Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szymek150485

ASUS MAXIMUS VIII HERO czy MSI Z170A GAMING M7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zakupiłem nie dawno nowego procka intela 6600k z płytą asusa Z 170K ram HyperX FURY 2x8GB Dysk SSD HyperX FURY 120GB SATA3.

Problem polega na tym ,że pierwsza płyta przy próbie aktualizacji biosu sama się zrestartowała i juz nie wstała sklep wymienił na nową lecz też nie sprawną 15sek w OCCT i błąd przełożyliśmy ramy procek dysk do innej płyty i wszystko śmigało. Teraz zastanawiam się nad wymianą płyty znaczy jest możliwość dopłaty do tej płyty asusa i wybrania czegoś innego.

Dodam jeszcze że za Chłodzenie procka odpowiada Raijintek TRITON 240.

Doradźcie mi która płyta lepsza z wymienionych w temacie pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hero VIII i bardzo polecam. Latwe uefi, dobre oc.

W drugim pc mam m7 i z niej tez bedziesz bardzo zadowolony :) ja wybralem w nowym zestawie asusa, bo lepiej komponuje mi sie z reszta zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem masę testów porządnych płyt pod s1151 i na te dwie też zwróciłem uwagę a ostatecznie wybór padł na Asusa Hero.

 

Tutaj masz testy obu płyt, wybierz najlepszą dla siebie:

 

Asus Maximus VIII Hero

 

MSI Z170A Gaming M7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hero VIII i bardzo polecam. Latwe uefi, dobre oc.

W drugim pc mam m7 i z niej tez bedziesz bardzo zadowolony :) ja wybralem w nowym zestawie asusa, bo lepiej komponuje mi sie z reszta zestawu.

 

A jak z kręceniem na tych płytach na Hero lepiej czy na M7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiam się nad przesiadką na s1151. Czy Maximus VIII Hero i MSI M7 nie maja problemów z obsługą kostek G skill 2x8 Gb 3200 MHz CL14 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem masę testów porządnych płyt pod s1151 i na te dwie też zwróciłem uwagę a ostatecznie wybór padł na Asusa Hero.

 

Tutaj masz testy obu płyt, wybierz najlepszą dla siebie:

 

Asus Maximus VIII Hero

 

MSI Z170A Gaming M7

 

testy na wczesnych biosach... co najwyzej mozna poczytac o ukadzie elemntow i wyposarzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam z170 HERO,

Nie wiem czy to przypadek czy nie, ale moja sztuka CPU na HERO idzie w OC 100 wyżej niż na MSI M7 na tym samym napięciu.

Dlatego sam wybrałem HERO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam z170 HERO,

Nie wiem czy to przypadek czy nie, ale moja sztuka CPU na HERO idzie w OC 100 wyżej niż na MSI M7 na tym samym napięciu.

Dlatego sam wybrałem HERO :)

o ja 4,9 wykręciłeś z 6600k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ja 4,9 wykręciłeś z 6600k ?

 

5.0 też działa :D

ale nie miałem jeszcze czasu ogarnąć stabilności przy 5GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rangerze tak samo podkręcisz, nie widzę sensu przepłacać. Gdyby ceny były takie jak na LGA1150 to co innego, wtedy za Hero płaciłem 655zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę ludzi z tego forum ma tą płytę

A jak twoja karta wpada z tym prockiem w grach?

 

Na rangerze tak samo podkręcisz, nie widzę sensu przepłacać. Gdyby ceny były takie jak na LGA1150 to co innego, wtedy za Hero płaciłem 655zł.

Juz teraz 90 kilka złotych różnicy pewnie nie zrobi różnicy ale samopoczucie będzie lepsze mając świadomość że to Hero :P

Przeglądając testy w necie to Hero wypada lepiej pod OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rangera nie testowałem to się nie wypowiadam,

 

co do mojej starej grafy to o dziwo jeszcze daje rade w 1080 większość gierek na wysokie ust. lub wysokie/medium.

czekam aż pojawi się nowy tytan i może wciągnę jakiegoś 1080 i go zwoduje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak twoja karta wpada z tym prockiem w grach?

 

 

Juz teraz 90 kilka złotych różnicy pewnie nie zrobi różnicy ale samopoczucie będzie lepsze mając świadomość że to Hero :P

Przeglądając testy w necie to Hero wypada lepiej pod OC.

 

Nie wiem jak to liczysz.

 

http://proline.pl/?p=ASUS+MAXIMUS+VIII+RANGER&utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=ceneo_polecane

 

http://proline.pl/?p=ASUS+MAXIMUS+VIII+HERO&utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=ceneo

 

HERO to tylko dodatki, w testach niczym się nie wyróżnia. ;)

 

 

Ładnie ceny poleciały, ja płaciłem 763 zł z wysyłką, w tym samym czasie zawracali 130zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Gorn89

 

te pamieći Trident Z 3200 CL 15

krecą się na Maximus VIII Hero i Gene ( miałem Hero mam Gene wiec z autopsji) na 3750 CL16

 

8172cd3d7b6768ddgen.jpg

 

wiec te twoje tez będą śmigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to liczysz.

 

http://proline.pl/?p=ASUS+MAXIMUS+VIII+RANGER&utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=ceneo_polecane

 

http://proline.pl/?p=ASUS+MAXIMUS+VIII+HERO&utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=ceneo

 

HERO to tylko dodatki, w testach niczym się nie wyróżnia. ;)

 

 

Ładnie ceny poleciały, ja płaciłem 763 zł z wysyłką, w tym samym czasie zawracali 130zł.

 

Nie zwróciłem uwagi maiłem na myśli M7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja podepnę się pod temat.Pod przyszłą rozbudowę wybrałem sobie msi m5 docelowo ma chodzić z 6700k.Tyle tylko że im więcej czytam tym mniej wiem i idzie zgłupieć , m5 niektórzy odradzają ze względu na brak LLC czy jakoś tak,co to jest ? i patrząc przyszłościowo to czy w wypadku OC ( a na pewno będzie do 4,5ghz) szukać z LLC ?.Druga sprawa mam obecnie asusa z77 i złego o tej płycie powiedzieć nie mogę i nie patrze w ciemno w m5 , asusa biorę pod uwagę tylko nie wiem jaki model :/, Hero czy pro gaming ?, a może inny producent.Moje priorytety to stabilna praca pod OC, przynajmniej jeden port M2,bezproblemowa współpraca z pamięciami i przede wszystkim trwałość.I ostatnie pytanie jak to jest z tymi pinami w socketach ? bo naczytałem się o powyginanych pinach w asrockach że człowiek boi się już sam złożyć kompa.Dziękuje za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej LLC, na obu sie podkręci tak samo. Patrz na resztę wyposażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja podepnę się pod temat.Pod przyszłą rozbudowę wybrałem sobie msi m5 docelowo ma chodzić z 6700k.Tyle tylko że im więcej czytam tym mniej wiem i idzie zgłupieć , m5 niektórzy odradzają ze względu na brak LLC czy jakoś tak,co to jest ? i patrząc przyszłościowo to czy w wypadku OC ( a na pewno będzie do 4,5ghz) szukać z LLC ?.Druga sprawa mam obecnie asusa z77 i złego o tej płycie powiedzieć nie mogę i nie patrze w ciemno w m5 , asusa biorę pod uwagę tylko nie wiem jaki model :/, Hero czy pro gaming ?, a może inny producent.Moje priorytety to stabilna praca pod OC, przynajmniej jeden port M2,bezproblemowa współpraca z pamięciami i przede wszystkim trwałość.I ostatnie pytanie jak to jest z tymi pinami w socketach ? bo naczytałem się o powyginanych pinach w asrockach że człowiek boi się już sam złożyć kompa.Dziękuje za podpowiedzi.

 

Piny same z siebie się nie wyginają, z fabryki też nie wychodzą pogięte, bo mają kontrole jakości. Często ludzie sami nieświadomie wyginają przy wyciąganiu z pudełka lub nieostrożnym montażu i potem zwalają na uszkodzenia fabryczne. A z tanimi Asusami uważaj, jest sporo tutaj tematów, że coś komuś nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację,poczekam chyba na jakąś promocje lub nowy cashback i wezmę Hero asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam płyta asus hero zamówiona będzie na jutro :D

Teraz mam pytanko jaka minimalna karta graficzna musiała by zagościć z 6600k i tą płytą by pograć w najnowsze tytuły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam płyta asus hero zamówiona będzie na jutro :D

Teraz mam pytanko jaka minimalna karta graficzna musiała by zagościć z 6600k i tą płytą by pograć w najnowsze tytuły?

Najlepiej GTX 970 ew.GTX 960. Miałem nie tak dawno 750 Ti StormX i też dawało rade pograć w Wieska 3 i inne wymagające tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej GTX 970 ew.GTX 960. Miałem nie tak dawno 750 Ti StormX i też dawało rade pograć w Wieska 3 i inne wymagające tytuły.

Przeglądając testy 970 za uwarzyłem że GeForce GTX 690 bije tą kartę a cena za używkę taka sama czy to lepsza alternatywa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...