Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

a wkładając tego esa do np h110 można bios wgrać pod kaby ?, bo jednak sam proc nie działa wtedy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my mamy giga z170 która po update biosu na F20 nie rusza z Esem :/

 

na celku śmiga a przy Esie nie wstaje (ES100% sprawny) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tego :E ale z270 go kiepsko znosi :lol2: Jeśli ktoś chętny to mogę pomyśleć. A dla was przestroga by nie przeginać z update biosu. Nie warto ;)

 

Chyba że ma się asusa rog lub flasher.

Programator lub kombinowanie z tym co ta płyta ma w opcjach. Dual bios? Po sieci da się flashować?

A postcode jest 18 a nie 14 przed momentem sprawdzone :E

co najszybciej wywalało wam te es?

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent przeżył :) Downgrade ..

post-247348-14907315773831_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholercia temat umiera śmiercią naturalną i mój jest ostatni post w którym chce go opchnąć :E

jako jeden z pierwszych go tutaj miałem i jako jeden z pierwszych pochwale się skalpem :)

 

Ruch w temacie spadł gdy sprzedałem swojego cepa.

 

 

310 postów w tym temacie natłukłem :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

it's alive !!! :D

 

cieszę się :)

 

Się głupio nie ciesz .... Na tej płycie es nie chce lecieć więcej niż 139 na FSB - nieważne co ustawię ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memki nie mają nic do tego. Jeśli ruszają i problem jest z wbiciem bclk ponad jakiś poziom to raczej wina płyty. Moja ma wsparcie w bios dla memek 4000+ dopiero od najnowszego. Jak do 1902 to tylko 3733 a u mnie skok z 3550 do 3780 albo coś. Zaraz zejdę z mnożnika na 23 i spróbuję bclk dokręcić. Potem zostaje tylko zabawa napięciami i na koniec timingami ale to żmudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko do tego potrzebny jest drugi procesor bo tu po update do zbyt nowego biosu nawet ci nie zapostuje(chodzi o temat tych es). Nie mniej temat napewno komuś się przyda. Do takich wynalazków polecam jednak płytę z dualbios lub flasherem jeśli ktoś się boi zabawy programatorem. Czekamy na poradnik pentiuma :E

Jeśli ktoś chce wiedzieć który jest ostatni bios to mogę na asus sprawdzić. Napewno 1902 działa.

Sprawdzałem jeszcze chyba 2202 i też działał mimo że w changelogu pisało o update mikrokodu.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na M8H 2202 działał potwierdzam. Ale na tej płytce​ i tak jest flashback

Edytowane przez TheTymol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na biedniejszych go nie uświadczysz a w reszcie chyba te same biosy... W każdym razie dopiero w grudniu przed premierą kaby już skończyło się wsparcie dla tych es... rok aktualniejsze biosy od nonk i już pewnie ostatnie na z170 nie mniej szkoda że dopiero teraz odblokowali pamiątki na 4200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w giga działało na wszystkim do kaby.

 

mojej na kaby bios nie testowałem.

 

na d3h nie działa na biosie pod kaby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie krótko i na temat powiedzieć czy ten procesor jest warty świeczki?(wydajność na poziomie 6700-6700k) i co trzeba zrobić aby go w ogóle użytkować. Przeczytałem 10 stron od deski do deski i nie znalazłem niczego konkretnego :D dlatego z góry dziękuje za streszczenie tematu, bo jestem tym prockiem zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś pierwszy post?

Tam jest mniej więcej coś takiego.

 

Ogółem bierze się Gigabyte Z170-D3H najtaniej i sensownie + i7 6400T L501 z Aliexpress i kręci (lecą bodaj na 3,5- ew. 4GHz). Szczegóły co do OC gdzieś są w temacie. Pozostaje chyba jeszcze też kwestia wyboru pamięci.

Standardowe takty to 2,2.

Wyniki wydajności przed i po OC gdzieś są.

Nie aktualizować BIOS-u, ma być specjalny do tego, bodaj non-k się nazywa. Bo najnowsze wyłączają ESy.

 

Inna sprawa, że cena obecna jest coraz mniej opłacalna, i czasem przebąkiwali o używanej i7, ale i tak raczej wychodzi drożej.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś pierwszy post?

Tam jest mniej więcej coś takiego.

 

Ogółem bierze się Gigabyte Z170-D3H najtaniej i sensownie + i7 6400T L501 z Aliexpress i kręci (lecą bodaj na 3,5- ew. 4GHz). Szczegóły co do OC gdzieś są w temacie. Pozostaje chyba jeszcze też kwestia wyboru pamięci.

Standardowe takty to 2,2.

Wyniki wydajności przed i po OC gdzieś są.

Nie aktualizować BIOS-u, ma być specjalny do tego, bodaj non-k się nazywa. Bo najnowsze wyłączają ESy.

 

Inna sprawa, że cena obecna jest coraz mniej opłacalna, i czasem przebąkiwali o używanej i7, ale i tak raczej wychodzi drożej.

 

 

przeczytaj jeszcze raz temt;)

 

 

ES sky kręcimy na ZWYKŁYCH biosach, na płytach z170 z zewnętrznym generatorem bclk

biosu nie updatować do kaby bo może w ogóle Es nie działać.

co do płyta ja chwalę sobie mojego z170x gaming 3 (nie mylić z 170 gaming k3 na której Esa się nie podkręci)

cena 600 zł za cpu i ok 500 za mobo to wg. mnie nadal dobry deal.

Esa w pl ma na sprzedanie Wii. (nie trzeba czekać i kupuje się sprawdzoną sztukę)

standard to 2.2Ghz a procki pracują w zależności od sztuki i płyty pomiędzy jakieś 3.4 a 4.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zweryfikowanie informacji.

 

Jeszcze dla potomnych z aukcji Wii może się przydać kilka ustępów:

 

"przetaktowany do 4.0 1.28v(1.3v +llc level5) w pełni stabilnie."

 

"na z270 msi (...) jednak nie ruszał."

 

"Procesor jest sprawny i kręcony używając szyny bclk tylko do 4ghz przy 1.35 max"

 

"Trzeba tylko eist(speedstep) wyłączyć który to nie daje dużej oszczędności prądu przy sztywnym napięciu. Igpu odczyt temperatur i avx działa w przeciwieństwie do kręcenia na biosach nonk normalnych procesorów."

 

I jego sztukę można polecić ze względu na skalp.

 

To może ostatecznie do streszczenia jeszcze coś o pamięciach by się przydało i kwestiach wsparcia niektórych pamięci, czy jego braku, w tych starszych biosach.

 

Ahh... to chyba na Z170 Pro 4s był specjalny bios wymagany na ESy, ale ta płyta jest zbyt kapryśna.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już w wątku było poruszone i nic nowego te odniesienia nie wniosły.

Kręci się na normalnych biosach jak procesory nonk przez podnoszenie bclk. Tutaj poradnik do asusa:

Tylko zostawia się cstate i można ustawić mnożnik na x24 gdy celuje się w 4ghz stałe na wszystkich rdzeniach. Powyżej procesory qhqg już idą z trudem i raczej nie ma sensu ich mordować wyższym napięciem. Jak pisane avx ,integra(trzeba znaleźć stery) i odczyt temperatur działa(więc można sobie ustawić wentyle na chłodzeniu) Po podkręceniu bclk tylko do 160 ma się stock takty i7 6700-bez k czyli 3.8 i 4ghz na 1 wątku. Jest to ta sama architektura co kabylake tylko potrzebuje więcej napięcia do taktów ale są za to dużo chłodniejsze. Kaby zrobi 700-800 i bez skalpu będą już temperatury w takim ustawieniu go w prime ograniczały. Nie mniej jest to 20%. Qh8f kręcą się gorzej ale ceny po sto ileś $ i kilka osób tutaj je miało i działały znośnie ale mimo wszystko nie polecam wersji starszej niż Q0

Na msi działało to tutaj tak sobie bo bclk było ograniczone do 130-150 a i nie wiem co za sztuka była sprawdzana. Biostar podobno działa i supermicro też.

http://www.overclock.net/t/1599531/skylake-non-k-overclock-on-es

Tu temat na overclock.

Na nonk normalne 4c/4w 6400,6500,600 i5,4c8t 6700 i7 i i3 da się też podkręcić dzięki nonk i przy tych samych napięciach w części procesorów powinno dać to kilka mhz więcej(lepsze sztuki) ale avx uszkodzony a ja na obecnej do rogbench linx 0.7 i occt jestem w stanie zejść do 1.280(1.264v z llc5). Cały czas updatuje posta.

https://forums.overclockers.ru/viewtopic.php?p=14299323

 

https://www.overclockers.ru/lab/80598/razgonyaem-inzhenernye-obrazcy-processorov-intel-skylake-ili-privet-iz-kitaya.html

Tutaj test ,trochę ciekawej analizy i na 3 stronie porównanie do 4770k @4.5.

 

Coś ala historia pentiuma z qh8f

 

"Gigabyte Z170-hd3 ddr3 + QH8F , with HT overclocking buggy without HT takes 4GHz at 1.42"

 

Trzeba było się ruskiego w szkole jednak uczyć... :E

Modyfikowane biosy w tym pod A0

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&nv=1&rurl=translate.google.pl&sl=auto&sp=nmt4&tl=pl&u=https://forums.overclockers.ru/viewtopic.php%3Fp%3D14378504&usg=ALkJrhjUZxaUgHgDi2qtK2oZIBY3Cn-r4w#p14378504

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój qh8g przyszedł po 20 dniach(od dokonania przelewu, bo od wysyłki 18). Friend z Chin wysłał posztą szwedzką i paczka nie wylądowała na cle(bo traktowana jako unijna). Za testy zabiorę się dopiero po świętach, bo nie mam teraz na to czasu. Poza tym płyta główna dopiero w drodze. Ogólnie, to na razie koszty poniesione to: 376zł za procesor(wtedy był wysoki kurs) i 11 dolarów cashbacku(który mam już naliczony, ale wypłata podobno dopiero po 60 dniach :(). Bios odpowiedni już mam. Zobaczymy, jak to będzie działać ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

która płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś u nas kręcił ESa na jakieś płycie MSI ? Zwłaszcza na MSI Z70i (ITX) ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś u nas kręcił ESa na jakieś płycie MSI ? Zwłaszcza na MSI Z70i (ITX) ? ?

 

GHS miał chyba Tomahawka, ogólnie na MSI te proce chodzą ale bardzo nisko się kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy są, ale nie spotkalem się z żadnymi testami stricte w grach, a to by mnie interesowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodaj w grach chyba właśnie były.

Na jakiejś ruskiej stronie u góry ładnych parę stron wyżej.

@2.2. W grach ze słabą wielowątkowością, wydajność i3-6100, z lepszą optymalizacją ok. i6-6400

 

A po OC porównywalnie zegar w zegar do zwykłych i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...