Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artur_r0

Laptop do 2000zł, internet, gry, mutimedia 13,3 - 15,6 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam następujący dylemat. Szukam sprzętu do codziennego użytku - przede wszystkim internet i multimedia (filmiki youtube + zdjęcia) ale od czasu do czasu gram także w mało wymagające gry - CS:GO, SC2, WC3, Fifa 2015 itd. Najnowsze tytuły (typu Wiedźmin), choć są kuszące mnie nie interesują.:) Zależy mi na dobrych podzespołach z możliwością upgrade'u w przyszłości i chociaż średniej jakości wykonania. Chciałbym także matrycę FHD, bo to ma być sprzęt na kilka lat. Ma to być laptop typowo domowy - do pracy mam 17 calowy sprzęt firmowy. Choć może się zdarzyć, że czasem będę na nim coś rysował w CADzie lub pracował w arkuszach office'a. Budżet bardzo skromny - do 2000zł (to jest totalny maks, nieprzekraczalny dla sprzętu bez systemu).

 

Pierwszy w oczy rzucił mi się Asus:

http://www.x-kom.pl/p/262208-notebook-laptop-156-asus-r556lj-xo739d-i3-4005u-4gb-1tb-dvd-gf920.html

Choć jest to zapewne dobry sprzęt, to matryca tylko HD do tego podzespoły na "średnim poziomie". Ale podobno nie ma problemów z chłodzeniem i hałasem?

 

Później Lenovo:

http://www.x-kom.pl/p/250499-notebook-laptop-156-lenovo-z51-70-i3-5005u-4gb-1000-r7-m360-fhd.html

Matryca już FHD, jednak słaba karta graficzna.

 

Następnie Acer:

http://www.x-kom.pl/p/292400-notebook-laptop-156-acer-f5-571g-i3-5005u-4gb-500-gf940m-fhd.html

Jak na budżet dobre GPU i matryca FHD. Słyszałem, że Acery mają problemy z przegrzewaniem?

 

 

Proszę o inne propozycje, lub jeśli nie ma nic ciekawego w tym budżecie, to o pomoc w wyborze z powyższych. Zależy mi też na kulturze pracy - żeby laptop się nie przegrzewał i nie obniżał przez to zbytnio taktowania procesora i karty graficznej oraz żeby nie pracował zbyt głośno. Procesory na i3 są dla mnie na ten moment wystarczające - w przyszłości planuję zmianę procesora na i5 dodanie kolejnych 4gb ram oraz zapewne wymianę dysku na ssd. Na ten moment z racji niewielkiego budżetu zależy mi na dobrym poziomie rzeczy, których nie wymienię w przyszłości - obudowa, matryca oraz GPU.

 

Z góry dziękuję za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawił bym tutaj na numer 3 ale z 8 gb ram

Acer F5-571G i3-5005U/8GB/500 GF940M FHD

Matowa matryca FULL HD, przyzwoite wykonanie, aluminiowe wnętrze laptopa, procesor 6 generacji, odnowiona grafika, dobry stosunek ceny do wydajności patrząc na cene specyfikę, przyzwoity serwis od Acerka door to door

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W sumie warto dopłacić do 8gb ram na dzień dobry przy takiej rożnicy w cenie. Jak wygląda sprawa z kulturą pracy tego acera?

Nie mogę nigdzie znaleźć testu, a słyszałem że niektóre miały duże problemy z przegrzzewaniem pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kultura pracy jest na dobrym poziomie oczywiscie nie jest idealna gdyż pod pełnym obciażeniem można rozgrzać obudowe laptopa ale nie występuje throttling itp.

 

Ewentualnie jeszcze z mojej strony

ASUS R556LJ-XO164D-8 i5-5200U/8GB/1TB/DVD GF920M

Matowa matryca, lekka praktyczna obudowa, wygodna klawiatura, świetne tempratury jak przystało na Asusa, długie czasy pracy na akumulatorze do 5h na wifi. Dobra wydajnośc w niskiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani procesora ani karty graficznej nie zmienisz tak jak piszesz. Są wlutowane w płytę główną, tego się nie upgrade'uje więc warto zainwestować w te elementy od razu. Z ramem nie ma problemu, możesz zawsze zmodernizować - dodać/odjąć kość.

 

ASUS R556LB-XO153D i5-5200U/4GB/1TB/DVD-RW GT940M

Solidna grafika GeForce'a GT940M w tej cenie - dość mocna już, na której sensownie będziesz w stanie w coś zagrać. Procesor i5ulv Broadwell'a, bardzo dobra kultura pracy pod obciażeniem, brak problemów z przegrzewaniem, throttlingiem. Matryca matowa antyrefleksyjna.

 

Tutaj porównanie kart graficznych i procesorów:

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=2895&gid2=2802&compare=geforce-920m-2gb-vs-geforce-940m-2gb

 

http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=2305&pid2=2281&compare=core-i3-5005u-2-0ghz-vs-core-i5-5200u-2-2ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że karty graficznej nie zmienię to wiem, natomiast zastanawia mnie fakt lutowania procesora do płyty głównej. Czy w tym Acerze albo Lenovo procesor jest wlutowany? Jeżeli tak to trochę zmienia moje podejście do tematu, bo miałem zamiar wymienić po gwaracji procesor na 5200U albo nawet coś lepszego (w zależności od cen jakie wtedy będą na rynku).

 

Asus jest idealny tylko szkoda, że nie ma FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ulv-ki są wlutowane wszędzie, bez względu na producenta

jesteś w stanie dorzucić jakiś fundusz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że karty graficznej nie zmienię to wiem, natomiast zastanawia mnie fakt lutowania procesora do płyty głównej. Czy w tym Acerze albo Lenovo procesor jest wlutowany? Jeżeli tak to trochę zmienia moje podejście do tematu, bo miałem zamiar wymienić po gwaracji procesor na 5200U albo nawet coś lepszego (w zależności od cen jakie wtedy będą na rynku).

 

Asus jest idealny tylko szkoda, że nie ma FHD.

 

Lepiej sprzedać laptop i kupić nowy. Niestety laptopy sie modernizuje dysk i ram co najwyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z matrycą FullHD i procesorem i5 najbliżej budżetu:

Lenovo Z51-70 i5-5200U/4GB/1000/DVD-RW R9 M375 FHD

grafika wydajnościowo na poziomie GF840M - bliźniacza do GF940M przed re-brandem. Aluminiowe wnętrze, podświetlana klawiatura i głośniki marki JBL dobrej jakości. Ram tak jak mówiłem, zmodernizować możesz zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację - zatrzymałem się mentalnie na procesorach z oznaczeniem "M" i tam można było wymieniać procesory.

 

W takim razie muszę się zastanowić z czego zrezygnować:

- słabszy procesor ale matryca FHD

- mocniejszy procesor ale matryca HD

 

Mogę dorzucić jeszcze te 200zł - do 2200zł.

 

W takim razie lepiej wybrać wydajność czy matrycę FHD? Wydawało mi się, że matryca FHD to standard na dzisiejsze czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...