Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rotip

OC 6600k i Gigabyte GA-Z170-GAMING K3 dla poczatkujacego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, próbowałem podkręcić swój 6600k na płycie gigabyte gaming k3 i zasilaczu SilentiumPC Vero L1 600W jednak dałem rade tylko do 4.2 GHz na napięciu 1.3V . Na 4.3 wywala się po kilkunastu minutach occt, a wyżej nie uruchamia się windows. W biosie ustawiam cpu clock ratio z auto (po lewej pokazuje 35) na 42 i cpu vcore z auto (po lewej jest 1.235V) na 1.3V. Czy robię coś nie tak, czy mam słaby procesor do oc? Próbowałem jeszcze automatycznego podkręcania z programu GigaByte EasyTune ale on ustawił mi na 4.3 GHz z 1.3 V gdzie się wywala occt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że trafiłeś na słabą sztukę tak jak ja. :D Po ustawieniu 4.2GHz przechodzi testy dopiero przy 1.285V do 4.3 potrzebuje już ponad 1.3V. LLC niewiele mi w tym pomogło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLC wrzuć np na 3 poziom powinno pomoc przy wyższych zegarach.

 

Gdzie jest to ustawienie bo nie mogę znaleźć?

 

edit: Chyba znalazłem. Mam opcje cpu vcore loadline calibration i mam w niej opcje auto, high i standard. Ustawiłem na high i zobaczę co będzie na 4.3GHz.

 

edit2: Na 4.3GHz chodzi teraz dobrze a wyżej już się wywala occt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnies napiecie i spokojnie pojdzie 4.3/4.4 a moze nawet 4.5

 

napiecie bezpiecznie na skylake mozesz podnosic do 1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnies napiecie i spokojnie pojdzie 4.3/4.4 a moze nawet 4.5

 

napiecie bezpiecznie na skylake mozesz podnosic do 1.4

Wzrost wydajności będzie marny w porównaniu do wzrostu temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost wydajności będzie marny w porównaniu do wzrostu temperatury.

 

Takim podejsciem negujesz calkowicie sens wykonywania jakiegokolwiek OC. Zreszta akurat skylake to nie sa mega gorace procki i nie ma wiekszego problemu wychlodzic takiego 4.5ghz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sytuację jak autor. Mam słabą sztukę CPU i do 4.3GHz da się całkiem dobrze podkręcić. Żeby osiągnąć te 4.4GHz muszę sporo podnieść napięcie i wtedy przez to +0.1GHz mam kilka, a czasami nawet kilkanaście oC więcej. Nie każda sztuka kręci się do 4.5GHz przy napięciu 1.25V u mnie nawet na 1.4V nie chce wejść do windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ustawić stabilne 4.3 na na napięciu 1.27. Próbowałem też 4.4 na 1.35 ale sie occt wywalał, a dalej nie chce iść z napięciem w górę, bo nie chce przez to zwiększać temperatury, a teraz chodzi cicho jak jest pod obciążeniem i temperatury dochodzą do max 65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przede wszystkimbapieci rzedu 1,3 czy 1,35 to nie sa wysokie wartosci. To nie haswell. Tu bezpiecznie mozna dobijac do 1.4 gdzie na haswellu raczej nie polecam. Ogolnie nie wiem jakie macie chlodzenia ale u mnie przy 4.5 nie mam problemu z temperatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie nie, ale temperatury wytwarzane przy takim napięciu już tak... Jakie masz napięcie?

Do tego nie wszyscy wydają 400zł na chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posluguje sie offsetem wiec nie mam stalej wartosci a 4.5 ghz to lidzie na fortisie trzymaja za 160 zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który raz już powtarzam, ale temperatura nie zależy od ustawionego taktowania, tylko napięcia. Jeden do 4.5GHz będzie potrzebował 1.25V i wystarczy nawet tani cooler, a drudzy nawet ponad 1.4V i wtedy wątpię, żeby nawet Twoja Noctua wytrzymała porządny strees test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który raz już powtarzam, ale temperatura nie zależy od ustawionego taktowania, tylko napięcia. Jeden do 4.5GHz będzie potrzebował 1.25V i wystarczy nawet tani cooler, a drudzy nawet ponad 1.4V i wtedy wątpię, żeby nawet Twoja Noctua wytrzymała porządny strees test.

 

Widzisz, zgadza sie, wiecej energii, wiecej ciepla. Tylko, ze wyzsze taktowanie jest raczej powiazane z wyzszym napieciem. Nie sadze ze jakakolwiek i5 6600k pojdzie na 1.25 @4,5. Na pewno loteria krzemowa jest ale wartość 4.5 to nie jest coś wygorowanego i nie slyszalem, zeby ktos mial problem uzyskac 4.5 na napieciu rzedu 1.35-1.4v. Moja noctua na manualnu ustawionym 1.42 spokojnie wychlodzi i to jeszcze z zapasem. Chyba nie doceniasz tego kolosa ;)

 

Przy oc rzedu 4.5 z offsetem, gdzie napiecie maksymalnie skacze do 1.4/1.41 moja Noctua sie zbytnio nie poci. Skylake nie jest mega wymagajacy temperaturowo, szczegolnie, ze ma gluta pod ihsem. Chlodzenie od fortisa w gore da sobie rade i nie trzeba wydawac 400zl.

 

Na napieciu 1.35 nawet fera 2 wytrzymywala kilka minut pod benchem a kazdy wie iz nie jest to potezne chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że co poniektórzy nie wiedzą jakie temperatury miał Haswell bez OC, na Skylake na ponad 1,4V nie udało mi się takich temperatur uzyskać. :lol2:

 

Śmiało kręcić do 4,5GHz i robić testy, polecam intelbuntest, można też linx z AVX, ale takich temperatur raczej nie uzyskacie w typowym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...