Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Saganaldo

[Zestaw] za ~2000zł [FIFA/Excel/FM/Filmy]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam dobrego zestawu dla brata. Ma mu służyć głównie do:

a) Gry: Football Manager i FIFA. Poza tym nie wybiega w żadne wymagające wizualnie gry. Zdecydowanie chciałby uniknąć sytuacji wymiany podzespołów już na następny rok, więc mam nadzieję, że wyrobi się w budżecie.

b) Oglądania filmów, seriali, słuchania muzyki.

c) Do tłuczenia tabelek w excelu etc.(taka robota ;))

 

Pułap cenowy: chciałby się zamknąć w 2k zł.

Monitor: już ma.

Inne: czytnik CD wymagany, ze względu na płyty muzyczne. Ważne, że potrzebuje, żeby łapał mu wifi, ale od tego chyba są zewnętrzne adaptery(sam ów posiadam), a nic wbudowanego(?).

Bardzo chętnie bym widział złożone zestawy z morele, gdyż sam korzystałem z tego sklepu i byłem bardzo zadowolony.

Komputer nie będzie w żaden sposób podkręcany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki i gier za tą kase, to ja bym brał coś takiego:

Procesor: Intel Core i3-4170 (525zł)

Płyta główna: MSI H81M-P33 (159zł)

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 750Ti 2GB GDDR5 (479zł)

Karta sieciowa: TP-LINK TL-WN722N N-150Mbps (36,5 zł)

Napęd: LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB (50zł)

RAM: GoodRam DDR3 PLAY 8GB 8192MB PC1600 BLACK CL10 - (GY1600D364L10/8G) (139zł)

Zasilacz: Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN (CP-9020096-EU) (169zł)

Obudowa: SilentiumPC Brutus S30 Pure Black (BT-S30) (99zł) + dodatkowy wiatraczek SilentiumPC Zephyr 120 (SPC016) (14zł)

Dysk: Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (219zł)

Karta dźwiękowa: Asus Xonar DG - karta PCI, System 5.1 - Xonar DG (123zł)

RAZEM: 2012 zł na morele.net :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Limbera ładnie wygląda, bo jest wszystko włącznie z kartą sieciową i dźwiękową, no i pamieć 1TB. Dzięki wielkie za odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Limbera ładnie wygląda, bo jest wszystko włącznie z kartą sieciową i dźwiękową, no i pamieć 1TB. Dzięki wielkie za odpowiedzi ;)

Kosztem starszego i słabszego procesora. :) Czy 1TB jest Ci potrzebny jeśli masz zamiar mieć zainstalowane tylko fify? Przy Twoich wymaganiach odczułbyś różnice przechodząc z dysku HDD na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak posiadanie dużego dysku jest takim nieprzypisanym parametrem, ale musi on mieć gdzie przetrzymywać swoje graty typu muzyka, filmy czy zdjęcia.

Ale widzę, że procesor, który Ty podałeś jest w tej samej cenie ten który krytykujesz. Czy jakbym podmienił tę pozycję to wszysto grałoby jak należy, czy nie jest kompatybilne z resztą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2k to ten zestaw co Limber podał jest ok, oczywiście można mieć większą wydajność idąc w stronę używek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak posiadanie dużego dysku jest takim nieprzypisanym parametrem, ale musi on mieć gdzie przetrzymywać swoje graty typu muzyka, filmy czy zdjęcia.

Ale widzę, że procesor, który Ty podałeś jest w tej samej cenie ten który krytykujesz. Czy jakbym podmienił tę pozycję to wszysto grałoby jak należy, czy nie jest kompatybilne z resztą?

Cena ta sama, ale wydajność już nie. Sam zobacz https://www.youtube.com/watch?v=9HhN84b1tAI Oczywiście przy 750ti nie będzie aż takiej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozumiem, że jest mocniejszy. Moje pytanie czy mogę wziąć właśnie ten mocniejszy do tego zestawu Limbera? Czy to będzie wymagało zmiany płyty głównej etc? Bo jak tyle samo kosztuje to wiadomo brałbym ten mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wtedy musisz zmienić również RAM i płytę główną, tylko że to jest dopłata jakieś 70zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...