Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SongokuH

TV BOX na Androidzie do starszego TV LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Ostatnio kolega z pracy kupił sobie sprytne pudełeczko marki MXQ, oparte na Androidzie 4.4 [1GB RAM, 8GB na dane, procesor Amlogic S805], podłączane przez HDMI oferujące m.in. odtwarzanie YouTube'a, aplikację KODI, przeglądarkę i całą resztę, którą Android może obsłużyć.

Ciągłe wychwalanie kolegi zrodziło we mnie pomysł, aby sprawić sobie coś podobnego, jednak w nieco lepszej wersji PRO+ oferującej 2GB RAM, 16GB na dane, procek Amlogic S905, LAN 1Gbps, 4xUSB.

 

Chciałem uniknąć zakupu nowego telewizora, bo zbyt wiele telewizji nie oglądam, jednak dodatkowe funkcje internetowe tego pudełeczka byłyby przydatne, bo mam odtwarzacz DVD z USB, który coraz częściej odmawia odtwarzania niektórych formatów plików.

Funkcje bliźniacze dla telewizorów Smart również wydają mi się ciekawe, chciałbym też pograć w jakieś proste gierki od czasu do czasu. Urządzenie chciałbym kupić w zestawie z pilotem, model wymieniany na Allegro jako i8 - pełna klawiatura z małych touchpadem.

 

Interesuje mnie również informacja zamieszczona na jednej z aukcji, że przy odrobienie wiedzy można z tego urządzenia zrobić serwerek działający na jednej z dystrybucji Linuxa.

 

Mieliście styczność z takim lub podobnym sprzętem? Zestaw z klawiaturą to wydatek około 300zł, może w tej cenie można dorwać coś ciekawszego? Czy można stwierdzić, że to urządzenie podziała jakiś czas, czy może bez aktualizacji oprogramowania poszczególne funkcje będą przestawały działać - myślę np. o zmianach w samym serwisie YouTube od kiedy przeszedł na HTML5 i część urządzeń przestała go obsługiwać.

 

Podłączone by to było przez HDMI do telewizora 32' marki LG - jakiś model HD Ready, bez szału.

 

Pozdrawiam!

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...