Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Najkonek

Zasilacz do ok. 100złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby ktoś z was polecić jakiś zasilacz do ceny zawartej w temacie? Oczywiście używka.

Problem jest taki że jak sam szukam na allegro, to są tam zasilacze które wyszły 10 lat temu, co nie ułatwia wyboru.

 

Przewija się dużo różnych chiefteców czy coolermasterów ale nie wiem który byłby najlepszy z tych przeciętnych.

 

i5-2400

hd6670

 

to moja konfiguracja, w przyszlosci planuje wymienic grafike na coś lepszego, ale nadal nie będzie to flagowy model, a pewnie jakiś gtx 770 czy coś podobnej klasy.

 

 

#edit

 

jak na razie znalazłem

FSP500-60GHN, tylko że nie ma gwarancji :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pclab.pl/topic/1144534-Sprzedam-podzespo%C5%82ymonitor/page__p__14159660__hl__vero__fromsearch__1entry14159660

http://forum.pclab.pl/topic/1142914-U%C5%BCywany-sprz%C4%99t-komputerowy/page__p__14154069__hl__vero__fromsearch__1entry14154069

 

Tu masz Vero 500 po ok 100 zł, warto przeszukiwać giełdę, zwykle taniej niż na allegro i sprzęt sporo świeższy niż stare zjechane zasilacze z 2005 od jp czy innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za stówę kupisz używanego seasonica G series, jakiegoś 360-450w. Czytniczek rss i cierpliwość jest tutaj kluczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seria g, za stówę? nie widziałem takiej okazji...chyba, że chodzi Ci o coś z s12, to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były wystawione pare miesięcy temu 3 sztuki g360, na licytacji, wszystkie poszły poniżej 100zł, jeden chyba nawet za 7 dych :) Także da się, ale trzeba akurat trafić.

Mówimy o okazji a nie o tym co akurat wisi na allegro i się nie sprzedaje.

 

tutaj 12G, ciut drożej

 

http://allegro.pl/seasonic-s12g-series-s12g-450-80plus-gold-450w-new-i6237991855.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kufa, muszę częściej przeglądać allegro...taki zasilacz za taką kasę - praktycznie darmo...tylko kwestia, kiedy taka okazja się powtórzy, jak zasilacz potrzebny od ręki - to tylko wynalazki na poziomie tego thundera, czy też vero, ew. jakiś ocz - jeśli ma mieć >400w na 12v

 

@Najkonek

 

coś na teraz - KLIK i ew. do jakiegoś gtx-a 960/1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. z doświadczenia wiem że z jakiegoś powodu seasoniki te z goldem seria G idą bardzo tanio. Nie wiem czemu, słaby marketing musi mieć ta seria :)

Też swoje robi jak model ma poniżej 500W, większość pewnie myśli że za słaby :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te seasoniki mają przeciętny wentylator, do tego czasem lubią sobie popiszczeć (podobnie jak xfx-y budowane na nich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial

 

kufa, muszę częściej przeglądać allegro...taki zasilacz za taką kasę - praktycznie darmo...tylko kwestia, kiedy taka okazja się powtórzy, jak zasilacz potrzebny od ręki - to tylko wynalazki na poziomie tego thundera, czy też vero, ew. jakiś ocz - jeśli ma mieć >400w na 12v

 

@Najkonek

 

coś na teraz - KLIK i ew. do jakiegoś gtx-a 960/1060

 

chce dokupic ssd więc już wkoncu przydaloby sie wymienic też ten nieszczęsny zasilacz bo mam jakiś z czarnejlisty, w teorii moge troche poczekać

 

ten seasonic 380w bedzie lepszy niz np. ten thunder czy vero?

 

#edit

 

poczekam jeszcze na twoja odpowiedz, ale pewnie się zdecyduje na tego seasonica, jeśli gtx 950/960 lajtowo da rade to mi pasuje, na pewno nic lepszego wsadzac nie bede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S12 też są ok.

Miałem taki zasilacz (S12 wersja 1, 300w) to do dziś działa pracuje non stop, ponad 10 lat :) Japońskie kondensatory, nie do zajechania.

Nie wiem jak to się ma do tego modelu SPC, trzeba porównać recenzję, co jest w środku, jakie podzespoły.

Ale seasonic mimo że nie najnowsza konstrukcja, jest nie do zajechania. Mocy też starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten seasonic 380w bedzie lepszy niz np. ten thunder czy vero?

konstrukcyjnie, to ogromnej przepaści nie ma - seasonic ma lepszy elektrolit, a ten lepiej mieć, niż nie mieć ;) ogólnie, jeśli nic bardziej prądożernego od 960-tki nie bedziesz pakował, to i kultura pracy będzie ok (chociaż ten zasilacz ma wystarczająco dużo pary do zasilenia i mocniejszych kart - np.Twój intel + nawet gtx1080, ale jeśli wyciągniesz z niego +300w może się już zrobić głośniejszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Seasonic S12D 750W, dobry zasilacz, wentylator był bardzo cichy, jedynie od czasu do czasu lubił dać o sobie znać.

 

Radiatory miał konkretne.

ss750_061.jpg

 

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty nie wiesz jakie wtedy były zasilacze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawność niezła, ale tam masz 2x mostek, do każdego oddzielne pfc i do tego przetwornica przepustowa

 

ps. obadaj pure powera nowego - też 80+silver, a jakie małe radiatorki

 

76f51899-c1e5-48ac-979klzi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat PP9 i ogółem Aurumy robią inaczej to, że duża część tranzystorów po wtórnej jest na spodzie płytki drukowanej i wystarczy obudowa zasilacza do chłodzenia ich. Tak samo zrobiono np. w Seasonicach X. Można tak było zrobić, bo zastosowano tzw. prostowanie synchroniczne i straty po tej stronie są niższe.

 

Poza tym, z tego, co wiem, M12D nie ma wielofazowego (interleaved) PFC - czytałem data sheeta do chipu sterującego i nie ma wzmianki o takowym. Jedynie Seasonic zrobił tak, jak widać, bo fizycznie jedna odpowiednia cewka byłaby za duża.

 

Tak naprawdę nie zdziwiłbym się, gdyby zarówno na półprzewodnikach na radiatorach na pierwotnej i wtórnej PP9 miał mniejsze straty niż M12D (czyli był bardziej sprawny do tego momentu, zresztą Aurumy specjalnie mają ACRF po pierwotnej, żeby straty obniżać), a M12D nadrabiał realnie DC-DC. Na iB najwyższą sprawność przy obciążeniu samej linii +12V wśród jednostek Gold miał BQ E9 (czyli też Aurum ze swoimi sprawnościowymi sztuczkami i kruczkami. Szkoda że takich sztuczek i kruczków nie stosowali w kwestii stabilności napięć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego dałem taki przykład, żeby było widać, ile można zyskać poprzez zmianę konstrukcji - stabilność napięć już pomijam, bo nie o to tu chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączam się pod temat. szukałem pomocy na innym forum i dupa , usłyszysz jedynie że nie ma zasilacza za sto złoty musisz kupić nowy za 200.

 

Nie mam takiego budżetu ,szukam coś fajnego z allegro. Do 100-120 zł .

 

Config?

Athlon x4 640

5570 radeon.

 

I to by było na tyle,planuje wymianę grafiki ,ale wiadomo ,że nie kupię GTX 470 co źre prundu .

 

Da radę coś znaleźć z alledrogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że się znajdzie. Za 100 zł można już kupić całkiem sensowny zasilacz. Sporo zależy od tego jaką grafikę chcesz wsadzić do środka, ale bezpiecznie będzie wziąć coś o mocy 450-550W, bo tanich, budżetowych zasilaczy lepiej nie obciążać ponad 80%. Możesz podlicytować tego Deusa tak do 90 zł, ale więcej nie, ten do 100 zł też ujdzie. Z czegoś na już ten OCZ będzie ok, ewentualnie jeśli możesz dać 160 zł to G450M - zdecydowanie najlepszy zasilacz w tej kasie, masz na niego rok gwarancji u sprzedającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś powysyłać gotowe linki z kup teraz? Na aukcje osobiśćie nie mam czasu .

 

OCZ? Dobry? Powiedz mi jak ze fanswapem? Tam jest standardowy 120mm?

Jeśli możesz wyślij mi z 5 linków aukcji z kup teraz bez licytacji ja się zastanowie i wybiorę.

 

Dzięki za pomoc , to jest porada a nie porady skopiowane z gotowych tematów jak na innych forach.

 

 

A jak fanswap ,to doradźcie jaki wentyl celować? I podpinać go pod płytę PCB zasiłki tak?Bo mam też osobny regulator obrotów ,ale w przypadku zasilacza to chyba lepiej jak on sam dostosuje obroty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz wyślij mi z 5 linków aukcji z kup teraz bez licytacji ja się zastanowie i wybiorę.

 

Ale co, allegro Ci nie działa i nie możesz sam wyszukać? oO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czasu .

 

Mógłby ktoś poratować? Do poniedziałku muszę zamówić ,bo modecom feel nie daje rady.

 

 

Wyślij ktoś z 3 linki ja się zastanowię i wybiorę. Może ktoś przy okazji polecić jakiś wentyl do fanswapa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...