Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SomeProPlayer

Komputer do 9000 zł (wszystko)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W najbliższym czasie mam zamiar kupić nową "budę" bo laptop już nie wyrabia z gierkami więc muszę zainwestować w coś sensownego, komputer będzie miał głównie zastosowanie w grach jak i na studiach. Poniżej moja propozycja zestawu, proszę o pomoc, ewentualne korekty i ocena zastawu.

 

Procesor - Intel Core i7-6700K - tak będę podkręcał

Płyta główna - ASRock Z170 Extreme 6

Karta Graficzna - EVGA GTX 1070 SC

Obudowa - Phanteks Enthoo Pro M acrylic (z oknem)

Chłodzenie CPU - swiftech H240 X2 - Jest to AiO, ale podobno najlepsze na rynku

Zasilacz - Corsair RM650X 80Plus Gold

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB

Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB

Pamięć HyperX Fury Black, DDR4, 16GB(2x8GB), 2400MHz, CL15

Monitor iiyama G-MASTER Red Eagle GB2488HSU

System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM

 

Klawiatury chyba nie muszę wymieniać.

 

Proszę o ocenę zestawu i ewentualne korekty.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budżecie to zostawiłbym i7, coraz więcej gier korzysta z HT i do tego i7 wystarczy na dłużej. Dorzuciłbym do szybszego RAMu 3000/3200MHz. Monitor wziąłbym na innej matrycy, najlepiej IPS i do tego potrzebne Ci 144Hz? Jeśli nie grasz w csa lepszym wyborem byłoby wzięcie monitora 2560x1440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budżecie to zostawiłbym i7, coraz więcej gier korzysta z HT i do tego i7 wystarczy na dłużej. Dorzuciłbym do szybszego RAMu 3000/3200MHz. Monitor wziąłbym na innej matrycy, najlepiej IPS i do tego potrzebne Ci 144Hz? Jeśli nie grasz w csa lepszym wyborem byłoby wzięcie monitora 2560x1440.

 

W csa lubie pogrywać, ba mam nawet tego "globala" ale obecnie gram na 60Hz więc jakoś 144hz to nie jest przymus. IPS bym wziął z chęcią, tylko czy GTX 1070 pociągnie mi 1440p przez 3 lata na wyższych ustawieniach gdzie na 1080p bym mial to raczej nie tyle co gwarantowane ale o dużo pewniejsze.

 

Najbardziej mnie ciekawi ten AiO CPU, czy jest on faktycznie bardzo dobry? i jaki wtedy monitor wybrać 1440p IPS, 1080p IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że monitory 144Hz mają tylko matrycę IPS :E Co do AiO to nie pomogę, ponieważ nie miałem z nimi jeszcze do czynienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że monitory 144Hz mają tylko matrycę IPS :E Co do AiO to nie pomogę, ponieważ nie miałem z nimi jeszcze do czynienia :D

 

Tam widziałem raz na morelach jakiś 2560x1440p 60Hz IPS tylko nie pamiętam jak się nazywa :E Z chęcią bym wpróbował 1440p tylko czy GTX 1070 na te 3 lata da rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać radę to da, tylko nie wiadomo czy nie będzie trzeba zejść sporo z detalami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę od siebie polecić ten monitorek iiyama GB2488HSU, bo go mam. Wybierałem między benq/asus i tą iiyamą i jednak iiyame wziąłem :) mega różnica z przesiadki z DELL2209WA@76Hz IPS na ten:) Na początku tak dziwnie się grało, bo płynnie wszystko w CSie chodziło ale przyzwyczaiłem się. Masz duze mozliwosci ustawien, gotowe presety kolorów jak i wlasne mozesz, OverDrive. Mi się mega podoba monitor, co prawda nie grałem na benq 24" 144Hz, ale raczej większego szału nie będzie za tą kase, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budżecie nawet kijem nie ruszyłbym 1080p. Poprostu 1440p to całkiem inna jakość - kupisz zobaczysz sam.

 

W tym budżecie mógłbyś celować w gtx1080. Masz parę bardzo drogich klamotów w tym zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziac 6600k, zrobic OC a za pozostala kwote dorzucic do 1080 od Palita. Nawet nie probujcie wmawiac, ze konieczny jest ten i7. W tej konfiguracji zyska zdecydowanie wiecej dzieki poteznej karcie graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie warto dopłacać 500 zl do 2mb chachu. HT nie poprawią plynnosci w grach, często jest nawet odwrotnie. Jeśli potrzeba mocniejszego cpu to bierze się 6800k i dopiero to ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budżecie nawet kijem nie ruszyłbym 1080p. Poprostu 1440p to całkiem inna jakość - kupisz zobaczysz sam.

W tym budżecie mógłbyś celować w gtx1080. Masz parę bardzo drogich klamotów w tym zestawie.

 

To prawda mam parę drogich klamotów, szczególnie te chłodzenie od swiftech, bym musiał zapłacić przeszło 850 zł sprowadzając z USA bo nigdzie indziej nie można go dostać. Jak wygląda z żywotnością układów AiO? Ten jest niby jednym z najlepszych które ma części Customowe które używa się do LC więc przebija takiego Crosaira o głowę, wiadomo super to wygląda szczególnie przez okno w obudowie, ale jaki będzie lepszy wybór AiO czy Powietrze. Tylko lubię sobie pograć w FPSy, dużo gram w Battlefielda i trochę w CSa więc te 144hz może się chyba przydać, ale nie miałem okazji posiedzieć na 1440p więc nie mam porównania

 

wziac 6600k, zrobic OC a za pozostala kwote dorzucic do 1080 od Palita. Nawet nie probujcie wmawiac, ze konieczny jest ten i7. W tej konfiguracji zyska zdecydowanie wiecej dzieki poteznej karcie graficznej.

 

Tylko kupuje bardziej PC na przyszłość, grafike zmienie dopiero za 3 lata wieć 1080 była by spoko, ale czy taki i7 nie da mi tych 10-15 klatek w takim Battlefiledzie? Po testach które widziałem takie są róznice w wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda mam parę drogich klamotów, szczególnie te chłodzenie od swiftech, bym musiał zapłacić przeszło 850 zł sprowadzając z USA bo nigdzie indziej nie można go dostać. Jak wygląda z żywotnością układów AiO? Ten jest niby jednym z najlepszych które ma części Customowe które używa się do LC więc przebija takiego Crosaira o głowę, wiadomo super to wygląda szczególnie przez okno w obudowie, ale jaki będzie lepszy wybór AiO czy Powietrze. Tylko lubię sobie pograć w FPSy, dużo gram w Battlefielda i trochę w CSa więc te 144hz może się chyba przydać, ale nie miałem okazji posiedzieć na 1440p więc nie mam porównania

 

 

 

Tylko kupuje bardziej PC na przyszłość, grafike zmienie dopiero za 3 lata wieć 1080 była by spoko, ale czy taki i7 nie da mi tych 10-15 klatek w takim Battlefiledzie? Po testach które widziałem takie są róznice w wydajności.

Nie wiem, nie jestem wrozka, byc moze tak. Szukaj testow. Jak Ci te kilka klatek robia roznice - doplacaj. Twoja decyzja.

 

Oszczedzac na karcie przy 1440p a jednoczesnie pisac o doplaceniu do procka "bo fps" oraz kupno AiO za blisko 1000 zl jest conajmniej "dziwne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p nie wyklucza 144 hz. W zasadzie 100 hz (czyli 100+ hz) ips zrobi te samą robotę a wiadomo, że reprodukcja kolorów będzie o niebo lepsza niż na tn.

 

AiO zapewni lepsze temperatury niż AC a tym samym lepsze OC jednak nie będzie cichsze w idle z powodu buczenia pompki. Nawet jak na sonometrze jest świetny odczyt to w praktyce słychać pompę i ciężko te dźwięki wytłumić - niektórym to przeszkadza a innym wcale. Wygląd to sprawa oczywista tak samo jak i kompatybilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p nie wyklucza 144 hz. W zasadzie 100 hz (czyli 100+ hz) ips zrobi te samą robotę a wiadomo, że reprodukcja kolorów będzie o niebo lepsza niż na tn.

 

AiO zapewni lepsze temperatury niż AC a tym samym lepsze OC jednak nie będzie cichsze w idle z powodu buczenia pompki. Nawet jak na sonometrze jest świetny odczyt to w praktyce słychać pompę i ciężko te dźwięki wytłumić - niektórym to przeszkadza a innym wcale. Wygląd to sprawa oczywista tak samo jak i kompatybilność.

 

Wszystko było by super tylko IPS 144Hz są bardzo drogie niestety aż taki "rich" to nie jestem i stanowczo bym przekroczył budżet, a reszta komputera? Zasilacz styknie do i7? Bo jeszcze nie podjąłem decyzji czy wezmę i7 czy i5 ale wolę już wiedzieć w razie czego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...