Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Co z tego, że działa jak się go na tym nie podkręci? - a to chyba istotna informacja?

 

Co ty opowiadasz? Normalnie się podkręca. Przetestowane przeze mnie. Inne modele np. HD3 DDR3 przetestowane przez Rosjan. Wielokrotnie było pisane, że Turbo B Clock do niczego nie jest potrzebny.

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagana jest tylko płyta z dostępem do bclk...

 

Problemy były na płytach evga i chyba niektórych giga i asrock ale to pewnie przez ich biosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się

 

z170 gaming k3

 

nie szło ruszyć nawet na 101 blck - testowane wszystkie biosy + non-k.

Yedi chyba też testowął na czymś bez turbo b-clocka i mu nie ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że większość płyt ma biosy robione z jednej bazy nie znaczy że wszystkie i wtedy wychodzą takie kwiatki. Jak ktoś chce zostać pionierem tu ku naszej uciechy :E , to niech nie cebuli tylko zabezpieczy się zwrotem 14 dniowym. Tu będzie to trudne...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obecnie wygląda sytuacja z płytami do Gigabyte np. Z170-D3H. Można swobodnie schodzić z najnowszych biosów, czy są blokady że nie ma sposobu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rosyjskim forum pojawił się użytkownik z QHVX na płycie Asrocka.

Procesor ma mnożnik dla wszystkich rdzeni: 24 na oficjalnym BIOS-ie (QHQG: 22) i 25 na koreańskim BIOS-ie (QHQG: 24).

Obecnie jednak nie widać QHVX w sprzedaży- ani na Taobao, ani na Aliexpress.

QHQG też tak jakby trochę wywiało i ceny wyglądają na nieco wyższe niż jeszcze tydzień-dwa tygodnie temu (średnio o ~5-10$).

 

Na Taobao pojawił się za to Ryzen ES 6C/12T za 153$ (z przesyłką prawdopodobnie ~600zł):

link

Chociaż biorąc pod uwagę problemy z pamięciami jakie mają sklepowe wersje, to taka wersja inżynierska jest już całkowitą loterią. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzen 5 1600 kosztuje 900 zł - więc osobiście nie widzę tu sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rosyjskim forum pojawił się użytkownik z QHVX na płycie Asrocka.

Procesor ma mnożnik dla wszystkich rdzeni: 24 na oficjalnym BIOS-ie (QHQG: 22) i 25 na koreańskim BIOS-ie (QHQG: 24).

Obecnie jednak nie widać QHVX w sprzedaży- ani na Taobao, ani na Aliexpress.

QHQG też tak jakby trochę wywiało i ceny wyglądają na nieco wyższe niż jeszcze tydzień-dwa tygodnie temu (średnio o ~5-10$).

 

Na Taobao pojawił się za to Ryzen ES 6C/12T za 153$ (z przesyłką prawdopodobnie ~600zł):

link

Chociaż biorąc pod uwagę problemy z pamięciami jakie mają sklepowe wersje, to taka wersja inżynierska jest już całkowitą loterią. :)

Była wersja na ali z drugiego tygodnia 2015 za 165 $ ale już nie aktualne. Kręci się lepiej? Jakie max turbo dla wszystkich 4c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręci się lepiej? Jakie max turbo dla wszystkich 4c?

QHVX: 25/4c, 27/1c

QHQG: 24/4c, 26/1c

link

Teoretycznie więc powinien kręcić się lepiej (a na pewno łatwiej osiągać 4 GHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zrezygnowałem z Es-a i kupnem nowej pyty bo trafił mi się i5 6500 za 550zł.z darmową wysyłką z gwarancją 15 miesięcy ;)

W GTA 5 nie ma już przycinek i wszystkich rdzeni na 100% podczas jeżdżenia po mieście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Z QHQG można wydusić zaskakująco sporo:

 

3bad794ac3f6.jpg

 

CPU ratio: 24 x 179,2 = 4300MHz, Cache ratio: 22, FCLK: 800MHz, C-states: enabled, LLC: 1, Vcore w BIOS: 1.360V, Vcore pod obciążeniem Cinebench: 1.408V.

Na glucie jedno przejście Cinebench powoduje wzrost temperatury do 90C, więc z oczywistych względów nawet nie próbuję testować w czymś bardziej obciążającym.

Niemniej da się :) .

 

Wcześniej nie mogłem znacząco przebić 4100MHz.

Cały myk polega na tym że tak wysokie wartości BCLK współpracują wyłącznie z wybranymi mnożnikami pamięci.

 

W moim przypadku powyżej BCLK 172 płyta wstaje wyłącznie z pamięciami będącymi wielokrotnością 1100MHz i 1400MHz.

Więc te 4300MHz na rdzeniu okupione jest "zawrotną" częstotliwością RAM równą 1971MHz (1100MHz x 1,792).

2508MHz (1400MHz x 1,792) to po prostu za dużo dla kontrolera i7 ES na płycie Asrocka (ale przy 1400MHz x 1,760 da się jeszcze wejść do Windows).

Natomiast pośrednie mnożniki (1200MHz, 1300MHz, 1333MHz) z jakiegoś powodu w ogóle nie chcą współdziałać.

Nawet przy ustawionych na sztywno timingach z mnożnika 1400MHz.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dobra sztuke, ale zamiast zrobic delid to bawisz sie w szukanie jakichs ustawien. Jak możesz to sprawdz procesor na innej płycie głównej, bo itx + asrock nie sprzyja zbytnio podkrecaniu.

Edytowane przez masterlight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm. może i ja bym u mnie a cache poświrował :D

 

u mnie rekord 4.4 :D - okupiony dużym napięciem i temperaturą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dobra sztuke, ale zamiast zrobic delid to bawisz sie w szukanie jakichs ustawien. Jak możesz to sprawdz procesor na innej płycie głównej, bo itx + asrock nie sprzyja zbytnio podkrecaniu.

Delid jest w planach, ale wcześniej muszę zmienić GPU by te wyższe taktowania w ogóle miały sens :) .

Na razie po prostu się bawię.

 

Nie mam możliwości sprawdzenia na innych płytach.

Poza tym pod względem OC akurat ten ITX nie odstaje od topowych Z170-tek:

http://pclab.pl/art66719.html

 

hmmm. może i ja bym u mnie a cache poświrował :D

 

u mnie rekord 4.4 :D - okupiony dużym napięciem i temperaturą :)

4.4GHz to tyle ile robią padaki i7-6700K :) .

Tylko trochę strach o sekcje i procka przy takich napięciach :P .

 

Gdyby ktoś reflektował to na brytyjskim Amazonie jest używka Gigabyte GA-Z170-HD3P w bardzo dobrym stanie za 41,07GBP z KW (199,52zł po dzisiejszym kursie VISY):

link

Na overclock.net jest użytkownik który trzyma podkręconego QHQG na tej płycie (BIOS F5 z dogranymi mikrokodami):

link

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 4.4 było tylko sztuką dla sztuki ;d

 

4.2 stable i przyzwoite temp.

 

a teraz go na 3.8 trzymam :) do gtx770 styka ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/pl...6753355472.html

 

Panowie da rady na tym robić OC ESów? Czy jest w tej cenie coś lepszego na DDR4?

Za 350zł z KW (lub niewiele drożej) da się kupić normalną, nową płytę Z170 (o używkach nie wspominając).

Nie warto bawić się w Hyper'y do podkręcania ES'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tutaj zamawiał es'a z taobao? Chciałem sie zapytac ile idzie zazwyczaj przesyłka

Przesyłka do Polski idzie przeciętnie ~3-4 tygodnie od momentu zakupu.

 

Generalnie ES-a z Chin można zamówić na 3 sposoby:

 

1. Najtaniej: kupując na Taobao, przez agenta (np. yoybuy.com) realizując wyłącznie przesyłkę.

Tak nabył swój procesor forfun, który płacił Paypalem.

 

2. Nieco drożej (dla QHQG ok. +50zł w stosunku do opcji nr 1, przy założeniu że wykorzystujemy rabat 10$ który dostajemy za rejestrację na yoybuy.com): realizując całość zakupu przez agenta.

Tak nabyłem swój procesor ja.

 

Na początku próbowałem zakupu tym samym sposobem co forfun.

W tym celu zarejestrowałem się na Taobao (co poszło jeszcze w miarę sprawnie), a następnie do ichniego systemu płatności (co było już dość upierdliwe, bo wszystko odbywa się wyłącznie w języku chińskim, przy czym niektórych komunikatów nie sposób skopiować do google-translate).

Niestety- przy próbie płatności VISĄ, ich system oświadczył że nie jest w stanie zweryfikować karty i do transakcji nie doszło.

 

Ostatecznie więc całość operacji- zakup i przesyłkę, zleciłem agentowi (yoybuy.com).

Proces realizacji transakcji opisany jest na stronie ( link ).

Mój QHQG na Taobao kosztował ~110$, a ostateczna cena, po doliczeniu kosztów przesyłek, prowizji agenta, prowizji za płatność i odliczeniu rabatu 10$ za rejestrację wyniosła ~130$.

Płatności kartą na yoybuy.com przeszły już bez problemu.

 

3. Najdrożej- przez Alieexpress (dokładne różnice zależą od konkretnych cen w danym dniu na Alieexpress i Taobao- dla QHQG typowo jest to ok. +100zł w stosunku do opcji nr 1 i ok. +50zł w stosunku do opcji nr 2).

Niewątpliwą zaletą Alieexpress jest możliwość używania j. angielskiego w całym procesie zakupu oraz bardzo dobra ochrona klienta z poziomu portalu.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tutaj zamawiał es'a z taobao? Chciałem sie zapytac ile idzie zazwyczaj przesyłka

 

Ja zamówiłem 2 ESy. Tu wiele jest zmiennych. Kupując na taobao masz sklepy z całych Chin(skąd dokładnie podane jest w aukcji). Agent, który pośredniczy(w moim przypadku yoybuy) jest z Pekinu. Czyli zanim paczka opuści Chiny musi trafić do pośrednika. Tutaj zależy jaką formę wysyłki proponuje gostek na aukcji(są przesyłki 24h, 48h, 72h). QHQG kupiłem na aukcji z kurierem 24h i rzeczywiście 2000km pokonane w ciągu doby(tam się nie pierd...). Jak kurier przyjedzie rano do agenta, to tego samego dnia Cię zawiadomią, obliczą koszt przesyłki(jeśli wcześniej sam kupiłeś na taobao) i przepakują(mniejsza paczka, ustalasz sobie wartość przesyłki, itd.). Płacisz paypalem/kartą(są też inne metody) i wysyłają dnia następnego(przynajmniej drukują etykietę do odbioru, bo fizycznie tego nie sprawdzisz). Epacket kosztuje 6-7$ więcej od wysyłki China Post. Teoretycznie powinien przyjść szybciej, ale ostatnie statystyki na alipaczka, pokazują że nie jest tak dobrze. Jedna wysyłka epacket doszła mi w 8 lub 9 dni(nie pamiętam), a w trackingu poczty polskiej jest jako Global Express. China Post(w trackingu poczty polskiej - list polecony priorytetowy) to średnio ~15(może być więcej, najszybciej mi przyszła po 10 dniach). Ale cały proces, płacenie, wysyłka przez sprzedającego chińczyka, potem dostawa do pośrednika, potem czas na wysyłkę, potem odebranie przez kuriera/listonosza, procedury celne, załadunek do samolotu, itd., to wydłuża oczywiście ten proces. Pierwszy procesor został opłacony 23 maja, 25 był u agenta, 26 wysłali(podali mi nr listu przewozowego), a listonosz mi go dostarczył 13 czerwca.

 

3c05dbba82666.jpg

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 350zł z KW (lub niewiele drożej) da się kupić normalną, nową płytę Z170 (o używkach nie wspominając).

Nie warto bawić się w Hyper'y do podkręcania ES'ów.

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170-gaming-k3-z170-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-845236/?gclid=EAIaIQobChMI787qofS11gIVT1mGCh0YbgyhEAYYASABEgLql_D_BwE&gclsrc=aw.ds

czyli ten gigabyte spokojnie się nada?

Czy jest lepsza płyta w okolicy 400zł do OC ES? może być używka w sumie ale minimum gwary 30 dni.

Gdzieś czytałem też że z niektórymi płytami jest problem z downgrade biosu. Ktoś może proszę przypomnieć gdzie robiło się to najłatwiej bez zbędnego ryzyka uwalenia płyty? czy do każdej po prostu wgrywam bios non-k oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170-gaming-k3-z170-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-845236/?gclid=EAIaIQobChMI787qofS11gIVT1mGCh0YbgyhEAYYASABEgLql_D_BwE&gclsrc=aw.ds

czyli ten gigabyte spokojnie się nada?

Czy jest lepsza płyta w okolicy 400zł do OC ES? może być używka w sumie ale minimum gwary 30 dni.

Gdzieś czytałem też że z niektórymi płytami jest problem z downgrade biosu. Ktoś może proszę przypomnieć gdzie robiło się to najłatwiej bez zbędnego ryzyka uwalenia płyty? czy do każdej po prostu wgrywam bios non-k oc?

 

 

na gaming k3 nie byłem w stanie podkręcić ESa.

wszystkie biosy + non-k

 

czytałem jakieś teorie że po wgraniu mikrokodów powinno ruszyć... ogólnie w nie nie wierzę - bo procesor bez oc działał.

wszystkie płyty gigabyte z technologią turbo b-clock dają radę (o ile nie mają biosy pod kaby ) - wtedy cofanie biosu i musisz mieć jakiegokolwiek ori skylake :)

 

możesz poszukać z170 d3h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie wiem, do czego porównać tę grę. Czerpie mechaniki z innych gier-perspektywa i loot trochę jak w Diablo, walka soulsowa, ale bez respawnu przeciwników, odradza się z pełnym paskiem zdrowia z tzw "szeptów" (takie punkty kontrole jak ogniska), ale levelować można w każdym momencie.  Do tego zbiera się różne surowce, które mają swoje przepisy, można ścinać drzewa, kilofem wydobywać rudę czy łowić ryby. Jakieś elementy surwiwalowe jak Stardew Valley. Co mi się nie podoba to, że wyposażenie może być zniszczone i trzeba łazić do kowala (którego trzeba najpierw uratować), aby je naprawił. Widziałem także w tutorialu, że można mieć specjalny przedmiot do naprawiania, ale na razie nie znalazłem i w pewnym momencie miałem wszystko poniszczone i musiałem uderzać gołymi pięściami. Na razie ta mechanika jest upierdliwa. Walka. Jest cholernie ciężka dla mnie, grałem dużo w różne soulsy, ale tutaj mnie biją ostro. Wydaje mi się, że nie jest zbalansowana, przeciwnicy mają więcej staminy niż ja.   Może to kwestia przyzwyczajenia/ogrania, albo doboru odpowiedniej broni. Eksploracja świetna, dużo sekretów na wielu poziomach.    
    • Moment, chwila. A niby czemu nie? Może akurat trafi się na przemiłą w skali Jaskra.  e: Jakby ktoś nie wiedział ocb:  
    • https://www.eurogamer.pl/kingdom-come-deliverance-2-oficjalnie-zapowiedziane-zobaczcie-zwiastun-i-poznajcie-wszystkie-szczegoly Trzeba odpalić jedynkę, odpalę czeski dubbing, to się pośmieję, na pewno zrozumiem z 90%, nawet w Biedronce, Kauflandzie czy na basenie bywa pełno Czechów, najważniejsze to nie mówić do Czeszki "szukam" bo dostanie się po pysku
    • Każda sensowna aplikacja istnieje na Androida i iOS, a nawet jeśli nie, to będą inne, podobne. Może się natomiast zdarzyć tak, że te na iOS zmuszą Cię do zapłacenia za nie. Jak wyżej. Na iOS masz AdGuard, który świetnie działa zarówno w wersji płatnej, jak i darmowej. Elegancko się integruje z Safari. Z innymi przeglądarkami może być gorzej, ale i tak Safari na iOS zostawia w tyle Chrome i inne. Tak to już jest z Apple. Robisz po ichniemu, korzystasz z ich ekosystemu, który jest bardzo spójny w swojej ideologii, albo masz pod górkę. Obsługa gestami jest super, integracja z MacBookiem prima sort. Siri również miażdży asystenta Google. Jedyne, co w Apple mnie nie przekona, to ich bieda-chmura. Wciąż korzystam z Gmail i GDrive na iPhone i powiem szczerze, że googlowe aplikacje na iOS ssą. Podobnie jak jabłkowa aplikacja do kontaktów, dzwonienia oraz budzika. Nie ma ideałów. Najlepiej spróbować samemu i wyrobić sobie własne zdanie. Zawsze można sprzedać i wrócić do Androida.
    • Nie chodzi o niski fps, tylko zapchanie Vramu. Po takim chrupnięciu nie da się grać. Ale znowu zainstalowałem grę i bym zapomniał, że wyszły nowe sterowniki do Nvidii. Albo mam zwidy, albo sterownik poprawił działanie gry, za to CPU dostaje okropnie mocno po wątkach, czego wcześniej nie było. Vram pod korek, zdarzają się chrupnięcia, ale w moment całość wraca do normy i można grać dalej. Coś się zmieniło na lepsze dla grafiki kosztem ogromnego obciążenia CPU.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...