcje.

2. Jak najbardziej, SSD na system + podstawowe programy HDD na dane. Dysk SSD Transcend SSD370 128GB SATA3 (TS128GSSD370S) lub bardziej opłacalny Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240).

3.Kości lepiej te sprzedaj a kup 2x4.

4. To bedzie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

** Was, 380kę polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka msc temu wszyscy polecali 380, bo była trochę szybsza od 960, ale teraz gimby zaczęły powtarzać jaki to w radeonach nie jest narzut na CPU i do r7 250 bez podkręconego 5960x to lepiej nie podchodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak - bez drugiego kompa lub drugiej karty graficznej sprawdzić czy to na pewno karta?

komputer w trybie awaryjnym się uruchamia, jak wyłączę kartę graficzną to nawet uruchomi się normalnie - jedynie rozdzielczość kosmiczna i w cały czas te paski...

o co dokładnie chodzi z tą kartą w dyskusji powyżej? żaden ze mnie gracz, chcę jedynie pograć raz na jakiś czas w PESa a tak to zwykłe zastosowania domowe - cudów mi nie trzeba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

960ka owszem jest lepszym wyborem od 380ki. Tyle, że kupno którejkolwiek z tych kart teraz jest bez sensu. Jak nie grasz, to za mocna, jak grasz - wszystko poniżej 1060 jest w tej chwili nieopłacalne (z kart ze sklepów). 1k na kartę, która jest 60-80% wolniejsza od kart za 1300 od której karty za 1300 są nawet po 60-80% szybsze? Bez jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 to chce wydać łącznie na modernizację - karta + ram + dysk ssd + ew. chłodzenie. nie chce kupować obecnie najlepszej karty na rynku bo po prostu nie będzie wykorzystywana. jeśli trzeba - mogę dopłacić -celem jest stabilny komputer który spełni swoje zadania i znowu będzie kilka lat spokoju. Chodzi też o to, aby karta i inne podzespoły pasowały do siebie- np. żeby zasilacz nie był za słaby albo z płytą coś nie tak... nie znam się wiec proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x8 GB, SSD, jakąś tanią używaną 750 Ti poniżej 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- jak teraz mam Crucial DDR3 4GB(2x2GB) 1333MHz CL9 to jakie kupić ramy? tak żeby były wykorzystane i kompatybilne z resztą..podeślijcie proszę linka...

- jeśli chcę nową kartę to jaką brać?

- dysk z powyższych postów Dysk SSD Transcend SSD370 128GB SATA3 (TS128GSSD370S) ok?

- chłodzenie potrzebne czy zbędne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz nową kartę na kilka lat to nie kupuj nic, poczekaj do premiery 470/1050 i weź jedną z tych

 

ssd 250gigowy to goodram ma najlepszy stosunek cena/gb, jeśli chcesz ssd+grafę, co bym polecił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponowana przez ciebie karta za dobra na moje wymagania - w życiu nie wykorzystam jej możliwości i tylko przepłacę...

chodzi i o doradzenie konkretnie w moim przypadku - z uwzględnieniem, innych podzespołów jakie już mam, budżetem jakim dysponuje oraz głównych zastosowań komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

- SSD na pewno, pojemnościami typu 128 GB się w ogóle nie interesuj, mała różnica cenowa. Weź jakiś 250 GB na MLC, Sandisk 370, Crucial MX200 (nie BX200! i nie MX300), etc

- proponuję 2x8 GB RAM i wyjąć z kompa aktualne 2x2, najmniej problemów

- cooler do CPU nei jest Ci potrzebny, jeśli nie chcesz kręcić, wg zastosowań opisanych w pierwszym poście nie jest Ci to konieczne

- karta, jak napisałem, GTX 950 to max, ale nawet 750 Ti Ci powinien wystarczyć, popatrzył bym za używkami z gwarancją za jakieś 380 zł, czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc.

Na chwilę obecną jestem zdecydowany na:

1. Dysk SSD ADATA Premier Pro SP550 240GB SATA3 - muszę dokupić jakiś kabelek, przejściówkę? - żeby podłączyć jako drugi dysk i zainstalować na nim system? jak to zrobić?

2. Pamięć Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz 1.5V - dotychczasowy ram usunę.

3. karta - waham się miedzy:

a. Gigabyte Geforce GTX950 2GB DDR5/128b WF2 OC

b. MSI R7 370 Gaming 4G, 4GB GDDR5, 256BIT, 2XDVI, HDMI, DP

- która wybrać ewentualnie jakie inne opcje polecacie - konkretny model?

 

łącznie wychodzi: 309+275+695/729= 1279/1313 pln.

 

- czy to wszystko będzie dobrze działało z moim procesorem i płyta?

- jaka pastę kupić do procesora? od nowości nic tam nie robiłem... dajcie proszę link do jakiegoś opisu jak to ogarnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pozostałe pytania? brać to co napisałem czy coś zmienić? którą kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się na coś takiego - po analizach i dyskusji ze znajomym:

1. karta: MSI GeForce CUDA GTX950 GAMING 2GB DDR5

2. ram: Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB (2x4)

3. dysk: SSD GoodRam Iridium Pro 240GB

 

wg Was będzie to pasowało do mojej płyty i procesora?

muszę jakiś kabel i szyny do dysku dokupić jak ten chce dołożyć do tego co juz mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeżeli tak będzie to trochę bez sensu czekać z zakupem. Spodziewałem się po zapowiedziach że przyrosty będą znaczne.... A zapadła decyzja o zbieraniu drobnych żeby za rok (chwilę po debiucie 50xx jak już ceny się unormują) zrobić przesiadkę na coś nowszego. 
    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...