Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jerkowski

Radeon MSI 29 280x

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Rok temu kupiłem Radeona MSI R9 280x w Komputroniku, pochodził miesiąc po czym zaczęły wyskakiwać artefakty. Odesłałem na gwarancję i dali mi nowego. Ten nowy widzę, że pochodził rok, bo znowu widzę artefakty podczas grania (na razie miejscami "tylko" czarne kwadraty około centymetr na centymetr, chociaż teraz w FIFIE 15 takie przeźroczyste się zaczęły robić). Oczywiście oddam na gwarancję, ale moje pytanie jest takie - mogę żądać wymiany karty na całkowicie inny model w związku wadliwego modelu za tą cenę którą wtedy zapłaciłem? Jak ma się psuć co miesiąc, dwa czy rok to naprawdę wolę wymienić... :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej po 3 razie bedziesz mogl sie ubiegac o zwrot kasy w innym wypadku slabo to widze chyba ze masz jakies znajomosci w tym akurat sklepie i ten sprzedawca bedzie chcial ci pomoc w innym wypadku to sliska sprawa :-) akurat ten model ten typ tak ma mase zwrotów jest nawet 290/290x tak nie wracaja jak ten typ :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skorzystaj z rękojmi - możesz wtedy żądać zwrotu kasy, czego pewnie nie zrobią i wymienią kartę...ale jak znowu będą z nią problemy, to przy kolejnej reklamacji z tyt. rękojmi można już śmiało żądać gotóweczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skorzystaj z rękojmi - możesz wtedy żądać zwrotu kasy, czego pewnie nie zrobią i wymienią kartę...ale jak znowu będą z nią problemy, to przy kolejnej reklamacji z tyt. rękojmi można już śmiało żądać gotóweczki ;)

 

Możesz mi o tym napisać więcej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google?...rękojmia to oddzielna od gwarancji kwestia - jest ona ustawowa, a gwarancja to umowa między kupującym a sprzedającym/producentem - na nią prawodawstwo nie ma wpływu i jej zasady ustala gwarant (dlatego sklepy nie lubią przyjmować towaru z tyt. rękojmi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Rok temu kupiłem Radeona MSI R9 280x w Komputroniku, pochodził miesiąc po czym zaczęły wyskakiwać artefakty. Odesłałem na gwarancję i dali mi nowego. Ten nowy widzę, że pochodził rok, bo znowu widzę artefakty podczas grania (na razie miejscami "tylko" czarne kwadraty około centymetr na centymetr, chociaż teraz w FIFIE 15 takie przeźroczyste się zaczęły robić). Oczywiście oddam na gwarancję, ale moje pytanie jest takie - mogę żądać wymiany karty na całkowicie inny model w związku wadliwego modelu za tą cenę którą wtedy zapłaciłem? Jak ma się psuć co miesiąc, dwa czy rok to naprawdę wolę wymienić... :mad2:

 

A jak obniżysz taktowanie pamięci troszeczkę to też sypie artefaktami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżyłem taktowanie pamięci z 1500 (fabrycznie) do 1375 mHz. Pograłem w Fifę, nic nie było (ale to akurat marny wyznacznik), pobawiłem się w Photoshopie iiiiiiiiiii nagle na ekranie wyskoczyło mi coś takiego hurr durr coś niedobrego. Zresetowałem komputer i zniknęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawiłem się w Photoshopie iiiiiiiiiii nagle na ekranie wyskoczyło mi coś takiego hurr durr coś niedobrego. Zresetowałem komputer i zniknęły.

 

Takie coś pojawia się od czasu do czasu w radeonach. Miałem to samo na hd7870 i 270X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś pojawia się od czasu do czasu w radeonach. Miałem to samo na hd7870 i 270X

 

Takie coś się pojawia na wadliwych kartach graficznych

 

No cóż, na gwarancję i tak pójdzie.

 

rdzeń w dół zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to tylko ten mankament to może być problem z wywołaniem tego błędu podczas testów w naprawie. Rzadko to się pojawia i nie raczej nie w grach. Bardziej przy oglądaniu filmików na youtubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z R9 280x ale od Gigabyte. Problem wykryli pomimo tego, że występował raz na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to tylko ten mankament to może być problem z wywołaniem tego błędu podczas testów w naprawie. Rzadko to się pojawia i nie raczej nie w grach. Bardziej przy oglądaniu filmików na youtubie.

Bzdura, kiedyś odsyłałem trzy wadliwe 6770'ki gigabyte z tym samym problemem (3 nowe sztuki, ten sam problem), szkoda że nie zażądałem zwrotu pieniędzy od razu ;)

Odsyłaj na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

280x :D?

 

GTA V z MSAA na max :D daj znać co się stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yampik w swoim żywiole:) Jeżeli zakup przed 25 grudnia 2014, odsyłaj na niezgodność towaru z umową, nie na rękojmię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

280x :D?

 

GTA V z MSAA na max :D daj znać co się stanie :)

 

Pograłem 10-15 minut z MSAA na max i żadnych artefaktów. Temperatura max 72 stopnie, użycie GPU według Afterburnera było max 100.

Artefakty czasami robiły się wcześniej w GTA i w Mirror's Edge Catalyst przez chwilę, czasami było dobrze a czasami jakiś artefakt. W Life is Feudal mam takie czarne kwadraty miejcami 1cm na 1cm, kiedyś przez jeden dzień miałem te ogromnie figury czy coś :D

 

Sprawdzałem to z obniżonym zegarem pamięci więc może na prawdę to pomogło. Problem w tym że przecież fabrycznie była 1500 mHz i tak ma być :cool:

 

Zakup po 25 grudnia 2014 niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup po 25 grudnia 2014 niestety.

Po 25 grudnia wyszła ustawa, która dodaje klientom więcej praw, więc żadne "niestety" nie ma tu miejsca. Wysyłasz na rękojmię. Sam miałem blisko dwa lata przejść z msi 280x, kilka dni temu po batalii z morelami i wysłaniem pisma na Tajwan do MSI i skierowaniu sprawy do Rzecznika Konsumentów udało mi się odzyskać pieniądze. Morele na każdym kroku próbowały mnie oszukać, zrobić w wała i zwyczajnie miały w pompie przestrzeganie ustawy i zobowiązań wynikających z procesu reklamacyjnego. Niedługo zaktualizuję mój temat o morelach. Dla zainteresowanych - pismo na Tajwan doszło w tydzień, jestem w kontakcie z przedstawicielem MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 25 grudnia wyszła ustawa, która dodaje klientom więcej praw, więc żadne "niestety" nie ma tu miejsca. Wysyłasz na rękojmię. Sam miałem blisko dwa lata przejść z msi 280x, kilka dni temu po batalii z morelami i wysłaniem pisma na Tajwan do MSI i skierowaniu sprawy do Rzecznika Konsumentów udało mi się odzyskać pieniądze. Morele na każdym kroku próbowały mnie oszukać, zrobić w wała i zwyczajnie miały w pompie przestrzeganie ustawy i zobowiązań wynikających z procesu reklamacyjnego. Niedługo zaktualizuję mój temat o morelach. Dla zainteresowanych - pismo na Tajwan doszło w tydzień, jestem w kontakcie z przedstawicielem MSI.

bo morelki to niemaja nic wspolnego ze sklepem ot taki byt :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo morelki to niemaja nic wspolnego ze sklepem ot taki byt :-)

Najlepszy był pracownik moreli, który wpadł mi do tematu i udawał przeciętnego Kowalskiego, który zostawił u nich biliony monet i jego osobistym i prywatnym zdaniem to supersklep, a ja miałem pecha. Jeżeli coś można było zrobić źle w kwestii kontaktu i traktowania klienta, morele to zrobiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej w morelach nie kupować :D

 

W NBA 2k16 już się artefakty robią, na razie małe i da się grać (typu z łokcia zawodnika piękne kryształy wystają).

Czekać jak pojawią się większe i częściej czy to nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie... Ja swoją 280x zgłosiłem natychmiast, gdy tylko pojawił się piewszy artefakt. Robisz zdjęcia artefaktów, potem zdjęcia karty z każdej strony, a następnie numeru seryjnego i wysyłasz na rękojmię z żądaniem wymiany na nowy produkt. Nie proś o naprawę. Moja była naprawiana raz, wróciła jeszcze bardziej zepsuta. Te karty są zbyt awaryjne, by je łatać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę, teraz znowu przeglądam internet i wyskoczyly te szare linie tylko jeszcze mi dźwięk zacięło.

 

Tak w temacie, jakie karty do 1000, albo 900 złotych polecacie? Nie gram w FHD, może być na przyszłość bo teraz mi pieniędzy pewno nie oddadzą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę, teraz znowu przeglądam internet i wyskoczyly te szare linie tylko jeszcze mi dźwięk zacięło.

 

Tak w temacie, jakie karty do 1000, albo 900 złotych polecacie? Nie gram w FHD, może być na przyszłość bo teraz mi pieniędzy pewno nie oddadzą :D

 

Dopiero rx 480 4gb to będzie jakiś progres porównując do r9 280x, najtańsze 1060 to około 1300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak sam niżej napisałeś - wykresy są skorygowane i w miarę poprawne, więc jednocześnie możesz zauważyć, że wahania występują niezależnie czy jest rozwój przemysłowy czy nie. Temperatury są na poziomie jak to było 800 lat temu, a nadal niższe niż 1200 lat temu. Skąd przekonanie, że teraz będzie już tylko rosło i rosło? Historia pokazuje, że było cieplej. W perspektywie geologicznej - nie tak dawno temu. Dodatkowo napisałem, że w krótkim terminie obserwujemy wzrost temperatury, ale po co patrzeć w szerszej perspektywie - nie bedzie pasować do narracji. Albo te wykresy średniej temperatury w latach 1960-1990 vs 2011-2020... piękne manipulowanie danymi na podstawie wybranych okresów. Profeska tylko po to aby po raz kolejny udowodnić, że ma się bezwzględną rację i każdy kto mówi inaczej to upadł na głowę.   No tak - jak zimno to naturalnie, ale jeśli mamy tak samo dynamiczny powrót "do normy" to już planeta się pali i to wina wyłącznie człowieka. Wysiadam. Poza tym - sam wzrost temperatur to pikuś - gorsze są tego skutki czy wzrost intensywności i siły zjawisk ekstremalnych jak tornada, huragany, powodzie itp (tutaj mozemy się chyba zgodzić) - tutaj nie mamy już żadnych rzetelnych "dowodów" jedynie szczątkowe kroniki jak to było kiedyś, które trzeba traktować z przymrużeniem oka.   Każdy widzi na wykresie co chce zobaczyć, ale ja wysiadam bo tutaj jest odchylenie tylko w jedną stronę, że jedyna niepodważalna prawda jest taka, że planeta się pali. Tak samo kiedyś płaskoziemcy też nie dopuszczali myśli, że mogą się mylić
    • Zwróć uwagę, że przy 4K 4070Ti z 12Gb będzie już na granicy w coraz większej ilości gier, dla własnego komfortu brałbym 7900XT wiedząc, że wydaję sporo kasy. A 4K mocno korzysta z GPU właśnie, więc nie wiem czy chciałbym pół środek jakim jest 4070 żeby zaraz się wkur(zać), że brakuje VRAMu a RT na tej karcie to bajer.  
    • Niektóre programy z XP działają na Win11, więc może nie byc konieczne az takie kombinowanie.  W ostateczności zrób wirtualkę bez dostępu do sieci (ze względów bezpieczeństwa)..
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki / Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. W razie potrzeby możliwość wystawienia na allegro. Pozdrawiam.
    • Wyedytuj post, bo jakieś dziwne rzeczy piszesz. Z tego co wyczytałem chcesz zrobić obraz dysku z XP i przenieść go na nowego lapka też z XP, ale potem pytasz się, że j zrobić obraz Win 7 i przenieść go na W11... Zrób ze starego systemu wirtualkę: https://www.veeam.com/blog/how-to-convert-physical-machine-hyper-v-virtual-machine-disk2vhd.html
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...