Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sekut

Win 10 nie widzi GTX1070 bład instalacji sterownika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem GTX 1070 i pobrałem najnowsze stery ze strony Nvidia pod mój system i nie mogę ich zainstalować bo sterownik nie widzi sprzętu.

Wszedłem w menadżer urządzen a tam była tylko standardowa karta graficzna Microsoft to wziąłem aktualizuj sterownik poczym pobrało i próbowało automatycznie instalować po czym błąd instalacji. Postanowiłem wyłączyć tą kartę Microsoft i teraz nie mam żadnej w menadżerze na liście a sterowników nadal nie mogę zainstalować.

 

Błagam pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj pełną specyfikacje komputera wraz z OSem. Możliwe że karta dobrze w slocie nie siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki system ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 64 bit Enterprise.

Core i7 6700K, 32GB RAM DDR4, GTX 1070 Xtreme Gaming, Corsair AX860i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w UEFI wyłączyć CSM, często powoduje problem z instalacją sterów do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w UEFI wyłączyć CSM, często powoduje problem z instalacją sterów do karty.

 

 

Gdzie dokładnie znajdę tą opcje?

płyta główna to Gigabyte Z170X-Gaming 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakładce boot znajdziesz tę opcję.

 

Wyłączyłem to wtedy przestało widzieć dyski twarde napędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zaktualizować Win do wersji 1511, miałem ten sam problem, teraz wszystko hula ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BO wyłączyłeś nie to co trzeba. Nie wiem gdzie to jest w biosie GB,ale szukaj CSM(Compatibility Support Module)

 

Właśnie to dokładnie wyłączyłem, zapamiętałem. W opcji Boot było. A Bios mam po polsku także. Menadżer widzi karte ale jest problem podczas instalacji sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zaktualizować Win do wersji 1511, miałem ten sam problem, teraz wszystko hula ;)

 

Zaktualizowałem Windows i problem nadal jest. .

 

Był podobny temat, tylko że o gtx 1060. Gość miał ten sam system co ty, ten enter coś. Zrobił formata i wgrał win 7, ściągnął te sterowniki: http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/105072/pl i mu wszystko zaczęło działać bez problemów.

 

Tak potwierdzam, miałem wcześniej W7 i normalnie karta śmigała.

 

Co się dzieje z tą 10??? jakieś rady??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj robiłem czystą instalacje windowsa, najnowsze stery i wszystko smiga, tym bardziej że ja mam stara płyte która nawet nie myślała o tym że kiedyś powstanie 1070 ;) system win10pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj robiłem czystą instalacje windowsa, najnowsze stery i wszystko smiga, tym bardziej że ja mam stara płyte która nawet nie myślała o tym że kiedyś powstanie 1070 ;) system win10pro

 

U mnie komplikacje.. Nawet po aktualizacji W10 nie wykrywa, a W7 SP1 od razu wykrył kartę.

Co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak potwierdzam, miałem wcześniej W7 i normalnie karta śmigała.

 

Co się dzieje z tą 10??? jakieś rady??

beta system może nie działać poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beta system może nie działać poprawnie

Problemy są właśnie na wersjach Enterprise i Academic, w internetach piszą że jedyne rozwiązanie to zaktualizowanie do najnowszej wersji windowsa 1511 poprzez użycie media creation tool lub odpowiedników dla wersji academic/enterprise.

Na Win10 Home i Pro problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy są właśnie na wersjach Enterprise i Academic, w internetach piszą że jedyne rozwiązanie to zaktualizowanie do najnowszej wersji windowsa 1511 poprzez użycie media creation tool lub odpowiedników dla wersji academic/enterprise.

Na Win10 Home i Pro problemu nie ma.

 

 

Dzięki,prawdopodobnie chodziło o wersję systemu,ponieważ miałem Enterprise zamiast Pro. Zrobiłem aktualizuje przez Windows Update a nie przez ten polecany program do wersji 1511 ale i tak nie pomogło,nadal nie wykrywało. Siedziałem wczoraj do 1 w nocy i postanowiłem wrócić do W7. Tam od razu mi wykryło i śmiga jak należy. Czy odczuje różnice w grach pomiędzy W7 a W10? Jeśli tak to na korzyść którego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako takich różnic nie odczujesz w większości tytułów. Jedyne co to nie pograsz w gry stricte na DirectX 12, bo to tylko dla 10tki. Na chwilę obecną takowych chyba nie ma, bo większość obsługuje DX 11 jak i 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...