Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadDamage

Cyrkulacja powietrza w obudowie no-name

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam obudowę typu no-name (zdjęcia niżej) i chciałbym w niej jakoś sensownie ogarnąć cyrkulację powietrza. O ile na tył mogę wrzucić nawet 2 wentylatory 80mm, to z przodem jest już problem. A właściwie 2:

1. Mieszczą się tam kable od front panelu i złączy USB, które mi są potrzebne

2. Nawet jak zamontuję tam wentylator, to i tak nie będzie miał skąd zasysać powietrza do środka

 

Co do pkt 1 to mógłbym pokombinować, zrobić jakieś przedłużki (wpinane - większa wygoda i kiedyś będę mógł je wykorzystać gdzieś indziej) to przy pkt 2 to nie mam za bardzo pomysłu. Zastanawiałem się nad umieszeniem nad dyskiem wentylatora skierowanego nadmuchem na niego (osiąga ok 40 stopni w cieplejsze dni), zawieszonym na trytytki tylko może to zaburzyć przepływ powietrza w obudowie (którego de facto na ten moment nie ma).

Obudowa na bocznych pokrywach posiada "dziurkowanie" na górze i na dole - zakryć to czymś czy zostawić tak jak jest ?

Jeśli chodzi o wszystkie kable w obudowie to mam wzorowy porządek. Grafikę na zdjeciu oprócz tego małego pierdka na końcu karty chłodzi lekko zmodyfikowany wentylator od boxowego coolera Intela pod LGA775 i te nowsze, jest zaczepiony o radiator, na karcie nie ma plastikowego covera (karta 1-slotowa).

Z przodu rozważałem dać wentylator 120mm tam gdzie mam 4 zatoki 5,25 cala, ale nie mam chwilowo pomysłu jak to wykonać. Poza tym leżą mi tam nieużywane molexy i kable od dyskietków spięte razem, musiałbym pomyśleć gdzie to dać. Zajętą mam tylko 1 zatokę na nagrywarkę DVD, więc śmigło 120mm się tam zmieści.. najgorzej z realizacją, gdyby ktoś miał linki do jakiś przeróbek tego typu to poproszę, może coś akurat sprawdzi się w mojej budzie.

Na dół tam gdzie śledzie nie wejdzie mi wentylator 120mm, setki ani 90-tki nie posiadam i ciężko na razie z jakimikolwiek inwestycjami.

 

 

Niżej fotki jak to wygląda.

 

 

Tył od wewnątrz #1:

 

image.jpg

 

 

Tył od wewnątrz #2:

 

image.jpg

 

 

Przód od wewnątrz #1:

 

image.jpg

 

 

Przód od wewnątrz #2:

 

image.jpg

 

 

Przód od wewnątrz #3:

 

image.jpg

 

 

Boczne blachy:

 

image.jpg

 

 

Tył od zewnątrz - góra:

 

image.jpg

 

 

Tył od zewnątrz - dół:

 

image.jpg

 

 

Na nową obudowę nie mam teraz kasy, inwestuję w nieco zajechany rower który jest moim głównym i jedynym środkiem transportu, następny w kolejności będzie zasilacz albo karta graficzna :Up_to_s: Za wszystkie sensowne porady będę wdzięczny, proszę tylko bez spamu.

 

Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj tylko kup sobie np. coś od Zalman a albo SilentiumPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymaj otwarta obudowę dopóki nie nazbierasz floty na jej wymianę - inwestować w 80mm wentyle nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na nową obudowę nie mam teraz kasy

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania panowie ;)

Jak będę kupował obudowę to prawdopodobnie będzie to Zalman Z3 Plus White, może Fractal Design Arc Midi R2.. wszysto będzie zależeć od budżetu. Zaznaczę że nie zmieniam obudowy co rok i jak coś kupię to będzie to już coś porządnego, co wytrzyma lekko 5 lat. Ale nie o tym temat, przypominam.

 

trzymaj otwarta obudowę dopóki nie nazbierasz floty na jej wymianę

 

A to nie jest tak, że temperatura się jeszcze pogorszy ? Do biurka od lewej strony obudowy (patrząc od przodu) mam jakieś 20-30cm. Przy zamkniętej obudowie czyszczę kompa z kurzu co miesiąc-dwa i jest go naprawdę sporo, jakbym ją otwarł to musiałbym to robić co tydzień-dwa, więc ten pomysł odpada.

 

 

inwestować w 80mm wentyle nie ma sensu

 

Akurat takich wentylatorów mam lekko 10 sztuk, posiadam całkiem pokaźnych rozmiarów pudło na śmigła - nie wiem czy w trzech pudełkach po płytach głównych w formacie ATX byś je zmieścił :Up_to_s: Dlatego chciałem wykorzystać to co mam (wszystkie bym podpiął pod molexa, jakby to były z 3-4 sztuki to mogę sobie zrobić jakiegoś prostego switcha 5/12V). Mam też 1 wentylator 80mm o naprawdę sporej mocy, do Delty mu trochę brakuje ale prawie 2W ciągnie i robi istne tornado :P

 

Przy okazji: jepiej jak moc wtłaczających wentylatorów jest większa niż wyciągowych czy odwrotnie ? Bo już nie pamiętam a to dość ważne :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu kombinacje w tak starą obudowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@QuadDamage

 

jak masz ciasno i pełno kurzu, to może faktycznie nie zostawiaj otwartej...skoro walają Ci się małe wentyle, to dołóż ich do obudowy tyle, ile jest na nie miejsc - kwestia ich obrotów, to już jak bardzo zlewasz nadmierny hałas ;)

 

ps. lepiej, żeby więcej powietrza do budy było wpuszczane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że temperatura się jeszcze pogorszy ?

 

Jeżeli obudowa ma odpowiednio przemyślany przepływ powietrza, to pogorszy. Więc w tym wypadku nie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...