Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Generator BLCK mają też Gigabyte, wcale nie musze szukać Asrocka na siłę.

 

" Sprzętowy generator bclk nic ci prócz większego spectrum przetaktowania nie da.Do i7 6700 nie potrzebny. "

Właśnie wiem, że w jakiś przypadkach przestaje działać HT przy kręceniu BLCK. Czyli i7 staje się i5.

 

Moja niechęć do ogarnięcia tematu?? Od miesiąca staram się zgryźć ten temat i nic nigdzie nie mogę wyszperać rozsądnego.

 

Wiem że modyfikowane biosy są lipne, bo raz są a raz ich nie ma. Jedne wersje dają kręcić, drugie blokują kręcenie. Trzeci okazuje się miną i nie pozwala na powrót do starej wersji. Sprzętowy generator to gwarancja zmiany tego BLCK. Nie wyłącza instrukcji, nie oszukuje na siłę programowo proca który głupieje. Tyle udało mi się dowiedzieć:)

 

 

Generalnie wszędzie jest to samo. Albo recenzje płyt w zapowiedziach, że coś ma wyjść ale nie wyszlo. Albo że Fatality np jest niedostpępny w sprzedaży i lepiej kupić Z170. No na morlene np leży jak byk za te 450zeta:)

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-b150-gaming-k4-b150-dualddr4-2133-sata3-hdmi-dvi-atx-b150-gaming-k4-770212/

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170-a-pro-z170-dualddr4-2400-sata3-satae-dvi-d-sub-dp-usb-3-1-atx-z170-a-pro-780951/

 

Taki przykład, 10 faz zasilania i AC1150 w B150 VS 6 faz zasilania i AC887 w z170. Cenowe odpowiedniki to jak wersja gejmingowa i zwykły, brzydki śmietnik.

 

 

 

 

 

yampik:P chyba o tym piszesz:

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170-d3h-z170-dualddr4-2133-satae-hdmi-dvi-d-sub-type-c-atx-ga-z170-d3h-766004/

 

Ta jest calkiem calkiem, tam chyba widzę ten Clock Turbo na tej plycie po samym śdorku niemal. Czyli właśnie sprzętowy generator? To może być całkiem przyzwoity wybór.. faz zasilania jej brakuje do tego asrocka.. ale już jest dźwiękówka 1150 chociaż:)

 

 

Czym różnie się to podkręcanie ESa oraz i7-6700 ? Pytanie czy na tej płytce można też podkręcić 7 generację z zablokowanym mnożnikiem? Używając ten generator BLCK?

 

Nie interesują mnie biosy do kręcenia Non-K. Tylko podkręcanie procesorów z zablokowanym mnożnikiem. Dd celerona, przez ESy aż po i7-6700, a nawet i7-7700k kręcąc mu BLCK a nie mnożnik. Bo tak:) Czy ten generator łamie wszystko co intel daje?

 

Google już pytałem, i nie wie nic. Prócz tego że było w planach i intel zrobił kupę tak wielką, że smród rozniósł się po wszystkich producentach płyt głównych. Płyty ponoć nie trafiły na rynek i ma ich nie być, a jak widać są:)

 

Tylko nie chcę kupować w ciemno i testowac na sobie.

 

ESy idą tylko na płytach z zewnętrznym generatorem, zwykłe na praktycznie wszystkich Z170 z biosem non-K.

Procka non-k bez biosu non-k ponoć da się podkręcić tylko na asrockach z ich zewnętrznym generatorem.

 

 

 

do kręcenia procka bez K potrzebujesz specjalnego biosu z kolei kręcenie ES działa na każdym biosie ale lepsze rezultatu uzyskasz na płycie z zewnętrznym generatorem bclk, z170 D3H nada się idealnie w obu przypadkach, sekcja zasilania w zupełności wystarcza u mnie na i7 6700@4.6ghz działa bez zarzutu i bardzo stabilnie pod obciążeniem sekcja ledwie letnia

 

Proszę, nie wypowiadaj się jak nie masz pojęcia o czym piszesz. Wprowadzasz ludzi w błąd.

Nie pisz lepsze rezultaty na płycie z zewnętrznym generatorem - tylko jakiekolwiek rezultaty !!!

Na Gigabyte Z170 Gaming K3 - która jest fajną płytą nie szło ESa rzucić nawet na 102 BCLK.

 

Do kręcenia procków bez K może ale nie musi to owocować trochę wyższym wynikiem.

 

Oficjalne różnice to już znam od dawna. Ten ziomek nie rozprawia na temat BLCK ze sprzętowego generatora. A mnie właśnie to nurtuje. Czy coś się traci gdy używa się sprzętowy generator? Wiem, że Bios Mod Non-K traci blokuje sporo funkcji w procku. Czyli lipa a nie alternatywa dla Zetek.

 

No i ciągle nikt nie napisal, czy można sprzętowym BLCK ruszyć np i7-7700?

 

Nikt raczej nie próbował :)

zamiast 7700 lepiej kupic 6700 który jest bazowo wyżej taktowany i na 100% da się podkręcić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzętowe bclk jest tylko po to by ci nie staneło przy 102mhz ,135 i 145. 7700 nie da się podkręcać kutfa ! Na niczym na 95% bo nie interesują mnie takie zabawy skoro 100zł drożej masz proca wyżej taktowanego na stock i z odblokowanym mnożnikiem. Kup sobie 7600k lub 6700k jak nie masz qhqg na wyciągnięcie ręki ,a brak aktualniejszego biosu niż ten z grudnia 2015 toku z brakiem ,cstate, integry ,avx i pomiaru temperatur i już nie wiem czy możliwości półpasywa i pwm dzięki temu, cię nie interesuje ,a niestać cię na 7700k. Pokręć się za hyperbclkengine z ciekawości i koniec tematu.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wii nie stresuj się tak. Pytanie było czy da radę stuknac i7-7700 bez K jak ma się sprzetowe BLCK. W sumie to moża to sprawdzić nawet na i7-7700K połączonym z płytą z generatorem. Zamiast jechać mu mnożnik można sprawdzic BLCK. Oczywiście nie pytam tutaj o mod biosy, bo te nic nie dają przy 7 generacji. To już gdzieś tam ludki sprawdzaly. Nie kazda plyta z biosem non-k ma sprzetowy generator.

 

ES żeby podkręcić trzeba mieć ten generator to już wiem:)

 

Zwykłe procki bez K można kręcić tylko na Asrockach? Generator w Gigabyte nic nie daje aby je ruszyć?

 

No nie pytał bym o nic, ale ten temat jest tak zagmatwany, że nigdzie nie znajdzie się sensownej odpowiedzi.. jeszcze asrock wprowadził podkrecanie RAMu na non-Z chipach przez co google w ogole już głupieje:)

 

 

A na co mnie stać to już inna sprawa. Pójść do sklepu i kupić Z270 za kafla + i7-7700k to każdy głupi potrafi. Tutaj nie ma filozofii. Tylko, że w takim wypadku to sens istnienia forum już byłby pod znakiem zapytania. Prawdopodobnie jak dojdzie do zakupu to i tak wezne Z + K + Noctua. Ale ja chcę po prostu wiedzieć. Zrozumieć o co tutaj chodzi:) Lub ZEN :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszysz proców zablokowanych z turbo b clock gigabyte , extented cośtam cośtam asusa żadnych bez specjalnego biosu. Szyna jest w tym przypadku zablokowana we wszystkich nonk. Asrock to podobno przeskoczył ale ghs który u nas to testował miał problemy by coś ruszyć na h170hyper z kaby. Na skylake nie ma problemu podobno z tym ale nie wiem czy nie wiąże się to z tym wszystkim co z nonk. Z resztą te podkręcanie pamięci jakimś specjalnym profilem bez zabawy cl to jak dla mnie kpina w tych asrock.

 

 

Może w hyper jest inaczej

 

Generatora do es nie trzeba bo msi go chyba nie mają a już chyba i ghs podkręcał na nich. Niektóre płyty jak evga i gigabyte yampika nie dawały ruszyć bclk nawet na biosie nonk...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wii nie stresuj się tak. Pytanie było czy da radę stuknac i7-7700 bez K jak ma się sprzetowe BLCK. W sumie to moża to sprawdzić nawet na i7-7700K połączonym z płytą z generatorem. Zamiast jechać mu mnożnik można sprawdzic BLCK. Oczywiście nie pytam tutaj o mod biosy, bo te nic nie dają przy 7 generacji. To już gdzieś tam ludki sprawdzaly. Nie kazda plyta z biosem non-k ma sprzetowy generator.

 

ES żeby podkręcić trzeba mieć ten generator to już wiem:)

 

Zwykłe procki bez K można kręcić tylko na Asrockach? Generator w Gigabyte nic nie daje aby je ruszyć?

 

No nie pytał bym o nic, ale ten temat jest tak zagmatwany, że nigdzie nie znajdzie się sensownej odpowiedzi.. jeszcze asrock wprowadził podkrecanie RAMu na non-Z chipach przez co google w ogole już głupieje:)

 

 

A na co mnie stać to już inna sprawa. Pójść do sklepu i kupić Z270 za kafla + i7-7700k to każdy głupi potrafi. Tutaj nie ma filozofii. Tylko, że w takim wypadku to sens istnienia forum już byłby pod znakiem zapytania. Prawdopodobnie jak dojdzie do zakupu to i tak wezne Z + K + Noctua. Ale ja chcę po prostu wiedzieć. Zrozumieć o co tutaj chodzi:) Lub ZEN :)

 

1. czekaj na zena ;)

2. procki bez K można kręcić na biosie non-k na prawie każdej z170. napisz do Yedi bo on miał kilka giga i procki non- k czy zawsze musiał mieć bios non-k czy przy turbo b-clock szło na normalnym biosie

 

Nie ruszysz proców zablokowanych z turbo b clock gigabyte , extented cośtam cośtam asusa żadnych bez specjalnego biosu. Szyna jest w tym przypadku zablokowana we wszystkich nonk. Asrock to podobno przeskoczył ale ghs który u nas to testował miał problemy by coś ruszyć na h170hyper z kaby. Na skylake nie ma problemu podobno z tym ale nie wiem czy nie wiąże się to z tym wszystkim co z nonk. Z resztą te podkręcanie pamięci jakimś specjalnym profilem bez zabawy cl to jak dla mnie kpina w tych asrock.

 

 

Może w hyper jest inaczej

 

Generatora do es nie trzeba bo msi go chyba nie mają a już chyba i ghs podkręcał na nich. Niektóre płyty jak evga i gigabyte yampika nie dawały ruszyć bclk nawet na biosie nonk...

 

tu coś w sensie j/w :D

pytanko tylko - czyli na tych "specjalnych" asrockach w końcu idzie kręcić procka bez K bez biosu non-k :)? czyli zostaje avx itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualność biosu jest średnio ważna. Mi bez różnicy jeśli zestaw złożyłem i działa. Rzadko coś zewnętrznego się dokłada wymienia pamięci i dyski m2. Bardziej bolał by mnie ten brak avx bo już jeden nie wiem jak ogarnięty wspominał że nowa forza horizon podobno coś z tego kożysta.Jeden tutaj na forum miał taką przygodę z gta v i offsetem avx który mu zbijał takty. Nie wiem co to tam robi i czy nie jest to błąd. Oculus rift ma już za duże wymagania od 6core 980x znajomego pwenie w tym względzie(komunikat-ten proc nie spełnia wymagań). Ale to sprawa jeszcze do wybadania bo pewnie walneli tylko na minimum jakieś obostrzenia. Napewno coś się traci przy kodowaniu/dekodowaniu. Pwm wentyli miło mieć ale sprawdzić jeszcze trzeba jak u innych producentów można to ustawić. Głupio teraz mieć półpasywny zasilacz i grafę razem z dyskiem ssd i słuchać ustawionego na stałe i czuja klocka na cpu. Są oczywiście ci którym nie będzie to robiło różnicy ,czy nie będzie na full działał lub mają wodę...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś ma zamiar podkręcać na asrocku h170 hyper to uprzedzam że się nie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego czy tylko kaby i tych es? Skylake nonk powinno chodzić jak cię wcześnjej dobrze zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko es'ów nie da się podkręcać. reszta śmiga elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym kaby? Testowałeś na czym?

 

Z resztą to nie ja pytam a kolega ze strony wcześniej.

Ale pewnie on już myśli o zenie... Coś czuje że dopiero na niego się z esa przesiąde :Up_to_s:

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WII Twoja przesiadka trwa już ponad pół roku :D, prawda jest taka, że ten es spokojnie wystarcza, a dla fun-u wydawanie klocka to żadna rozrywka w tym przypadku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie black screen na msi z270 pro gaming carbon :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko es'ów nie da się podkręcać. reszta śmiga elegancko

 

kaby się kręci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WII Twoja przesiadka trwa już ponad pół roku :D, prawda jest taka, że ten es spokojnie wystarcza, a dla fun-u wydawanie klocka to żadna rozrywka w tym przypadku :)

Never ending story bro, never ending story :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tego :E ale z270 go kiepsko znosi :lol2: Jeśli ktoś chętny to mogę pomyśleć. A dla was przestroga by nie przeginać z update biosu. Nie warto ;)

 

Chyba że ma się asusa rog lub flasher.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjarałeś się RyZem :)?

 

17xx mnie nie rusz :D

 

ale 16xx 6/12 to może być ciekawa opcja :D

 

na ile poszedł Ci ten ES? kręci się w ogóle?

ile za niego chcesz - wal PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podjarałem. Wiedziałem na co może sobie amd pozwolić :cool: nie jest to lepsza okazja aż tak bardzo do samych gier(r7) bo zanim zaczną z tego pewnie korzystać to intel jak i amd tak podskoczy , nie tylko z wydajnością ale innymi duperelami i instrukcjami że pewnie jeszcze 3 razy zmienię platformę. Niższe już pewnie nie będą tak bardzo opłacalne i pewnie oc na poziomie tych es czyli 4-4.2. Zresztą wszystko się okaże. Es jak byś nie zrozumiał nie chodzi mi na tej płytce msi. Mam nadzieje że hubertus nie wysłał mi uszkodzonej albo mikrokod się nie zaktualizował w niej. Jak narazie staram się tej płytki pozbyć ale jeśli ktoś chętny to niech wali na priv ofertę. Nawet odpowiedzialność wezmę jeśli nie ruszy. Trochę szkoda...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen trochę rozczarował co :cool: have no fear wii with another es qhqg is here. Chętni na es za 620 przesyłką na pw. Gwarancja miesiąc i płyta potrzebna z biosem wydanym przed listopadem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chłopaki mam pytanie dzięki zadymie na allegro i olx przez AMD RYZEN - taki tam hypetrain który sie wykoleił kupilem tanio i7 6700k , można tak robic że do czasu kiedy nie kupie sobie normalnej płyty na wypłatkę marcową pod Z170 zeby go mnoznikiem pogonić to na tym B150 HYPER mozna taki procek gonic przez BCLK ? :D robił tak ktos kiedys ? :D

 

Nie chcę wprowadzać w błąd... ale do kręcenia procków bez K raczej nie potrzeba płyty z zewnętrznym generatorem bclk. Kręcenie jest możliwe na płytach z z170 z biosem non-k. Odbiera parę instrukcji typu avx.

 

Ponoć da się to też zrobić na płytach B150 asrocka z ich odmianą zewnętrznego generatora bclk - tylko po co? skoro taka płyta kosztuje 50 zł mniej od z170... a łatwiej będzie sprzedać najnędzniejsze z170 niż najbardziej wypasione b150.

 

D3h nadaje się nie tylko do non-k ale i do ES - bo to nie jest to samo :) Nowa kosztuje delikatnie ponad 500 zł.

 

Tutaj sie mylisz płytka nowa 420 zł B150 HYPER kosztuje tyle bo po prostu nie ma na nie chętnych i jest ich badzo mało , jak ktos nie ma kasy to moze brać :D uwierz mi ze jak probowlaem ostatnio sprzedac tego HYPERA to mialem sporo chętnych za 400 zl , a za 450 kupisz co Asrock Z170 PRO 4S ze smieszna sekcja zasilania :P

 

Tak szukałeś różnic a wystarczyło wpisać:

Z170 vs h110 vs b150

 

Seria hyper podobno pozwala na kręcenie wszystkich skylaków(nie kaby podobno jak na razie) po bclk i czy traci się avx tempy, jak trzymają napięcia , jak są wyposażone i czy da się już i kaby kręcić to czekaj lub pytaj się osób które na tym siedzą. Wykaz płyt z tym hyper bclk engine mam też ci znaleźć? Na twoim miejscu jak składasz silnie budżetowy zestaw brałbym pentiuma ala i3

Jak chcesz kombinować i mieć jak najniższą stratę wartości to trzeba się zaznajomić ze sprzętem i trendami rynkowymi lub iść w takie rozwiązania jak ten pentium.

Będzie potrzebna chyba do niego płyta na hipsecie 2xx lub ewentualnie szukałbym z170 używki z kolesiem który potrafi zupdatować bios. Ten proc jest już na teraz i tak takim średnim rozwiązaniem. Procesory z k można kręcić na wszystkich chpsetach Zxxx po bclk. Hyper na b150 h170 i h110 pozwala też ale znajdź sobie taką płytę na polskim rynku i przy dosprzedaży wciskaj kity że unikaty, a jest to to samo tylko trochę gorszę przekombinowane Zxx które i tak poleciały lub polecą z ceną..

 

Co do tego pentiuma to jest to takie coś na przeczekanie aż ludzie zaczną się lepszych pozbywać. Wskoczysz wtedy może nawet na procesor k ale pewnie i tak będzie ci chodziło po głowie by i na nową podstawkę wskoczyć. Jak nie władujesz tam 1070 do 1080p(rozdzielczość) i więcej, to ujdzie do 60fps jak na razie. Jaki masz monitor pod to? 60hz? Jak kupujesz na przyszłość to i trzeba się z wydatkiem pogodzić i stratą wartości. Podkręcanie nie jest darmowe i trzeba dołożyć do chłodzenia nie tylko cpu, do odpowiedniej płyty, znośnego zasilacza i ramu jeśli i nim masz się bawić.

Teraz jest kiepski czas na składanie komputera i czekałbym na to co pokaże amd ze swoim ryzenem.

 

Dla wiadomosci AsRock B150 Gaming K4 HYPER po OC procka i5 6600 na 4400 mhz BCLK 133.4 przy napięciu 1.385 , 4300 dzialalo mi na 1.340 , dalem na chwile 1.42 XD ale 4500 nie chcialo wstac w ogole no i RAM na 2666 mhz cl14 bez zadnych problemów wszystko stabilnie i nie trace zadnych instrukcji ,temp najwieksza mialem 73 stopnie na rdzeniu ( chlodzenie procka zimne ) minus taki ze tych procków ES nie uruchomisz na tej plycie w ogole , ale RAM i OC normalnych proców jest banalne.

 

Pytanie brzmi jakie BCLK mozna ustawic na mojej plycie np przy i5 6400 ktory ma mnoznik bazowy 27 nie mam pojecia :)

Edytowane przez schorel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

(...)

Dla wiadomosci AsRock B150 Gaming K4 HYPER po OC procka i5 6600 na 4400 mhz BCLK 133.4 przy napięciu 1.385 , 4300 dzialalo mi na 1.340 , dalem na chwile 1.42 XD ale 4500 nie chcialo wstac w ogole no i RAM na 2666 mhz cl14 bez zadnych problemów wszystko stabilnie i nie trace zadnych instrukcji ,temp najwieksza mialem 73 stopnie na rdzeniu ( chlodzenie procka zimne ) minus taki ze tych procków ES nie uruchomisz na tej plycie w ogole , ale RAM i OC normalnych proców jest banalne.

 

Pytanie brzmi jakie BCLK mozna ustawic na mojej plycie np przy i5 6400 ktory ma mnoznik bazowy 27 nie mam pojecia :)

 

Nie ma się czym chwalić bo tyle to na biosach non-k prawie na każdej płycie Z170 lecisz jak procek pozwoli (IMHO akurat Ci się trafił mocno średni egzemplarz). Sprzętowy BCLK pokazuje pazur jak przekraczasz BCLK okolice 150MHz, wtedy płyty bez sprzętowego BCLK klękają. Te płyty Hyper Asroka to nic specjalnego a wręcz są drogie w stosunku do możliwości. No i zupełnie nie nadają się do ESów, Kaby też na tym nie podkręcisz (ghs to sprawdzał). Dużo lepiej dołożyć trochę do Gigusia GA-Z170-D3H.

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

440zl to dobra cena jak ma być po taniości:)

http://allegro.pl/plyta-glowna-asrock-b150-fatal1ty-gaming-k4-hyper-i6683899965.html

 

Aczkolwiek guguś D3H jest lepszym, sprawdzonym zakupem z opcją przejścia na 7600k 7700k :) Asrock na B150 ma sens tylko w 6 generacji. Przy 7 nic nie da niestety i to jest jego problem:)

 

 

No i giguś wymaga niewielkiej doplaty, bo mozna z odbiorem osobistym dostac go w komputroniku za 534zl:) Można do tego skożystać chyba z rabatu 20zl za dołączenie do VIP klubu?

 

 

5. Przystępując do Programu Uczestnik uzyskuje następujące benefity:

1) Kupon rabatowy o wartości 20,00 PLN na zakupy w salonach sprzedaży Komputronik oraz na

www.komputronik.pl

a) Uczestnik może uzyskać prawo do kuponu rabatowego tylko raz,

b) Kupon wydawany jest przy pierwszym zakupie dokonanym na sumę co najmniej

500,00 PLN,

c) Kupon można zrealizować jednokrotnie,

d) Kupon może być przekazany osobie trzeciej, która nie przystąpiła do programu

Klient VIP,

e) Kupon jest ważny przez 6 m-cy od dnia jego przyznania,

f) Kupony nie mogą być wymieniane na gotówkę, ani nie podlegają dalszej

odsprzedaży

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla wiadomosci AsRock B150 Gaming K4 HYPER po OC procka i5 6600 na 4400 mhz BCLK 133.4 przy napięciu 1.385 , 4300 dzialalo mi na 1.340 , dalem na chwile 1.42 XD ale 4500 nie chcialo wstac w ogole no i RAM na 2666 mhz cl14 bez zadnych problemów wszystko stabilnie i nie trace zadnych instrukcji ,temp najwieksza mialem 73 stopnie na rdzeniu ( chlodzenie procka zimne ) minus taki ze tych procków ES nie uruchomisz na tej plycie w ogole , ale RAM i OC normalnych proców jest banalne.

 

Pytanie brzmi jakie BCLK mozna ustawic na mojej plycie np przy i5 6400 ktory ma mnoznik bazowy 27 nie mam pojecia :)

 

A możesz ręcznie ograniczyć mnożnik procesora? Tak żeby puścić go na tych samych taktach ale na BLCK 166MHz np ? Mógłbyś wtedy mocniej podkrecić ram? Dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A możesz ręcznie ograniczyć mnożnik procesora? Tak żeby puścić go na tych samych taktach ale na BLCK 166MHz np ? Mógłbyś wtedy mocniej podkrecić ram? Dobrze myślę?

 

Że niby wysokie BCLK pozwala na lepsze OC pamięci? Nie wydaje mi się ;) Raczej chodziło o to, że jak na B150 to Asrock Hyper pozwala na wiele w temacie OC pamięci. Podkreślam, jak na B150. Ogólnie jak komuś zależy na wybitnie szybkich pamięciach to akurat Asrock uchodzi za bardzo kapryśna platformę nawet na Z170...

 

Edit: przypomnę tylko ten test jak jeszcze PCLAB miał prawdziwego laba KLIK. Zwróćcie uwagę że GA-Z170-D3H pozwala na OC blisko max testowego proca a Asrocki pracują z obniżonym zegarem pamięci (ta kapryśność o której mówiłem się pokazała).

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam wyglada bios, czy ręcznie ustawia się dzielniki pamięci czy są na sztywno i ram rosnie z podbijanym BLCK czy to leci zupełnie osobno?:)

 

To kolejny powód, dla którego warto dorzucić te pare dyszek i mieć swobodny dostęp do wszystkich opcji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...