Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bulbon

GTX 980do jakiej kwoty warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Do jakiej kwoty warto dziś kupić gtx 980? karta do grania w FHD. Chciałbym dać radę pograć na przynajmniej medium tak z rok. Znajomy chce sprzedać swoją EVGA SSC za 1500zł i zastanawiam się czy nie wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1300pln masz gtx 1060 o podobnej wydajnosci wiec jakis jest sens placic 1500 za starsza serie????????????? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie bierz za 1.5k 980.

 

1060 od gainwarda i palita są już za 1279zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie sprawdzałem teraz cen 1060tek. Moja wiedza została na poziomie cen z premiery.

Temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie bierz za 1.5k 980.

 

1060 od gainwarda i palita są już za 1279zł.

 

 

Więcej jak 1300 zł w tym momencie za 980 bym nie dał.

Inna sprawa to, najtańsze 1060 to budżetowce. Jeśli porównywać to np. MSI Gaming 1060 do MSI Gaming 980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na pewno jest znajomy?

 

Pewnie juz byly znajomy. Po co komus znajomosci z januszami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/evga-geforce-gtx-980ti-hybrid-ideal-jak-nowa-i6365532655.html - tu zostalo godzine do konca aukcji i cena 1700 zl. Byc moze podbija ludzie na koniec ale ogolnie widac, ze zainteresowanie uzywkami po premierze gtx 1070/1060 spadlo znaczaco. Do tej pory gtx 980 uzywka utrzymywal sie w cenie 1500 zl, czasem byly jakies chwilowe okazje w okolicach 1400. Aktualnie mysle, ze bez problemu mozna by kupic za 1300 tyle, ze w sumie sie nie oplaca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem referenty sprzedane bez gwarancji za 1400, na licytacji ludzie glupieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że niektórzy sztucznie podbijają ceny na aukcji za porozumieniem ze sprzedawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma - a ludzie są głupi :D

 

980ka? za 1300 wisi już 2-3 dzień palit i 3x nowe evga (z gw producenta)

 

i nikt nic nie chce :)

 

ja bym wiecej jak 1150 za 980kę nie dał... ale to ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1300pln masz gtx 1060 o podobnej wydajnosci wiec jakis jest sens placic 1500 za starsza serie????????????? :hmm:

 

 

1mln+ nie w podobnej a wiekszej wydajnosci autorskei 1060 sa szybsze w stosunku do nagiego refereanta 980

 

dlatego uwazam allegro jako siedlisko cwiaczkow naciagaczy cebularzy januszy etc... zerujacych na niewaiedzy kupujacych ja bym sprzedajacego zabil smiechem jakby mi powiedzial cene 1300zl za uzywanego GF980

 

jedynie zgodzilbym sie na zakup uzwaneego GF980Ti za 1600-1700 bo to jest jedyna karta z 2014 w architekturze maxwel ktora ma swoja solidna pozycje po premierze nowych pascali w 2016

 

az sie prosi aby kupic ta karte 1280zl lekki fabryczne OC autorskei chlodzenie zloty srodek dla kogos kto chce miec 1060 a nie mzoe dolozyc tych 100-200zl do lepszych modeli

 

MSI GeForce GTX 1060 6GT OC 1279zl

http://www.komputronik.pl/product/328836/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/MSI_GeForce_%C2%AE_GTX_1060_6GB_GDDR5.html

EVGA GeForce ® GTX 1060 SuperClocked 6GB 1319zl

http://www.komputronik.pl/product/329457/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_GeForce_%C2%AE_GTX_1060_SuperClocked_6GB_GDDR5.html

 

i troszke drozszy 1369zl Palit GeForce GTX1060 DUAL

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gtx1060-dual-6gb-ddr192bit-dvihdmidp,69686.html

 

na wszystkich 3 modelach wyzej mozna budowac zestawy komputerowe 3000-3500zl

 

a gosciowo co sprzedaje powiedz ze jego karta jest aktualnie warta 800-900zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym więcej nie dał jak 1100 zł za gtx980 i to na gwarancji a cena 800-900 zł to za gtx970 jak coś odpixel max a bym stawiał w środek czyli 850 zł za gtx 970 i tak można na razie okazyjnie wyrwać :P ale ciągle używki spadają wiec luzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym więcej nie dał jak 1100 zł za gtx980 i to na gwarancji a cena 800-900 zł to za gtx970 jak coś odpixel max a bym stawiał w środek czyli 850 zł za gtx 970 i tak można na razie okazyjnie wyrwać :P ale ciągle używki spadają wiec luzik

dokladnie jak piszesz 1100 za 980 i z 8,5 setki za 970 to sa normalne ceny nie z kosmosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie juz byly znajomy. Po co komus znajomosci z januszami?

mój ojciec ma na imię Janusz...czuję się urażony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ojciec ma na imię Janusz...czuję się urażony

 

ojciec powinien - a nie Ty :)

 

 

dokladnie jak piszesz 1100 za 980 i z 8,5 setki za 970 to sa normalne ceny nie z kosmosu

 

zaraz Ci powiedzą żeś cebula (bo nie lubisz płacić frycowego) :)

najlepsze jest to że ostatnio jeszcze trafiali się inteligentni którzy dawali po 1,5k za 980ki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie:

GF980Ti za 1600-1700 bo to jest jedyna karta z 2014 w architekturze maxwel

980Ti wyszła z tego co pamiętam to jakoś w czerwcu 2015 roku ;D

A co do używek gtx 980 to max to może warte 1,2k, ale to max za jakoś z 2-2.5 letnią gwarancją. Jest na olx jakaś 980 za 1,450 od giga, ale ta wersja hydro, jak by to zeszło do 1,2k to nawet by się pylało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej 2015 Panie od sprostowan.

O kurde, sry miss klicka zrobiłem, oczywiście, że we 2015, już poprawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej 2015 Panie od sprostowan.

 

tak 1 czerwiec 2015 teraz sprawdzilem na videocardz to tylko pokazuje jaka jest prawdziwa cena i wydajnosc po uplywie glupich 12 miesiecy produktu ktory kosztowal 3599zl!!! jest juz wolniejszy od GTX1070 za 1999zl i to samo bedzie z obecnymi 1080 ktore tak naprawda sa odswiezonymi maxwellami nie mylic z odswiezaniem wedlin rodem z constaru jak to robi caly czas AMDead po prostu ogromny wzrost wydajnosci bardzo udana generacja i to wszystko bez zadnych nowosci

 

teraz spojrzcie na road map Nvidi i Amd gdzie nowe architektury sa wydawane w odstepie co 2 lata

http://videocardz.com/specials/roadmaps

 

wedlug tych tabelek ,,volta,, powinismy dostac w 2018 i ,,navi,, rowniez wszystkie maja wspolna ceche wspracie dla pamieci HBM teraz co sie dzieje

 

nvidia wydaje volte juz w maju 2017

http://wccftech.com/nvidia-roadmap-2017-volta-gpu/

AMDead rowniez przyszpiesz premiere swoje vegi/navi na maj 2017

http://wccftech.com/amd-unveils-vega-navi-gpu/

http://videocardz.com/62250/amd-vega10-and-vega11-gpus-spotted-in-opencl-driver

 

dodac juz rozpoczeta masowa produkcje tych pamieci przez producentow to gdzies trzeba je ulokowac niz trzymac w magazynach a gdzie jak nie na kartach graficznych ktore mialy miec premiere dopiero w 2018 ?

https://www.techpowerup.com/224149/sk-hynix-to-ship-hbm2-memory-by-q3-2016

 

ore importantly, Vega will be the first AMD architecture to feature High-Bandwidth-Memory 2 (HBM2). The reason why this is important is because NVIDIA’s Pascal GP100 already has HBM2 memory on board (well at least in prototypes), but NVIDIA is also developing GP102 chip, which is rumored to stick to GDDR5X standard and be more gaming oriented.

 

The good news is that Hynix already confirmed availability of HBM2 chips in third quarter, so just in time for Vega architecture, which is arriving early next year. The question is, are both Vega 10 and Vega 11 using HBM2 technology? Maybe Vega 11 will use GDDR5X instead?

 

zobaczycie wydajnosciowe tsunami to dopiero bedzie juz w maju 2017 jak na kazdych kartach beda montowane szybkie HBM na kazdym segmencie nie tylko enthusiast ciekawe wtedy wypadnie obecna 1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym więcej nie dał jak 1100 zł za gtx980 i to na gwarancji a cena 800-900 zł to za gtx970 jak coś odpixel max a bym stawiał w środek czyli 850 zł za gtx 970 i tak można na razie okazyjnie wyrwać :P ale ciągle używki spadają wiec luzik

 

 

Nie no, coś ty!

 

500 zł za 980 i 200 zł za 970! Takie powinny być ceny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...