Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ciulyk

Router i podlaczone do niego 2 routery

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.Mozecie mi powiedziec jak skonfigurowac router do ktorego sa dwa dopiete routery przez kabel.Glowny modem z multimedii podlaczony do routera tp link i z tego routera nastepnie podpiete dwa routery z tp linka i netgara. Podpialem je zwyczajnie bez zadnej konfiguracji i raz mam internet i raz nie.Znalazlem takie cos: ftp://ftp.draytek.pl/POMOC/Gotowe_przyklady/WLAN/WLAN_VigorRouter_dystrybucja_eth.pdf mam pare wskazowek lecz dalej nie wiem jak sie za to zabrac. Musze chodzic do kazdego routera i sie z nim laczyc i nastepnbie go konfirugowac czy moge to zrobic zx mojego komputera? I co mam zrobic zeby te 3 routery sie nie "gryzly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich ustaw na sztywno adres IP z tej samej sieci, na 2 wyłącz DHCP i połącz wszystkie przez gniazda LAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bede musial sie na kazdym routerze logowac i ustawiac ip z mojego routera : 192.168.0.1 i na kazdym wylaczyc dhcp ? A co z tym modemem z multimedii (pod niego jest podpiety swiatlowod i tv +przekaznik do routera)? Jest to modem z huawei jego juz nie musze konfigurowac tylko same routery ? Na sztywno to w zakladce LAN ?

 

@jak sie loguje na 3 routerze z tp linka to wyskakuje mi strona konfiguracyjna z mojego routera (tez mam z tp linka) jak mam sie zalogowac do tego routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adresy z jednej sieci a nie jednakowe!

Jeżeli pierwszy ma 192.168.0.1 to na pozostałych w zakładce LAN ustaw 192.168.0.2 oraz 192.168.0.3.

Zrób to najpepiej podpinając je do komputera indywidualnie zanim wyłączysz na nich DHCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem tak jak kazales i cos mi nie wychodzilo gdy ustawilem u siebie ip i pozniej na drugim routerze zmienilem lan ip na 192.168.0.2 to pisalo ze wan nie moze byc taki sam.Pobawilem sie troche i zmienilem u siebie tylko ip lan na 192.168.0.3 a przy tamtych routerach nic nie zmienialem i wszystko smniga.Gdy wylaczylem dhcp internetu nie bylo, gdy jest wlaczony to smiga.Mozecie mi polecic jakis poradnik w konfigurowaniu routerow (cos bardziej zaawansowanego) ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...