Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dr. Mihau

Brak Wifi po podniesieniu z Win7 do Win10

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, po przejściu z Win7 do Win10, nie mogę się połączyć z siecią Wifi. Jest komunikat "Połączono, brak internetu". Wszystkie dostępne sieci widzę i mogę się z nimi połączyć, ale nie mam internetu. Przy ikonce Wifi jest żółty wykrzyknik. Wcześniej na Win7 wszystko działało. Mam kartę Qualcomm Atheros AR8172/8176/8178 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.20). Zakładam, że chodzi o sterownik pod Win10 tylko nie wiem jaki i skąd pobrać. Ktoś doradzi? Dzięki z góry za pomoc!

post-563558-146978597882_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz problemów z wifi tylko z internetem. Inaczej mówiąc wifi działa u Ciebie prawidłowo. Nic nie musisz instalować.

 

Natomiast problem może być np. z modemem do internetu. Jaki masz internet, jaki modem, podałeś hasło;PIN do sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz problemów z wifi tylko z internetem. Inaczej mówiąc wifi działa u Ciebie prawidłowo. Nic nie musisz instalować.

 

Natomiast problem może być np. z modemem do internetu. Jaki masz internet, jaki modem, podałeś hasło;PIN do sieci?

 

Raczej nie modem, bo na tablecie, telefonie i innym laptopie internet jest. A ten problem z internetem jest w każdej lokalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Ty niejasno piszesz albo ja niejasno czytam.

 

Napisałeś, że w sieci lokalnej wszystkie urządzenia widzą się nawzajem. Czyli wifi jest w porządku. Dla pewności przenieś jakieś pliki z urządzenia na urządzenie tak aby w sumie wszystkie urządzenia były w ten sposób sprawdzone. I odczyt i zapis. Czyli przenieś z jednego urządzenia na drugie a następnie odwrotnie.

 

Jeżeli internet działa na innych urządzeniach to nie ma takiej możliwości aby nie działał na Twoim laptopie. Jeżeli działa chociażby na jednym urządzeniu to musi działać na wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Ty niejasno piszesz albo ja niejasno czytam.

 

Napisałeś, że w sieci lokalnej wszystkie urządzenia widzą się nawzajem. Czyli wifi jest w porządku. Dla pewności przenieś jakieś pliki z urządzenia na urządzenie tak aby w sumie wszystkie urządzenia były w ten sposób sprawdzone. I odczyt i zapis. Czyli przenieś z jednego urządzenia na drugie a następnie odwrotnie.

 

Jeżeli internet działa na innych urządzeniach to nie ma takiej możliwości aby nie działał na Twoim laptopie. Jeżeli działa chociażby na jednym urządzeniu to musi działać na wszystkich.

 

Mam router Wifi w domu. Telefon się z nim łączy i jest internet. Tablet też. Inny laptop również. Mój laptop z Win7 sprzed aktualizacji łączył się bez problemu. Po aktualizacji do Win10 nie ma już internetu. Na pozostałych urządzeniach wszystko działa jak działało. Wifi działa, ale nie mam internetu na laptopie z Win10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...