Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

popotan

Windows10 a starsze gry

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, z góry dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź.

 

Kupiłam sobie grę z 2006 roku, X-men official game. Mam Windows10. Gra instaluje się, ale potem, gdy chcę ją odpalić, nic się nie dzieje. Próbowalam włączyć ją w trybie zgodności z windows xp oraz jako administrrator, jednak nic to nie dało. Czy znacie jakiś sposób na uruchomienie starszych gier na Windows10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość gier u mnie działa bez problemu na 10, widocznie popadła ci się taka której nie odpalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, z góry dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź.

 

Kupiłam sobie grę z 2006 roku, X-men official game. Mam Windows10. Gra instaluje się, ale potem, gdy chcę ją odpalić, nic się nie dzieje. Próbowalam włączyć ją w trybie zgodności z windows xp oraz jako administrrator, jednak nic to nie dało. Czy znacie jakiś sposób na uruchomienie starszych gier na Windows10?

 

Sprawdzałeś czy do gry nie ma aktualizacji, nawet nieoficjalnych, szczerze mówiąc nie testowałem zbytnio gier na 10 bo mi ten system nie pasuje ale na 8.1 odpalałem nawet gry z końca lat 90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jak się ściągnie popularne fixy NO-CD/DVD zwane crackami.

 

To nie są żadne cracki, bo w większości wypadków sami wydawcy dostarczali noDVD, oczywiście mówimy tu o takich przypadkach kiedy gra była jeszcze dostarczana z jakimś DRM, bo jeżeli SFD/SCR były jedynymi zabezpieczeniami no to wydawca noDVD co najwyżej może teraz wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w przypadku gier z DRMem opartym o sprawdzanie płyty, nie wiem jak przy tym tytule OP.

Poza tym, Wiesiek chyba dawał się normalnie odpalac bez niczego, ale GOG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, z góry dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź.

 

Kupiłam sobie grę z 2006 roku, X-men official game. Mam Windows10. Gra instaluje się, ale potem, gdy chcę ją odpalić, nic się nie dzieje. Próbowalam włączyć ją w trybie zgodności z windows xp oraz jako administrrator, jednak nic to nie dało. Czy znacie jakiś sposób na uruchomienie starszych gier na Windows10?

 

 

Czy to jest ta gra ?

 

http://www.pcworld.pl/ftp/xmen.the.official.game.xmen.the.official.game.demo.html

 

Pobierz to demo i spróbuj zainstalować u siebie.

 

Ja zaraz to zrobię u siebie na WIN10 x64 PRO.

 

 

EDIT: Demo działa normalnie.

 

Parę fotek:

 

 

5945005400_1469518517_thumb.jpg 9625207200_1469518519_thumb.jpg 9984656800_1469518520_thumb.jpg 1689727100_1469518522_thumb.jpg 6463914800_1469518524_thumb.jpg

 

 

Mam Win 10 x64 PRO

 

 

Nie zgłasza się może brak jakiejś biblioteki ?

 

Takie mam już zainstalowane w systemie - same się zainstalowały - prawdopodobnie w trakcie instalacji gier i aktualizacji systemowych:

 

3903224000_1469519346_thumb.jpg

 

Zwróć uwagę na PhysX Legace - to jest fizyka do starszych gier i to mi pomogło uruchomić starsze gry, które z Physx korzystały.

 

Ważna też jest aktualizacja DirectX.

 

 

Takie mam aktualizacje systemowe - auto aktualizacje:

 

 

4826646200_1469519520_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, zwłaszcza leven'owi : )

 

Ok, więc sprawdziłam i wszystkie aktualizacje i oprogramowania, które wymieniłeś, miałam zainstalowane.

 

Ściągnęłam wersję demo i... działa. Jak to możliwe, że wersja demo działa, a oryginał zainstalowany z płyty nie? Zrobiłam wersję gry z płyty w formacie iso. - bez rezultatu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra w końcu odpaliła. Wystarczył crack znaleziony w sieci. Niezbyt to ładna metoda, ale trzeba sobie jakoś radzić, heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...