Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BestHooks

Upgrade Komputera do 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 1k-1.5k

*Wymagania oraz zastosowanie - Gierki gierki gierki czasami jakis sporadyczny rendering

*Natywna rozdzielczość monitora - 1920x1080

*Których podzespołów potrzebuje - Najbardziej zależy mi na wymianie dysku twardego oraz płyty

*Czy planujesz podkręcanie? - Neine

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - (HDD, obudowę, zasilacz -> dokładny model) Corsair 100r

Motherboard Name Asus P8H61-M LX

CPU Type QuadCore Intel Core i5-2400, 3200 MHz (32 x 100)

RAM 8 GB taktowane jakimś syfem 600hz bodajże

Video Adapter Sapphire Radeon R9 390X Nitro

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W

Dysk Twardy WDC WD7501AALS-00E3A0 ATA Device

Chlodzenie boxowe intela

*Własna propozycja zestawu komputerowego -Jeszcze się nie zastanwiałem lecz zaraz czegoś poszukam i najwyżej skorygujecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć zauważalny wzrost wydajności to przydałoby się wrzucić przynajmniej 6600k. Wg. mnie lepiej kupić taką płytę do tego chłodzenie pokroju fortis 3/fera 3 i pogonić procka (chyba do 3,8 można) do tego porządny SSD i do FHD masz naprawdę porządny zestaw. Jeśli nie to wg. mnie lepiej poczekać i uzbierać 2k na 6600k+MOBO na z170 i ddr4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć zauważalny wzrost wydajności to przydałoby się wrzucić przynajmniej 6600k. Wg. mnie lepiej kupić taką płytę do tego chłodzenie pokroju fortis 3/fera 3 i pogonić procka (chyba do 3,8 można) do tego porządny SSD i do FHD masz naprawdę porządny zestaw. Jeśli nie to wg. mnie lepiej poczekać i uzbierać 2k na 6600k+MOBO na z170 i ddr4

A może kupić jakiś zestawik który ktoś sprzedaje na olx/allegro ? Bo ja moge wrzucic i 5k w tego kompa tylko poprostu nie chce wiem że dysk twardy mi umiera bo już mnie z nim kur# strzela procka kupiłem razem z grafiką więc wolałbym przy nim zostać a z tego co widzę to w nową płytę nie ma co sie pchać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz zmieniać też płytę główną jak dysk tylko pada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz zmieniać też płytę główną jak dysk tylko pada?

Bo jest ona tak samo stara jak dysk i nie ma usb 3.0 co robi z mojej obudowy jeszcze bardziej ubogą i pamięci mam z du# 600mhz taktowania a plyta obsluguje 1333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 667, czyli DDR 1333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...