Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrzcie na tą aukcje:

link tutaj

W opisie jest że proces to 32nm, myślicie że to błąd, czy rzeczywiście wczesne wersje inżynieryjne mogły być produkowane w innym procesie. To wgl możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie... chyba pierwszy raz u chińczyka jesteś że bierzesz takie rzeczy w opisie na poważnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie: pulpit ;p Może masz rację, to prawdopodobnie na dniach zamawiam właśnie z tej aukcji, chyba że ktoś coś ciekawego jeszcze wniesie do tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zwariował.

Dla tego proca 4ghz to szczyt co i tak nie jest źle bo to i tak lepiej niż max takty z bostem 6700 bez k na jednym rdzeniu. Gry na takim procu będą chodziły tak długo pewnie jak na ww procu. Kupując retail'a z k dużo więcej nie osiągniesz jak to mój screen przedstawia ale może trafiła mi się padaka i intel chciałby mi ją wymienić. Chodzi na gskill 3200cl12 u mnie podkręconych do ponad 3300 więc jeśli chodzi o ram to nie jest tak źle. Do zastosowań profesjonalnych nikt go nie będzie brał i podkręcał za to do gier styknie.

I to nie prawie i7 tylko pełnoprawny 4c8t. Widać ktoś boi się o spadające zainteresowanie w sklepach.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie: pulpit ;p Może masz rację, to prawdopodobnie na dniach zamawiam właśnie z tej aukcji, chyba że ktoś coś ciekawego jeszcze wniesie do tematu :)

Bardzo wczesna wersja co widać po batch. Chyba pierwsze próbki jeszcze z 2014. Ihs inny niż w retailu....rezystory też mają inną liczbę i rozłożenie :hmm:

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wczesna wersja co widać po batch. Chyba pierwsze próbki jeszcze z 2014. Ihs inny niż w retailu....rezystory też mają inną liczbę i rozłożenie :hmm:

Rezystory mają chyba tak samo z tego co widzę :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można brać. Ale jak z tym będzie nikt ci odpowiedzialności nie weźmie :E

Edit.

Ja na hero nie mam problemów.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na tą aukcje:

link tutaj

W opisie jest że proces to 32nm, myślicie że to błąd, czy rzeczywiście wczesne wersje inżynieryjne mogły być produkowane w innym procesie. To wgl możliwe?

 

błąd, w cpu-z masz 14nm

 

imho śmiało można brać,

 

aukcja już ma 3 pozytywne opinie ludzi którzy kupili w lipcu, sprzedający 6000 komentarzy czyli pewnie 2x tyle transakcji, zapakowanie lepsze niż u czińczyka z aukcji na stronie 1, 80pln mniej niż qhqg, jedyne ryzyko to nie wiadomo czy obsługuje ddr3

 

jak widać po kupujących to ostatnio kupują tylko Polacy, Rosjanie i Ukraińcy. widać gdzie się nie przelewa :)

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam, ja mam DDR4 więc easy. Kurde mam dylemat, czy lepiej tego z linku (QH8F) czy tego sprawdzonego przez @wii oraz takiego ruska na YT, konkretnie (QHQG). Chętnie bym i dzisiaj zamówił ale nie chcę źle, ja wiem że wy też nie znacie odpowiedzi na moje pytanie, ale cóż począć ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem to dodatkowo potrzeba jest płyta na z170, żeby podkręcić do tych 4.0 Ghz? A podkręcanie polega na tym samym co podkręcenie procesorów wersji bez k (czyli wgranie odpowiedniego biosa, takie przechytrzenie intela :E ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem to dodatkowo potrzeba jest płyta na z170, żeby podkręcić do tych 4.0 Ghz? A podkręcanie polega na tym samym co podkręcenie procesorów wersji bez k (czyli wgranie odpowiedniego biosa, takie przechytrzenie intela :E ) ?

 

qhqg podkręcasz na normalnym bios płyty z170

 

qh8f, jako wcześniejsza rewizja, na 99% też

 

są jeszcze qhqf ale po 170$ więc takiego to nie ma sensu brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć wątpliwości co do waszego pomysłu z tym es-em.

Zwykły 6700 widzę że pojawia się co tydzień/dwa w cenie ok 850-900zł i niżej. Do tego potrzeba płyty za 200 zł i mamy w turbo 4ghz bez oc.

Koszt 1050zł.

Wy chcecie kupować niepewny procesor za ok 650zł z vatem, dorzucą cło 100zł za każde 500zł wartości, robi się 750zł, ale żeby coś w ogóle z niego było trzeba go ocnąć do tych 3,6-4ghz na płycie za minimum 400zł.

 

Koszty te same, ryzyko kupna z chin bubla duże, więc :question:

Edytowane przez gofer87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły 6700 widzę że pojawia się co tydzień/dwa w cenie ok 850-900zł i niżej.

 

zależy jak podchodzisz do życia :) ja już jestem w wieku w którym zrozumiałem że najcenniejsze co mam to czas :)

 

teraz 6700 pojawia się co tydzień czy dwa, czyli 7-14 dni czatowania, na ile wyceniasz dzień czatowania na allegro? 100PLN? 200PLN? niech będzie 100PLN, czatujesz tydzień i już masz plus 700PLN do ceny procesora. a gwarancji też nie masz że coś wyczatujesz

 

edit:

 

ale zaraz, zaraz! mówisz o 3 procesorach w ciągu ostatnich 3 miesięcy które się spzredały poniżej 1000?

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=i7-6700&search_scope=closed&bmatch=lm_v4_hou_sqm_sw-ele-1-1-0812

 

to wyjątki potwierdzające regułę że cena za używany i7-6700 zaczyna się od 1200PLN

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle za te 700 to jakieś ziomki, co jak pytasz o odbiór osobisty to się zrywa kontakt. A jak ktoś kupi, to za pare dni konto się magicznie usuwa. Już takich pare było...

 

Tak wgl to właśnie kupiłem :D To teraz se poczekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak podchodzisz do życia :) ja już jestem w wieku w którym zrozumiałem że najcenniejsze co mam to czas :)

 

teraz 6700 pojawia się co tydzień czy dwa, czyli 7-14 dni czatowania, na ile wyceniasz dzień czatowania na allegro? 100PLN? 200PLN? niech będzie 100PLN, czatujesz tydzień i już masz plus 700PLN do ceny procesora. a gwarancji też nie masz że coś wyczatujesz

 

 

Chyba nie słyszałeś o takim czymś jak allegro i rss i powiadamiania sms-em/mailem o pojawiającej się ofercie według sprecyzowanych właściwości przedmiotu?

Szybkość powiadasz? No to czekaj 30 dni na paczkę z chin, chyba że dopłacisz 50$ do kuriera, wtedy 14 :lol2:

Edytowane przez gofer87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak podchodzisz do życia :) ja już jestem w wieku w którym zrozumiałem że najcenniejsze co mam to czas :)

 

teraz 6700 pojawia się co tydzień czy dwa, czyli 7-14 dni czatowania, na ile wyceniasz dzień czatowania na allegro? 100PLN? 200PLN? niech będzie 100PLN, czatujesz tydzień i już masz plus 700PLN do ceny procesora. a gwarancji też nie masz że coś wyczatujesz

 

edit:

 

ale zaraz, zaraz! mówisz o 3 procesorach w ciągu ostatnich 3 miesięcy które się spzredały poniżej 1000?

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=i7-6700&search_scope=closed&bmatch=lm_v4_hou_sqm_sw-ele-1-1-0812

 

to wyjątki potwierdzające regułę że cena za używany i7-6700 zaczyna się od 1200PLN

A paczka z chin to ile idze, dzień?;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

edit:

 

ale zaraz, zaraz! mówisz o 3 procesorach w ciągu ostatnich 3 miesięcy które się spzredały poniżej 1000?

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=i7-6700&search_scope=closed&bmatch=lm_v4_hou_sqm_sw-ele-1-1-0812

 

to wyjątki potwierdzające regułę że cena za używany i7-6700 zaczyna się od 1200PLN

 

No jak patrzysz tylko na oferty promowane to tak ;), pozwól że ułatwię:

http://allegro.pl/podzespoly-bazowe-4226?string=i7-6700&price_to=1000&bmatch=base-relevance-w2-ele-1-3-0812&search_scope=closed&order=d

Do 900 zł spokojnie idzie ugrać w tydzień/dwa czekania.

 

Zatem dla osób które mają kupować zestaw płyta + procesor to decyzja o zakupie z chin wcale nie jest taka dobra, i nie jest to żaden hit.

Edytowane przez gofer87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem że nie ogarniają idei jaka może stać za kupnem tego proca. Dla kogoś kto chce siedzieć na płycie z dobrą dźwiękówką i nie chcącym się pchać w martwe podstawki i ramy ten proc jest jak znalazł. On jest tylko do przesiedzenia do jakiś sensownych wyprzedaży retaili. Czy będzie czekał 3 lata na kabylake czy już za rok wskoczy na skylake które ludzie zaczną wyprzedawać to będzie do przodu. To racja że zamawiać taką drobnice z chin dużo może stracić za nic. To kupowanie tego proca z chin by wskoczyć na płytke i ramy po taniości trochę mija się z celem skoro można naprawdę mieć te retaile po 900 na b150 i h110. Dokładasz co prawda te 300 400 ale masz proca który nie jest es ze wszystkimi stanami c state i eist. Tak czy siak proce działają i dla kogoś kto nie chce wydawać tych paruset złotych by dobić do max 20% wydajności 6700k jest to dobra okazja. Dziś pewnie wystawie maximusa viii extreme z bonusem w postaci tego procka. Dla kogoś kto chce posiedzieć trochę na nim , sprawdzić płytę i poćwiczyć skalp i polerkę w ostateczności ;)

 

Edycja.

Co by nie było kupowanie płyt niższych niż z170 zabiera trochę wydajności co było już tutaj wałkowane.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak patrzysz tylko na oferty promowane to tak ;), pozwól że ułatwię:

http://allegro.pl/podzespoly-bazowe-4226?string=i7-6700&price_to=1000&bmatch=base-relevance-w2-ele-1-3-0812&search_scope=closed&order=d

Do 900 zł spokojnie idzie ugrać w tydzień/dwa czekania.

 

Zatem dla osób które mają kupować zestaw płyta + procesor to decyzja o zakupie z chin wcale nie jest taka dobra, i nie jest to żaden hit.

 

no przecież masz 3 aukcje poniżej 1000pln w tym jeden es z chin za 670PLN. to że aukcje się zakończyły w takich cenach to nie znaczy że towar był sprzedany, patrz czy byli kupujący

 

A paczka z chin to ile idze, dzień?;p

 

no jak ktoś musi siedzieć i non stop odświeżać stronę china postmail z ID paczki to fakt... miesiąc klikania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PentiumD pisałeś coś o tym że ten QH8F jest lepszy, skąd miałeś tą informacje? Jak na taką okazje to mało w internetach o tym da się znaleźć

 

Coś pomyliłeś bo ja chyba nie pisałem co jest lepsze a co gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecież masz 3 aukcje poniżej 1000pln w tym jeden es z chin za 670PLN. to że aukcje się zakończyły w takich cenach to nie znaczy że towar był sprzedany, patrz czy byli kupujący

 

no jak ktoś musi siedzieć i non stop odświeżać stronę china postmail z ID paczki to fakt... miesiąc klikania

 

Co poradzić że niektóre aukcje kup teraz kończą się kupnem poza allegro, liczy się że była opcja kupna, a że nikt nie kupił bo sprzedający zakończył bo znalazł kupca gdzie indziej ;) .

RSS działa na zasadzie sprawdzania ofert co kilka sekund., zależy jak sobie ustawisz w aplikacji na androidzie lub windows, więc możesz kupić praktycznie po minucie od pojawienia się przedmiotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co poradzić że niektóre aukcje kup teraz kończą się kupnem poza allegro, liczy się że była opcja kupna, a że nikt nie kupił bo sprzedający zakończył bo znalazł kupca gdzie indziej ;) .

RSS działa na zasadzie sprawdzania ofert co kilka sekund., zależy jak sobie ustawisz w aplikacji na androidzie lub windows, więc możesz kupić praktycznie po minucie od pojawienia się przedmiotu.

 

kiedyś RSS działało ok. teraz allegro tnie koszty na czym się da więc "katowanie" bazy RSS zostało mocno ograniczone... obecne RSS to taka popierdółka jaka została po starym RSS, chyba tylko po to aby nikt się nie przyczepił że nie ma RSS

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie chińczyk wysłał proca. Napisałem też do giving assistant o nienaliczonego cachbacka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paczka testów QHQG bez oc. jutro to samo zestawienie po oc.

 

1. geekbench

http://browser.primatelabs.com/geekbench3/7855933

 

2.3dmark 11:

http://www.3dmark.com/3dm11/11511134

 

3. fire strike:

http://www.3dmark.com/3dm/14274455?

 

4. time spy:

http://www.3dmark.com/3dm/14274225?

 

5. fritz:

6618154600_1471720633.jpg

 

6. cinebench r15:

1832762300_1471725994.jpg

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...