Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Frochu

Windows 10 problem po formacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż po wielu nerwach przez wolno działającego laptopa, postanowiłem zrobić formata. O ile na początku wszystko szło dobrze to problemy zaczęły się po kiedy to po ustawieniach ekspresowych najpierw pojawiał się niebieski ekran z napisem "czekaj", który trwał i trwał po czym jak już ruszył - to czarny ekran z samym kursorem gdzie nic nie dało się zrobić. Kiedy i to jakimś cudem minęło - stanęła przede mną bariera, której sforsować nie mogę. A mianowicie pojawia się ekran logowania z dziwnym kontem "inny użytkownik" gdzie muszę wpisać nazwę/maila i hasło. Problem w tym, że za cholerę tego nie znam bo skąd miałbym znać skoro wcześniej żadnego konta logowania nie było. Raz wcześniej pojawiło się, że konto administratora zostało wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może nie rób ustawień ekspresowych, nie przegap ekranu gdzie ustanawiasz sobie nowego użytkownika.

No i teoretycznie nie wiem czy byś nie dał rady zrobić konta poza Windą, w Internecie, na stronie MS, ale nie wiem czy to komputer przyjmie. Musiałbyś poszukać o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale inny wybór ustawień jest taki sam, chodzi tam mniej więcej o przesyłanie danych do MSu głównie i powiadomienia. Zresztą już tą opcja się nie pojawia - od razu przechodzi do ekranu logowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nóż jak w Internecie stworzysz konto to może to pójdzie. A komputer wpiety do netu był w czasie instalacji? Zrób za drugą próba żeby było odwrotnie w każdym razie, może coś się zmieni tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano zrobiłem i wyświetla mi się, że złe hasło - mimo że przed zmieniałem. No teraz nie mogę zainstalować bo pendrive nie jest zbootowany, było instalowane z pilku już w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano zrobiłem i wyświetla mi się, że złe hasło - mimo że przed zmieniałem. No teraz nie mogę zainstalować bo pendrive nie jest zbootowany, było instalowane z pilku już w systemie.

tzn to był upgrade??

przy czystej instalacji, czyli "formacie", system nie ma prawa sobie ustawić jakiegoś konta "inny użytkownik" z nieznanym hasłem (pomijam przypadki instalacji nienadzworowanej - to by znaczyło, że obraz iso był modyfikowany).

zróbże normalny bootowalny pendrive, odpal z niego kompa, sformatuj dysk, zainstaluj system"na czysto".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic z tego. Laptop nie czyta zbootowanego pendrive'a a BIOSu nie da się włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic z tego. Laptop nie czyta zbootowanego pendrive'a a BIOSu nie da się włączyć.

a) źle przygotowany pendrive

b) złe ustawienia BIOS

i na pewno do BIOSu się da wejść, na pewno - wystarczy zajrzeć do instrukcji lub spytać Google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano zrobiłem i wyświetla mi się, że złe hasło - mimo że przed zmieniałem. No teraz nie mogę zainstalować bo pendrive nie jest zbootowany, było instalowane z pilku już w systemie.

Nie ma tam czasem opcji resetowania hasła? Może ustaw z netu jakieś pytanie pomocnicze. Rozumiem że cały czas mialem komputer wpiety do netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przyszedł znajomy informatyk z linuxem i za jego pomocą aktywował konto administratora i można było wejść do systemu. Niestety laptop dalej nie potrafi uruchomić pendrive'a z rozruchu, który był bootowany za pomocą programu Rufus (UEFI ustawione dobrze mi się wydaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...