Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michasm

Znieczulenie miejscowe a chodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam niebawem drobny zabieg chirurgiczny i dadzą mi znieczulenie miejscowe kilka centymetrów pod kolanem.

Zapomniałem zapytać lekarza jak z chodzeniem po takim zabiegu póki znieczulenie trzyma.

Wiecie może jak to jest?

Będę mógł ustać na tej nodze?

A może będę mógł ustać, ale z braku czucia będę musiał się mocno pilnować (skupić na prostowaniu nogi)?

 

Może ma ktoś doświadczenia ze znieczuloną kończyną np. dłonią i wie czy można coś w niej utrzymać?

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj na abc zdrowie, pytania do lekarzy. Wpisz w Google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś doświadczenia ze znieczuloną kończyną np. dłonią i wie czy można coś w niej utrzymać?

Chyba każdy doświadczył nie raz w życiu takiego zjawiska jak zdrętwiene np. nogi, a znieczulenie daje w zasadzie ten sam efekt, tylko że silniej i bardziej długotrwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kiedyś po pijaku się gdzieś wypierdzieliłem (okoliczności jak to się stało za bardzo nie pamiętam), to potem przez tydzień stopę miałem całą zdrętwiałą i jej nie czułem. Ale jakoś dawałem radę chodzić, prowadzić samochód itp. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Niestety nie miałem czasu szukać i się rejestrować, bo już po zabiegu.

 

Po tym znieczuleniu które dostałem normalnie chodzę.

W sumie to działa ono dosłownie kilka cm od nakłucia.

 

Najgorsze w sumie jest to, że obandażowali mi dosłownie całą łydkę od kolana po koniec mięśnia dwugłowego i... przykleili na górze i na dole takim materiałowym plastrem do skóry...

Będzie bolesna depilacja :E To ja już wolę skalpel :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kiedyś po pijaku się gdzieś wypierdzieliłem (okoliczności jak to się stało za bardzo nie pamiętam), to potem przez tydzień stopę miałem całą zdrętwiałą i jej nie czułem. Ale jakoś dawałem radę chodzić, prowadzić samochód itp. :P

Znam osobę która ma tak na stałe (pamiątka po chorobie) i też samochód prowadzi i w ogóle, ale jednak lekko widać kuśtykanie, no i pedałami operuje dosyć "dynamicznie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...