Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy manegement engine pozwala na wgranie starych mikrokodów i jak jest z zabezpieczeniami na płycie głównej.

 

ca274aff4e92c714.jpg

 

QH8F bez IHS'a - w przypadku esów to coś nie oszczędzają na sylikonie, który trzyma ihsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z szanownych kolegów mógłby zmodyfikować bios do Gigabyte Z170N-Wifi pod QHQG (obecnie do flashowania biosu mam G3900)?

Niestety dostałem wersję v2 z biosem F21, który nie ma już kodów Q0.

Próbowałem wgrać samodzielnie kody, lecz mimo że wg mmtool są widoczne procek nie staruje.

Oryginalne biosy https://www.gigabyte.com/us/Motherboard/GA-Z170N-WIFI-rev-20#support-dl-bios

Pozdrawiam

 

Do QO masz dobre, ale coś tutaj jest nie tak z podstawowymi mikrokodami. Przypuszczam, że zbyt nowy bios. Jeżeli chcesz kręcić tego ESa to musisz przerobić pierwszy dostępny bios(ten z lipca pewnie umożliwia OC non-k).

 

G1J96hD.jpg

 

Ja na Gigabyte z170 miałem takie(z rosyjskiego forum). Wszystkie A0 i QO śmigały na tych mikrokodach(ostatni bios, na którym można kręcić). Przerobiłem twój bios, ale nie będę wrzucał, bo potem jeszcze na mnie coś będzie :D. Poradziłeś sobie zresztą z tym. Downgrade zrób metodą z pendrivem(niby Gigabyte zablokował możliwość, ale ten sposób działa).

 

edit. Z tym podkręcaniem to się trochę zapędziłem(patrząc na zdjęcia płyty głównej) ;).

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do QO masz dobre, ale coś tutaj jest nie tak z podstawowymi mikrokodami. Przypuszczam, że zbyt nowy bios. Jeżeli chcesz kręcić tego ESa to musisz przerobić pierwszy dostępny bios(ten z lipca pewnie umożliwia OC non-k).

 

G1J96hD.jpg

 

Ja na Gigabyte z170 miałem takie(z rosyjskiego forum). Wszystkie A0 i QO śmigały na tych mikrokodach(ostatni bios, na którym można kręcić). Przerobiłem twój bios, ale nie będę wrzucał, bo potem jeszcze na mnie coś będzie :D. Poradziłeś sobie zresztą z tym. Downgrade zrób metodą z pendrivem(niby Gigabyte zablokował możliwość, ale ten sposób działa).

 

edit. Z tym podkręcaniem to się trochę zapędziłem(patrząc na zdjęcia płyty głównej) ;).

No może być ciężko , chyba tam nie ma chłodzonej sekcji zasilania.

 

Do QO masz dobre, ale coś tutaj jest nie tak z podstawowymi mikrokodami. Przypuszczam, że zbyt nowy bios. Jeżeli chcesz kręcić tego ESa to musisz przerobić pierwszy dostępny bios(ten z lipca pewnie umożliwia OC non-k).

 

G1J96hD.jpg

 

Ja na Gigabyte z170 miałem takie(z rosyjskiego forum). Wszystkie A0 i QO śmigały na tych mikrokodach(ostatni bios, na którym można kręcić). Przerobiłem twój bios, ale nie będę wrzucał, bo potem jeszcze na mnie coś będzie :D. Poradziłeś sobie zresztą z tym. Downgrade zrób metodą z pendrivem(niby Gigabyte zablokował możliwość, ale ten sposób działa).

 

edit. Z tym podkręcaniem to się trochę zapędziłem(patrząc na zdjęcia płyty głównej) ;).

No może być ciężko , chyba tam nie ma chłodzonej sekcji zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wgrałem kody 06E0, 06E1, 06E2 ale dalej nie bootuje.

Nie będę wgrywać biosu z rev1 do tej rev2 bo nie posiadam w razie czego programatora.

Może ME blokuje starsze procki?

Intel Me posiadam w wersji 11.6 jeśli to coś zmienia.

post-17147-15472858513672_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko śmiga na 11.6.0.1117.

Ponadto na Discordzie jest BIOS do mojej płyty oparty na 11.6.0.1126, który obsługuje ES'y, więc to raczej nie kwestia ME.

 

Próbowałeś odpalić z jedną kością RAM?

Możesz wejść do BIOS'u, czy płyta w ogóle nie chce wystartować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz przede wszystkim użyć biosu FA(pierwsy) i dograc mikrokod 2a(ten jest do QO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.

Używam jednej kości 8GB.

Użyłem bios FA i dograłem kody 2A. Procek już jest widoczny i pozwala wejść do biosu :)

Tylko co z tego jak zwiększenie BCLK nie uruchamia płyty i powoduje reset biosu :( czyli bios ma blokadę podkręcania Non-K jak i ES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to trzeba było wcześniej sprawdzić. Na Gigabyte Z170 na pewno biosy z marca/kwietnia umożliwiają OC non-K. Ta płyta pojawiła się później. Biosy z obsługą Kaby blokują użycie ESów(z tego co pamiętam, dlatego pisałem o pierwszym biosie).

 

Na rev.1 bios f7 będzie umożliwiał OC non-k. Nie wiem jakie różnice są między tymi płytami. Natomiast nie licz na jakieś fantastyczne rezultaty(patrząc na chłodzenie sekcji zasilania :D...).

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej bez OC zostaniesz z wydajnością trochę kręconego i5 2500k czy i5 6400 w grach z dobrą utylizacją wątków (co samo w sobie nie jest tragedią).

W tych z gorszą, okolice 6100/2500/G4560.

Ale płyta pewnie pójdzie na Allegro czy OLX (ostrzegam, oni tylko za pobraniem chcą) a za tą kasę kupisz inną płytę z OC non-K i ES, i ja bym tak zrobił.

A nie to znajdź jakiś serwis który w razie czego przeprowadzi operację programacji wsadu.

Możliwe że pod MMTool ktoś ogarnięty mógłby orzec czy BIOS od Rev 1 ma szansę wystartować na Rev 2 porównujące obad. Popytałbym na BIOS Mods, ale nikt też nie weźmie za to odpowiedzialności.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki wszystkim za info.

Po prostu przy zakupie nie zwróciłem uwagi, że producent posiada 2 wersje i ta nowsza od razu blokuje OC na starszych prockach. A potrzebowałem 6xsata, 2xLan i port m2 + OC ES.

Ostatecznie płyta idzie do zwrotu i muszę zadowolić się Asrock Fatality 170ITX AC, jeden LAN.

Pozdrawiam

Edytowane przez grequ22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Ale ta płyta właśnie widzę że ma 2x LAN.

Tyle że nie ma PCIe więcej do rozbudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brakuje Ci portów SATA, choć w obecnej sytuacji najlepiej by było dokupić kontroler, ale nie masz gdzie, to można jeszcze kabelkiem SATA USB podpiąć HDD. Na AliExpress może taniej.

Z kieszeni, przynajmniej 2.5" niezłe są Orico.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcałeś g4400 na tym gigabytcie?Na jakim mnożniku robiłeś oc - miałem tak,że tylko na 24 dawałem radę zrobić oc, na każdym innym brak startu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś by się chciał w to pakować? Myśle składać komuś kompa do starych gierek i internetu i jestem ciekawy jak to zadziała z integrą z tych sky es skoro były już problemy z igpu po instalacji sterowników intela...

 

Da się to sparować z sterownikiem windowsa? Jakieś przeciwskazania prócz tego że za pare lat i ta 1060 będzie się na śmietnik historii nadawała? Z sky es jedna przesyłka z którymś z pośredników jeszcze tanio wyjdzie(?).

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy się opłaca, bo nie wiem ile sobie liczą za p106 tutaj, jak po 400zł to sensu to nie ma bo bez pierniczenia masz rx 470,a w przypadku wysyłki z chin gpu i tak dojdzie ci z jakieś 80zł-100zł na przesyłkę więc 70$ + wysyłka i masz już 470. Dochodzi do tego niepewność sprawności układu - sam dostałem 470d, która ma strasznie piszczące cewki.

 

Miningowe 470 z dvi nowe sprzedają za mniej niż 430zł

 

https://www.neonet.pl/karty-graficzne/asus-radeon-rx-470-mining-h-4gb-led-256bit-dvi-mining-rx470-4g-led.html?tduid=897765e99ed7f6efe04cbdab20195fa5&affId=2381265&utm_source=tradedoubler&utm_medium=afiliacja

 

techyescity czy jakoś tak z youtube modował tego gaminga chyba

Edytowane przez masterlight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś by się chciał w to pakować? Myśle składać komuś kompa do starych gierek i internetu i jestem ciekawy jak to zadziała z integrą z tych sky es skoro były już problemy z igpu po instalacji sterowników intela...

 

Da się to sparować z sterownikiem windowsa? Jakieś przeciwskazania prócz tego że za pare lat i ta 1060 będzie się na śmietnik historii nadawała? Z sky es jedna przesyłka z którymś z pośredników jeszcze tanio wyjdzie(?).

Problemy z integrą (lub jej całkowity brak) były na egzemplarzach A0.

Na Q0 (QHQJ, QHQG, QGQF) powinno śmigać bez problemu.

QHQJ to najtańsza opcja.

 

Alternatywnie taki tani zestaw można oprzeć na LGA1155.

Płyta H61 z OLX/alle ~100zł.

Xeon E3-1245v2 z aliexpress ~89$ (CPU musi być z integrą, więc tańsze E3-1230/1240v2 odpadają)

Nvidia P106-100 z taobao 430-485CNY (w zależności od modelu) + prowizje pośrednika.

Do tego po taniości 8-16GB DDR3 1600MHz.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej w tej karcie zmienić bios(któryś powinien wskoczyć, teoretycznie)? Wtedy normalne sterowniki zainstalować i odpada ta cała zabawa ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja sterownika nie jest po to, by karta w ogóle go przyjmowała (bo ID jest w jednym z inf'ów), ale po to, by była traktowana jak układ mobilny.

 

Sam jestem ciekaw po co - w ostatnim buildzie win10 przełączanie grafik na stacjonarce po prostu działa.

Monitory podłączone do integry, właściwe ustawienie w "ustawieniach grafiki" dla konkretnych aplikacji, i działa :P

 

 

Szukanie vbiosu który wejdzie to nie wiem czy fajna robota :P

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak lepiej wziąść po taniości jakiegoś Polarisa, bo ten P106 nie jest taki kolorowy:

 

Tylko po co jak puszczasz obraz przez integrę to dochodzi spory lag, a z włączonym vsync to będzie już tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@forfun

Gdzieś ktoś pisał że te karty na Taobao mają już zmieniony VBIOS.

Opisu aukcji sam nie sprawdzałem, bo widziałem że był w pliku jako obraz, który by trzeba przez OCR przepuścić żeby przetłumaczyć.

 

U nas za 350 bez KW są używki RX 470

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7781707732

Ew. bios przeflashować, lub sterownik spatchować.

Nówki na Neonet od 430 zł.

 

Zwykłe RX 470 ASUS Mining raczej nie piszczą cewki.

 

Tamta 1060 z Chin ma troszkę niższą wydajność od zwykłej, choć różnice wynikają głównie z różnic taktowania.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy nabytek(2x8GB):

 

GKlceEj.jpg

 

XDFW9Rx.jpg

 

Koszt 332zł. Przesyłki nie liczę, bo to była większa paczka z taobao. 3 lata gwarancji producenta(dołączony chiński rachunek :D).

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Strasznie ciężko mi się szuka ramów na tao, bo oni w opisach dodają różne prędkości i inne. Pomylenie z poplątaniem. DDR3 2400Mhz lub więcej też by dało radę tak tanio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR3 sa tańsze przecież. Poszukam Ci w nocy ciekawych ofert :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba nie ma nic ciekawego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do Was lepiej brac QH8G A0 czy troche doplacic i wziac QHQJ Q0? Integra jest zbedna tylko pytanie czy QH8G jest mocno hmm "watpliwym" procesorem i beda z nim problemy. Z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trollujesz czy piszesz serio? :d 
    • - Navis ma przede wszystkim standardowy rozmiar (grubość) chłodnicy dzięki czemu nie trzeba się zastanawiać czy zmieści się w obudowie. Jesli wygrzebiesz że Liquid Freezer wejdzie na górę do tej obudowy to jak najbardziej możesz go wziąć. Tyle że z innego sklepu bo z Proline wyszedł. - T700 jest szybszy w zastosowaniach sekwencyjnych (przewalanie dużej ilości jednolitych danych), w pozostałych różnice będą śladowe, na pewno nie uświadczysz ponaddwukrotnej różnicy a o tyle Crucial jest droższy od Kingstona. - moc zasilacza zależy od prądożerności podzespołów. 14700 ciągnie ok. 250W, 4070 ti super nieco poniżej 300w, razem mamy 550W, jakieś 50W na resztę podzespołów i 150W zapasu. - ramka jest opcjonalna ale potrafi wyraźnie obniżyć temperatury. Liquid Freezer III przychodzi z ramką i to jedyna opcja montażu. Nie zaszkodzi ciut szybszy RAM: https://proline.pl/pamiec-g-skill-trident-z5-rgb-ddr5-64gb-2x32gb-6400mhz-cl32-xmp3-f5-6400j3239g32gx2-tz5rk-p8118735   Lista z reddita jest średnia, jest tam procesor starszej generacji, bardzo drogie w Polsce dyski Cruciala, kartę w wersji Ventus czyli najgorszy model od MSI, niepotrzebnie dużo wentylatorów itp.
    • Wykupienie ekskluzywności a finansowanie całego projektu to są dwie zupełnie inne rzeczy, ale też uważam że nie ma się co bać o kasę, przynajmniej jeśli chodzi o Sony. Nie wiadomo jednak, jak do tego podejdzie SE, u nich excel to podstawa. Nie interesują mnie pierdoły, opinie youtuberów czy influencerów (wiem że ludzie masowo wrzucają ten badziew w tematy, ja można z 3 takie obejrzałem od początku roku), a także tematy stworzone stricte pod clickbait, a recenzji już od dawna nie biorę na poważnie, mało które w ogóle jeszcze czytam. Jeden wielki festiwal przerzucania się dyszkami dla ping-pongów i rzucania GOTY dla co drugiej gry. Jak ktoś to lubi jego sprawa, ja wolę opinie graczy ale z nimi też jest ciężko, szczególnie gdy ktoś wychwala słabe motywy albo bez powodu miażdży te dobre. Rebirth ogram, jeśli ogarną tryb 60fps, jeśli nie poczekam na wersję PC; moja lista śmiechu jest tak długa (a wszystkiego jeszcze w nią nie wrzuciłem) że na luzie mam w co grać co najmniej do lata 2025.  To jest pewien problem, bo gra nie ma realnie contentu na tyle grania (mówię biorąc pod uwagę to co grałem w oryginale), więc nie dziwi mnie że potem ktoś pisze że No jest. Tyle że fabułę główną można rozciągnąć dobrze, oferując ciekawe questy czy aktywności poboczne, które są serwowane sensownie, by nie "rozpraszać" gracza i trzymać go w ryzach, albo zrobić to źle i zaserwować tyle badziewia pomiędzy głównymi motywami fabularnymi, że gracz w pewnym momencie traci rozeznanie, w którym momencie fabuły głównej w ogóle się znajduje. Grałem i jedne i drugie, nie mam pojęcia w którym miejscu jest Rebirth, opinie są podzielone w zależności od forum które się czyta, z lekką przewagą na "rozwleczenie" i "niepotrzebne przedłużanie". No ale wiadomo każdy lubi co innego, jeden robi tylko fabułę, inny robi grę na setkę. 
    • Słabo bo BF V był fajny do testowania, na zasadzie ze sobie odpalałeś spectacta i gierka sobie testowała PC a ty mogłeś się zając czymś innym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...