Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sagan07

Zakup odnowionego Xbox One

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem odnowionego Xbox'a One. Cena jest bardzo atrakcyjna (850 zł). Czy zakup sprzętu odnowionego jest bezpieczny? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Czy ktoś ma taki sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz ogólnie o Xbox One czy on odnowionej?

 

Jeśli dadzą gwarancję, jeśli możliwy będzie zwrot 14dniowy i cena będzie nie więcej jak te 850pln to warto brać. Gry są zasadniczo tańsze jak na PS4, jest EA Acces, można kupowac gry u Ruskich, sporo gier z X360 tez działa, więc z golda dochodzi Ci 4 tytuły miesięcznie. Multiplatformy wyglądają i działają podobnie jak na PS4. Zresztą PS4 też kupisz za taką kasę bo ostatnio za 900pln szły odnawiane na Amazonie (ale te pierwsze głośniejsze wersje). PS4 tez ma swoje plusy jak większa dostępność używanych gier i większa popularność. Moim zdaniem co nie kupisz będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja jest 24 miesiące MS Polska. Niestety cena wzrosła do 899 zł. Padło na Xboxa ze względu na to, że znajomy ma i na forze. Ze względu na słabszą sytuację materialną w sierpniu wstrzymam się do września z zakupem (być może we wrześniu ceny Xbox One S spadną i za około 1200 zł da radę wyrwać Xone S).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja zakończona. Poza tym to był model odnowiony. Niestety teraz będzie taki problem że w wielu sklepach i u wielu sprzedawców na Allegro modele odnowione będą sprzedawane jako nowe. Najłatwiej będzie kupić w pełni nowego Xboxa One S, ale zobaczymy jak będzie z cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja zakończona. Poza tym to był model odnowiony. Niestety teraz będzie taki problem że w wielu sklepach i u wielu sprzedawców na Allegro modele odnowione będą sprzedawane jako nowe. Najłatwiej będzie kupić w pełni nowego Xboxa One S, ale zobaczymy jak będzie z cenami.

 

Xone tak jakoś szczególnie nie padają i starsze modele były gorsze tylko z powodu piano black ;) Jak na odnowioną konsole MS daje 2lata gwarancji to ja bym się nie bał kupować za 850pln. Nie za bardzo wiem czy jest sens wydać sporo więcej na Xone S jak za rok scorpio wchodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to Project Scorpio ma być tą samą platformą co Xbox One tylko, że z mocniejszym bebechami pozwalającymi na wyświetlanie natywnego 4k w grach. Nie ma być to nowa generacja (przynajmniej mam taką nadzieję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to Project Scorpio ma być tą samą platformą co Xbox One tylko, że z mocniejszym bebechami pozwalającymi na wyświetlanie natywnego 4k w grach. Nie ma być to nowa generacja (przynajmniej mam taką nadzieję).

 

Dlatego kupno teraz taniego Xone ma sens, zbierasz gry na koncie a potem bez pośpiechu można przejść na scorpio i zachowujesz dużą bibliotekę. Tak samo zresztą z PS4 i PS4NEO. Z tym że cena Scorpio nie jest znana a co do PS4NEO to już w miarę oficjalnie mówili że będzie podobna do obecnej ceny PS4. Co do Xone S on ma duży sens jak ktoś ma TV 4K bo pozwoli odtwarzać filmy blueray 4K. Najtańszy blueray 4k jest droższy niż Xone S :)

 

Edit: no i HDR jeśli ktoś ma TV z w miarę dobrą obsługą też jest bardzo fajny. Widziałem na żywo implementacje HDR na wysokim poziomie i robi to bardzo duże wrażenie. Nie wiem jak to się ma do tego co oferują TV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do HDR to standard uznaje chyba od 1000 nitów w górę, obecne wypaśne TV mają 500-700 nitów więc jest to raczej HDR ready (oczywiście będzie się to zmieniać w nowych modelach). 4k mnie nie interesuje, więc chyba najlepszą opcją będzie kupno zwykłego xone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Xone 1TB za 999 zł nową (nie odnowioną) w Auchan. Wydaje mi się, że to dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 850 jest odnowiona x1 500gb w ms storze. Trzeba w wyszukiwarce wpisać #mojax1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 850 jest odnowiona x1 500gb w ms storze. Trzeba w wyszukiwarce wpisać #mojax1.

 

Ja wybrałbym nowego za 999.

Co nowe to nowe a nie piąta woda po kisielu, zwłaszcze że różnica nie duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850 zł za odnowioną to też w miarę dobra oferta (zwłaszcza, że kupuje się bezpośrednio od producenta). Co do pojemności dysku to bardzo dobrze, że przypadkowo (nie planowałem wcześniej) kupiłem 1TB. Mój kolega ma bogatą bibliotekę gier w wersji cyfrowej i zalogował się na swoje konto i moją konsolę ustawił jako domową. Problem polega na tym, że gry ważą od 30GB w górę, więc 500GB można dość szybko zapchać. Można się ratować podpięciem dysku USB 3.0, jednak i tak uczulam osoby preferujące wersje cyfrowe (lub mające możliwość podpięcia konta kolegi z bogatą biblioteką gier), aby przemyślały sprawę czy 500GB to nie za mało.

 

Co do samej oferty w Auchan to jest możliwość wzięcia konsoli na raty (sam z niej skorzystałem). Koszt to 10x99 zł plus 24 zł opłaty rocznej za kartę (trzeba ją założyć, żeby móc wziąć raty). Ta karta to Skarbonka plus płatnicza. Jak ktoś nie chce z niej korzystać to trzeba pamiętać, żeby na 30 dni przed upływem roku od założenia złożyć w Auchan wypowiedzenie jej używania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850 zł za odnowioną to też w miarę dobra oferta (zwłaszcza, że kupuje się bezpośrednio od producenta). Co do pojemności dysku to bardzo dobrze, że przypadkowo (nie planowałem wcześniej) kupiłem 1TB. Mój kolega ma bogatą bibliotekę gier w wersji cyfrowej i zalogował się na swoje konto i moją konsolę ustawił jako domową. Problem polega na tym, że gry ważą od 30GB w górę, więc 500GB można dość szybko zapchać. Można się ratować podpięciem dysku USB 3.0, jednak i tak uczulam osoby preferujące wersje cyfrowe (lub mające możliwość podpięcia konta kolegi z bogatą biblioteką gier), aby przemyślały sprawę czy 500GB to nie za mało.

 

Co do samej oferty w Auchan to jest możliwość wzięcia konsoli na raty (sam z niej skorzystałem). Koszt to 10x99 zł plus 24 zł opłaty rocznej za kartę (trzeba ją założyć, żeby móc wziąć raty). Ta karta to Skarbonka plus płatnicza. Jak ktoś nie chce z niej korzystać to trzeba pamiętać, żeby na 30 dni przed upływem roku od założenia złożyć w Auchan wypowiedzenie jej używania.

 

Dobry deal. 1TB to nie tylko większa pojemność ale też ten dysk jest sporo szybszy (500GB to 5000rpm a 1T to już 7200rpm). Do tego masz matową obudową i pada z wejściem jack. Jack to taka sobie zaleta ale ogólnie ten pad ma kilka poprawek (i w paru aspektach jest istotnie słabszy to już bez znaczenia bo MS wyłączył to w nowym sofcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry deal. 1TB to nie tylko większa pojemność ale też ten dysk jest sporo szybszy (500GB to 5000rpm a 1T to już 7200rpm). Do tego masz matową obudową i pada z wejściem jack. Jack to taka sobie zaleta ale ogólnie ten pad ma kilka poprawek (i w paru aspektach jest istotnie słabszy to już bez znaczenia bo MS wyłączył to w nowym sofcie).

 

500GB jak i 1TB są dyskami 5400RPM. Nawet w wersji Elite masz SSHD 5400RPM + 8GB flash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole odnowione powinny być oznaczone specjalną taśmą na opakowaniu, oraz powinna być do nich załączona odpowiednia informacja. Niektóre konsole odnowione można poznać po śladach użytkowania na obudowie, ponieważ odnawianie dotyczy tylko elektroniki wewnątrz konsoli, a nie obudowy. Są objęte normalną gwarancją, a dołączone akcesoria mają zazwyczaj nowe.

 

Co do Scorpio, to nie będzie nowa generacja konsol, a jedynie konsola dająca większe możliwości graficzne i systemowe.

Jedyne czego się można obawiać to tego, że jak MS wyda ileś tam nowych wersji konsoli, to z czasem może być tak jak z lumiami, że starsze modele nie dostaną aktualizacji systemu, ale to raczej odległa przyszłość, co najmniej 3 lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...