Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Send1N

Restart bez bluescreena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak sprawdzić co jest przyczyną restartu podczas grania (nie zawsze występuje) czasami gram 6 godzin czasami po godzinie... w obecnej sytuacji podczas restartu nie występuje bluescreen dlatego nie wiem co go powoduje. Sprzęt to Phenom ii x4 965 3.9ghz, Asus R9 290 4GB, 8GB Corsair Vengeance 1600mhz do tego mam zasilacz Thermaltake SmartSe 630W czy ten zasilacz może nie dawać rady przy tym sprzęcie podczas grania ? wiem że ten procesor i karta sporo prądu pobierają. Panowie pomóżcie czego się chwycić temepratury są w normie proc max 55c karta max 80 przy 48% wentylatorów i karta i proc mają bardzo dobre chłodzenie obudowa także jest dobrze wentylowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że sekcja zasilania płyty głównej nie wyrabia do tego phenoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że sekcja zasilania płyty głównej nie wyrabia do tego phenoma

Płyta to Gigabyte GA970 UD3 rev 1.2 sekcja jest 8+2 z radiatorem + nawiew płyte i procek mam juz 4 lata a takie coś zauważyłem od niedawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dokładny pomiar napięć miernikiem w idle i podczas testu PowerSupply w OCCT. Zrobiłem pomiar na wtyczce 24pin od płyty i na zasilaniu karty graficznej okazuje sie że po roku ten zasilacz kiepsko sobie radzi napięcia w idle wynoszą:

12V - 12.05

5V - 5.03

3.3V - 3.33

Natomiast pod obciażeniem 12V skacze cały czas między 11.43 a 11.55 testowałem każde napięcie przez 10 minut patrząc w ekran miernika i minimalnie spadło do 11.41 czyli niby jest norma ale ledwo co

5V skakało między 4.91 - 4.93 minimalne 4.90

natomiast 3.33 spadło poniżej normy do 3.13

Na koniec zrobiłem pomiar na zasilaniu karty i już na samym starcie powersupply w occt było zaledwie 11.40 a po minucie już spadało poniżej 11.20 po 5 minutach zauważyłem spadki poniżej 11.10

Czy mój problem to wina zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 965 to C2 czy C3?

Ja mam C2 i więcej niż 3500MHz nie poleci.

Nawet na 3700MHz przechodzi wszystkie testy syntetyczne trwające godzinę, ale sporadycznie wywala nawet przy 3505MHz.

Spróbuj obniżyć taktowanie do 3400MHz na parę dni.

Jak nie wywali to masz winowajcę.

Może sekcja na płycie trochę się zużyła i już nie daje tak ładnie prądu jak kiedyś. Może to samo z zasilaczem.

Wydaje mi się, że na 3800 spokojnie pohulasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 965 to C2 czy C3?

Ja mam C2 i więcej niż 3500MHz nie poleci.

Nawet na 3700MHz przechodzi wszystkie testy syntetyczne trwające godzinę, ale sporadycznie wywala nawet przy 3505MHz.

Spróbuj obniżyć taktowanie do 3400MHz na parę dni.

Jak nie wywali to masz winowajcę.

Może sekcja na płycie trochę się zużyła i już nie daje tak ładnie prądu jak kiedyś. Może to samo z zasilaczem.

Wydaje mi się, że na 3800 spokojnie pohulasz.

C3 zmierzyłem napięcia miernikiem i okazuje się że nawet na wtyczce 24pin od płyty napięcie 12V pod obciążeniem powersupply potrafi spaść na granice normy do 11.40 , 3.33V spada poniżej normy do 3.13 a po zmierzeniu na zasilaniu karty graficznej 12V spada już po minucie do 11.20 ... po 5 minutach zauważyłem spadek poniżej 11.10 czyli wygląda na zasilacz nietrzymający napięć :( Co do proca mam go tak od 5 lat na 3.9ghz przy optymalnym napięciu 1.41v chodził tak 5 lat bez problemu i a te sporadyczne restarty powiedzmy 2 razy na dzień zauważyłem dopiero od jakiegoś miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dywagować, kołuj zasilacz na podmiankę i testuj.

Własnie nie mam znajomych z takimi komputerami każdy ma raczej normalną zasiłkę do zasilania kompa pod internet :P i musze kupić nową to że na zasilaniu karty w tym teście powersupply który kosmicznie obciąża kompa (w żadnej grze czy programie nie miałem aż takich skoków napięć ani temperatur na podzespołach jak na tym powersupply w OCCT) napięcie 12V spada poniżej 11.10 to to już znak że zasilacz się nie nadaje prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli miernik masz bez rms, to te pomiary można traktować, jako "ciekawostkę"... ale biorąc pod uwagę sam zasilacz, może on mieć problemy przy mocnych obciążeniach podczas grania (o syntetyku nie wspominając) - zbij wszelakie oc i wtedy jeszcze potestuj

 

ps. gdybyś chciał, mam na zbyciu enduro 550w - znacznie lepszy zasilacz (KLIK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli miernik masz bez rms, to te pomiary można traktować, jako "ciekawostkę"... ale biorąc pod uwagę sam zasilacz, może on mieć problemy przy mocnych obciążeniach podczas grania (o syntetyku nie wspominając) - zbij wszelakie oc i wtedy jeszcze potestuj

 

ps. gdybyś chciał, mam na zbyciu enduro 550w - znacznie lepszy zasilacz (KLIK)

W moim przypadku chyba 550W to było by na granicy mocy juz... cena fajna gdyby to byla wersja 650W to może bym się skusił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ile Twój obecny ma na 12V ;)

588W można liczyć że ten proc zabierze 130 + karta 300 + reszta i robi się na styku już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój zestaw potrzebuje jakieś 450w... tylko tu nie chodzi o moc, a o to, że Twój obecny zasilacz nie jest w stanie oddać tego, co ma na nalepce, bo jest kiepściutką konstrukcją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój zestaw potrzebuje jakieś 450w... tylko tu nie chodzi o moc, a o to, że Twój obecny zasilacz nie jest w stanie oddać tego, co ma na nalepce, bo jest kiepściutką konstrukcją

A co gdybym wsadził z powrotem tego fxa x8 którego mam w sygnaturze ? jak wtedy z mocą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wyliczenie dot. zestawu z sygnaturki - podkręcony fx ~200w przy jego obciążeniu, do tego karta w pełnym obciążeniu ~250w - podczas grania będziesz miał więc 400-450w... dla zasilaczy z dc-dc taki poziom obciążenia to żaden problem (a jak sam widzisz, przy grupowej regulacji (jak w smart se) zaczynają się resety)

 

ps. oczywiście, nie oznacza to, że każdy zasilacz z grupową regulacją napięć tak się zachowa - ale akurat smart to szmelc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasilacz daje coraz większe wahania prądu to tak jak wcześniej pisałem ograniczenie OC rozwiąże problem.

Zostaw napięcie, zmniejsz zegary o 100-200MHz i ciesz się identyczną wydajnością, bo różnicy nie zauważysz póki nie odpalisz benchmarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...