Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

luk3r1

upgrade starucha

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!:)

 

Swój pierwszy komputer złożyłem 6, ba prawie 7 lat temu... Należy mu się mały, już kolejny upgrade. Zastanawiałem się czy bylibyście w stanie mi pomóc odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie - czy obecny sprzęt warto ulepszać, jaką poprawę wydajności osiągnę? Interesuje mnie jak największy przyrost fps, przy jak najmniejszym wydatku. Chciałbym przeznaczyć na tą zabawę 2-3 tys zł, ale nurtuje mnie, czy np. wymiana procesora, za czym idzie wymiana płyty spowoduje znaczący przyrost fps, czy na razie dać sobie spokój.

 

Budżet - 2-3k

 

Do czego używam pieca - do grania - CS, Overwatch, Wiedźmin itp.

 

Mój obecny sprzęt:

 

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W modular SLI PSU

Procesor Intel Core i5-750 2.66 GHz @ 3,7Ghz

Płyta główna Asus P7P55D PRO

Grafika radeon p9 280 gigabayte 3gb

RAM Crucial Ballistix Sport 8GB Kit (2 x 4GB) DDR3-1600 UDIMM

dysk Crucial BX100 250GB

chłodzenie na procku - Thermalright Macho Rev. B

Oto on:) Wszystkie gierki ciągnie, ale kupiłem monitor z rozdziałką 2560 x 1080 i marzy mi się odpalanie nowych tytułów w tej rozdzielczości w wysokich detalach... Myślałem nad wymianą grafiki 1070, ale nie znam się na procesorach i nie wiem jak architektura mojego staruszka ma się do nowych i5. Opłaca mi się ładowanie 1500 -2000 zł w procesor i płytę? Odczuję różnicę? Czy lepszym rozwiązaniem jest kupienie samej grafiki... Choć już raz grafikę wymieniałem i mam wrażenie, że kolejny taki zabieg jest średnio wskazany. Zasilacz ma już swoje 7 lat, jak śmiga, to mogę go zostawić? Ceny nowych kart się będą utrzymywać, nie?:( Co mi moglibyście poradzić?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazana wymiana, jednak jeżeli tylko grasz to wystarczy Ci i5 6500 lub 6600. To 2-3 tysiące to już wliczasz za sprzedaż tego co będzie do wymiany czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, sprzedaż to osobna kwestia;) generalnie luźno podchodzę do tej sumy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...