Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Po s/n lub czymś innym mogłeś określić czy te vangance nie są na bdie... Wal do sideband'a o co chodziło. Inna spawa że mi te bdie nie szły na xmp 3600cl16 a i czasu i ochoty bawić się nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Asrocka w/s tego throttlingu termicznego i chcą 15 euro za radiator na sekcję zasilania :-))). Chyba kupię sobie od chińczyka coś za 2 $(zrobione na miarę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forfun ! :D też chcę;p

 

poszło pw - pomożesz :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kojarzy czy gdzieś jest rozpiska na czym dokładnie polega modyfikacja BIOS pozwalająca na non-K OC, oraz jak ją przeprowadzić własnoręcznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ktoś kojarzy czy gdzieś jest rozpiska na czym dokładnie polega modyfikacja BIOS pozwalająca na non-K OC, oraz jak ją przeprowadzić własnoręcznie?

Po prostu pobierasz bios non-k i dodajesz mikrokody Q0 lub A0...

Masz jakąś płytę do której nie ma gotowego zmodyfikowanego biosu do pobrania?

Edytowane przez kuba32440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie ES'ów to mnie średnio interesuje, bardziej samo nonK.

Na allegro na przykład są ECS'y z170.

Jestem też ciekaw co stoi na przeszkodzie działania nonK OC na np. Z270.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to są ECSy z170 ?

albo ES albo non-k bo to dwie różne rzeczy...

 

napisz lepiej co chcesz zrobić (proc + mobo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS. Taka firma. Mało znana. Robi płyty.

8:E

Np. tą -> KLIK

 

Na początek załóżmy normalny, detaliczny skylake.

Szukam informacji na czym dokładnie polega modyfikacja biosu do nonK OC. Bo to że do wielu płyt zrobili biosy i dali na tacy to fajnie, ale ja wolę wędkę.

Oraz konkretnych informacji dlaczego na z270 nie było nonK OC (czy technicznie coś uniemożliwia, czy nikomu się nie chciało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ECS jest mało znany? szczerbaty.gif

Polszy za czasu 462 i SIS-a to były super popularne płyty z modowanymi biosami.

Hhha nawet taka leży u mnie na części szczerbaty.gif

 

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z reguły producenci sami dokładali takie opcje i się tym nawet chwalili na stronach w bios improvments... Może do asusa ktoś to jakoś zmodował i trzeba go szukać. Napewno trzeba wyłączyć integre itp. Raczej nic nie stoi na przeszkodzie by temat drążyć ale jestem ciekaw czy intel nie zabezpieczył się na taką możliwość dodając tylko trochę ficzerów w tym z270. Nic nie stoi chyba na przeszkodzie by kupić dobre z170 które stoją tanio więc to zabawa dla kogoś kto będzie miał interes w pchaniu setek płyt jako coś co będzie kogoś interesować(masz w polsce tylu interesantów myślisz co będą się w takie coś bawić :lol2: ). Już lepiej je modować pod coffelake o czym jest już stosowny wątek na forum.

 

Trzeba tylko pamiętać że nie wszystkie płyty dostały biosy a zaczeło się od jednej supermicro chyba h170...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AsRocku z OCnonK działała integra po OC proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo je jeszcze jakoś poprawiali. Msi dała temperatury z powrotem i to był ficzer :E temat gdzieś jeszcze widziałem ale nie pamiętam gdzie :E

 

Bardziej właśnie ciekawe jaki efekt da zmodowanie biosu nonk z z170 pod coffe lake ale pewnie już się ktoś w to bawił i nic nie wyszło :E BTW macie teraz możliwość odpalania coffelake na z170 jeśli ktoś o tym nie wie. Nawet 8700k.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale temperatury i tak były podawane z CPU Package, nie było problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był sarkazm minciu. Tak jak ktoś bawi się w nonk oc to mu pewnie integra potrzebna bo mu jak narazie 2-8 wątków na ponad 4ghz klatki ogranicza.

 

Kto musi siedzieć na integrze ten pewnie może wrócić na normalny byle nie zbyt nowy jak nie ma płyty z flashbqxkiem lub programatora z drugim pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na OCnonK zanim się nie podkręci, to działa WSZYSTKO :) Dopiero po wykonaniu zmiany szyny BLCK pojawiają się te niedogodności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Faktycznie :E więc wystarczy odkręcić ;)

 

Btw na asusie miałem różnice 20 stopni między package a rdzeniami jak wychodziłem na ponad 1.4v. Ale wentylatory chyba się kręciły wedle tego co podawało package.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w Kaby Lake non-K OC zostało skutecznie zablokowane- prawdopodobnie na poziomie mikrokodów.

Samo zmodowanie BIOS-u płyty nie wystarczy.

W Skylake'ach kręcenie szyną nie było jeszcze zablokowane przez Intela- dlatego non-K OC było na nich możliwe.

 

Ja to jestem ciekawy czy nowy ośmiordzeniowiec od Intela będzie działał na Z370 i czy będzie możliwość odpalenia go na Z170 (podobnie jak i7-8700K).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu na Z270 + skylake non-K OC jakoś nie było?

Z jakiegoś powodu się nie dało, czy po prostu nikomu kto posiada tajemną wiedzę (i niespecjalnie jest skłonny się nią dzielić) się nie chciało zrobić biosów dla mas?

 

Bo jeżeli to tylko kwestia procesora, to i na Z270,i na Z370 nie powinno być przeciwwskazań do kręcenia zablokowanych skylake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi wystarcza że ruscy podkręcają i5 8400 na z170 przez bclk... :E

Edytowane przez kuba32440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To czemu na Z270 + skylake non-K OC jakoś nie było?

Z jakiegoś powodu się nie dało, czy po prostu nikomu kto posiada tajemną wiedzę (i niespecjalnie jest skłonny się nią dzielić) się nie chciało zrobić biosów dla mas?

 

Bo jeżeli to tylko kwestia procesora, to i na Z270,i na Z370 nie powinno być przeciwwskazań do kręcenia zablokowanych skylake.

Tzn. jest to zależne i od procesora, i od BIOS-u płyty (2 warunki).

Kaby Lake'i dostały blokadę non-K OC na poziomie mikrokodów, a płyty Z270 prawdopodobnie na poziomie ME.

Dodatkowo Intel pogroził palcem za non-K na Skylake'ach i żaden z producentów już się nie wychyla.

Poza tym gdyby była istniała możliwość odblokowania podkręcania przez szynę na i5-7400 czy i7-7700 to ruscy/chińczycy na pewno by do tego doszli i pojawiłyby się w sieci odpowiednie instrukcje.

Brak takich rozwiązań świadczy o skuteczności blokad zastosowanych przez Intela.

 

Mi wystarcza że ruscy podkręcają i5 8400 na z170 przez bclk... :E

Podaj link gdzie podkręcają BCLK na i5-8400 o więcej niż ~103.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę załatali chipset i tyle. Mikrokody w biosie nic nie dadzą. Na z170 powinnon się pewnie wszystko z kaby podkręcać a tak nie jest więc pewnie i w procesorach grzebano. Po bclk kręcić o 1-5% to napewno się da :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tego co pamiętam z gdzieś czytanych konkretów - killswitch blokujący pracę skylake na więcej niż 103 bazowego był powiązany z pracą jednostki zarządzania energią - tą samą, która odcina zasilanie do pełnych bloków AVX.

We wczesnych ES'ach z tego co kojarzę tego killswitcha w ogóle nie było.

 

Mikrokod można cofnąć, ME też można spróbować starsze przeszczepić. Pytanie co jeszcze jest w tej układance.

(...) to ruscy/chińczycy na pewno by do tego doszli i pojawiłyby się w sieci odpowiednie instrukcje.

No właśnie z tymi instrukcjami to tak fajnie nie jest.

Jak się chińczyki chwaliły kawą na starych chipach to na tacy nie podawały co gdzie jak zygnąć.

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest ciekawy news u konkurencji. Moze Was zainteresować:

''Intel Core i7-8700K podkręcony do 7,34 GHz na płycie Z270''

Google znajdzie

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...